Brit

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Brit

Poslaťod milanko » Pon 19.03.2012 18:53

ja som tiez skusil brit a nasa nellynka to papala, urcite je 100x viac chutili ako royalky :smile:
milanko
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Brit - care

Poslaťod Nishi-chan » Pon 11.06.2012 15:04

Akurát sa chystám otestovať Brit care - lamb & rice, senior na našich dvoch havkáčoch, tak som zvedavá, doteraz som kokra krmila eukanubou (má 7 rokov) a bastardík dostával pedigree, ktoré mu už tiež nevezú, s ekanubou som už dlho neni spokojná a skoro vôbec mi ju nežerie, tak isto mi nežerie ani acanu, nakoniec mi kamoška spomenula Brit care, že chovka z ktorej má ona psa krmí len touto značkou a priniesla mi ,,vzorku" 3kg, obaju ju zošrotovali a tak som si povedala, že ich vyskúšam, sú to psi v bežnej záťaži, nemali zatial žiadne alergie a cena oproti eukanube je NEPOROVNATEĽNÁ, možno si za to budem nadávať časom, ale možno aj nie :)
Nishi-chan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Skalica

Re: Brit

Poslaťod nefritt » Pon 11.06.2012 16:17

tritrek píše:Neverim tomu, ze Brit by tolko neobsahoval... moja zena predavala v chovatelskom obchode 10 rokov (skoncila pred 7-8 rokmi) no a ona ked pocula ze Brit, vyslovne mi zakazala to kupit, lebo ze sa pamatala na to, ako na uplnu spodinu. Ja som ju presvedcoval, ze urcite sa to zmenilo... no ako vidim nie moc.
Povedzme si pravdu, co granule to bordel, lebo ked pisu maso, tak je to prasok z takych casti zvierat, z coho sa uz ani pastika ani parky nedali spravit pre ludi. Takze sa bavime cisto o tom, ci ti tvojmu psovi chuti a ci mu z toho nic neni (hnacky, kozne problemy a pod.). Akoze nerobme si iluzie, ze tie granule si take dobre alebo inak. Su zle a menej zle. Brit mojmu nechuti, tak prenho, pre mna je to to horsie. A to ze ci su tam konzervanty alebo nie, je otazkou aj zakonov v danej krajine, ked si citas svetove fora, tak ludom tam padaju sanku, ze si kupuju nejake granule kvoli tomu, ze v tom nie su nejake veci, ktore by v nom oni nechceli mat, a clovek z druhej strany zemegule mu napise, ze o com rozpravas, vsak tam je na sacku ze tam *to* je. Proste u nich to tam napisali a u nasich nie. Takze ked sa len da, davam mojmu nejake varene maso s ryzou a zeleninou a tam viem, ze je to, co mu tam davam.

Brit má ale nové složení :no:
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Pon 11.06.2012 18:14

Ano nove zlozenie ale rozdiel v realizacnych cenach je v priemere +5euro. Teda o vyrazne vyssej kvalite sa bavit nemozme.
Aky je podiel cistej svaloviny v krmive Brit care? Pozri dole na zlozenie.

Toto je lamb rice ? :haha: Pozor na taketo krmiva, pretoze casto mylne ponukaju tieto krmiva vhodne na alergie.

Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice
jahňacie mäso a výrobky jahňacieho pôvodu, hydinová múka, ryža, hydinový tuk, lososový olej, prírodná aróma, ryžové otruby.

Dufam, ze uz tu hydinovu mucku a hydinovy tuk vyhodili zo zlozenia.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit

Poslaťod nefritt » Pon 11.06.2012 18:59

Ale nové složení má Brit - nikoli Brit Care
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Uto 12.06.2012 7:38

Problemom ceskych vyrobcov je obchadzanie novej europskej legislativy a ich basnicke prejavy su ukazkou ako oklamat svojho zakaznika. Pritom staci napisat pravdu u budu urcite sympatickou krmivarskou firmou, ktora na ceskom trhu patri k najlepsim.

Tu mas to nove zlozenie Brit:
kuře (40 %), rýže, kukuřice, pšenice, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), lososový olej, pivovarské kvasnice...

Nefritt odpovedz mi kolko masa obsahuje toto krmivo?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit care

Poslaťod Nishi-chan » Uto 12.06.2012 10:41

Čo poviete na toto, celkom by som to aj vyskúšala, ale uvidím ako nám pojde ten brit care senior a ako bude stravitelny...

Brit care Venison & potato:
Proteiny 24 %
Tuk 13 %
Vlhkost 10 %
Popel 8 %
Vláknina 2,8 %
Vápník 1,5 %
Fosfor 1,1 %
Vitamín A 20000 m.j.
Vitamín D3 1500 m.j.
Vitamín E 500 mg

SLOŽENÍ:
maso ze zvěřiny a produkty ze zvěřiny, bramborové vločky, bramborový protein, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, sušená jablka, pivovarské kvasnice, extrakt z juky, minerální látky, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, DL-methionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, organická měď, organický selen, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamin A, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol).
Nishi-chan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Skalica

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Uto 12.06.2012 10:54

Toto ale nie je senior. Popol ukazuje co za brutal zmes (jelen akosi absentuje v zlozeni) v tomto krmive je. Kde je maso?
Krmivo, ktore sa chvali hypoalergenne nesmie obsahovat hydinovy tuk!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit care

Poslaťod Nishi-chan » Uto 12.06.2012 11:42

viem, ze toto neni senior,....ok, cize celkovo tvoj nazor na Brit care je ze ak obsahuju popol, hydinovy tuk a nie je napisany percentualny podiel mäsa, ze to nestoji za to.....hmmmm tak to prehodnotím asi este, seniora mam uz objednaneho tak uvidim ako sa s nim popasuju, a asi necham Brit na pokoji.
Nishi-chan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Skalica

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Uto 12.06.2012 18:19

Nie popol musi mat hodnoty k N-latkam. Je fixny pomer kde mozeme vidiet ci vyrobca pouziva masovu svalovinu alebo skor kostnu mucku. Kvalitnu jeleniu mucku kupis len z N.Zelandu a kvalita ma aj svoju cenu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit

Poslaťod nefritt » Uto 12.06.2012 18:42

Marco Varhol píše:Problemom ceskych vyrobcov je obchadzanie novej europskej legislativy a ich basnicke prejavy su ukazkou ako oklamat svojho zakaznika. Pritom staci napisat pravdu u budu urcite sympatickou krmivarskou firmou, ktora na ceskom trhu patri k najlepsim.

Tu mas to nove zlozenie Brit:
kuře (40 %), rýže, kukuřice, pšenice, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), lososový olej, pivovarské kvasnice...

Nefritt odpovedz mi kolko masa obsahuje toto krmivo?

Proč mně zkoušíš? Jen jsem sem napsala, že má nové složení, nic víc v tom nikdo nehledejte. :no:
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Brit

Poslaťod neli29 » Pon 09.07.2012 12:53

podla obalu nove brit obsahuju 40% kura ale len v ceskom jazyku je pisane v zatvorke za tym:
22% dehydrovane kura, 18% kuracia mucka
neli29
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: okolie ZM

Re: Brit

Poslaťod Berňák » Str 18.07.2012 13:03

Sú vhodné a kvalitné tieto britky pred 8 mesačného bernského salašníckeho psa ? :smile:

http://www.zoofast.sk/brit-premium-juni ... -3157.html

vďaka
Berňák
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Str 18.07.2012 17:58

Pokial chovas sliepky tak velmi vhodne. Inac pre stena Bernese je nevhodne. Slovo kvalitne tomuto krmivu neprinalezi.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit

Poslaťod Berňák » Str 18.07.2012 18:28

vďaka, ale príde mi divné že sme chovali pred tým síce nie čistokrvného psa, ale granulami darling chapi pedigree a pod. a bol zdravý ako repa, dožil sa 15 rokov a bevolo mu nič :no: To čistokrvné plemená fakt až tak idú do peňazí? Neexistujú granule pomerne kvalitné a za rozumnú cenu 15 kg do 30 euro?
Berňák
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy