Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne granúl.
Odoslať odpoveď

Artemis

Uto 17.02.2009 20:06

Čo poviete na toto, pre mňa nové krmivo?Zdá sa mi celkom ok.
http://www.artemispetfood.eu/

Re: Artemis

Uto 17.02.2009 21:39

Uz som spomenul ze toto krmivo patri urcite k tym lepsim a vyckajte na nove europske krmiva, ktore sa objavia na trhu v juli a zlozenim su na tom este lepsie. Kedze dovozca Artemis je aj pre SK v Cechach ocakavajte prudke zdrazovanie, vzhladom na vyrazne oslabovanie CZK voci USD. Snad sa tu najde dalsi blbecek, ktori to bude prekupovat a predavat na SK.

Re: Artemis

Pia 03.04.2009 11:51

Ahojte,
Mam dotaz na Marca, tak jsem se rozhodla pro krmivo Artemis, a chtěla bych se zeptat konkrétně na recepturu Artemis Maximal Dog, má víc než 40% bílkovin. Je to v pohodě? Nemůže to mít nějaký negativní vliv na zdraví psa :nwm: ?
Díky

Re: Artemis

Uto 07.04.2009 13:01

Uzasne!!!
Krmivo ma ake iste meno ako ma moja hafanka ..... hehe :haha:

Re: Artemis

Str 15.04.2009 12:00

Nějak se můj dotaz odsunul.
Mám dotaz, granule Artemis mají i recepturu Maximal Dog, a ta má víc než 40% bílkovin. Je to v pohodě? Nemůže to mít nějaký negativní vliv na zdraví psa :nwm: ?
díky za info

Re: Artemis

Str 15.04.2009 13:16

Polozme inac otazku ma krmenie masom vplyv na zdravie psa. Totiz hodnota proteinu sa prepocitava na susinu. Takze hodnota je urcite vyssia pri 8-10% vlhkosti ako 40%.

Re: Artemis

Str 15.04.2009 13:46

Co je nepochopitelne? Zober si kvalitnu konzervu a pozri si analyzu. Hodnoty proteinu a vlhkost. Nasledne si to prepocitaj na 10% vlhkost a uvidis to cislo.

Re: Artemis

Str 15.04.2009 14:33

:plac: pořád nevim jak si to mam spočítat :ha:
jsem v koncích, nemyslí mi to logicky.
Tak třeba Shiny dog koukám má 12% Protein a 86% vlhkost. znamená to teda, že při vysušení ten protein bude koncentrovanější, ale jak se dostanu k tomu správnému číslu, prosím :ach:

Re: Artemis

Str 15.04.2009 16:56

vlhkos100-86=14 teda susinu mame 14% konzerva Shiny Dog
vlhkost100-10=90 teda susinu mame 90% granule Artemis

12 proteiny : 14 susina = 85,7% N-latok konzerva
40 proteiny : 90 susina = 44% N-latok granule

Skodia psovi kvalitne konzervy s obsahom 85,7 proteinov? Asi nie pretoze taketo konzervy obsahuju len masovu svalovinu, vacsinou kura prsia, ktore su lahko stravitelne.
Zoznam konzerv s ktorymi mozete porovnavat: Shiny dog, Schesir, Almo nature, Applaws a dalsie thajske konzervy kde po otvoreni vidite len masovu svalovinu ziadne derivaty ci obiloviny.

Re: Eagle pack-bielkoviny

Pon 11.05.2009 14:30

Ahojte,

Neviete preco prestali ku nam dovazat Eagle-Pack a Timberwolf granule? Preshli sme na Artemis, len mam obavu aby sa neprestavali dovazat aj tie....

Re: Eagle pack-bielkoviny

Pon 11.05.2009 16:04

Pretoze kazde krmivo dovazane z poza oceanu nesie riziko nedostupnosti. Zaroven tieto krmiva su strasne predrazene a cena nezodpoveda kvalite. Vid.Artemis.

Re: Eagle pack-bielkoviny

Pon 11.05.2009 19:48

kemkem píše:Ahojte,

Neviete preco prestali ku nam dovazat Eagle-Pack a Timberwolf granule? Preshli sme na Artemis, len mam obavu aby sa neprestavali dovazat aj tie....

Kemkem a kde kupuješ Artemis?
Marco a ani cena Artemis nezodpovedá kvalite?

Re: Eagle pack-bielkoviny

Str 13.05.2009 8:29

Artemis kupujem v cechach, treba kuknut sem - http://www.artemispetfood.eu , prodejci a chovatelske stanice. Ja konkretne to kupujem od http://www.krmenipromilacky.cz/, da sa po to vybehnut, Brno nie je az tak daleko :smile:

Zaujimavu odpoved som dostal ale z ichovatelskych potrieb, kde mi napisali, ze na slovensku zacali spolupracovat s firmou, ktoru zastupuje pan Šimo opom@opom.sk. Neviem ci toto je ta najlepshia volba, kedze ta firma sa zaobera zabezpecovacimi zariadeniami a montazou folli - http://www.abc.sk/f/?A144971 :ha:

@ Marco, viem ze sa tu rozoberaju rozne druhy granuli a je to tolko nazorov, ze sa tazko vybera (osobne nie som schopny si precitat vshetko co sa tu o granuliach pishe). Je dost mozne ze Artemis su predrazene, ale radshej dam na krmivo o par Euro viac, ked je to krmivo kvalitnejshie. Mohol by si mi prosim odporucit nejaku alternativu Artemisu, vyrabanu v EU?

Re: Eagle pack-bielkoviny

Str 13.05.2009 12:21

Doporucovat je dost tazke vzhladom na viacero podmienok, ktore musia platit a kedze z vreca a z udajov uverejnenych sa tazko posudzuje su hodnotenia nepresne.

Co sa tyka europskych vyrobcov tak kvalita tu teda velka nie az na par vynimiek. Artemis ako aj dalsie americke znacky patria k tym lepsim, kedze cena v USA za vreco je niekde v prepocte okolo 40eur. Krmiva s touto cenou partria medzi drahsie. Vacsinou to vsak skonci podobne ako napr.s Timberwolfom, kde napr. byvali dovozca ukoncil spolupracu zo znamych dovodov. Male granule a nestastne obaly a samozrejme dostupnost.

Dovozca Artemisu snad rozposlal na SK tisic spamovych emailov, kde hladal nejakeho spostredkovatela. Je dobre, ze sa jeden nasiel i ked ti ostatni mu tukaju na celo, ale odvazlivcov treba pochvalit. Zvlast v dnesnej dobe.

Artemis nema uvededeny podiel cerstveho masa na obale a aby sa dosiahla potrebna hodnota pri malych granulach nieco okolo 50% a vacsich okolo 40% je potrebne dodat cca 80% cerstveho masa. Samozrejme vychadzame z normy AAFCO.
Vyrobca vsak doda cerstve maso pred extruderom cim ho uvedie na prve miesto nasledne doda mucku a tym vlastne dosiahne stanoveny podiel. Toto zlozenie sa v dnesnej dobe oznacuje ako najlepsie riesenie pre vyrobu granul, ktore nielenze pekne vonaju ale maju aj lepsiu chut. Ak by sme ho porovnavali s podobnymi krmivami napr. AG ci Trainer tak Artemis je daleko pred nimi.

Pockajte si na jun maju prist na trh nove krmiva z UK. Zatial asi najlepsie zlozenie co bude mat europske krmivo.

Re: Artemis

Str 13.05.2009 20:12

Tiež so emilovala do ichovatelov.cz, a oni mi odporučili sledovať a kontaktovať e shop prechovatelov.sk.Na moju otázku najprv napísali že v strede apríla plánuju a včera napísali že kvôli DPH to nebude také jednoduché,nie je obrat a boli by v nevýhode alebo by bolo krmivo velmi drahé... :nwm: Ale že hladajú inu alternatívu
Odoslať odpoveď