Trainer Fitness

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer Fitness

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.03.2015 13:05

luciiik píše:Jeden veterinar v nitre sa vyjadril, ze do traineru zacinali davat polske suroviny a ze im psy krmeny trainerom chodia s katastrofalnymi vysledkami testov... Nemate niekto podobnu info ktora by to potvrdila alebo vyvratila?
Mame totiz dost zle pecenove testy, zatial v ramci riesenia, lenze moj pes je vitalny, zdravy, bez akychkolvek vedlajsich prejavov nejakej diagnozy, jeme fitnessky rybu. Nemoze to byt aj z tej ryby? Krmime nimi uz niekolko rokov, naposledy pred dvoma rokmi mal krvne testy uplne ok - uz sme nimi krmili. :nwm:


Dlhodobe krmenie rybami nie je vhodne. Uz som to viackrat pisal a aj preco. Polske suroviny je siroky pojem ale ak mas na mysli hydinove masovokostne mucky tak tie predovsetkym spracovava firma Waltham (RC, Nutro, Pedigree atd...) Nieco ide aj do nemeckych krmiv vyrabanych v Polsku, vela sa exportuje do Lotysska a Litvy. Vacsina vsak hydinove mucky nakupuje v Spanielsku. Lepsia dotacna politika.

Napis vysledky vysetrenia. Pozor na ciske pochutiny, rozne susene maso...
Ak predpokladam co bude v diagnoze, uvar mu skorocelovy caj a podavaj namiesto vody.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Fitness

Poslaťod luciiik » Pia 13.03.2015 14:29

Marco, hladala som, ale nikde som nenasla tvoje vysvetlenie, preco nie dlhodobe krmenie rybou. Ja som sa na to uz aj pytala, lebo ryba je u nas top krmivo u oboch psov. :ua: Susene maso pozriem, lebo nejake doma mame. :oo:
Offtopic: No veterinar povedal ze krmivom to nebude. Skor niecim, co by mohol zjest na venci alebo tak. Co neviem vylucit ani potvrdit. On nie je vysavac, ale tak kde tu si liznut nieco nevhodne moze. :nwm:
Neviem presne vysledky, teraz mi volal veterinar, vsetky hodnoty su v norme, pri jeho 8smych rokoch vraj ukazkove, ale biochemia ukazala, ze v tele je slaba infekcia alebo zapal a to zrejme sposobilo tie vysoke hodnoty pecenovych testov. Sono sme robili, vsetko ciste, len mierne zvacsena pecen. Dostali sme ATB, prirodne doplnky na funkciu pecene, uvarim aj ten skorocelovy, dakujem moc za typ :jop: A uvidime po prelieceni, ake vysledky budu potom.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer Fitness

Poslaťod nicole » Pon 27.07.2015 18:45

chcela by som prejst na trainer fitness, mam alergika, teraz ma RC hypoallergenic. stav sa mu viditelne zlepsil, ale problem je, ze po par tyzdnoch ich uz odmieta jest. neviem co by bolo lepsie, ci Rabbit & Potatoes , Horse & Peas alebo Lamb & Rice, co sa tyka dlhodobeho uzivania ak by na ne nereagoval a chutili by mu.
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Trainer Fitness

Poslaťod ElNina » Uto 28.07.2015 16:52

Chcelo by to viac informácii Nicole o tom načo je tvoj psík alergický :) Ak sa jedná o najčastejšiu alergiu na kuracie bielkoviny tak môžeš pokojne striedať chute v hypoalergennych krmivách aspoň bude mať psík zmenu a nebude odmietať po čase jeden druh granuliek, ale daj si pozor aby nebol v krmive kuraci tuk, ktorý niektoré kvázi hypoalergenne granule obsahuju. Inak v obchodoch davaju aj vzorky krmiva, tak skus si vypytat, a uvidiš ako mu budu chutit :jop: Ak ľubi pes rybičky mojmu alergikovi mopsovi sa osvedcili Alpha spirit granulky only fish v ktorych je ozaj vidiet mäsko a su take makkucke :) dovtedy odmietal všetko či orijen, trainer, acanu a papal len RC aj keď som vedela, že mu zložením nevyhovuju :ua:
ElNina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trainer Fitness

Poslaťod nicole » Uto 28.07.2015 18:35

ved to je to, ze ja neviem na co je pes alergicky. ideme na to vylucovacou metodou, pretoze v okoli uz nikto nerobi testy na potravinove alergie, aspon o nom neviem. :pac: po skonceni eliminacnej diety sme presli na normalne granule co jedol predtym-PPP jahna&ryza, co bola teda hlavna zlozka aj u RC. ale pri nich sa uz zacal skrabat. tak zatial zase RC a sme ok. ale pes mi bude radsej hladny, ako by mal jest tie granule (a ani sa mu necudujem). tie trainer fitness sa mi pozdavaju ovela viac zlozenim ako RC. jednak preto, ze su monoproteinove. rybka mu chuti, ale ta vraj nie je vhodna na dlhodobe krmenie. idelane by bolo keby mu sadli aspon dva druhy od tej istej znacky. ani mna by nebavilo cely zivot jest dookola to iste :no: vyskusame, uvidime
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Trainer Fitness

Poslaťod luciiik » Uto 28.07.2015 19:05

Nicole, moj pes, 8 rocny, je na trainerkach ryba uz niekolko rokov a nie je s tym ziaden problem. :nwm: Pred nedavnom sme boli na krvnych testoch, testovali 16 hodnot - vsetky ake sa dali a vsetko v poriadku, v norme.
Tiez som pocula, ze sa rybou nema dlhodobo krmit, ale nikto mi nevysvetlil preco. Druheho psa mam niekolko rokov na rybej forze a to iste, ziaden problem. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer Fitness

Poslaťod ElNina » Uto 28.07.2015 19:29

Tiež nevidím dôvod nato, aby sa dlhodobo nekrmilo rybacími granulami :smile: Keď si vezmeme, aký je v skutočnosti obsah mäsovej zložky v krmive tak tých 20% ryby psovi len prospeje :lol: ryba ma bohatý obsah bielkovin, ktoré potom výrobcovia nemusia navyšovať sójou s inými bôbmi skrytými pod rastlinný proteín. Myslím si, že kvalitný výrobca si dá záležať na surovinách a nebude nakupovať rybiu múčku zlej kvality. Išli by len proti sebe, ak by sme videli na našich psoch, že po ich granulách neprospievajú :pac:

Nicole práve PPP jahňa s ryžou je samozrejme nevhodne pre alergika, keďže je v nom množstvo iných živ. bielkovín. Trainer je vhodné na intolerančnú metódu :smile: (krvné testy idú do peňaženky, ale čo už pre našich miláčikov nespravíme :hi: ) držím palce nech psíkovi sadnú :jop:
ElNina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trainer Fitness

Poslaťod Lindchen » Str 29.07.2015 7:57

S tým poľským Trainerom. Ten som odporučila môjmu bývalému dočaskárovi, lebo na fitnesske prosperoval a tiež kúpil nové vrece (údajne to poľské) a Benčo mal veľmi silnú alergickú reakciu, takmer akoby zjedol kuracinu alebo pšenicu... Skončil na prednisone s hnusnými následkami na pokožke aj ušiach :ua: . Aj to riešil v výrobcom a žiadal tuším aj náhradu, ale kdee, nič také.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Trainer Fitness

Poslaťod nicole » Str 29.07.2015 8:47

no to pomaly aby pes zil zo vzduchu :ua: tiez mi raz prisli polske vyrobky, a to ako :prd: akesi bez farby alebo skor do zelena, smrdeli, uplne suche, no hruza a des. ani som to psom nedala. len ako zistis, co ti pride? nezistis. a v chovakoch je to zase o hoodne drahsie
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Trainer Fitness

Poslaťod Marco Varhol » Str 29.07.2015 13:15

Aj to riešil v výrobcom a žiadal tuším aj náhradu, ale kdee, nič také.
No nemozes pisat do Polska, ale do krajiny vyrobcu teda do Talianska.

V prvom rade si skontrolujem obal a najdem veterinarnu znacku. Ta obsahuje pismena statu vyrobcu teda v tomto pripade IT a nasledne cislo. Dalej obal obsahuje cislo sarze pre kontrolu spatne pocas 5-tich rokov, datum vyroby a spotreby.

Krmivo musi niest jasne oznacenie a musi byt zabalene v originalnom obchodnom baleni. Kedze sa jedna o veterinarnu formulu nie je mozne ho predavat v inom obale ako pod oznacenim Fitness3.

Ak kupujete nejaky fake potom sa necudujte. Novafoods ma jedinu fabriku a to pri Vicenze v Taliansku. Vyraba z vlastneho masa a regionalnych dovozcov do 15km od vyroby. Vsetky informacie najdes v mesacniku Pet vychadzajuci raz mesacne v Taliansku.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Fitness

Poslaťod Lindchen » Str 29.07.2015 15:51

Marco Varhol píše:No nemozes pisat do Polska, ale do krajiny vyrobcu teda do Talianska.

Tak ja som nikam nepísala, asi si neporozumel, čo som napísala. A on písal priamo s Talianmi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Trainer Fitness

Poslaťod mišvik » Pia 23.10.2015 15:22

My máme Trainer Fitness a sme spokojný . Nepočítam to , že naša si iba zvyká na granule , tak musíme miešať s mäsom , ale keď je hladná , zje aj celé granule :) .
mišvik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy