Bosch

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Bosch

Poslaťod mia1 » Pon 29.09.2008 21:06

Mate niekto skusenosti so znackou granul BOSCH?
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Bosch

Poslaťod Offca » Pon 29.09.2008 21:27

Vždy som ním chcela kŕmiť...už len preto, že je to Bosch.
No a teraz mam štendo, ktorému neprekáža viac betakarotenu u Boscha, a tiež ním zhodou náhod krmil štence chovatel, takže krpatá bola na toto krmivko nvyknutá...dostala som teda krmeniu tymito granulami zelenú.
No...sledujem ho mesiac, nemôžem zatiaľ príliš súdiť už aj preto, lebo malá reaguje na odčervováky hnačkou, žerie viackrát denne, takže častejšie kadí.. Ale aj napriek tomuto všetkému ho zatial (zatial!) radím do strednej až vyššej strednej triedy.

Starého ale kŕmim vareným a na to mienim preorientovať aj malú, takže mne to srdco nerve. :angel:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Bosch

Poslaťod Amaguk » Pon 29.09.2008 21:36

Offca píše:Vždy som ním chcela kŕmiť...už len preto, že je to Bosch.


tomuto celkom nerozumiem...co je na krmive vyrobenom z hydinovej :vykricnik: mucky a konzervovanom propylgallatom :vykricnik: (aspon tak to vidim v popise zlozenia na stranke http://www.mujpes.cz) take specialne? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bosch

Poslaťod Offca » Pon 29.09.2008 21:52

Ja som zaťažená na zvučné značky, to nerieš.
Keby Mercedes vyrobil botičky pre psy, mám ich :yes:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Bosch

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 13:58

Offca píše:Ja som zaťažená na zvučné značky, to nerieš.
Keby Mercedes vyrobil botičky pre psy, mám ich :yes:


to nieje veľmi zodpovedná orientácia, nemyslíš??? :nie:
asi začnem vyrábať (šmejdové) granule BMW :ua:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Bosch

Poslaťod lulu » Uto 30.09.2008 14:17

Aj ja si myslím.,skôr ako značka je dôležitejšie zloženie a to ako psíkovi prospieva :no:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Bosch

Poslaťod Offca » Uto 30.09.2008 14:34

Nepoučovať... uvedomiť si, kolko toxínov (a to teda vecí škodlivých, nie takých, ktoré by sa dali nahradiť lepšími) požívame my v bežnom živote. V dnešnom svete sa tomu nevyhne ani človek odrezaný od civilizácie a žijúci iba z vlastných zásob. STačí jeden dážď zo zaviatych mrakov. A to už ozaj extremizujem.
Sebe nevyberám prvotriedne potraviny, neudržujem ukážkovú hygienu, nepoužívem best of best, a možno práve pre túto nesterilnosť som zdravšia ako ktokolvek iný. Pes má takisto zabezpečenú velmi pestrú stravu, z ktorej si má jeho, dúfam, že maximálne schopný organizmus vybrať všetko, čo potrebuje.

V konečnom dôsledku mi argentínec nadobudol nádor na semenníku. Zrejme vdaka tolkým granuliam, čo za život postriedal, že jo? Začnime Eukanubou, pokračujme Royalom, Acanou, Shur-gain, K9, ProNature, ProPlan...a plno dalších.
Výsledok je aj tak ten, že po tom, čo prekonal oslabenie kvôli nádoru a dosť velkú stratu váhy, pričom hnaškoval asi mesiac vkuse, nezniesol nič... nadobudol opäť vcelku slušnú kondíciu vďaka krmeniu "nakydám, čo môžem, dodržím pritom nejaké pomery, zabezpečím pestrosť" a čáry-máry, pes má stolicu v poriadku a znovu má svoje tvary.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Bosch

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 18:51

Offca píše:Nepoučovať... uvedomiť si, kolko toxínov (a to teda vecí škodlivých, nie takých, ktoré by sa dali nahradiť lepšími) požívame my v bežnom živote. V dnešnom svete sa tomu nevyhne ani človek odrezaný od civilizácie a žijúci iba z vlastných zásob. STačí jeden dážď zo zaviatych mrakov. A to už ozaj extremizujem.
Sebe nevyberám prvotriedne potraviny, neudržujem ukážkovú hygienu, nepoužívem best of best, a možno práve pre túto nesterilnosť som zdravšia ako ktokolvek iný. Pes má takisto zabezpečenú velmi pestrú stravu, z ktorej si má jeho, dúfam, že maximálne schopný organizmus vybrať všetko, čo potrebuje.

V konečnom dôsledku mi argentínec nadobudol nádor na semenníku. Zrejme vdaka tolkým granuliam, čo za život postriedal, že jo? Začnime Eukanubou, pokračujme Royalom, Acanou, Shur-gain, K9, ProNature, ProPlan...a plno dalších.
Výsledok je aj tak ten, že po tom, čo prekonal oslabenie kvôli nádoru a dosť velkú stratu váhy, pričom hnaškoval asi mesiac vkuse, nezniesol nič... nadobudol opäť vcelku slušnú kondíciu vďaka krmeniu "nakydám, čo môžem, dodržím pritom nejaké pomery, zabezpečím pestrosť" a čáry-máry, pes má stolicu v poriadku a znovu má svoje tvary.



tak človek síce nie každý je iba bio potraviny, ale človek žije tých 85- 100 rokov a pes maximálne 20 nehovoriac o gigantických plemenách, takže u človeka podľa mňa nevadí keď žije nejakých 70- 75 ale keď pes žije nejakých max. 8 rokov tak si myslí, že to je problém, lebo keď na 8 rokov zomrie tak v patich už začína starbúť, v2 dospeje, tkže iba 3 roky bude plnohodnotne žiť, a ja si mylím, že malo by to byť, čím dlhšie a človek to veľmi výrazne ovplyvňuje.
A čo sa týka nesterilnej stravy tak ak ja by som nedodržiaval hygienu ako napríklad v praveku tak dostanem meningitídu, alebo hepatitídu a možno zomriem, veď ľudia v praveku zomierali, maximálne v dvadsiatke. :ua:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Bosch

Poslaťod aponi » Pia 12.12.2008 19:26

V poslednej dobe dostávam samé ponuky na granule medziiným aj od firmy BOSCH,podľa toho,čo tu je písané,by mohlo toto krmovi za následok sfarbenie srsti? mahttp://www.bosch.weblahko.sk/
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pia 12.12.2008 19:56

Skor je lepsi tento link http://www.bosch-tiernahrung.de a nie ten amatersky link na weblahko.sk
Toto je nemecke premiove krmivo zalozene opat na lacnych hydinovych muckach s prolygallatom... Asi financna kriza postihuje aj predajcov krmiv ked rozosielaju spam. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod aponi » Ned 14.12.2008 11:07

ďakujem aj tebe za odpoveď i keď mi nič nepomohla vyriešiť,každý tu može povedať,čo chce,len neviem prečo by som mala uvádzať nemecké stránky,po nemecky neviem, neviem si to prečítať,p. je zrejme dovozca-predajca na Slovensku,nie je u nás zakázané podnikať,keby som nemela verejné www a email tak by som nedostávala spam i keď neviem,či sa toto dá jednoznačne zaradiť so spamu.Potom keď sa to tak zoberie aj ja vytváram spam tým ,že niekomu napíšem do knihy návštiev a napíšem tam svoju www adresu.Ale, keď budeš vedieť z vlastnej skúsenosti niečo o tomto krmive rada si to prečítam..
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Bosch

Poslaťod Amaguk » Ned 14.12.2008 11:11

ak riesis dilemu, ci krmit boschom, tak je treba si uvedomit, ze je to krmivo vyrobene z mucky neznameho povodu a cistoty a konzervovane propylgallatom, ktory je alergen...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bosch

Poslaťod sagitta » Ned 14.12.2008 11:29

Marco aj Amaguk majú ale naozaj opäť pravdu. Propylgallat je pekné svinstvo, stačí si ho hodiť do googlu. Existuje kopec iných krmív bez propylgallatu, BHA a BHT.. Ale pravda, je vecou každého, čím kŕmi..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Bosch

Poslaťod aponi » Ned 14.12.2008 11:37

A čím krmiš ty?
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Ned 14.12.2008 11:47

Nedá mi nepripojiť sa k tejto Vašej diskusii: Pogromy na krmivá sú tu na dennom poriadku, ale ak už chceme uvádzať nejaké informácie, tak aspoň korektne: Propylgalát je konzervačná látka, ktorá môže vyvolať alergiu. To zdôrazňujem. Neradila by som ho v žiadnom prípade k BHA alebo BHT. Podľa istej webovej stránky , ktorú uviedol v inej téme Marco je pridávanie biliniek do krmív len marketingovým ťahom rovnako ako aj uvádzanie čerstvého mäsa v zložení. Alergickú reakciu môže vyvolať aj ryža, aj kuracina a nakoniec dnes už aj rôzne iné zložky. To Amaguk: prepáč, ale doposiaľ som sa nestretla s informáciou, že by niektorý výrobca uvádzal čistotu múčky na obale krmiva alebo nedajbože na web stránke, kde je skôr tendencia v poslednom čase informácie tajiť. Takže dá sa veriť výrobcom, ktorý uvádzajú, že konzervujú len prírodne ak nieje nutnosťou uvádzať konzervanty, ktoré sú obsiahnuté v surovinách, ktoré sa priamo u výrobcu nespracovávajú? Myslím, že to niekedy preháňame s odbornou diskusiou , pretože všetci sme odborníci na granulované krmivá :nie:

Offtopic: Našla som sušené mäso, ktoré som rozoberala inde, bolo konzervované BHA, BHT a ako bonus aj Etoxiquinom. Výrobca to aspoň nezatajuje, čo mu slúži ku cti. Takže prirodzená strava sa dnes dá už len veľmi ťažko nájsť. Nebudem tu rozoberať kŕmenie B.A.R.F - om...

Malý úryvok z webu, ktorý uvádzam nižšie...:

“Natural” and “Organic” claims. The definition of “natural” adopted by AAFCO is very broad, and allows for artificially processed ingredients that most of us would consider very unnatural indeed. The term “organic”, on the other hand, has a very strict legal definition under the USDA National Organic Program. However, some companies are adept at evading the intent of both of these rules. For instance, the name of the company or product may be intentionally misleading. Some companies use terms such as “Nature” or “Natural” or even “Organic” in the brand name, whether or not their products fit the definitions. Consumers should also be aware that the term “organic” does not imply anything at all about animal welfare; products from cows and chickens can be organic, yet the animals themselves are still just “production units” in enormous factory farms.
Ingredient quality claims. A lot of pet foods claim they contain “human grade” ingredients. This is a completely meaningless term — which is why the pet food companies get away with using it. The same applies to “USDA inspected” or similar phrases. The implication is that the food is made using ingredients that are passed by the USDA for human consumption, but there are many ways around this. For instance, a facility might be USDA-inspected during the day, but the pet food is made at night after the inspector goes home. The use of such terms should be viewed as a “Hype Alert.”
“Meat is the first ingredient” claim. A claim that a named meat (chicken, lamb, etc.) is the #1 ingredient is generally seen for dry food. Ingredients are listed on the label by weight, and raw chicken weighs a lot, since contains a lot of water. If you look further down the list, you’re likely to see ingredients such as chicken or poultry by-product meal, meat-and-bone meal, corn gluten meal, soybean meal, or other high-protein meal. Meals have had the fat and water removed, and basically consist of a dry, lightweight protein powder. It doesn’t take much raw chicken to weigh more than a great big pile of this powder, so in reality the food is based on the protein meal, with very little “chicken” to be found. This has become a very popular marketing gimmick, even in premium and “health food” type brands. Since just about everybody is now using it, any meaning it may have had is so watered-down that you may just as well ignore it.
Special ingredient claims. Many of the high-end pet foods today rely on the marketing appeal of people-food ingredients such as fruits, herbs, and vegetables. However, the amounts of these items actually present in the food are small; and the items themselves may be scraps and rejects from processors of human foods — not the whole, fresh ingredients they want you to picture. Such ingredients don’t provide a significant health benefit and are really a marketing gimmick.
Pet food marketing and advertising has become extremely sophisticated over the last few years. It’s important to know what is hype and what is real to make informed decisions about what to feed your pets.

Web stránka od Marca: http://www.api4animals.org/facts.php?p=359&more=1
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Ďalší

Späť na Granule a konzervy