Nuova Fattoria

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Nuova Fattoria

Poslaťod Jano21 » Str 04.03.2009 14:15

Mate prosim niekto skusenosti s krmivom Nuova Fattoria? Je to talianske krmivo, moc sa sem nevozi, ale obcas sa da zohnat. Krmite s tym niekto?
Prosím reagujte na moje príspevky vecne. Na vyložené sprostosti, útoky a záhradky emotikonov neodpovedám.
Jano21
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod michaelak » Str 04.03.2009 14:47

Prvé, čo ma odradilo je chemická konzervácia pomocou BHA a BHT :oo: potom kukurica a ešte i kukuričný glutén :pac:
Nuova Fattoria
Na Slovensko prichádza nová rada krmív pre psov od talianskej firmy.

Ponúkame superprémiové, kompletné krmivo pre psov. Nová „obaľovacia“ technológia výroby je veľmi šetrná a všetky komponenty sú zapracované pri izbovej teplote, čím nedochádza k ich znehodnocovaniu a zachovávajú si plnú nutričnú hodnotu. Práve technológia „nabaľovania“ robí pre psov toto krmivo zaujímavým a konzumujú ho aj tí, ktorí inak granule odmietajú!!!

STONE CRICK

Kompletné krmivo pre dospelých psov s normálnou a zvýšenou aktivitou.

Analýza : proteíny 28 % , Tuk 22 % , Popoloviny 6 %, Vláknina 4 %, Vlhkosť 9 %, Ca 1,5 %, P 1%, vit. A 10 000 I. U, vit. D3 1 000 I. U., vit. E 100 mg, Síran meďnatý 12 mg.

Zloženie : Extrudovaná kukuričná múčka, múčka z čistej svaloviny (bravčová, kuracia), bravčový tuk, lúpaná ryža, kukuričný glutén, komplex vi- tamínov a minerálií, antioxidanty (podľa smerníc EU) : BHT, BHA.

Zdroj : http://www.nemecky-ovciak.sk/modules.ph ... le&sid=374

Inak, myslím, že je tu už takáto téma, kuk sem: viewtopic.php?f=4&t=3796&hilit=stone+crick
:ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod Jano21 » Str 04.03.2009 15:56

ahoj, dakujem za nazor.

Stone Crick = Nuova Fattoria?
Prosím reagujte na moje príspevky vecne. Na vyložené sprostosti, útoky a záhradky emotikonov neodpovedám.
Jano21
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod michaelak » Str 04.03.2009 16:08

Áno, Stone crick je Nuova Fattoria. Ono je to takto: Nuova Fattoria Mister Puppy = šteňacie krmivo, Nuova Fattoria Stone Crick = krmivo pre dospelých psov a Nuova Fattoria Mister Old Light = krmivo pre seniorov alebo pre psov s nadváhou. :ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod Marco Varhol » Str 04.03.2009 21:02

Vzdy je dobre sa pozriet aky uspech ma krmivo v Taliansku. Uz som to raz niekde pisal, ze obrovsky. Sliepky potom dobre znasaju. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod petko566 » Pon 24.05.2010 9:41

Ked si uz zacal stou chemickou konzervaciou pouzivaju ju takmer vsetci vyrobcovia do jedneho akurat sa stym nechvalia a zamaskuju to pod EUROPSKY schvalene ...oxidanty a podobne, alebo to tam ani nenapisu.Len solidna firma ktora nic nechce skrývat si to tam napise a nehanbi sa za to. V sucastnosti to je bežna vec ktora sa používa všade aj v potravinarskom priemysle kôli udržaniu chuti,trvanlivosti,.....
spominanu znacku doporucuje Cesky psycholog psov, ktory ma niekolko rocne skusenosti so psami a je samozrejme ze tato znacka nebude vyhovovat vsetkym psom,ale nieje dôvod ju odsudzovat kôli spominanym (BHA a BHT) keby si skôr napisali iba antyoxidanty tak by to bolo ok???Nebudte najivny!!! Ja som snou zacal krmit ked som natrafil na stranku p.Desenskeho a musim povedat ze mojmu psovi velmi chutia aj rano ked nejedol vôbec.
Nechcem propagovat danu znacku a viez ze su znacky bez danych konzervantov iba hovorim, že cena vs.kvalita sa mi pozdava a p.Desenskemu verim.Kazdy nech si urobi vlastny nazor, ale az po vyskusani.
petko566
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Nuova fattoria Mister puppy

Poslaťod suzi » Uto 28.02.2012 19:16

Ahojte chcem sa opytať na krmne davky tohto krmiva pre stenata.Mala som rotvika toho som krmila nuova fattoria stone crick a neskor mister oldlight a bola som s nim velmi spokojna.Teraz mam 2,5 mesacne stena a chcem ho krmit tymto krmivom ale denna davka pre neho by mala byt podla vahy psa v dospelosti 45-70kgna 3 mesiace od 170 do 500g.Zda sa mi to dost velka denna davka a aj velke rozmedzie.Veterinari mi tiez moc nepomohli ty stale nanucuju bez relevantnej odpovede eukanubu a podobne...dakujem za vsetky nazory
suzi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Nuova fattoria Mister puppy

Poslaťod krista » Uto 28.02.2012 19:52

Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Nuova fattoria Mister puppy

Poslaťod suzi » Uto 28.02.2012 20:32

to som uz cele precitala ja poznam tie granule aj som snimi spokojna ale rotvika pred tym som nemala od stenata takze som ho krmila ako dospeleho a nie ako stena.a krmne davky u stenata su dolezite pre dalsi vyvoj aby nebol prekrmovany ale zase aby nebol ani hladny a kedze je tam dost velke rozmedzie tak neviem kolko presne mu mam davat.
suzi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Nuova fattoria Mister puppy

Poslaťod krista » Uto 28.02.2012 20:39

ja len že si to mohla dať do tej témy,aby nebola duplicitná ..
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Nuova fattoria Mister puppy

Poslaťod suzi » Uto 28.02.2012 20:59

teraz som sa len registrovala... nabuduce uz budem vediet :no:
suzi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod Puk » Uto 06.03.2012 9:06

Marco Varhol píše:. Sliepky potom dobre znasaju. :joint:


Skúšal som Tvoju radu, je to tak!!!! Niesli celú zimu :jazyk: Dokonca aj drozdy a sojky v zime na krmítku mali z neho radosť. :no: Ale ako doplnkové krmivo si nesťažujú ani psiská... :no:
Každé krmivo má aj svoje negatíva, má ho aj toto. Ale treba aj vidieť tie druhé, lepšie veci , napr. po tomto krmive nie je známa žiadna torzia žalúdka, potravinárska kvalita surovín, atď...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod casira » Uto 06.03.2012 10:06

napr. po tomto krmive nie je známa žiadna torzia žalúdka,

Toto ma zaujíma,ako je to možné? :oo:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod Cony » Pon 30.07.2012 13:38

Rozhodla som sa sem napisat, kedze som prave obdrzala vzorku tohoto krmiva. Ked som to tu vsetko precitala a precitala aj na stranke dogdog - veeeeelmi dobre recenzie, rozhodla som sa vypytat si vzorku. Dnes mi dosla a bola som velmi zvedava na toto super krmivo, kedze nas pes je velky odmietac granul, teraz papa len Barking heads, ze to teda vyskusame.
Ked som otvorila listo, vidim v igelite granulky malinkate gulate, ale co bolo cudne, ze su velmi lahucke, take mnozstvo inych granul by vazilo viac ako tieto. Cez vrchnu vrstvu hnedeho volacocho presvitalo nieco svetle, nevedela som co to je a medzi granulami boli take male biele zrnka, prislo mi to ako nase burizony :oo: . Tak som to ovonala, vobec to nevonalo ako granule pre psov, ale ako nejaka detska mlska. Dala som ochutnat psovi, najprv len ovonal, no potom zacal papat a pocuvam, ze vlastne nic nepocujem pri hryzeni. Oni vobec nechrumkaju, pozeram na psa a ten sa trapil s tym, ze sa mu lepili na zuby, ale zjedol.

Tak som zobrala jednu granulu a pretala na poly a co som uvidela ma upone "DOJALO". Ono je to vlastne kukuricna chrumka! :oo: :hmm: :ua:
Normalne chrumka vnutri obalena niecim hnedim. Skusim pridat fotku a posudte sami. Takze ja neviem, ci toto krmivo vobec ma nejake vyzivove hodnoty. :ua: Chutit urcite chuti, ved pes sa ide zblaznit ak otvorime sacik cipsov ci chrumiek a zaciti to, ale take mu my nedavame samozrejme, takze toto krmivo psy jedia s chutou ako je to uvadzane, ale ze im to neprospeje to som si ista.
A som velmi sklamana, ze ten pan na dog dog.cz, ma take referencie a popisy ako uvadza.

Inak ja pochybujem, ze by tymto krmivom krmil Rudolf Desensky svojich psov, nemyslite?

Skusam sem dat foto, ale neide mi to nejak! Este budem skusat, aby ste videli aj vy, ako to krmivo vyzera.
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Nuova Fattoria

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 30.07.2012 13:42

Mne sa zdá, že on to dáva k mäsu. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Ďalší

Späť na Granule a konzervy