Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod hruska » Štv 16.09.2010 13:56

Doteraz som krmila varenou stravou, ale kvoli zlym vysledkom biochemie budem davat mesiac RC Renal Dog a potom sa uvidi podla dalsich hodnot. Teda ak sa psica k tomu smradu vobec priblizi. Pozerala som zlozenie, fakt nic moc, ale netrufam si dat psa na oblickovu dietu s varenym.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Marco Varhol » Štv 16.09.2010 19:33

To je dost zvlastne kedze prave mokra strava nezatazuje tak oblicky ako sucha.
Renalne krmiva maju vyrazne znizeny fosfor (u nespravneho krmenia mokrou stravou doslo k nerovnomernemu dodavaniu P k Ca a k vit.D) a taktiez hruby protein je brutalne znizeny. Vlaknina je dva krat navysena. Tuky su bud navysene alebo su standartne max. do 20%.

Teda karbohydraty tvoria skoro 50%, hruby protein do 15% a zvysok su lipidy.

Takze musis to vydrzat a potom zmenit krmenie. Samozrejme ak tu nie je este iny problem u psika.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod hruska » Pia 17.09.2010 10:39

Krmila som varenym, myslim, ze dostavala stravu vyvazenu. Fena je ale z utulku, takze tazko povedat, cim bola krmena doteraz - podla stavu chrupu asi nie moc dobrou stravou. Hodnoty urey a kreatininu zasa neboli zvysene az prilis, takze ten mesiac vydrzime a potom sa uvidi. Nerada by som ostala pri granuliach, ani fene nechutia, o Royalkach som vela dobreho nepocula, takze verim, ze s hodnoty upravia a vratime sa k varenemu, alebo BARFu, ked ju nan presvedcim.

Edit: biochemiu som davala robit prave kvoli pomeru Ca a P, vetka mi ale povedala, ze toto by spravili jedine ak by boli vysledky zle. Tak teraz neviem, lebo ked poziadam o komplet rozbor, asi by to spravit mali, alebo standardne sa to nerobi?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod matthias » Pia 17.09.2010 17:20

Royal canin a eukanuba sú 100 % svinstvo, z ktorého pes chorlavie a chradne, veterinari to velmi dobre vedia, a preto to aj predávaju pretože pes je chorý a stále sa vracia naspäť čiže ide tu o zisk na úkor zdravia psa, na slovensku a v celom východnom bloku sa nepredava original royal ale len podvrh z polska
matthias
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Blava

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod matthias » Pia 17.09.2010 17:48

Sunny píše:Ja som mala doma balíček Royal Canine Early cardiac. Smrdelo to aj mne, pes to odmietol žrať...
Zloženie: Rice, menhaden fish meal, chicken fat, rice gluten, chicken meal, cellulose powder, natural flavors, potassium chloride, fish oil, choline chloride, arginine, calcium carbonate, salt, taurine, vitamins [DL-alpha-tocopherol acetate (source of vitamin E), L-ascorbyl-2-polyphosphate (source of vitamin C), niacin, biotin, riboflavin (vitamin B2), D-calcium
pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), thiamine mononitrate (vitamin B1), vitamin B12 supplement, vitamin A acetate, vitamin D3 supplement, folic acid], L-carnitine, trace minerals [zinc oxide, ferrous sulfate, copper sulfate, manganous oxide, sodium selenite, calcium iodate], preserved with natural mixed tocopherols, rosemary extract,
and citric acid.

A.C.T.:
Arginine, Carnitine, Taurine are essential nutrients for optimal cardiovascular function.
EPA/DHA:
Eicosapentaenoic and docosahexaenoic acids are long-chain omega-3 fatty acids that modulate inflammatory reactions.
Moderate Sodium:
Moderate, rather than severe, sodium restriction to reduce the work load on the heart.
Natural Preservative:
Naturally preserved with mixed tocopherols, rosemary extract, and citric acid.

Guaranteed Analysis:
Dry
Crude Protein, (min) % 22
Crude Fat, (min) % 14
Crude Fiber, (max) % 5.6
Moisture, (max) % 10.5

ďalšie tu: http://www.royalcaninusa.com/adx/aspx/a ... ardiac.pdf

Čo si myslíte o tom zložení (Marco)? Pre mňa je to takto po anglicky španielska dedina, presný význam mi prekladač nevyhodí a aj tak je pre mňa polka zloženia španielska dedina. Kujem.


krmivo royal sa ani nedá nazývať krmivom, je to škodlivý šrot, ktorý ničí psa, čo najviac vyhovuje samozrejme veterinarom, pretože majú pacienta, to isté platí aj pre eukanubu
matthias
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Blava

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Marco Varhol » Pia 17.09.2010 22:32

Netrep ked nevies co je veterinarne krmivo. :hmm:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 18.10.2010 21:07

Vie niekto poradiť, kde na Východnom Slovensku je bežne k dostaniu Veterinary od RC v chovateľskych predajniach, objednávkových predajcov...mimo veterinárnych staníc a ich ponúk?
...ide mi o konkretný produkt: RC Veterinary exclusive Junior pre obrie plemená

Díky moc za každý tip! :no:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod hruska » Str 20.10.2010 13:36

Mne bolo povedane, ze renalne kupim jedine od veta.

Ale hlasim, ze renalky psici pomohli, po mesacnom (ne)zrani sa hodnoty upravili, takze vraciame sa k varenemu (resp. kombinacii vareneho a granul).
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pia 22.10.2010 23:15

http://www.vetline.sk/royal-canin-sluzb ... d-15102010

tuto sa to bude dať zakúpiť, ale po zistení pultových internetových cien som napokon spokojný aj stou u nášho :no: vetoša...
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod mart.ina » Štv 25.11.2010 11:41

ahojte. Prosim vas kde kupujete veterianrnu radu tychto krmiv? Teta krmi ROYAL CANIN Hypoallergenic Small Dog , ale u veta su hrozne drahe. A na slovensku som ich zatial nenasla v ziadnom e-shope, jedine ceske patro.cz, ale tam je postovne snad 3 stovky, co s ami pri malom baleni vobec neoplati. neviete prosim poradit?
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Murphy » Štv 25.11.2010 17:18

Skus www.zoofast.sk - polsky e-shop. Niektori tu na fore tvrdia, ze to nie je celkom ciste, co sa tyka prilis nizkych cien, ale ja si myslim - kupujme kym sa da ! Inak, nie som si na 100% ista ci tam maju tieto vet formuly, skus kuk...
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod mart.ina » Štv 25.11.2010 23:12

tam som kukala pisu momentalne nedostupne. ale pisala som im ze ci vobec niekedy bud alee zatial neodpovedali.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod kaila71 » Str 08.12.2010 22:26

matthias píše:Royal canin a eukanuba sú 100 % svinstvo, z ktorého pes chorlavie a chradne, veterinari to velmi dobre vedia, a preto to aj predávaju pretože pes je chorý a stále sa vracia naspäť čiže ide tu o zisk na úkor zdravia psa, na slovensku a v celom východnom bloku sa nepredava original royal ale len podvrh z polska



Tak toto na Royal ze je vyrabany v polsku a podobne info som počula už od nejedneho človeka :ahoj:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod metzger » Štv 09.12.2010 19:33

hej je to pravda, pre nás to chodí z polska, ale to by si musela pána doctora poriadne chytit pod krk aby ti to priznal, ale ja by som uz nekupúl ani ten francuzky original, tieto nadnarodne spolocnosti nevyrabaju dobre krmiva, akurat som psovi nasadil ghedu a sadlo mu to, pritom je to krpata firma
metzger
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod Marco Varhol » Pia 10.12.2010 9:22

Neviem ci je to az taka mala firma v Taliansku, ale ich vyrobky su zname skor slabsou kvalitou vid Kirra a to ostatne ani nespominam to uz je hroza. Ich poslednou znackou Good Health s ktorou chceli vstupit mozno do rady lespich premiovych krmiv avsak svojim zlozenim a silnou chemiou patria hlboko pod kvalitu Royal Canin.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy