Husse

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Husse

Poslaťod krmivohusse » Uto 31.05.2011 20:06

Patrim k podobnym ludom ale nebudem sa snažit vnucovat ludom niečo čomu nedoverujú nasilu , je to na rozhodnutí každeho jedinca zvalšt, všetci dobre vieme ako sa na trhu pohybuje mnžstvo pofidernych krmiv ktore sa vozia trebarz zo španielska kuite ich lacno , ale cena nie je všetko , čo budete robit ked nastanu problemi na čo sa budete stažovat, ponukam servis a kvalitu za slušnu cenu , ako dobre viete x-krat sa na trhu vyskytol falošny royal, psy boli chore srčkovali a pod. ludia zaplatili dost vysoku sumu a ešte k tomu mai kopec problemov, takže na zaver , netvrdim že sme naj super a pod. Každemu radim vyskušaj a uvidiš, za skušku sa nič neplati..
krmivohusse
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod krista » Uto 31.05.2011 20:10

Offtopic: dobrekrmivo=krmivohusse? :stuch: či?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Husse

Poslaťod Marco Varhol » Uto 31.05.2011 21:49

Aby sa jednotlivec mohol rozhodnut potrebuje presne informacie.

Pozrime sa teda na letak Valp mini. Male plemena psov su najviac nachylne na vysoky podiel rastlinnych bielkovin zvlast lepkovych cerealii.

Kyckling (>30 %), ris, animaliskt fett, vetemjöl, vete, betmassa, linfrö, torkad fisk, laxolja, jäst, fiskmjöl, mineraler, frukto-oligosackarider, lecitin, extrakt från ringblomma.

http://slovensko.husse.com/page/ecom3/g ... 37485&nr=1

Kuracie maso 30% - podiel vody byva od 60-70% tak vysledkom je velmi maly podiel ziv. kuracej bielkoviny v krmive.
Teda v krmive v prepocte na susinu velmi nizky podiel kuracieho masa.

V letaku sa pise... obsahuje hydrolyzované kuracie bielkoviny, ktoré zabezpečujú skvelú chuť. Ale kde to je v zlozeni?

Pre tych co nevedia co sa jedna tak strucne. Kuracie bielkoviny su vystavene pocas vyroby enzymatickemu procesu, bielkovinove vazby sa stiepia proteazovymi enzynmi cim ziskame tzv.polypeptidy, ktore su lahko stravitelne pre psa s minimalnym rizikom intolerancie. Napr. RC takto upravuje soju vo svojich krmivach.

Preco je v krmive psenica a este psenicna muka? Preco sa rozdeluje? U krmiv pre male plemena psov sa tato surovina v kvalitnych produktoch uz nenachadza.

S b-karoténom ako antioxidantom na posilnenie prirodzenej imunity. Toto je co za blud? Niekto opisal text prekurzor vitaminu A v ludskej vyzive. Hadam letak popisuje krmivo pre psa?

Stráviteľnosť 90% hmm vzdy tento udaj mi pripomenie metodiku zistovania stravitelnosti. Fakt presna nastastie tento udaj je tak nepresny ze ho nikto neberie vazne a uz sa vlastne ani neuvadza.

Vit E 140mg/kg mnohym hadam nemusim vysvetlovat co to znamena.

Z uvedeneho je vidiet, ze informacie su nepresne a tazko sa da nieco hodnotit. Kritika z mojej strany nesmeruje na krmivo ako take, lebo zlozenie je v celku prijatelne avsak nepracuje sa dosledne na rozpracovanosti. K tomu par bludov v texte a je vymalovane.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Husse

Poslaťod krmivohusse » Str 01.06.2011 14:50

Pekny pokec , dost ma zaujal , clovek rad pozna nazor druhych...
krmivohusse
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod krmivohusse » Sob 18.06.2011 15:28

Podrobne som si prečital prispevky ohladom krmiva , je mi jasne že je asi v preklade množstvo chyb ktore treba odstranit, ja som sa dostal k tomuto krmivu nahodou, zatial nebanujem ale ako to tu už bolo spomenute dovozca svojupracu zbabral a nechal to tak , my ako novy dovozcovia na slovensko musime dat veci na spravnu mieru , ušiel nam už vlak ale asi nie celkom, stale sa da krok po kroku postupovat dalej a naučit sa nove veci. Pre tým ktory nevedia ako sa toto krmivo distribuujeodpoviem , nakolko je to švedsky model oni amju zaujem aby cena ktora je aj na nete bola konečna a nikde inde vyššia, je len na chovateloch aku zlavu si dokažu dojednat, preto sa toto krmivo nepredava v obchode ale vozí sa klientovi až domov, viac odberov večšia zlava, viac darčekov a pod...
krmivohusse
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod Jofosujk » Uto 10.04.2012 7:58

Marco Varhol píše:Aby sa jednotlivec mohol rozhodnut potrebuje presne informacie.

Pozrime sa teda na letak Valp mini. Male plemena psov su najviac nachylne na vysoky podiel rastlinnych bielkovin zvlast lepkovych cerealii.
...
Vit E 140mg/kg mnohym hadam nemusim vysvetlovat co to znamena.


Len chcem poopravit niektore informacie, lebo ja mam na vreci napisane nieco ine, ako sa tu uvadza.
a to: ,,Vitamin E 450 mg/kg“ (chemicka konzerviacia uz asi potrebna nebude)

Tak som kukol aj na stranky krmiva nasich susedov pri ktorych nikto nepotrebuje znalost cudzieho jazyka a skontroloval co pisu.
http://www.husse.cz/pro-psy/granule-pro ... Drobek=108
http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karm ... rodukt=108
Je jasne ze sa da vypatrat na strankach asi vsetkych , a nie len krmiv mnoho nepresnosti nezrovnalosti a chyb. Ta slovenska hohoto krmiva je ukazkovy priklad, to je fakt bieda. Tu na slovensku to krmivo asi malokto aj pozna, a je skoda ze predajca je tak malo dosledny, aj ked to kvalitu krmiva nemení.


Marco Varhol píše: Kritika z mojej strany nesmeruje na krmivo ako take, lebo zlozenie je v celku prijatelne avsak nepracuje sa dosledne na rozpracovanosti. K tomu par bludov v texte a je vymalovane.


Inak plne suhlasím.
Aj podla mna su krmiva Husse celkom v pohode, a ja este svedom (alebo severanom) doverujem ovela viac ako inym vyrobcom.
Jofosujk
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod drobec9111 » Uto 19.02.2013 14:04

zdravím som tu nový a tak sa pýtam.. posledný príspevok tu bol vložený už dávno tak dúfam, že sa to tu trochu oživí. Ja kŕmim granulami husse pro extra. Som s nimi veľmi spokojný. psy ich žerú ako besný, sú aktívny, žiadne žalúdočné ťažkosti.. Nemôžem na ne povedať škaredého slova. No po prečítaní tejto témy by ma zaujmalo, čím pán Varhol kŕmi vlastných psov.. Pretože všetky krmiva okomentoval ako nevhodné.. Tak by som sa rád dozvedel, čím teda kŕmiť psa? Neberte to prosím akože sa chcem hádať, alebo ja neviem čo...
drobec9111
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Husse

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.02.2013 21:26

V prvom rade sa ospravedlnujem vsetkym, ktori mi pisu na pm, ale momentalne nie je v mojich silach odpovedat na take mnozstvo otazok.
Drobec nie je ucelom nadavat na krmiva len otvorit oci tym, ktori veria, ze sa svoje peniaze kupuju kvalitu. U tvojho krmiva je hned jasne kam ho mozeme zaradit. Malo masa vela popola a navysene bilekoviny. Basnik na slovenskej stranke to okorenil blabolom o mase. Odpocitaj si vodu a krmivo je poprasene nejakym nespecifikovanym masom. Precital si si original textu z obalu? Vsimni si klasicku fintu tychto marketingovych Franchising krmiv rozpisovanie psenice... Vzhladom na zlozenie tak 30euro/20kg je realna cena tohoto zazraku. Slabsia premiova kvalita s rizikom alergii. Na druhej strane niektore plemena vsak vyzaduju prave takyto druh krmiva s vysokym obsahom psenice. Bohuzial velmi vela vyrobcov v poslednom case zaraduje do svojich krmiv hydrolizovany kuraci ci hydinovy protein vyrobeny len z peria. A to sa tyka aj takych znaciek ako je napr. polsky RC. Toto forum urcite nesluzi na to aby ta niekto odhovaral od krmenia krmivom s ktorym si spokojny, takze moje odpovede na to cim krmim ja su len zbytocnou reklamou pre ine znacky.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Husse

Poslaťod Zusose » Str 20.02.2013 10:13

Ja som uvažovala o zmene krmiva, len tak kvôli chuti a prišlo mi pod ruku toto Husse, ale nepáčilo sa mi. Bolo posypané nejakými omrvinkami, alebo ako to čo najpresnejšie nazvať.. Pes ich mal v miske polku dňa, ale ani sa ich nechytil. Mali sme vzorku jahňacích. Takže zostávame pri Barking Heads.
Zusose
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Bratislava

Re: Husse

Poslaťod drobec9111 » Str 20.02.2013 22:57

Zdravím
Každopádne dík za skorú reakciu..No to zloženie musím preštudovať dôkladnejšie...čítal som len tak zbežne.. Ide mi oto, že títo moji žrúti by zožrali čokoľvek. Toto husse mi bolo doporučené známym, čo chová psov na športové účely.. napr. agility,... Je s ním nadmieru spokojný a vraví, že žiadne problémy doteraz nenastali a to že už ho používa nejaký ten piatok a vraj žiadne alergie ani nič tomu podobné.. Prosím ak môžem tykať, mohol by si mi napísať do súkromnej správy čím kŕmiš ty? veľmi rád by som vyskúšal všeličo aby sa moji lafáci mali čo najlepšie.. Ďík.
drobec9111
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Husse

Poslaťod vavrena » Str 20.02.2013 23:43

drobec9111 píše:veľmi rád by som vyskúšal všeličo aby sa moji lafáci mali čo najlepšie.. Ďík.

Ja myslím, že pod "najlepšie" spadá prirodzené jedlo. :nwm: Rozmýšľal si už nad tým?

A K Husse- medzi tými, čo nimi kŕmia, nepoznám nikoho, kto by s nimi nebol spokojný, my sme ich tiež mali dlhý čas v zálohe, a keď ich psy dostali, nebol problém, neprdelo sa, ani nehnačkovalo. Takže pokojne ich vezmem hocikam na výlety, ak nebude po ruke mäso.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Husse

Poslaťod nemo » Uto 19.03.2013 16:38

vavrena píše:A K Husse- medzi tými, čo nimi kŕmia, nepoznám nikoho, kto by s nimi nebol spokojný,


Aj ti moji milacikovia si uz par mesiacov pochvaluju spolu so mnou.

Husse ako zle krmivo vidia uz asi len ti co ho vobec nevideli a nie to este skusili. Ich hodnotenia su pre mna v tomto pripade az usmevne. (preco to ale robia?) Niekedy mi pripada, ze vedia kde existuje nieco ako svaty gral medzi krmivami, kde dostanete minimalne jedno cele jahna (ak nie dve) vo vreci a este za par korun. Jasneee doporucovane krmiva uvadzaju obsah masa v susine. :oo: (aby neboli viaceri sklamani, keby sme popatrali)
Uz som to tu trochu rozoberal: viewtopic.php?f=4&t=10751 A kedze som skor citatel, ako spisovatel, tak uz stacilo.

Ale na jednu vec by som este rad upozornil. Naco studujete zlozenia, ked su to asi v 99% pripadov uplne marketingove bludy. Preteky v tom koho papier viacej znesie. A podla toho chce niekto nieco hodnotit? Tych par poctivych vyrobcov, ktori dodrzia co deklaruju, ja vidim najskor v tom Svedsku, alebo severe Europy. (urcite nie v Spanielsku alebo Taliansku) Ved uz aj taka firma ako Nestle (Swiss) vam napise na obal, ze si pochutnate na hovadzinke a dostanete konske maso, o ktorom nie je iste ci nemalo skoncit v kafilerke. (Na zamyslenie je, ze v Nestle nemaju takeho nakupcu, masiara, odbornika, alebo vobec niekoho, kto by rozpoznal kravu od kona.) Afery na dennodennom poriadku. A to si chcete nahovarat, ze s krmivom pre psov je situacia omnoho lepsia ako s potravinami pre ludi a nase deti? Ja si to nemyslim, len je to podstatne menej kontrolovane, ak vobec. Len ked uz uhynu psikovia po poziti krmiva, tak sa to obcas prevali, vid Canada alebo Royal. (mozno bude niekto oponovat na margo tej kontroly, ale tomu bude tazko niekto verit, po tom co sa deje) Krmiva v rovnakej triede a priblizne rovnakej cene maju aj priblizne rovnake zlozenie. (minimalne na urovni hodnoty vstupnych surovin, aby to zas niekto nebral s presnostou na nejake percenticko) Nevyrabaju to ziadny blbci, a nexistuje krajina so zaostalym skolstvom, ale konkurencia a suroviny nepustia.
Len skutocna kvalita a hlavne cistota surovin a (ako to povedat?) serioznost firiem sa diametralne lisi.
A v tejto oblasti si myslim maju Svedi dost navrch. A preto si ja radsej kupim Svedske krmivo, verim ze z normalnych cistych surovin (co je najviac dolezite) a spolahnem sa na ich serioznost. Husse urcite nie je najlepsie krmivo sveta, ale urcite mu nic nechyba a vobec sa neobavam ze som preplatil kvalitu a niekto ma oklamal marketingovymi oblbovakmi. Je to proste normalna svedska kvalita a ked skutocne vidim vysledky aj tam, kde som mal problemy, tak kludne pochvalim.
Nechapem ako mozu niekomu pomoct rady typu ,,videl som aj krajsie popisany papier". Mozno by pomohlo keby ludia aspon raz videli Test magazin na verejnopravnej TV, aby sa dostali trochu do obrazu.
nemo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.03.2013 22:02

nemo ale toto krmivo je cisto marketingovy produkt od systemu vyroby az po system distribucie a predaja konecnemu spotrebitelovi.
Co sa tyka surovín tak o tom rozhoduje zemepisna sirka. Pri vyrobe rastlinnych produktov a nasledne ich skrmovanie hospodarskymi zvieratami potrebujes splnat niekolko faktorov. Preto kvalita sa vypestuje v Kanade a nie vo Svedsku.
V Europe su to prave juzne krajiny ale aj stredna Europa dokaze vypestovat kvalitnu kukuricu ci psenicu. Napr. slovenska a madarska kukurica konci aj v Talianskych i v inych europskych krmivach.
Kvalita nie je o krajine ale o dostupnosti surovin a konkurencnej cene na trhu ku kvalite daneho produktu. V dnesnej nelahkej dobe je to aj o cene prace a preto krmiva cim viac na sever bojuju prave s cenou kedze cena ich prace je tam velmi draha.
Ked niekedy navstivis aspon jednu serioznu fabriku tak velmi rychlo zmenis nazor o tom z coho sa lepsie krmiva dnes vyrabaju.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Husse

Poslaťod nemo » Str 20.03.2013 17:19

1. Ktore z maloobchodne predavanych krmiv (o inych sa tu ludia ani nebavia) nie je marketingovy produkt?
2. Kvalita sa vypestuje v Kanade? Je vseobecne zname ze Kanada je nenormalne zamorena geneticky modifikovanymi plodinami. (to je robota amikov) Okrem toho Kanada suroviny na vyrobu krmiv dovaza z Ciny. (v celosvetovo najvacsom meradle, a z tade pramenia tie afery)
3. Kvalita nie je o krajine? No mozno nie, ale o serioznosti vyrobcu urcite. Len skoda ze seriozny vyrobcovia, v mojom ponimani, sa tazko hladaju na zadlzenom juhu Europy. Kvalitne suroviny nestaci vypestovat, treba ich este pouzit.
Podla mna su Svedi, alebo severania nadpriemerne seriozny, skuseny a poctivy vyrobcovia, ktory si davaju pozor aj na take veci, ake inych ani nezaujimaju. Svedcia o tom ich produkty, ktore maju vysoku kvalitu a dostoja svojej cene. Ked mas v rukach nieco, co sa ti zda smejd, tak na druhej strane nebude napisane made in Sweden ale made in Italy.
4. Co je podla teba seriozna fabrika, Royal v Polsku? Bol si tam? Co na to hovoris? To je seriozna fabrika pre statisice ludi so psom. Ja som ten kolos videl len na fotkach zvonku. Ale svojim psom Royal nedam, a asi ani ty nie. A vyrobny zavod Husse vo Svedsku mohol vidiet kazdy, lebo bol donedavna na ,,live cam". Skoda ze to zrusili. Ja zatial nevidim dovod preco by som mal menit svoj nazor.

Ja mam svoje informacie a skusenosti, a zda sa mi ze o mnohych vies aj ty, len ich dakosi nechces alebo nemozes povedat. Nic v zlom, a vobec sa mi nechce s tebou dalej hadat. Kazdy moze vidiet veci trochu inak, ale ja nevidim dovod bez akychkolvek pricin hladat chybu v kvalite niecoho co vyrabaju Svedi, a to zvlast v dnesnej dobe, ked sa deje co sa deje. Toto krmivo sa v pohode primajmensom vyrovna comukolvek vo svojej triede, plus verim ze je omnoho cistejsie. Len tak na okaj, pocul si o dakom serioznom vyrobcovi na svete ktory ti vymeni krmivo, alebo vrati peniaze, ak tvojmu psikovy nechuti? viewtopic.php?f=4&t=16703&start=15#p943494
A to by som nesiel ja za min, ale on za mnou. Ja som nadmieru spokojny.
nemo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Husse

Poslaťod ladybird22 » Pia 05.04.2013 15:50

ja krmim s husse odkedy som stena doniesla domov...som s nim spokojna, ci uz kvalitou, cenou alebo distribuciou...zistujem ze coraz viac ludi prechadza na tuto znacku prave pre dobre ohlasy na nu...nikto nikoho nenuti ze tym musi krmit ale na trhu je ovela viac nekvalitnych a drahsich krmiv...pokial clovek nechova psa na BARFe tak bude krmit granulami a je jeho slobodna volba ktore vyberie...z toho dovodu aj tesco granule idu na odbyt :plac:
ladybird22
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: od NR

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy