Saurus

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Saurus

Poslaťod krista » Pia 19.02.2010 10:27

bullmastiff,to ako normálne tu kocku bujon? to ako by si si dával vegetu....sol,glutaman a všetko ostatné,čo by pes nemal... :joint: to by som nem dávala....predpokladám že vietorina myslela normálny vývar z mäsa a nesoliť vôbec...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Saurus

Poslaťod renqa » Pia 19.02.2010 10:56

Offtopic: Vietorina asi myslela ozajstný nesolený, nekorenený vývar z mäsa a nie bujón... :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Saurus

Poslaťod vietorina » Pia 19.02.2010 11:50

bullmastiff píše:neslaný vývar? ja davam vyvar z bujonu dufam že to Kiare neškodi??? :oo:


Praveze ten z bujonu, z Vegety skodì!!!
Pisala som neslany, taky domaci vyvar: zelenina, pripadne maso, kosti, hlavne to vsetko bez soli, korenia, Vegety, bujonu.
Sol a hlavne ten glutamat skodi.

Napriklad ja ked varim polievku tak odoberem z nej trochu pre psov ale este pred tym ako ju ochutim. :yes:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Saurus

Poslaťod Deina » Pia 19.02.2010 18:59

Offtopic: Glutamat mi je jasny, aj to viem, ze havovia by nemali dostavat nic slane, ale nikdy som sa este nespytala : preco vlastne psy nesmu solenu stravu?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Saurus

Poslaťod zuzka:) » Ned 21.02.2010 15:36

psovi soľ nejak netreba a ak ju dostáva pravidelne, môže mať potom problémy s obličkami...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Saurus

Poslaťod zuzulka232 » Pon 22.02.2010 13:29

Presne tak, solene, korenene a inak umelo dochucovane skodi oblickam aj srdcu! Psikom sa nesmie davat! :nie:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Saurus

Poslaťod Deina » Str 10.03.2010 21:33

zuzulka232 píše:Presne tak, solene, korenene a inak umelo dochucovane skodi oblickam aj srdcu! Psikom sa nesmie davat! :nie:

ale to iste to robi aj ludom....a predsa.... :)
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Saurus

Poslaťod zuzka:) » Štv 11.03.2010 9:03

tak presolené a prekorenené určite nie je dobré ani pre ľudí, ale tak v takom normálnom množstve, to pre ľudí asi nie je až také zlé, veď soľ je takmer vo všetkom. ale pes by soľ nemal asi vôbec jesť, nie?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Saurus

Poslaťod Deina » Štv 11.03.2010 10:00

No ved prave to sa pytam - ze preco pes vobec nesmie sol... Lebo ja to tiez respektujem, ale nikto mi zatial nevysvetlil preco :) Ved sol, teda NaCl, sa v zivocisnom tele rozlozi na iony Na+ , Cl-, ktore su obidva nesmierne dolezite pre udrziavanie membranoveho potencialu nielen v kazdej jednej nervovej bunke, ale aj zmyslovej a ktovie kde este. Teda to viem ja. Vie niekto k tomu viac?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Saurus

Poslaťod zuzka:) » Ned 14.03.2010 22:35

mne sa teraz tak zdá, že som niekde čítala, že psy soľ nevedia spracovať... tak asi preto z nej majú problémy...
ale fakt netuším, že odkiaľ to mám, ani či vôbec dobre pamätám...
možno že v nejakej inej téme sa už o tom bavili alebo keby si sa niekde inde spýtala, by si to všimol niekto kto vie :no:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Saurus

Poslaťod Deina » Pon 15.03.2010 10:53

Hladala som ine temy kde by o tom mohlo byt kus reci, no zatial som nenasla... Aj tak ocakavam ze cochvila nas tu nejaky admin odporuci na inu temu, kedze sme :offtopic: .
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Saurus

Poslaťod Marco Varhol » Pon 15.03.2010 23:59

Tak len strucne kedze tu nikto neodpovedal. Sol sposobuje rychlejsiu dehydrataciu ako u ludi, Sol aj v malom mnozstve sposobuje vysusenie, podrazdenie a tvorbu lupin. Sol vyvolava alergicke prejavy podobne ako intolerancia na N latky.
:vykricnik:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Saurus

Poslaťod katarinaf » Uto 16.03.2010 9:23

My krmime našu jazvečíčku Nany, ale je s nich dosť chudá. Možno aj preto lebo niekedy žerie len raz za deň, čo nechce granule. Keby som jej dala mäso, tak by zjedla aj nás. A Je dosť nevýhoda, že sa dá u nás v Žiline kúpiť len 15 kg balenie. Už by som jej vyskúšala dať zas aj iné napr. pronatur...Vyskúšali sme rôzne, ale zo všetkých najviac žerie saurusky. Majú celkom dobré zloženie. Jazvečíky sú dosť fajnové na žrádlo, tak je niekedy aj celý deň hladná.
katarinaf
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Saurus

Poslaťod adavra » Uto 16.03.2010 9:51

A to je taký problém kúpiť jazvečíkovi mäso? Nechápem ľudí, ktorí nechajú kvôli svojej pohodlnosti svojho psa vyhladovať.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Saurus

Poslaťod katarinaf » Uto 16.03.2010 21:54

Ak si myslíš, že som lenivá kupovať mäso, tak si na omyle. Pre svojho psa urobím a uvarím čokoľvek, ale pes sa musí naučiť aj na granule. Na cestovanie sú najvhodnejšie. A my cestujeme stále niekde. Nenechávam ju vyhladovať, ale pánom som ja nie pes. Aj keď sa niekedy starám lepšie o psa ako o vlastné deti. Každý kto má nového psa obzvlášť jazvečíka vie, že naučiť ho na akékoľvek granule nie je jednoduché.
katarinaf
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy