Pedigree

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Vevinka » Str 25.08.2010 10:48

:plac: tvojho psika mi je luto...

ale zasa ber to tak,ze tie granule nejsu vobec kvalitne, to si podla mna mysli kazdy..ved su dost lacne.. su urcite kvalitnejsie granule,a ako napr orijen,eukanuba, atd... (podla mna)..


ale zasa ber to tak, ze ked budes kupovat dost kvalitne granule nemusi sa nic stat... co ked tvojho psika organizmus ich proste neprijal.. ten druhy zasa nemusi privat negranulovu stravu.. to je u kazdeho individualne... :yes:

neviem,kazdy ma iny nazor,ale ja osone,by som asi granule nevymenila :no: neviem ako ostatny, ja jej davam granulky a este jej daco uvarim zas za cas :yes:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Nika92 » Str 25.08.2010 10:57

:ua: je veľmi smutné čo sa stalo tvojmu psíkovi, ale si si istá že to bolo kvôli granulám? poznám veľa ľudí čo mali psíkov a jednoducho tú rakovinu mali a nekrmili ich granulami pedigree, je to dosť aj o dedičnosti a iných faktoroch, samozrejme je aj dôležité čo psík je..len, keby ste sa zameriavali aj nato ako bola vypestovaná zelenina, ovocie a iné čo psovi pridávate do jedla a je to často aj človek tak by ste asi zošaleli, nie je to o veľa lepšie a čo je horšie tak tie veci často jedia nielen naši štvornohý miláčikovia, ale aj my a malé deti...a pochybujem že psovi do varenej stravy kupuješ bio potraviny.
my našej dávame granule a aj konzervy, nevidím na tom nič zlé, veď je to vyvinuté pre psy...síce si občas pomaškrtí na barfe, povarených odrezkoch a podobne...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod katkariinka » Str 25.08.2010 11:18

Tiez sa dost zamyslam nad tym, ci by nas prvy pes Zorka pozila dlhsie ako "len" 12 rokov, keby sme ju krmili zodpovednejsie... Dostali sme ju pred 20 rokomi, vtedy som bola este len decko, dostavala najma zvysky od stola. Neskor, ked boli reklamy na granule masivnejsie, sme jej zacali aj tie davat. Jasne, ze lacne shity z potravin. Odisla nam na rakovinu...
.
Rovnako v sebe riesim, ci by moja sucasna mala psica, len rocna, mala alergiu na kuracie, keby som hned od jej prichodu k nam nabrala odvahu a pustila sa do BARFovania. Neviem, alergia sa prejavila az po par tyzdnoch na Royalkach - lebo tie dostavala aj u chovatelky... Ale je to kvoli RC? Netusim...
.
Snazim sa na to moc nemysliet, pesine davam surove, z rovnakych zdrojov ako pre seba. Takze ak je to dobre pre mna, takl musi byt aj pre nu. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Haleth » Str 25.08.2010 11:32

aj mne je to ľúto, ale na základe akých skutočností si rozhodla, že dostala rakovinu z granúl Pedigree ?? odpusť, ale je to dobrá chobotina. nie som obhájca granúl, sama s nimi nekŕmim... sú to veľmi silné slová, ničím nepodložené, predpokladám, že iba na základe tvojho pocitu, dokonca si nie som istá, ale myslím, že by ťa za toto tvrdenie mohli zažalovať. viem, že stratiť psíka je ťažké, ale čo sa stalo, stalo sa, netreba teraz vznášať takéto obvinenia
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod KatuSh_3 » Str 25.08.2010 13:34

V tomto prípade súhlasím s Haleth :smile: .. samozrejme mi je tvojej straty veľmi lúto bolo to určite veľmi tažké .. ešte raz je mi to ľúto :plac: .. ale toto sú nepodložené fakty ..ničím nedokázané .. ale aj my sme sa dočítali že tieto granule Pedigree su nekvalitné Daggymu ani nechutili a to nám ich odporučila jeho chovatelka :pac:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Vevinka » Str 25.08.2010 13:48

moja teta jej psa krmi granulami pedigree (teda neviem kolko ho krmi,ale odkedy si ich vsimam), jej 13rocneho psa...a zatial nic nema,ziadne zdravotne problemy..je vitalny a sprava sa na 5rokov :yes: ja nelle kupujem kvalitnejsie granule (teraz mame orijen) a stale mu kradne tie jeho pedigree ci ake to ma..a on jej zasa kradne tie jej..nejsom moc nadsena ze sa stale krmi tymi jeho granulami,ale nemam tomu ako zabranit.. pretoze on je od jakziva nauceny mat cely den v miske..mam strach ze jej to daco urobi, pretoze kamoska ma pitbulla a krmila ho Darling a tak stoho ochorela ze bola tyzden na infuzkach a denne nechavali u lekara 100euro :pac: potom musela mat 2tyzdne dietu, chudak pes..a ked kamaratka povedala akymi granulami ju krmi tej veterinarke,ju skoro vykotilo... :nie: tak potom davala na eukanuba granule cez 70euro na 3tyzdne... :ua:
cize mozno tej tvojej uskodili,ale neni to 100% :ua: je mi tvojho psika luto, ale vies, ked nemas dokazy,tak si ich nemozes vytvarat z toho, o com sa tu diskutuje na forum - ze su nekvalitne a skodia :nwm: :yes:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod ZOFKOVA » Str 25.08.2010 15:54

Ved ja viem že nemôžem tvrdiť že to bolo kvôli granuliam,len tak dedukujem s článku ktorý som tu čítala od "AMAGUK"
čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky.
ZOFKOVA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Gombicka333 » Ned 29.08.2010 18:36

katkariinka píše:Tiez sa dost zamyslam nad tym, ci by nas prvy pes Zorka pozila dlhsie ako "len" 12 rokov, keby sme ju krmili zodpovednejsie...

K tomu chcem niečo poznamenať. Mali sme fenku volala sa Peggynka bola kríženka bradáča. Tiež zomrela veľmi skoro a to v cca 8 rokoch (nevedeli sme presny datum narodenia pretože sme ju našli na ulici) ... kedže v tom čase ked sme ju mali som ja bola maličká a netušila som čo je pre psa najzdravšie a tak isto aj moji rodičia tak sme celý natešený dávali celý čas granulky pedigree , chappy a podobné marketingové blbosti. peggy začala jednoducho odrazu chudnúť , mala aj šedý zákal - veterinár povedal že mala asi pravdepodobne cukrovku - neviem či s týmto mali niečo spoločné granule ... :nwm: može byť podla Vás? či ? :nwm:
ďalšia vec ktoru chcem poznamenať je že niektorí "dedinskí" psíci ktorí dostávajú celý život nejake smiešne tesco granule alebo zvyšky zo stola a dožijú sa nejakých 15 rokov a nič im nikdy nebolo , a niektorí sú krmení drahými značkovými granulkami , varenou zdravou stravou , BARF a pod. a dožijú sa menej ako psík krmení zvyškami zo stola alebo nekvalitnou stravou :ua: dosť ma to zaráža
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 29.08.2010 21:18

Ja sa do toho prd rozumiem, ale príde mi dosť odvážne tvrdiť, že pes dostal rakovinu na základe toho, že mu boli dávané granule tej a tej značky. Ani u ľudí sa nedá preukázať, že či práve strava alebo čokoľvek iné bolo príčinou rakoviny, tak nechápem ako to môže niekto tvrdiť u psa.
Rakovina je v každom z nás (ľudí) a preto si myslím, že aj u psov je to tak. Bohužiaľ práve slabé jedince sú tie, nad kt. táto choroba zvíťazí. Hlavne pes nič nepovie, takže aj podcenenie prehliadok a vyšetrení to veľakrát zapríčiní.
Tvrdiť, že práve toto bola príčina by som si ja osobne nikdy netrúfla a ani žiadny lekár a ani žiadny veterinár.
Zasa na druhej strane, čo čakať od bordelu, v kt. je všetko len mäso nie???
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod vavrena » Pon 30.08.2010 8:34

Myslím si, že je predsa na človeku, jeho svedomí, ľahostajnosti či študovanosti alebo inštinktu v oblasti stravy, čo dáva svojmu psovi. Ja som nevedela, aký humus je v granuliach, ale inštinktívne predsa, ak 40 korún stálo kilo spracovanej sušenej zmesi, nedokázala som pochopiť, ako sa do tých 40 korún zmestí mäso, obilniny, vitamíny, minerály, spracovanie, balenie, marža pre dodávateľa, marža pre obchodníka a 19% DPH??? A na to nepotrebujem čítať článok na dogfóre, aby som vedela, že s takým žrádlom nebude niečo v poriadku. A ďalšie fakty môžu už len prekvapiť (aj prekvapili).
Tak ako neverím, že keď budem piť ľadový čaj "s antioxidantmi," (a s 20%-tami cukru), ten z reklamy, že mi to spraví imunitu. A ak by som dostala chrípku, budem viniť čaj Nestea??? A ak umriem na rakovinu, že mi ten čaj nedal dostatok antioxidantov v boji proti voľným radikálom, môžu sa moji blízki sťažovať na výrobcov ľadového čaju??

Zofkova, je mi ľúto tvojho psíka, ale to, čo si napísala, je vážne obvinenie, voči ktorému sa spoločnosť môže právne ohradiť, a navyše čosi ako výkrik "uverila som reklame!!!" nikto nebude brať vážne. Myslíš to ty vážne, že si uverila peknému obalu? Naozaj si kŕmila svojho psa celých 10 rokov lacnými granulami a ničím iným?
Alebo mal tvoj pes dostatok doplnkov, pestrú stravu a AJ tie granule, pohyb, čerstvý vzduch, niečo na očistenie pečene, keď ste ju 5 rokov pchali tabletkami, a zdravých predkov, ktorí sa dožili XY rokov? Rakovina mohla byť zo stravy, ale nemala by si to takto adresovať kokrétnej značke, pretože to ani nemôžeš dokázať, a je to len obvinenie. Okrem toho, svojho psa ste kŕmili vy.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: PRíČINA RAKOVINY-PEDIGREE GRANULE

Poslaťod blackcat8885 » Pon 30.08.2010 15:43

Osobne si tiez nemyslim,ze by to bolo iba granulami.Mnohe plemena maju predispoziciu a aj u ludi ktory sa zdravo stravuju sa moze rakovina objavit-najma ak je v rodine aj ked urcite je mensie riziko ako u tych co fajcia,piju atd.Ja som vegetarianka 15 rokov,nefajcim,nepijem no rakovinu mozem tiez dostat,nikto nema istotu a istotu nemas ani ked budes davat najdrahsie granule. Kazdopadne menovane granule nie su nic moc no urcite vzdy lepsie ako Bala-Pedigree su mensie zlo.Preventivne prehliadky u veta,odbery ,dobra starostlivost atd.su podla mna najlepsie ak sa clovek boji ze psik bude mat rakovinu
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Pedigree

Poslaťod ivana1 » Pia 07.01.2011 20:36

Do kelu - krásna reklama, len aby sa potom nekupovalo ešte viac týchto granúl :ha: :
http://www.youtube.com/watch?v=mUCRZzhb ... _embedded#
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pedigree

Poslaťod krista » Pia 07.01.2011 20:44

Offtopic: Wow :jop: paráda,ozaj škoda toho konca....toľko krásy investovať do sajrajtu :plac:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Pedigree

Poslaťod Fly Bubble » Uto 08.11.2011 20:49

Že to pustia aj do obchodu :hmm:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Pedigree

Poslaťod blueberry » Uto 08.11.2011 22:36

ivana1 píše:Do kelu - krásna reklama, len aby sa potom nekupovalo ešte viac týchto granúl :ha: :
http://www.youtube.com/watch?v=mUCRZzhb ... _embedded#

krásne :jop: najlepšie 0:56 a ďalej :heh:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy