Brit

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Sob 12.12.2015 9:41

no to je deklarovane vyrobcom mimo ine jasne pisem ze to zalezi od tohoako vyrobca pocita ten podiel hej lebo niekedy je to formulovane nieak tak že produkty živočišneho pôvodu a vedlajšie produkty kam počitaju ja ti neviem perie atd tam rataju a daju percenta kdesto brit ma jasne deklarovane ze maso jak to je neviem nerobil som rozbor tej granule ale faktom je že radšej dam psom granule vyrobene v čechach než niekde spolska a pan boh vie odkial všade to sem vozia mound fild volakedy oredaval krmiva srbskej Farminy co bolo klasicke lacne krmivo jak secky ostatne v tej cene afk inac farmina je dobri vyrobca ktory viraba aj krmivo N &D co je podla mna bezosporu super krmivo len zas hladaj obchod no ....
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Puk » Sob 12.12.2015 10:17

Afér po dodatočných analýzach deklarovaných hodnôt je veľa. Momentálne je na obzore jedna ďalšia u nemenovanej silovej zložky... :nwm: K Farmíne a N&D len rozmýšľam, prečo taliansky výrobca presunul svoju výrobu do srbskej Indije, teda mimo EU a mimo kontroly... Mäso - v mojom ponímaní je mäsom len svalovina. Slanina je slanina, pečeň je pečeň a deriváty sú deriváty. Iné kategórie majú iné pomenovanie... Ale chápem, názov mäso sa lepšie číta a lepšie pôsobí na kupujúceho... PS. Popremýšľaj, prečo je výška fosforu pri 40% podiele mäsa taká, aká je...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Sob 12.12.2015 10:28

presunuli vyrobu do Srbska lebo jednoducho mensie dane mensie mzdy lacna praccovna sila a vzhladom na slabsiu menu mensie naklady na presun vyrobi dalej v srbsku su mnohe farmy kde chovaju svoje kravy a svoje osipane tym padom neni problem dodat tie vedlajsie produkty ako kosti zvysky po vyrobe a tak dalej a tak dalej Srbsko ma mnohe vyhody prave preto že v tej EU nieje oni niesu blby a vedia si to spočitať či ist a neist oni niesu taky tupci ako Slovaci :D :D :D a co sa tyka prace za pas a na 3 smeny sme viac india mi slovaci ako srbi co sa tyka tmavych obytatelov tiez sme viac india mi co sa tyka ludi obecne 30% Srbov je za achovanie neutralneho Srbska tak ako je dnes 30% je za vstup do Euroaziskej aliancie k rusku a len 40% je za vstup do EU cize pomer je 60 ku 40 ked to prepocitas ked to zoberes v absolutnych cislach okolo 40% ludi v Srbsku je spokojnych na Slovensku je spokojnych možno 10% papierova mzda na Slovensku je 970€ ale 70% ludi robi za mzdu do 500€ v srbsku priemerna mzda je sice len 450€ ale zarobi ju 50% pracujucich a kedze maju lacnu menu a mensie dane maju vsetko lacnejsie vatsinu potravin ajo maso ci mlieko si vyrabaju uplne sammi tak kto je india Slovaci či Srbi? odpovedz si sam :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Exor » Sob 12.12.2015 11:10

citroniq84 píše:srbsku su mnohe farmy kde chovaju svoje kravy a svoje osipane tym padom neni problem dodat tie vedlajsie produkty ako kosti zvysky po vyrobe a tak dalej a tak dalej


Farmina deklaruje aj pôvod živočíšnych zložiek. Myslím, že ani jedna z nich nie je nakupovaná v Srbsku, väčšina je naďalej Taliansko. Takže týmto to asi nebude. Možno skôr obilniny, k tým sa v propagačných materiáloch nevyjadrujú.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Sob 12.12.2015 11:44

Farmina deklaruje aj pôvod živočíšnych zložiek. Myslím, že ani jedna z nich nie je nakupovaná v Srbsku, väčšina je naďalej Taliansko. Takže týmto to asi nebude. Možno skôr obilniny, k tým sa v propagačných materiáloch nevyjadrujú


to nedava logiku v taliansku zabiju a spracuju kravu a zvysky ktore nevihodia do kafilerky prevezu do Srbska na Granule to ako deklarovat mozu ale neverim tomu to nedava logiku sak to so zvyskami si robit naklady na prepravu ako nie deklarovat to mozu ale v praxi si to nedokazem predstavit vjedine ze by to nemali daleko cez moe do chorvatska a s toho chorvatska to doviest do RS a opracovat ale aj to neviem na km kolko by bolo a nedava to zmysel ze byto tak robili ked tam maju kopu lokalnych a dost kvalitnych maso kombinatov
Naposledy upravil citroniq84 dňa Sob 12.12.2015 12:00, celkovo upravené 1
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Exor » Sob 12.12.2015 11:58

Nedovážajú zvyšky, ale už hotovú múčku. Viem, že v tom hľadáš logiku, ale tá v obchode nie je. Merítko je len cena a kvalita. Niektorí výrobcovia nosia múčky aj z Brazílie, alebo Číny a aj tak sa im to oplatí. Iní zasa dovážajú až z Nového Zélandu. Vzdialenosť Taliansko - Srbsko je zanedbateľná.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Brit

Poslaťod Puk » Sob 12.12.2015 12:02

citroniq84 píše: tak kto je india Slovaci či Srbi? odpovedz si sam :D


Ach jaj... Tak aby si to lepšie pochopil : INDIJA sa volá mesto v Srbsku, kde je výrobný závod... :dancing:

Exor - ak dovážajú múčku, tak potom treba deklarovať múčku a nie mäso... Veľa vecí je na zvažovanie...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Sob 12.12.2015 12:09

no ved to je ale cena tej muky ano ked cinania ti predaju tonu za par supov oplati sa ti ale či je rentabilne prenich ju vozit s IT tak o tom pochybujem ze by sa to oplatio
: INDIJA sa volá mesto v Srbsku

medzi casom som zistil som ho nepoznal no clovek nemoze vedet uplne vsetko no :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Exor » Sob 12.12.2015 13:11

Rentabilné to je, hlavne ak Srbsko múčky nevyrába. Na Slovensku asi tiež už tieto múčky nikto nevyrába, takže ak by sem prišiel investor, tiež si ich sem musí dovážať. V ČR je pet food biznis slušne rozšírený a aj tak si niektoré múčky dovážajú. Aby sme sa nad tým mohli zamýšľať hlbšie, museli by sme poznať nákupné ceny tých múčok, ale zrejme ich doprava nehrá v pomere k ostatným nákladom až takú rolu. Ale takto to funguje vo všetkých výrobných odvetviach.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Brit

Poslaťod Puk » Sob 12.12.2015 14:21

Ako si povedal na inom mieste - dovoz záleží na dvoch ukazovateľoch : na kvalite a na cene. Brandové značky, resp. isté krajiny to berú doslova ako biznis a... Preto ani žiaden výrobca nechce udávať číslo čistoty takej múčky. dokonca aj popoloviny sú už nepovinný údaj, ktorý veľa napovedal o kvalite danej múčky...No, ale niet sa čomu diviť, keď dnes deriváty sa vydávajú hrdinsky za mäso a nikto to nerieši ani ako zavádzanie spotrebiteľa či neetickú reklamu. A pritom neviem, či to dokonca u nás nie je aj uzákonené (myslím poskytovanie nepravdivých údajov v reklame a popise výrobku).
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 14:15

cesky pet foot biznis stoji a pada na firme Vafo praha neviem či myslim že calibra sa vyraba sama ale inac vacsinu krmiva ontario atd vyraba vafo preto ja krmim Brit care lebo jeto predsalen hlavne krmivo a nehovrim ze na svete nie lepsieho ale v cechach urcite nie mozno ta calibra by sa dala porovnat ale aj to neviem co sa tyka toho že klamu ano lebo o tom je biznis vo všetkom a všade aj pri pet food ale aj pri produktoch pre ludi ked chces posli granulu na rozbor a potom rovno piš podnet na veterinarnu spravu aj na slovensku obchodnu inspekciu a uvidime :D podla mna by to bola fura vihodenycch penazi a času a vysledok by bol nulovy
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Exor » Ned 13.12.2015 14:21

Calibra sa tiež vyrába vo Vafo Praha. :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 15:14

dokonca tak potom mi to vichadza ze ked ceske krmivo tak vjedine Brit care lebo oni vpodstate nebudu robiť lepšie konkurenčne krmivo ako to svoje alebo ho kvazi naceni tak aby sa neoplatilo lebo keby robili ine krmivo lepšie šly by sami proti sebe
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Brit

Poslaťod Margita » Ned 13.12.2015 16:12

citroniq ty si vazne odbornik to sa pozna :heh: aj tie myslienkove pochody
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Brit

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 16:32

ale sak nie? lebo sak poskodzovali by si sami seba a otazka ze ak by vedeli robit lepsie granule nez robia svoje nerobili by ich alebo by robili viac kategori tak aby mali aj tie najlepšie ktore by boli aj drahšie mali by lepši zisk to je logicke nato nemusiš byť odbornik aj ja sa stale učim ale viem že ked maš firmu tak sa snažiš robiť veci optimalne optimalne znamena dostatočne množstvo v dostatočnej kvalite pri minimalnych nakladoch ale ked raz je v mojich možnostiach robiť lepši produkt za ktori viem vypytať viac penazi a tym si sam sebe dvihnuť zisk lebosi zvyšiš aj maržu samozrejme notak ako nespadli na hlavu nepovedia že ale nam stači ked zarobime na vreci 2 eura miesto 5 :D keby vedeli vyrobiť lepšie granule okamžite by ich robili aby si zdvihli marže to je uplne normalne v podnikani ja ako človek z diplomom s manažmentu a ekonomicym vzdelanim toto ovladam :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy