Canidae

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Canidae

Poslaťod Puk » Pia 15.08.2008 16:20

CANIDAE- názory, postrehy, skúsenosti....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: CANIDAE

Poslaťod lusy » Ned 17.08.2008 22:25

no asi nik nic. a da sa na slovensku zohnat?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: CANIDAE

Poslaťod Casey » Pon 18.08.2008 6:16

pokial viem tak nie, viem iba o cechach.....hovoril som o nich z panom s animale. Povedal ze to kedysi davno skusali, ale skoncili ako aj s timberwolfom lebo to neslo a bola s nimi tazka spolupraca....
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: CANIDAE

Poslaťod Mayaa » Pon 18.08.2008 9:53

Kŕmime týmto krmivom (konkrétne Canidae All Life Stages) našich dvoch flat coated retrieverov už niečo vyše roka a sme spokojní. Nie sú však výlučne na granuliach. :smile: Krmivo kupujeme od českého dovozcu - Pet-Servis. Napíšem skúsenosti podrobnejšie, len čo mi to čas dovolí. :ahoj:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: CANIDAE

Poslaťod Marco Varhol » Pon 18.08.2008 18:18

Mayaa kurna vazne zacnem vozit z Kanady krmivo. Nad cenou zasnem. Niekde mam cennik od Canidae a Innovy. Dnes pri aktualnom kurze sa krmivo v maloobchode nemoze dostat na 1500,-Sk/15kg Toto zlozenie mucok ani drahsie uz nemoze byt jedine, ze si niekto nahadzuje 200% zisk.

9kg balenie tohoto krmiva stoji cennik 2007 15.3 CAD pre dilera v Kanade. Je mozne ze cena isla o nieco hore.

1544,- Sk/9kg balenie. Hmm kupujes lacnejsie?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: CANIDAE

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2008 22:57

Ahoj Marco, mohol by si prosim o tomto krmive par slov napisat?Dakujem pekne!
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: CANIDAE

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.08.2008 8:32

Fy Canidae ma v Kanade velmi dobre meno. Vdaka zmenenej recepture a nasadenej holistike je dost oblubenym krmivom. O tejto znacke sa vsak zacalo pisat skor vdaka chovatelom maciek, pretoze ti si tuto znacku oblubili. Ono vacsinou plati ked mate dobru stravu pre macky urcite to bude dobre i pre psov.

Trochu ma prekvapil ich postoj v ramci Europy. Preto snad toto krmivo je menej zname a asi ani velka sanca na presadenie u dovozcu nebude. Na Interzoo v Nemecku neboli a to je jasny signal, ze o Europu nemaju zaujem. :hmm:

Do Ciech sa dovaza ale nevidim velky priestor na uspech ako tam mali ine krmiva z tejto krajiny.

Celkovo sa da krmivo hodnotit pozitivne ale kedze nemaju rozdelene krmiva podla velkostnych plemien psov je to akoby sme dali psom pre zmenu na chvilu nieco ine. Vsetky krmiva maju jednotny pomer Ca a P 1,2:0,9. Absolutne nevhodny pomer naor. pre velke plemena dospelych psov.

Vzhladom na proteinove hodnoty idealne na napr. na letne krmenie.

Stabilnenejsie krmenie vidim u maciek tam je to ok.

Trochu ma zarazilo, ze na svojich strankach sa ohanaju informaciou, ktora pri dnesnych technologiach zapracovania cerstveho masa davno neplati. A prepocet sa robi pri 20% vlhkosti a je jedno ci mucka ci maso.

http://www.canidae.com/ingredients/meatvmeal.html
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: CANIDAE

Poslaťod Whip it » Uto 19.08.2008 11:33

Dakujem pekne, ze si si dal namahu :jop: .
To je potom skoda, urcite nie je jedno, ci to dlhodobejsie zere civava, alebo bernardin...
ja som ich videla v jednom ceskom e-shope, ako ty hovoris a ta cena je cca 1500 Kc (15 kg).
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: CANIDAE

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.08.2008 14:15

Ale ked k tomu pripocitas naviac 10% dph a bankovy kurz naviac dalsich 30% + nejaka ta doprava a sme u ceny za krmivo so zlatou dostickou vo vnutri.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: CANIDAE

Poslaťod Whip it » Uto 19.08.2008 14:23

Hm, tiez pravda...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: CANIDAE

Poslaťod Puk » Uto 19.08.2008 19:01

Marco vďaka. Neviem, aké budú ceny na Slovensku (hádam sa dozvieme čoskoro). Ale keď si premietnem českú cenu na slovenské pomery a ešte o niečo zníženú, tak sa mi zase 2 000 Sk za vrece veľa nezdá. Podotýkam, že vrece má 18,18 kg a nie 15, ako hovoríte. Za túto a ešte aj vyššiu cenu, je tu ponúkaných viac značiek, ktoré úroveň Canidae ani zďaleka nedosahujú. Ale veď uvidíme...
PS. Naozaj neuvažuješ o nejakom dovoze z USA? Som presvedčený, že vyberieš tip - top značku.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: CANIDAE

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.08.2008 19:11

podla mna sa jedna o 15kg vreco CANIDAE C&R CHICKEN & RICE. U 18,2kg je to nad 1700,-CZK. Aspon takto podla koeficientov z nakupnej ceny mi to vychadza. Zda sa, ze je to fakt velmo silny biznis. :ha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: CANIDAE

Poslaťod Mayaa » Uto 19.08.2008 20:18

Marco Varhol píše:Mayaa kurna vazne zacnem vozit z Kanady krmivo. Nad cenou zasnem. Niekde mam cennik od Canidae a Innovy. Dnes pri aktualnom kurze sa krmivo v maloobchode nemoze dostat na 1500,-Sk/15kg Toto zlozenie mucok ani drahsie uz nemoze byt jedine, ze si niekto nahadzuje 200% zisk.

9kg balenie tohoto krmiva stoji cennik 2007 15.3 CAD pre dilera v Kanade. Je mozne ze cena isla o nieco hore.

1544,- Sk/9kg balenie. Hmm kupujes lacnejsie?

Marco kurna? Máme tu nejaký nový pozdrav? Ak nie, nabudúce si to, prosím, odpusti. Pokiaľ ide o tie ceny, ktoré uvádzaš, nás vcelku nezaujíma cena na trhu v Kanade, keďže momentálne žijeme na Slovensku, a už vôbec nie cenník pre distribútorov. Kto chce si ho nájde na nete, a ak nie je zverejnený, tak sa zamysli, či si neporušil obchodné tajomstvo, to len tak mimochodom. :smile:

Canidae kupujeme za bežnú maloobchodnú cenu, ktorá je zrejmá z webu distribútora - momentálne teda 1 486 Kč/18,2 kg. Mínus nejaké to percento za doterajší odber (mám pocit, že majú i trvalú zľavu pre vlastníkov chovateľských staníc, i keď nič extra). K tomu za dopravu na Slovensko 260 Kč a 200 či 300 Sk za bankový prevod. Zatiaľ sme vždy kupovali najmenej dve vrecia naraz. Čo som si všimla, Canidae má teraz v ponuke stále viac českých internetových pet shopov, a niektoré zasielajú aj na dobierku, tam je potom namiesto poplatku za bankový prevod oveľa nižší poplatok za dobierku. Dnešný kurz CZK podľa NBS je 1,242. Spočítaj si to. :smile:

Oproti First Mate, ktorým sme kŕmili predtým, nám to vychádza stále výhodnejšie. Navyše, naši flati majú napríklad oveľa čistejšie uši či kompaktnejší trus. Pomer vápnika a fosforu sa mi nezdá tak tragický, skôr by som povedala, že je v norme. Ak absolutizuješ, bolo by vhodné uviesť i nejaký autoritatívny podklad, o ktorý sa opieraš, najlepšie niekoľko. Inak to vyznieva rovnako nedôveryhodne a zavádzajúco, ako tie ceny, ktoré si uviedol na úvod. :oo:

Canidae nijako neobhajujem, ale z dostupných naturálnych krmív nám vyhovuje najlepšie, hoci nás nijako neteší, že ho musíme objednávať z ČR. Viackrát sme už zvažovali zmenu značky, ale nič lepšie sme zatiaľ nenašli. Pre nás je smerodatné, že za čas, ktorý ním kŕmime, nemali naši flati takmer žiadne zdravotné problémy, a aj zopár úrazov, ktoré sa tomuto "bláznivému" plemenu nevyhnú, zvládli nad naše očakávania. Nakoľko má na tom podiel strava a nakoľko iné faktory, to si netrúfam odhadnúť, ale Canidae pre nás zlá voľba iste nebola. :no:

Pokiaľ by niekoho zaujímali detaily, granulky sú dosť malé, v priemere majú ani nie 1 cm, naši psi ich napriek tomu "nevysávajú", ale hryzú. V porovnaní so spomínaným First Mate nie sú tak tvrdé. Nemajú zvlášť výraznú vôňu, čo by mohol byť problém u psíkov, ktorí sú vyberaví. Našim psom bez problémov vyhovujú, trávenie i apetít majú v poriadku. Obrovské pozitívum je i skutočnosť, že po tomto krmive nemajú žiadny problém s plynatosťou. :jop: Canidae nám vyhovuje aj z hľadiska kvality srsti, keďže psov i vystavujeme, predovšetkým po ňom nehnednú.

Ako problém však vidím občasné skladové výpadky, ktoré viedli niekoľko chovateľov flatov v Čechách k zmene značky, inak mali viacerí skôr pozitívne skúsenosti. Pri dočasnej nedostupnosti all life stages sme vyskúšali jahňaciu radu, flati s ňou nemali žiadny problém. :smile:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: CANIDAE

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.08.2008 20:43

Obchodne tajomstvo a ake? Co sem pleties akciove vreco. Ked nieco pisem tak nezavadzam. Jedna sa o akciove vreco v uvedenej cene. Moje pripomienky su k cene o dostupnosti to je vecny problem. Ca je problem, ale kedze mas dojem, ze soudruzi z Kanady dokazali vyrobit univerzalne krmivo pre vsetky plemena, ok mozes tomu verit aj nadalej. Male granulky su dalsim problemom nie len tejto znacky ale spomeniem ANF ci TBW. O kvalite sa nebavime to som uz spomenul, ze je to slusne krmivo ale podla mojho nazoru predrazene. A tym k tejto teme nemam uz nic co povedat. Snad len kurz. Devizy a valuty je trochu rozdiel.

Toto mi akosi nesedi na ich strankach: Prvotřídní jehněčí maso s rýží nabízí zdroj proteinů, vyvážené složení s rostlinnými a výživnými přísadami a hypoalergenními přednostmi pro vašeho psa. Je výborným krmivem pro citlivé psy...
A nasleduje zlozenie:
Kuřecí maso, krůtí maso, hnědá rýže, bílá rýže, jehněčí maso...

Toto krmivo videlo masovokostne mucky ale to akosi asi nie je v mode uvadzat a to kuracie maso bude asi omyl.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: CANIDAE

Poslaťod Puk » Uto 19.08.2008 21:18

Mayaa dík aj tebe. Takže s tým odhadom ceny som nejako neustrelil. Nečerti sa, Marcove príspevky musíš čítať aj medzi riadkami a veľa pochopíš... :jupi:
Marco, tu kdesi v niektorom z vlákien je percentuálny prehľad, kto a čím kŕmi. A to si myslím, že tie krmivá lepších značiek sú ešte skreslené, pretože ľudia, ktorí nemajú záujem o vedomosti, na to ani neprídu. Im stačí, že krmivo v Tescu z dunajskej Stredy stojí v prepočte 18 korún na kilo... Takže šmejdom podľa mňa je kŕmených možno 60 - 70% všetkých psov. A mnohí sú zdraví! Tak kde je problém? V inej téme som vyslovil názor, že je treba si vážiť konštitučné zdravie (po stránke výživy) takýchto zvierat a nie zhýčkaných a v podstate postihnutých "cipiniek". Tým samozrejme nechcem povedať, že kŕmiť treba aušusom. V čom vidíš problém pomeru CA a P?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Ďalší

Späť na Granule a konzervy