Bozita

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Bozita

Poslaťod aponi » Ned 01.02.2009 10:50

POznáte niekto tieto garnule?http://www.bozita.sk/
aponi
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: BOZITA

Poslaťod meraja » Ned 01.02.2009 10:59

Toť zloženie http://www.bozita.sk/documents/nutrie8n ... oty_1.html
Síce som ho ešte nepoužívala,ale párkrát som ho na nete stretla.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod michaelak » Ned 01.02.2009 11:07

Myslím, že je vhodnejšie prečítať si, čo nám o tomto krmive píšu v krajine výrobcu, nakoľko na slovenskej stránke predajcu sa moc nenadreli, navyše o čerstvom kuracom mäse môžete len snívať, v originálnom zložení na švédskej stránke je ho v zložení až 4% - to je ešte údaj pred extrudérom, takže to je zanedbateľné a nepozorovateľné množstvo :pac: Originálne zloženie teda vyzerá po preklade nasledovne: Obsah: Pšenica, kuracia mäsová múčka, živočíšny tuk, čerstvé kuracie mäso (minimálne 4%), mäso, kostná múčka, kukuričné klíčky, minerály, vláknina, pivovarské kvasnice. Aké zloženie nám ponúka predajca na Slovensku? Nuž pozrite sa: dehydrované hydinové mäso, živočíšny tuk, čerstvé kuracie mäso, kostná múčka, pšenica, melasované repné rezky, kukuričné klíčky, kurací vývar, minerály, repná vláknina, pivovarské kvasnice

Ten preklad vyzerá takto prikrášlený dobre, ale realita je žiaľ iná :ahoj: Pri ceste zo Švédska na Slovensko zázračne klesol podiel pšenice, keďže sa prepadla oproti originálu až na piate miesto v poradí :haha: žeby hlodavce ? :haha:

Rada by som vedela, kedy konečne bude povinnosť uvádzať korektné údaje o zložení tak, ako sú v originále ? To by som chcela asi priveľa . takže originálna verzia : Pre mňa osobne určo nie, konzervácia pomocou chutnučkej chémie pre preklad použite túto stránku: http://translate.google.com/translate_t#
Bozita Original

Användning: Helfoder för normalt aktiva hundar. Kan blötas upp i ljummet/kallt vatten eller serveras torrt.
Innehĺll: Vete, kycklingköttmjöl, animaliskt fett, färskt kycklingkött (minst 4%), köttbenmjöl, betfor, majsgroddar, kycklingbuljong, mineraler, betfibrer, bryggerijäst.

Tillsatser per kg: Vitamin A 9400 IE, vitamin D3 990 IE, vitamin E 60 mg (alfatokoferol) och koppar 4,9 mg (kopparsulfat). Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter (BHA och propylgallat). Bozita Original innehĺller alla vitaminer och mineraler din hund behöver.

Näringsvärde: Protein 21%, fett 10%, kolhydrater 52%, växttrĺd 3%, mineraler (aska)
6,5% (kalcium 1,1%, fosfor 0,9%), vatten 10%. Omsättbar energi 1370 kJ/100g.

Nettovikt: 1 kg. 5 kg, 15 kg.

Hĺllbarhet: Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur. Datummärkning anges pĺ annan plats pĺ förpackningen.

Doseringstabell:

Hundens vikt (kg)/Dagsranson (dl)
1-5/1-3
5-10/3-5
10-20/5-8
20-30/8-11
30-40/11-14
50-70/16-20

Ett struket decilitermĺtt innehĺller ca 37 gram Bozita Bitar.
Mängderna i doseringstabellen är endast riktvärden. Behovet är högst individuellt och pĺverkas bl a av hundens aktivitet. Anpassa därför mängden efter din hunds hull och kondition. Om fodret ges torrt ska hunden alltid ha fri tillgĺng till friskt vatten.

Zdroj údajov: http://www.lantmannendoggy.se/

:pac:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tatiana » Ned 01.02.2009 15:47

pozrela som si ich stranku kedze mi poslali emailom ponuku,no vzhladom k zlozeniu zavratna cena ,takze zostanem u trainer :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Ned 01.02.2009 21:17

Bozita je svedske premiove krmivo, kde sa cesky dovozsca snazi urobit z neho superpremiove. Zlozenie pri konkurencii inych krmiv je dost slabe a chemia zaklincuje toto krmivo do kategorie priemernych.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Re: Bozita

Poslaťod bela2001 » Pon 04.07.2011 9:38

čo si myslíte o Bozita Original,alebo Original Plus?Dakujem!
bela2001
Hafan

Poslaťod Margita » Pon 04.07.2011 9:42

napriklad bozita konzervy pre macky su dost dobre,ze by to bol az taky velky rozdiel?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Pon 04.07.2011 19:49

Vo svojej kategorii konzerv lisovane kocky je svedska Bozita lidrom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod bela2001 » Uto 05.07.2011 8:04

Takže tieto granule niesú dobré?
bela2001
Hafan

Poslaťod Marco Varhol » Str 06.07.2011 7:25

bela2001 píše:Takže tieto granule niesú dobré?

A preco by mali byt zle? Zalezi aka je cena. Ak stoji 15kg obal 30 euro tak toto je dobra cena zohladnujuca suroviny v krmive.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod bela2001 » Str 06.07.2011 13:46

Tu je zloženia Bozita Original

Krmivo pre dospelých psov rôznych plemien.

Prídavok sobieho mäsa významne prispieva k chuti, a ľanové semienko poskytovať zdravú kožu a silné vlasy. Bozita Plus má vysoký obsah ľahko stráviteľných bielkovín z kuracieho, z ekologického poľnohospodárstva zostávajú pod prísnym dohľadom vo Švédsku.
Je kompletné a vyvážené krmivo pre ktorý poskytuje všetky zložky potrebné pre zdravé a správne fungovanie tela. Mäso v kuracích krmív pochádza z pobytu na móle. To je mäso v kvalite zodpovedajúcej normám pre ľudskú výživu.
Dokonale vyvážený pomer bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálnych látok stanoviť psov zdravej kože a výbornom stave.

Zloženie:
Čerstvé kuracie mäso, sobieho mäsa (<4%), sušené mleté mäso, kukurica klíčky, pšeničné otruby, pšenica, hydinový múčka, živočíšny tuk, kurací vývar, kostná múčka, živočíšne tuky, hemoglobín, bielkoviny zo zemiakov, minerálne látky, vitamíny, vláknina, repné (repné rezky), ľanové semienko, pivovarské kvasnice.

Analýza:

Proteín
22%

Zinok

70-mg

Tuk
11%

Selén

0,2 mg

Sacharidy
48%

Jód
1,5 mg

Vlákno
2,5%

Vitamín A10
9 400 IE

Popol
6,2%

Vitamín D
9900IE

Vápnik
1,2%

Vitamín E
60mg

Fosfor
1%

Vitamín B1
2,5 mg

Vlhkosť
10%

Vitamín B2

3,5 mg

Draslík
0,5%

Vitamín B6
1,7 mg

Sodík
0,4%

Niacín
17mg

Horčík
0,15%

Kyselinu pantoténovú
15mg

Železo
101mg

Biotín
108mcg

Meď
9,9 mg

Vitamín B9
361mcg

Mangán
30 mg

Vitamín B12

49mcg
Na prvom mieste mäso,to ma prekvapilo.15 kg stojí v zoofaste 32,78 eur.
bela2001
Hafan

Poslaťod tonamie » Str 06.07.2011 14:13

Bohužiaľ si treba zisťovať zloženie z viacerých zdrojov Bozita original:
zoohit - celozrnná pšenice, kuřecí masová moučka, živočišný tuk, kuřecí maso, kukuřičné otruby, dužnina z cukrové řepy s obsahem melasy, kostní moučka, kuřecí bujon, vláknina z cukrové řepy, sůl, monokalciumfosfát, pivovarské kvasnice, chlorid draselný
http://www.bozita.com/en/Bozita/Product ... -original/ Whole grain, chicken meat meal, animal fat, chicken meat, maize germ, beet pulp, meat bone meal, chicken digest, beet fiber, salt, monocalcium phosfate, brewer´s yeast, potassium chloride.

Ja som si prvýkrát objednala Bozita pamlsky 8balíčkov za 9,90€ akcia, uvidíme čo na to pesani keď to príde.
http://www.bozita.com/en/Bozita/Product ... /Sensible/
http://www.bozita.com/en/Bozita/Product ... oralfresh/
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa

Späť na Granule a konzervy