Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
374
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
176
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
17
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
57
3%
Purina Pro Plan
269
14%
Acana
154
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
641
33%
 
Celkom hlasov : 1965

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Sunny » Str 25.05.2016 12:35

Offtopic: :aaa: Toto je už iný level. Sa to nedá čítať poriadne v slovenčine, ale tento pokus v češtine je ešte lepší.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 12:49

Sunny píše:Offtopic: :aaa: Toto je už iný level. Sa to nedá čítať poriadne v slovenčine, ale tento pokus v češtine je ešte lepší.

dobre ano gramatika ale ukaž mi jednu konkretnu vec čo som napisal a neni pravda jednu neni taka lebo vždy ked niečo pišem tak jasne rozlišujem čo je fakt a čo je môj názor lenže tu niektori pišu uplne že len z hlavy ale da to sem jako fakt a stavim sa o hoci čo že proste naštudovane neni v problematike nič ale ludia normalne sa pytam vam sa dobre spí? uvedomte si jeno je to pristupe každy prie pozre a teraz zbada fuu multi šampion 3000 prispevkov tá už vie čo hovori a pritom sa vôbec nevizna človek keby sa držal toho čo tu prečita tak vysledok je akurat že na nom niekto dobre zarobi a to je ten najmenši problem to ako niekedy je nebezpečne pre psičkara ist sem lebo sa dočita kopu kravin a psovi spravi zle to ako zo života priklad bol som dať psom urobiť iste testy a veterinarka sa ma spytala či som im posledny mesiac nedal lieky hovorim ake lieky šak pozrite do karty čo mali a ona ja e či vi lebo že ludia niekedy psom davaju paralén a ibalgin a takto a ja pozeram wtf?! vživote by som ppsovi nič nedal bez poradi s lekarom už len minimalne po telefone ale ona že áno ludia toto psom robia ešte dokonca trenuju s utišujucimi prostriedkami ale zasa verim že ten level tu ešte nieje to zas viem že mate psov radi len treba aj čitať mna to tiež nieako nebavi ale je to nutne lebo neni su poriadne filmy o tom žial ani nebudu
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod elfinka » Str 25.05.2016 13:41

Elis píše:uz ted me mrzi, ze jsem sem prispela :angel:

pes ma uz z zaludku mrzaka, když prujmuje při zmene granuli a musí si na ne "zvykat"...

Existuje moznost si tie prispevky nenechat zobrazit :heh:

Inak teda ale mam skusenost, ze to tak naozaj (u mojho psa) funguje. Po narazovej zmene granuli trvalo tak tyzden nez som si povedala ze OK teraz z neho lezu uz prijatelne veci, s tym ze asi druhy den sa mi uplne zo :kak:
A to bolo ledva mesiac po prechode z barfu, za ten cas sa mu snad nezmrzacil zaludok uplne :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod moschino » Str 25.05.2016 14:21

U nas tiez. Nie ale tyzden, max 2 - 3 dni pri narazovej zmene. Preto ked je prechod, miesam ich, aby si postupne zvykol.
Ked si "nezmrzacil" zaludok, ked hnackoval a vracal 3 tyzdne vkuse, ked bol na barfe, tak tie dva dni su nic
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Elis » Str 25.05.2016 14:39

Offtopic:
elfinka píše: Existuje moznost si tie prispevky nenechat zobrazit


to nedokazu :hi:
nedokazu ani vypnout e-mailove upozorneni, co mi chodi a nevim proc, když temu nesleduji ??
ale naučila jsem se s tim zit :ha: a proste ctu jen co chci :joint:


elfinka píše: Inak teda ale mam skusenost, ze to tak naozaj (u mojho psa) funguje. Po narazovej zmene granuli trvalo tak tyzden nez som si povedala ze OK teraz z neho lezu uz prijatelne veci,


nebudu se hadat -vim, ze tyhle reakce jsou a fakt si psy "zvykaji". ani to neberte tak, ze doporučuju tu pozvolnou zmenu nedělat. když to pes potřebuje -urcite pozvolny prechod!

jen mi to ale nepripada normalni :nwm:

obhajitelna pozvolna změna krmiva je nutna u bylozravcu - tam mj. travi bakterie a ty si opravdu musí "zvykat". a když jim najednou naservirujes něco neobvyklého -tak b. vyhynou a zpusoby velke zazivaci potize.

ale zaludek a traveni psa ma reagovat na to, co mu zrovna pristane v zaludku okamzite. podle aktualni potřeby vylucovat travici stavy atd.

menim granule vlastne porad narazove. uplne bezne mam jedny grancle doma a jiné v aute. jeden tyden krmim zatezovky, pak juniorky, micham do toho platinky, froliky ( a to jmenuju jenom grancle ted :hi: ) - a psum je to jedno, bohudik...jen proto muzu.
naopak když jsem zustala dlouho u jednoho druhu grancli - odbarvilo mi to cernou do hneda :angel: :ha:

Offtopic: největší granulovy paradox aspoň pro me je, ze takovy RC snese každý pes hned :angel: co ja se nastudovala slozeni grancli a vyzkoušela znacek :pac: :pac: abych, když uz - davala to nejlepší....
ve vysledku -když psum , co mají super-truper grancle, "neb nic jiného nesnesou" - dam na stopu RC -nestane se nic.
když nekomu dojdou granule a nasype na jednu, dve davky RC - nestane se nic. vyzkouseno uz na par psech :joint:
ale berte me s rezervou, to není reklama na RC, jen takove povzdechnuti..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod elfinka » Str 25.05.2016 14:59

Elis píše:jen mi to ale nepripada normalni

Noo, on svoju nenormalnost dokazuje uz len tym, na mase uplne neprospieva :heh: Takze asi mas pravdu.

RC - myslis tie 4800, ci nejake normalne?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Elis » Str 25.05.2016 15:16

elfinka píše:RC - myslis tie 4800, ci nejake normalne?


4800, starter a dermacomfort mam takhle vyzkouseny. Ono to tem psum hlavne chutna, proto jim to občas nacpu - jako zmenu.

Offtopic: krmit tim dlouhodobe a jen tim -to bych se ještě porad kroutila :ha: , ale takhle to beru ze i parek jim ocas davame
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Str 25.05.2016 15:55

citroniq tl;dr, sorry.
len k tomu prechodu sa vyjadrím - no :kak: sherlock :ach: nečakala som ani týždeň, ani týždeň a pol, boli to aspoň dva mesiace, nakoniec psy vrece dorazili len zmiešané s inými granulami.

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 16:10

Inak teda ale mam skusenost, ze to tak naozaj (u mojho psa) funguje. P

ano 5 dni je normalna doba lebo každy pes ma svoje travenie a ono ma svoje specifika je odlišne od ludskeho tym že dlhodobim uživanim tipu granul ked davaš napriklad eminenty tak ano davam ich stale tak ten pes si v črevach vitvori mikrofloru na tie granule a vie ich travit a zrazu ich zmenis na totalne nieco ine tak tych 5 dni je normalne ako cakat ze pes si celu mikrofloru spravy za dva dni je mini malne nerealne ale zas nie nemozne a mozu byt naozaj psi ako tu niekto pisal ze 2 3 dni ano verim ze aj taky pes je ale je to individualne jednemu trva 3 dni dalsimu 7 a jeden to ma okamzite ze menis granule a stolica je uplne v poriadku ale neda sa to plosne povedat lebo zalezi aj co a za co menm ked ja zmenim s ceskej znacky na cesku ze miesto eminentu ja dam brit alebo kalibru tak to nen vyrazna zmena proste je to zradlo jednej firmi teda z rej istej vyrobi no tak tam ako co neni vyrazna zmena ale to mas to iste ako u ludi kazdy reaguje inak niekto skor niekto neskor ako ked mne neni zle s cesnaku to neznamena ze ani tebe nebude alebo ze ked ja si zvyknem za 3 dni tak neni na svete clovek co sa aklimatizuje za 10 dni a toto iste je to zo psami jeden za dva dni niekto za 5 niekto za 8 a su aj studie ze 14 dni je to pes od psa rozdiel

nečakala som ani týždeň, ani týždeň a pol, boli to aspoň dva mesiace, nakoniec psy vrece dorazili len zmiešané s inými granulami.
v poriaku tak proste nesadli moze sa stat aj sa stalo ja nehovorim ze nie len plosne som nato upozornil ze ked mi pes po zmene ma riedke :kak: tak fakt do tych 5 az 8 dni tam neni niaky dôvod na paniku ale to som nepisal že si to ty tak urobila to som napisal plošne ked niekomu sa stane že mu po zmene granuli pes hnačkuje tak netreba hned robiť paniku treba skludom počkat minimalne tak ako hovorim 5 az 8 v simat si ci pes nema bolesti brucha zistiš jednoduchym hmatovim vysetreni a ked vidim ze mu trochu postlacam zaludok a nereaguje ze ho neboli a ozaj je to tom ze ma len riedke tak treba cakat a nepanikarcit ono sa to vatsinou casom upravy ale niekedy aj nie co je tvoj pripad nastastie mas x moznosti inych granul to je vsetko
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 17:14

Nechcem nikoho uraziť a ani nechcem aby si to niekto bral osobne, ale u mňa je na zamyslenie prečo mladý pes neprospieva na mäse? Veď to by malo byť to najprirodzenejšie čo človek môže psovi dať. :ua:

U nás tiež nie je problém so striedaním granúl ani v rámci príchutí a ani v rámci značiek. Asi rok som dávala Taste of the wild a čo nové vreco, to iná príchuť. Akurát dnes mi prišlo vrece Trainer Natural tak skúsim. Medzi kŕmením TotW zjedol jedno vrece RC a bez problému.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:17

Nechcem nikoho uraziť a ani nechcem aby si to niekto bral osobne, ale u mňa je na zamyslenie prečo mladý pes neprospieva na mäse? Veď to by malo byť to najprirodzenejšie čo človek môže psovi dať. :ua:

no takto barf neni len o tom že hodiš psovy kus masa ci je mlady alebo stary dovod prečo ja nebarfujem je že je to velká alchimia a človek musi rozmyšlať ake doplnky navoli plati že defficit vitaminov ja mensi problem ako ich prebytok
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 17:19

Ďakujem za vysvetlenie, BARFujem skoro 8 rokov :heh:
edit: a začala som keď som mala 12 rokov, takže až taká alchýmia to nie je, kedže som to pochopila ako malé decko.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:32

Aris píše:Ďakujem za vysvetlenie, BARFujem skoro 8 rokov :heh:
edit: a začala som keď som mala 12 rokov, takže až taká alchýmia to nie je, kedže som to pochopila ako malé decko.

ja viem nehovorim že sa nevyznaš to maš tak jak ja som sa narodil a od narodenia mame doma psa s 2 rocnov pauzov takze cca 21 rokov snimi žijem ja barf chapem ty barf chapeš mi dvaja možme kludne barfovat ja to napr nerobim a niesom ani zastanca barfu ale ked to robiš a vieš to robit tak to rob ale zdaleka to neni pre každeho a museli by vela čitat a vidiš že tu niektory nechapu uplne elementarne principy potom ako by barfovali? no akurat by si zgrcali psov ja mam primarne suche krmivo ale zato aspon 2x do tiždna im davam maso lebo podla mna by ho pes mal mat robim to tak ze to miesam do dnesneho dna nemam stym problem ale barf je o ozaj studijum niekolkych knih minimalne to ako 3 su len zaklad a tu niektori ani jedinu nevideli ako mozes vidiet cize najlepsie by bolo aby uplne zabudli na slovo barf a neisli to stylom a to viem a natrieskam psovi kae co a cakam co sa stane a ty sa cudujes ze jemu na barfe neprospieval pes? proste to nevie zle navolil suplementy ak ich vôbec navolil a potom jasne ze sa mu pes akurat zgrcal lebo tak co ine sa mohlo stat?
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 17:41

Len baby tuto na fóru si myslím, že nie sú také ako ty popisuješ. Takže áno, nie že prekvapuje ma to, ale zaujalo ma to a zaujíma ma to.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:51

Aris píše:Len baby tuto na fóru si myslím, že nie sú také ako ty popisuješ. Takže áno, nie že prekvapuje ma to, ale zaujalo ma to a zaujíma ma to.

a tak ale v barfe to mas uplne jasne ked vsetko robim dobre je to dobre ked ma pes problem zvracia nerastie neco mu je autoomaticky hladam co tam davam zle 100% nieco najdes cize ten barf je v tomto objektivny ja nehovorim ze ste tu dievcence zle en sa moc riadia svojim pocitom a toto neni vzdy dobre niekedy to stači ale ked chcem ludom radit inym ako maju robit co ich psovi je tak tam nestacilo by ze mam psi ale to musis mat nastudovane echt z hora z dola normalka tak jak ty napriklad ten barf keby som volačo nevedel prve co je otvorim knihy druhe čo je napišem ti spravu lebo s tvojho prejavu ja vidim že sa v barfe vyznaš ale tak ako za tie roky zas nepotrebujem nieako vela človek nazbiera zdroje kontakty skusenosti a ide to ale to neoklameš to je proste prax že aj ked ja nemam rad knihy tiez ale mam psi a mam ich rad takze neustale čitam vsetko mozne neda sa to bez študia aj ty si určite čitala knihy članky maa si zaklad trošku si ho pozmenila aby ti vyhovoval a funguje ti to a totmto to je ale nebudem sa ja viadroovať k niečomu čo nemam nieak naštudovane
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy