Ontario

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Pia 04.03.2011 20:33

DorieChien precitaj si zlozenie a tie hluposti na prednom obale poukazuju kolko zavadzania sa dokaze v ramci ceskych noriem napisat na obal. Tento privat je toho ukazkou.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod Bucegi Gucci » Pon 18.04.2011 17:12

Ahojte,akurat mam pred sebou brozurku onratio granul a je tu:

Kompletne krmivo pre steniatka a juniory velkych a obrich plemien od 3.mesiacov zivota.

Zlozenie:kura,kuracie pluca,zemiaky,kukurica,kuraci tuk(chranene tokoeroly,zdroj vitaminu E),lososovy olej,prirodny chu,susene jablka,pivovarske kvasnice,rajciny,extrakt z juky,mineralne latky,glukosamin,hydrochlorid,chondroitin sulfalat,DL-methionin,L-lysin,mannanoligosacharidy, fruktooligosacharidy,probiotika(enterococcus feacium), chelatovana med,cholinchlorid,oxid zinecnaty,organicky mangan, organicky selen,biotin,niacin,pantotenan vapenaty,vitamin A,vitamin B12,pridavok ribolavinu(zdroj vitaminu B2), thiamin mononitrat (zdroj vitaminu B1),pyridoxin hydrochlorid (zdroj vitaminu B6),kyselina listova,vitamin D3,vitamin E (alfatokoerol)

DEKLAROVANE JAKOSTNE ZNAKY:
dusikate latky 27%
tuky 14%
vlaknina 2,5%
vlhkost 10%
popol 6,5%
vapnik 1,4%
fosfor 1,1%

VITAMINY A MIKROPRVKY V 1KG:
vitamin A 26000 m.j.
vitamin D3 2000 m.j.
vitamin E 850 mg.
med 25,1mg.
zinok 140 mg.
selen 0,25mg


co tam je take skodlive a zle?? prekladala som to z cestiny tak mozu byt niektore vyrazi po cesky.Priznam sa ze niektorym zlozkam vobec nerozumiem co to je a asi si to idem podrobne pohadat na googli co co znamena,ale zaujima ma co tam je take zle teda,kde su tie mucky atd.??
Bucegi Gucci
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Prievidza

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Str 20.04.2011 21:35

vitamin E 850 mg? To je co? :joint:
Ontario je vysoce kvalitní krmivo vyrobené ze 60 % kuřecího nebo 50% jehněčího masa a zeleniny. :haha:
ONTARIO Junior Large
Složení: drůbeží maso a produkty drůbežího původu, rýže, kukuřice, pšenice, sušené cukrovkové řízky, sušená vejce, pivovarské kvasnice, drůbeží tuk, lososový olej...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod janka janica » Štv 05.01.2012 18:41

ahojte :ahoj: ja som najprv krmila eminent granulami vsetko bolo super az na to ze sa z nich vykusaval.tak sme presli na pro plan kedze je to aj kvalitnejsie krmivo no velmi mu nechutili a to vykusavanie neprestalo.tak som kupila na skusku ontario a vsetko super :yes: aj mu chutia aj mu pekne zarastla srst tam kde si ju vykusal aj ju mal krasne lesklu takze nemozem povedat nic zle... :nie: mozno to nieje super premiove krmivo no pokial tam niesu same ecka a konzervanty nieje to az take zle.ved psovi davam aj maso,ryby syr,vzdy sa mu nieco ujde takze nieje krmeny len tym...ja si myslim ze kazdemu psovi padne nieco ine.no ale aj tak som chcela pre svojho milacika len to najlepsie tak som mu kupila tu ospevovanu acanu.papa ju tri dni a zatial vsetko ok aj stolica aj mu chutia :jop: jedine co ma znepokojuje je ze ho z nich kazdu noc natahuje.sem tam sa aj pogrca hlavne v noci sa na to budim ...ale vacsinou je to len voda s dvoma tromi granulami.neviem preco ci su tazke na zaludok alebo si na ne potrebuje zvyknut.neviem co mam robit ci sa mam vratit k ontario s ktorymi som bola tak spokojna?a dalsia nevyhoda po acane mi strasne prdi :pac: to sa ani neda vydrzat hrozny zapach vetram cely den :lol: :prd: nieje to moj prvy psik uz ich bolo niekolko ale tie prdy po acane to sme vsetci doma zeleny :ha: a sedime natlaceny pri okne :haha: ma niekto podobnu skusenos???poradte mi co mam robit dakujem :ahoj:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Ontario

Poslaťod nefritt » Štv 03.01.2013 13:39

Každému psu vyhovuje něco jiného! To především. Teoretických znalců granulí najdete všude plno. Ale málokdo, co hodnotí složení granulí a šmahem jich spousty odsoudí je má všechny poctivě vyzkoušené :lol: .
Našim psům Ontario chutná, prospívá a nemyslím si, že by to byly tak strašné granule jak se tu někdo snaží tvrdit. Málokdy dám na to "jedna paní povídala", dám raději na praktickou zkušenost. Krmím s ním některé psy ve smečce už dost dlouho (cca 4 roky) na to, abych mohla říct, že jsou to velice slušné premiovky - akorát někteří psi po něm mají tendenci reznout. Začínali jsme už u starého složení, to novější je dle mé zkušenosti lepší. Dokonce i pejsek, který měl po Orijenu ošklivý zánět střev a skončil na kapačkách,(musela jsem ho půl roku krmit veterinární dietou), teď přešel na Ontario naprosto bez problému. I když sednou mým psům, nemusí sednout těm vašim. Ale určitě bych si nedovolila hodnotit to, co znám jenom z popisu na pytli. :ahoj:
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Ontario

Poslaťod Evka_Borko » Štv 07.02.2013 21:18

môjmu ontario chutia tiež :smile: srsť má nádhernú a žiadne zdravotné problémy odkedy má tieto granulky nemal :jop: viacerí tu hovoríte aká je eukanuba zlá, ontario ešte horšie ale neverím že ste všetky z nich vyskúšali :no: a aj keby, vášmu psíkovi chutiť a prospievať nemuseli no iným áno :yes: takže si nemyslím že by ste tu mali písať aké sú to zlé granule keď ste to len počuli :ach:
Obrázok
Evka_Borko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Štv 07.02.2013 23:19

Ak mozem poradit kup si radsej Brit. Toto je ten isty vyrobca avsak label a kvalita surovin dost mimo. Pozor na marketingove zavadzanie o mase!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod Binexi » Uto 05.03.2013 19:36

zlaty moj akymi granulami krmis ved co som citala tak ani jedny nevyhovuju a mojmu ontario chuti :yes:
Binexi
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ontario

Poslaťod Ginna » Ned 24.03.2013 20:46

Minule v našom chováku nám, teda môjmu psovi :hi: dali ochutnať z Ontaria. Zázračne mu chutili. Možno preto, že z ruky a cudzie chutí najlepšie :/ Ale ešte sa rozhodnem či skúsime toto alebo Proplan ako doteraz, neviem čo je lepšie :nwm:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Ontario

Poslaťod bela2001 » Ned 24.03.2013 20:50

podla mna ontario je horsie :ua:
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Ontario

Poslaťod Ginna » Pon 25.03.2013 7:08

bela, ano ale ked by pes nece nic ine papat :nwm:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Ontario

Poslaťod bela2001 » Pon 25.03.2013 16:24

ked je uz na to zvyknuty,tak to je jasne
skus mu nechat v miske len tie aspon 1 den bez nicoho-iba ine granule,ale lepsie a urcite mu zachutia
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Ontario

Poslaťod Ginna » Uto 26.03.2013 6:57

bela, samozrejme ak nic ine nema na vyber tak granule spapa, ale mali sme trainer fitness a tie uplne odmietal. Akurat rozmyslam nad Taste of the wild. no nekupim najdrahsie granule kedze psik papa okrem granul maso so zeleninou a ovocim :no:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Ontario

Poslaťod bela2001 » Uto 26.03.2013 16:19

dobre,len vyskusali ste len 1 granule,ktore odmietal a na trhu je ich omnoho viac v tej istej cenovej kategorii,tak neviem naco tu pises,ved je tu o nich napisane dost aj tak si nedas poradit
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Ontario

Poslaťod Ginna » Uto 26.03.2013 18:06

bela, nevyskusali sme len 1 ale len som myslela ci mi niekto neporadi ci mam nimi krmit ak mi ich papa alebo co ... tak nic, idem najst ine :no:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy