Bosch

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 9:56

Marco, ideálne je v takýchto prípadoch zaujať neutrálny postoj (alebo Ty snáď máš overiteľné dôkazy o kontaminácii niektorého nemeckého krmiva Dioxínom ?). Ak nemáš (čo s určitosťou nemáš), tak vedz, že takto sa profesionál (za akého som Ťa donedávna považovala) nespráva, takto sa správa napr. obchodník v snahe poškodiť konkurencii ;-)

Na druhej strane je chvályhodné, ak niekto upozorňuje na možné riziká, avšak nie spôsobom, ktorým to robíš Ty - viď Tvoja samostatná téma, kde amblok kydáš na nemecké krmivá ako také...

Skús nakuknúť napr. sem: http://www.bosch-tiernahrung.de/index.php?lan=1&x=2&y=2

P.S.: Boli časy, keď som rada čítala Tvoje komentáre, avšak poslednou dobou tomu tak nie je práve pre príliš často sa vyskytujúcu neobjektívnosť/zaujatosť... Škoda
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 19:57

Moja poznamka bola len koli obhajobe RC.
A ked toto niekto oznaci za dobre zlozenie potom uz niet o com...
Junior mini:
Geflügelfleisch (min. 20 %), Gerste, Mais, Geflügelfleischmehl, Tierfett, Reis, Fleischmehl, Rübentrockenschnitzel (entzuckert), Fleischhydrolysat, Fischmehl, Leinsamen, Fleischgrieben (getrocknet), Hefe (getrocknet), Fischöl...

Toto je pre stenata malych plemien? Takze skoda, ze nenapises co tu je za kvalitnu surovinu. Bohuzial ja tam nevidim nic a tu cenu som mozno aj prehnal. A toto je zlozenie pre High premium. Preto kritizujem nemecke krmiva pretoze takto nielen ze vyzeraju ale tie nazvy High premium to uz hadam sa neda ani komentovat.

A neplet sem Dioxiny. Aspon teraz fabriky kde sa davaju privatne vyrabat krmiva vyhlasuju ze nakupuju hydinove mucky v Spanielsku. Dioxiny su hlavne ohrozenim pre ludi a nie pre psov.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 20:14

Dioxíny si sem zaplietol ako prvý Ty, na to som reagovala a pridala som link na stránku výrobcu, kde sa vyjadrujú k Dioxínovej afére. Pre dôkaz si po sebe prosím prečítaj svoj predchádzajúci vstup a potom možno znova môj príspevok nadväzujúci naň.
Marco Varhol píše:Leomato este sa pozri na zlozenie a pozri sa co sa udialo v Nemecku. Mas doma bezpecne krmivo? Ozaj a co to vlastne stoji? 20euro? Ze by viac potom je to vzhladom ku kvalite drahsie ako RC.



Vidíš niekde v mojom texte, že by som písala niečo na tému kvality/nekvality krmiva?

Typickým pre Teba sa žiaľ stalo miešať guláš s rôznych informácií, najmä v prípadoch, ak si niekto dovolí poukázať na Tvoje neobjektívne príspevky v niektorých témach o krmivách. Omáčky podobného typu som naposledy zažívala počas študentských čias, keď sme sa všetci bez výnimky občas snažili veci nejako obkecať. Do serióznej debaty to ale nepatrí. Dosť dlhú dobu som mala pocit, že odborník by mal v prvom rade písať objektívne hodnotenia založené na faktoch, nie na domnienkach. Je mi to ľúto, ale toto je môj dojem, ktorý mám z Teba už dlhšiu dobu a sčasti aj preto sem chodím len sporadicky a tak aj prispievam. A od istej doby už ani neriešim kŕmenie psov na fóre ;-)
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 20:25

Objektivne hodnotenie mas v zlozeni. Jednoducho je to moj nazor na vacsinu nemeckych ci spanielskych krmiv.
Zopakujem to este raz Poultry meal je surovina ktoru casto pouzivaju vyrobcovia, pretoze ma najnizsiu nakupnu cenu a dosahuju sa s nou dobre vysledky pri analyze krmiva.

Ked mi das argument ze to tak nie je lebo toto zlozenie je pre High premium najlepsie ok respektujem nazor.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 20:34

spýtam sa ešte raz, skús odpovedať priamo, nevykrúcať sa:

Prečo odvádzaš pozornosť iným smerom, než na ktorý som v Tvojom prípade poukazovala? (pripomínam Dioxín...)

P.S.: Ako som už v niektorej inej téme napísala - nechce sa mi to teraz hľadať, je jedno, či je múčka kačacia, hydinová, kuracia... Surovina je technologicky tá istá - nájdi si definíciu - ak sa k tomu dostanem, rada Ti to aj sem pripojím opäť. Problém nastáva u alergikov, keď v hydinovej múčke je aj kuracia zložka, preto je v prípade alergického zvieraťa potrebné sa takýmto krmivám vyhnúť. Ale chovateľ, ktorý takéto zviera má bude s najväčšou pravdepodobnosťou křmiť monoproteínovou diétou... Inak len zavádzaš.

Faktom je, že téma, ktorá sa detailne venovala označovaniu surovín v zmysle legislatívy tu z nejakého nevysvetliteľného dôvodu už nie je... Odkazovala som na ňu napr. tu: viewtopic.php?f=4&t=5128&p=365822#p365822

Tu je definícia múčok : gallery/image_page.php?album_id=1015&image_id=7572

Zdroj obrázku: http://www.uksup.sk/download/legislativ ... 9-2006.pdf
Naposledy upravil michaelak dňa Pon 10.01.2011 21:17, celkovo upravené 1
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 21:06

Leomato este sa pozri na zlozenie a pozri sa co sa udialo v Nemecku. Mas doma bezpecne krmivo? Ozaj a co to vlastne stoji? 20euro? Ze by viac potom je to vzhladom ku kvalite drahsie ako RC...

Opakuje to este raz ako ti mam odpovedat ked v tejto teme sa o dioxinoch nebavime. Vidim tam niekto toto slovicko.
Ak si konecne prestudujes aj zlozenie asi zahadne nezistis cim je to konzervovane. A za druhe si precitaj nemecke fora kde su chovatelia v neistote ci krmivo bolo vyrabane z mucok vyrobenych v Nemecku s moznym rizikom obsahu dioxinu.
A v totmo pripade to moze byt kludne slovensky vyrobca ktory takuto mucku nakupil. To je vsak nemozne lebo tie sa nakupiju lacnejsie v inych krajinach.
Takze v tomto pripade radsej ten RC.

Skoda ze neprichadza ten argument o tej kvalite. Tak co ze to mame za mucku Pultry meal ? Kazde krmivo sa hodnoti na zaklade zlozenia a analyzy. Kazde krmivo s cistymi surovinami ma vzdy najvyzsie hodnotene lebo tieto suroviny su najdrahsie.
Tu mas zoznam surovin, ktorymi sa vyrobca chvali? Ok kazdy mame iny nazor na kvalitu surovin.
Geflügelfleisch, Geflügelfleischmehl, Fleischmehl, Tierfett, Fleischhydrolysat, Fleischgrieben (getrocknet)...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 21:14

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... t=439/2006

strana 34 a nasl. - sory, ale toto má pre mňa väčšiu výpovednú hodnotu, ako Tvoje omáčky o ničom a o všetkom. Z technologického hľadiska (v zmysle európskej legislatívy, ktorú prevzala aj SR) je úplne jedno, či sa jedná o kačaciu, morčaciu, kuraciu alebo Tebou nenávidenú hydinovú mäsovú/mäsovokostnú múčku. Nezavádzaj už prosím...

a ešte jeden predpis: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... t=440/2006

Prečo sa vykrúcaš? Uniklo mi niečo, čo sa podľa Teba udialo v Nemecku iné? Podľa Teba sa v tejto téme nebavíme o dioxínoch? Prečo tam bola Tvoja poznámka o tom, čo sa udialo v Nemecku? A ďalšia o tom, či má doma bezpečné krmivo? Buď konečne chlap a priznaj, že občas (zámerne) prestrelíš, nikto Ti z nosa neodhryzne ;-) Takto sa len ďalej strápňuješ...

Marco Varhol píše:Tu mas zoznam surovin, ktorymi sa vyrobca chvali? Ok kazdy mame iny nazor na kvalitu surovin.
Geflügelfleisch, Geflügelfleischmehl, Fleischmehl, Tierfett, Fleischhydrolysat, Fleischgrieben (getrocknet)...


To hádam nemyslíš ani vážne? Verím, že si to vieš preložiť aj sám a následne identifikovať v zmysle platnej legislatívy, na ktorú Ťa odkazujem vyššie.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 21:41

Prosim ta neplet sem legislativu lebo co sa tyka krmiv tak to je jeden veky bordel kde si kazda krajina v EU robi co chce. Pouzivaju sa nepresne vyrazy, suroviny sa rozpisuju atd...

Krmiva sa nastastie hodnotia nie podla SK legislativy...

Ked ta nepresvedci tento text tak o com sa tu vlastne bavime...

The first ingredient in this food is a meat product of unidentifiable origin. It is in meal form. We prefer not to see the use of unidentified "poultry" product in dog foods. These are almost always very low quality, and it is impossible to identify species or source. Protein hydrolysate (usually from whey) is a low quality means of boosting the protein content of the food.

Strapnujes? Nemam ten pocit, ale ked si to myslis ok. Mozno viac citat a netvrdit o poultry meal aka je to uzasna surovina v krmive. High Premium... :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 21:52

už len krátko, lebo s Tebou je to žiaľ jalová debata a strata času:

V prípade, ak Ti to vyhovuje, tvrdíš, že treba názov suroviny čítať v originálnom jazyku. Teraz Ti to nevyhovuje, tak sa oháňaš Poultry, čo je úplne iná surovina, než tá, ktorá je deklarovaná v krmive, o ktorom sa snažíš viesť diskusiu. Originálny názov suroviny znie Geflügelfleischmehl. Prekladať Ti to samozrejme nebudem, verím, že si natoľko zdatný v nemčine, že to nie je potrebné.

Čo sa týka legislatívy, ktorú Ty nazývaš bordelom v každej krajine iným: Je to implementácia európskej legislatívy v SR, tak len veselo ďalej teoretizuj, mňa si nepresvedčil. Kľudne sa ďalej zosmiešňuj, ja som Ťa v dobrom varovala. :ahoj:

P.S: Doteraz si mi neodpovedal, prečo sa v Tvojom príspevku, na ktorý som pôvodne reagovala objavila podprahová informácia o Dioxíne a o beypečnosti tohoto nemeckého krmiva... Ale už nie som prekvapená...
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 22:02

Geflügelfleischmehl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KEIN Fleisch, sondern tierische Nebenprodukte, aber BEREITS GETROCKNET!

Das ist alles! Zu diesem Thema....

Ano spravne vzdy treba citat originalny nazov. :lol:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 22:35

prepáč, ale keď sa naučíš reagovať ako dospelý jedinec, nie ako puberťák (zatiaľ žiadne argumenty z Tvojej strany, len akási trápna snaha o zosmiešnenie druhej strany), potom môžeš viesť plnohodnotnú diskusiu. Zatiaľ si však žiaľ neurobil ani prvý krôčik.

Chápem, že ako samec chceš mať vždy posledné slovo, ale toto, čo si predviedol v tejto téme, korunované posledným príspevkom (tým, na ktorý reagujem), ma len utvrdilo v tom, čo si o Tvojich "korektných informáciách" myslím ! :yes:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 22:57

Ako Ti mam odpovedat ked pises oháňaš Poultry, čo je úplne iná surovina, než tá, ktorá je deklarovaná v krmive...
Originálny názov suroviny znie Geflügelfleischmehl...

Este raz si precitaj anglicky text ak nerozumies ok potom beriem vsetko spat. Jasne je tam napisane o aku formu sa jedna, teda o mucku. Potom napises ze Geflügelfleischmehl je ina surovina. Len som nepochopil,v com je rozdiel. Nema zmysel dalej diskutovat lebo najskor si daj vysvetlit co jednotlive suroviny deklarovane v krmive znamenaju a az potom bojuj za kvalitu hydinovych masovokostnych mucok ci inych surovin deklarovanych nepresne a zavadzajuco.

Suhlasim v tom, ze tato debata nema ziadny vyznam.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Pon 10.01.2011 23:07

Mäsová múčka, Mäsovokostná múčka (Geflügelfleischmehl, Poultry meat meal) = Produkt získaný varením, sušením a mletím celých tiel teplokrvných suchozemských zvierat alebo ich častí, z ktorého môže byť čiastočne vyextrahovaný alebo
fyzikálne odstránený tuk. Z použitých surovín musia byť odstránené, ako je len technicky možné, kopytá, rohy, štetiny,
srsť a perie, ako aj obsah tráviaceho traktu. Musí byť dodržaný sterilizačný proces pri teplote 133 °C a tlaku 0,3 Mpa
počas 20 minút. Najnižší obsah NL je 50 % v sušine. Najvyšší celkový obsah fosforu je 8 %.

Hydinová múčka (Geflügelmehl, Poultry meal or Poultry by-product meal) = Produkt získaný varením, sušením a mletím odpadov z porážky hydiny.
Produkt nesmie obsahovať perie. Musí byť dodržaný sterilizačný proces o teplote 133 °C a tlaku 0,3 Mpa počas 20 minút.

Napr. originál zloženie Bosch Adult Maxi:
Zusammensetzung:
Geflügelfleischmehl, Gerste, Mais, Weizenmehl, Weizen, Tierfett, Fleischmehl, Weizengrießkleie, Fleischhydrolysat, Fischmehl, Rübentrockenschnitzel (entzuckert), Erbsen, Hefe (getrocknet), Natriumchlorid, Muschelfleischmehl (min. 0,1 %), Kaliumchlorid, Chicoreepulver.

Alebo zloženie Bosch Junior Mini:
REZEPTUR OHNE WEIZEN

Zusammensetzung:
Geflügelfleisch (min. 20 %), Gerste, Mais, Geflügelfleischmehl, Tierfett, Reis, Fleischmehl, Rübentrockenschnitzel (entzuckert), Fleischhydrolysat, Fischmehl, Leinsamen, Fleischgrieben (getrocknet), Hefe (getrocknet), Fischöl, Natriumchlorid, Kaliumchlorid, Muschelfleischmehl (min. 0,1 %), Chicoreepulver.

Predpokladám, že Geflügelfleish Ti tiež nemusím prekladať ;-)

O čom stále točíš?




Takže toľko na vysvetlenie pre Teba. Obávam sa, že by si si mal doštudovať niektoré pojmy a neriešiť dojmy ;-)
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.01.2011 9:09

Poultry meal ci Poultry meat meal je len hra so slovickami lebo kazda narodna legoslativa je ina. Ale to vskak nie je podstatne. Jednoducho tato surovina ci je nazvana tak ci onak je najlacnejsia a pouziva sa len a len koli nizkej cene.

Ked vyrobca pre UK napise spomenute zlozenie takto:

Ingredients:
Poultry meal, barley, maize, wheat flour, wheat, animal fat, meat meal, wheat bran, hydrolyzed meat, fish meal, beet pulp (de-sugared), peas, yeast (dried), sodium chloride, mussel (min. 0.1%), potassium chloride, chicory powder...

Potom je to podla tvojej definicie este vacsia hroza ako som cakal...

Ked toto predavaju prave teraz cez zoohit 2x15kg za 1390 czk potom som nebol daleko od pravdy pri tej cene... Kvalitu si musite zapaltit. :no:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Uto 11.01.2011 9:19

všetko, čo som k téme povedať chcela som už urobila včera, kľudne si ďalej môžeš dokazovať svoju "jedinečnosť",ja Ti však už sparing partnerku robiť nebudem - Tvoje bláboly o hre so slovíčkami a nepresnostiach v legislatíve sú naozaj na smiech.

Btw, zloženie na stránke výrobcu v anglickom jazyku znie:

Ingredients:
Fresh poultry meat meal, barley, maize, wheat flour, wheat, animal fat, fresh meat meal, wheat middlings, hydrolysed meat, fish meal, beet pulp (sugar removed), peas, yeast (dehydrated), sodium chloride, mussel powder (min. 0.1 %) (NZ) green lipped mussel extract max. 0.25 % (nutritionally supports formation and function of cartilage), potassium chloride, chicoree powder.

Pre viac informácií v nemčine pozri sem: http://www.bosch-tiernahrung.de/index.php?lan=1&x=1&y=1
Pre viac informácií v angličtine pozri sem: http://www.bosch-tiernahrung.de/index.p ... &x=66&y=66

Pekný dník Ti prajem. Už sa konečne prestaň ďalej zosmiešňovať...

P.S.: Nejedná sa o žiadnu "moju" definíciu (ako sa tu trápne snažíš opäť podsunúť), zdroj som Ti uviedla už včera, tak nebuď lenivý a doštuduj si to, lebo evidentne máš obrovské medzery

P.S.2: S tým Tvojim doplneným zoohitom - pozri, kde je zoohit registrovaný (cena sa samozrejme odvíja aj od nakupovaných množstiev - taký zoohit určite predá viac krmív ako Ty :jazyk: ), potom si spomeň, čo si sám prehlásil na margo Recyklačného fondu, inej sadzby DPH a ďalších poplatkov - netýka sa samozrejme len tohoto krmiva. Prosím už radšej nepokračuj, už nevládzem od smiechu ;-) Dokážeš si to prispôsobovať podľa situácie, avšak Tvoje "argumenty" žiaľ stoja na vode.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy