Bosch

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Ned 14.12.2008 14:12

Nevadí, že sama sebe odporuješ, s tým ja nič neurobím. Nepovedala som to tak, ako si to Ty vytrhla z kontextu, to je celé, čo som chcela povedať. To , že máš pravdu v tvrdení, že ak tam bude aj podiel čerstvého mäsa bude podiel skrytej konzervácie nižšší je fakt, ktorý ale môže byť spochybnený aj tvrdením o kvalite čerstvého mäsa. Ale to už naozaj zachádzame do absolútnej krajnosti. Vieš, za každú cenu urobiť z niekoho blbca nieje to, čo by ma na ďalšej diskusii lákalo. :ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Tobin » Ned 14.12.2008 14:13

michaelak píše:Tobin: ja som napísala, že kosti, koža a vnútornosti sú vedľajšie produkty? Prosím čítať , porozumieť a potom sa keď tak vyjadriť
Ano prosim, napisala si to - a cital som pozorne.
Takto formulovanou vetou "...ale jedol aj kožu, kosti, vnútornosti a iné "vedľajšie" produkty" jednoznacne radis kosti, kozu a vnutornosti medzi vedlajsie produkty. Citam dost pozorne (aj ked errare humanum est), ale myslim skor, ze by si mala pozornejsie vyuzivat klavesnicu :joint:
Nechcem slovickarit, ale toto bolo dost eufemizujuce na to, aby som to nekomentoval, lebo potom by ludia mohli pokladat VPZP za plnohodnutnu surovinu.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bosch

Poslaťod michaelak » Ned 14.12.2008 14:16

Tak pre Teba špeciálne vysvetlenie toho, ako som to myslela: jedol okrem svaloviny aj kosti, kožu, vnútornosti a samozrejme aj vedľajšie produkty živ. ale aj rastlinného pôvodu. Ak si to pochopil inak, je mi to ľúto, ale myslené to bolo takto.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Bosch

Poslaťod Amaguk » Ned 14.12.2008 14:17

Michaela, blbca z teba nikto nerobi (ja teda urcite nie), ak to tak vnimas, je to cisto len tvoja interpretacia povedaneho. Ja som si akurat dovolila s istymi vecami co pises nesuhlasit (a mozno nie celkom vydarene zavtipkovat :hi: ), proste mam na to iny pohlad, toto vsjo, nic vic a nic min :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bosch

Poslaťod Tobin » Ned 14.12.2008 14:19

Ved to su tie uskalia pisomneho prejavu...
Ale sorry, VPZP nejedol... nejedol ani kopyta, ani srst, ani perie, ani zdochliny vlastneho druhu.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bosch

Poslaťod Amaguk » Ned 14.12.2008 14:25

michaelak píše:Tak pre Teba špeciálne vysvetlenie toho, ako som to myslela: jedol okrem svaloviny aj kosti, kožu, vnútornosti a samozrejme aj vedľajšie produkty živ. ale aj rastlinného pôvodu. Ak si to pochopil inak, je mi to ľúto, ale myslené to bolo takto.

som sice mala pocit, ze uz som povedala vsetko, ale neda mi nezareagovat
ano, v zaludkoch vlkov sa nasli aj bobule, orechy, dokonca aj kukurica, ale v tejto prirodzenej strave jednak prevazuje zivocisna zlozka a dvak, nie vsetky tzv. "vedlajsie" produkty, ktore idu prostrednictvom mucok a dalsich zloziek do granul by boli za normalnych okolnosti prirodzenou sucastou potravy. netreba si o tom robit zbytocne iluzie :no:
perie a srst su sice sucastou drobnej koristi, ktora sa pojeda v celku, ale nutricne nie su sucastou potravy ako takej

inac, v tom clanku, z ktoreho si citovala, su aj tieto veci pekne rozpisane :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bosch

Poslaťod Puk » Ned 14.12.2008 15:27

[quote="michaelak"] od istého momentu som si ale povedala, že nebudem reagovať, nakoľko niesom odborníčkou. Dnes som ale mala nutkanie prispieť, keďže mám taký pocit, že nieje krmivo, ku ktorému by neboli nejaké výhrady.quote]

Offtopic: Michaelak, super postreh. Ja sa ho už od istého času temer držím... :jop: (Ale niekedy mi predsa len nedá :hi: )Zvlášť, keď už príspevky niektorých sú ako obohratá platňa... :haha: Škoda, že tu nie je smajlík "flašinetár"... :haha:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bosch

Poslaťod Amaguk » Ned 14.12.2008 15:30

Offtopic: dobry napad, napis jukelovi, mozno taky pozhana :no:
a hej, suhlasim s tym, ze Michaela s tou charakteristikou krmiv trafila v skratke kliniec po hlavicke :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bosch

Poslaťod Vevinka » Pon 26.07.2010 21:24

ahojte,dneska som kupila tieto granule (chcela som povodne kupit Orijen,ktore buduci mesiac urcite objednam,ale nezohnala som ich). tieto mi poradila predavacka,zevraj su dobre na srst a klby (davala mi do ponuky viac granul,bola zevraj chovatelka ci co)
tak prve co ma napadlo ze pojdem sem a precitam si o nich :smile: lenze ja sa nevyznam co by malo byt v krmive a co nie,a vy tu pisete na mna moc odborne slova a mam v tom zmätok :lol:

tak chcem sa spytat ci som kupila dobre,alebo mam hned kupit ine.. :nwm:

dakujem pekne :smile:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Uto 27.07.2010 8:26

Musis si polozit otazku sama. Je v zlozeni slovicko poultry? Vit.E je ta menej ako 200mg/kg?
Bola cena okolo 20-30eur/15kg?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod janulina » Pon 02.08.2010 9:47

moja skúsenosť: objednala som ich pre moje dve bernardínky (šteniatka) a obe mali také problémy s :kak: a dokonca aj vracaním, že nikdy viac! aj farbu majú úplne žltú, smrdia. dala som na odporúčania vet.,ale prechádzam na orijen... :jop:
janulina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

Re: Bosch

Poslaťod TycoonX » Str 01.09.2010 8:00

no vyskusal som Bosch (osobne som jednu zožral :D ) a hafanka zožrala asi 100g a nechala tak.. tiež som čumel na značku :lol: ale staci mi ze elektronika v mojom aute ,je bosch a ma dost problemov nie este aj hafana trapit :)
TycoonX
Šteniatko
 
Príspevky: 54

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Str 01.09.2010 8:53

dala som na odporúčania vet :joint: Je tazke si tu nieco precitat a potom sa pozriet na zlozenie krmiva?
je tazke polozit otazku veterinarovi nech vysvetli co znamena v zlozeni ta ci ona surovina?
Ze nevie, tak potom co doporucuje. Uvedomte si ze vacsina nemeckych vyrobcov koli drahsej pracovnej sile, riesi otazku lacnych surovin z dovozu. Napiste im, ze kde nakupuju tie (kvalitne) hydinove mucky. Potom sa necudujte.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bosch

Poslaťod leomato » Ned 09.01.2011 21:48

ahojte,
tak ja zacinam nadobudat zly pocit z akehokolvek krmiva... moj nazor: ruku na srdce, kde uz len dnes niesu konzervanty? Ved uz aj v tom kurcati ktore si prinesiete z tesca je nejaky konzervant len aby im dlhsie vydrzala farba na pulte.
Spat k teme, Marco teraz prave napisal vetu ktora ma do iste miery šokovala "Uvedomte si ze vacsina nemeckych vyrobcov koli drahsej pracovnej sile, riesi otazku lacnych surovin z dovozu." neviem co je na tom pravdy ale mne sa to osobne nepozdava... ale taktiez by som nekupil granule vyrabane v gruzinsku nech by mi pchal ktokolvek akekolvek kaleraby o supercistosti a supernezavadnosti krmiva. :pac:
Ja som sa rozhodol Bosch kupit pre mojho Leonbergera. Ma 11 mesiacov a 45kg... (no trošku sa vyhupol) zatial vystriedal eukanubu, Purinu proplan, Royal Canin, ked bol krmeny asi v piatom mesiacmi varenou stravou, zacal mat problemy s laktovym klbom, bol u veterinara, dostal 3 injekcie v priebehu niekolkych dni a bolo vsetko v poriadku. Veterinar nam sice odporucal prejst na granule, ale našmu hafanovi chutilo a vela ludi nas presviedcalo o tom ako je vynikajuce psa krmit beznou stravou. To, ze to je chyba sme zistili ked o mesiac musel veterinara navstivit s tymto istym problemom opat. Postup liecby sa zopakoval a poucili sme sa ze nas Leo bude musiet prejst na granule. Začal s eukanubou, prechod od varenej stravy bol prvy den spociatku rozpacity no potom sa s tym vyrovnal, neskor sme presli na proplan a potom Royal canin (kt. nam odporucil veterinar). Potom sme raz nechali kupit krmivo starych rodicov, kt. ho maju v opatere a to bola chyba. Netusili sme totiz ze oni kupili krmivo Purina Dog Chow ("ved co na tom, purina je kvalitna"), ktore ma velmi podobny vzhlad ako vyssie spomenute krmivo a krmili sme nim, asi po necelom mesiaci krmenia sme nejakou nahodou zistili ze to je ten Dog Chow. Akoby to nas Leo zistil tiez, na dalsi den zacal kryvat, prave zajtra si Leo ide po poslednu injekciu a pozistovali sme si u veterinara co musi pre nas spravne krmivo obsahovat. Látky Chondroitin sulfat a Glukosamin su obsiahnute v 4 krmivach Bosch, Trainer, Royal canin, Eukanuba. Pre bosch som sa rozhodli nielen kvoli jeho neporovnatelne nizsej cene s royalom, ale aj kvoli tomu ze v odbronej ceskej literature o Leonbergroch je medzi inymi tato znacka odporucana.
leomato
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bosch

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.01.2011 9:46

Leomato este sa pozri na zlozenie a pozri sa co sa udialo v Nemecku. Mas doma bezpecne krmivo? Ozaj a co to vlastne stoji? 20euro? Ze by viac potom je to vzhladom ku kvalite drahsie ako RC.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy