Brit

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Ned 05.02.2012 17:50

ja by som ho chcela vyskusat,ale este skusim popozerat temy,ci by nejake nesadli,hills nie su dobre?lebo som vyciatla,ze nie su chem. konzervovane,je to tam napisane a zlozenie je podomne treineru,tusim je tam o malo percent mäsa viac v lamb a rice.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Str 08.02.2012 7:55

Brit 24% protein a 8% popol a 30% jahnacia mucka. Kde len soudruzi udelali chybu. Ta jahnacia mucka musi byt teda riadny bordel. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit

Poslaťod tritrek » Sob 17.03.2012 18:30

Vyskusali sme tu s jahnacinou. Prvy dojem ze su strasne suche a pes to nie a nie zrat. Eukanubu zje, Royal Canine zboznuje, Cibau taktiez ale toto, ani za cely svet. Len to posuva cumakom v miske a nic... cely den tam moze byt a nezje. Raz dokonca po celodennej diete (teda, jedlo mal, ale len BRITa) zozral cistu varenu ryzu, ako najvacsiu delikatesu zeme radsej, nez Brit. To kilo, co sme kupili na skusku sme dorazili miesanim s inymi granulami 1:3 ale uz nikdy viac. Ani pocut o tom.
tritrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Brit

Poslaťod Marco Varhol » Ned 18.03.2012 11:15

Neodsudzoval by som Brit, daleko na tom horsie su spominane krmiva. Prechod zo srbskeho chemickeho brutal krmiva je to skok k vyssej kvalite.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Ned 18.03.2012 12:34

a ktore granule su este horsie nez brit?
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Brit

Poslaťod tritrek » Ned 18.03.2012 13:06

Preco by som neodsudzoval Brit? Fakt, ze existuju aj horsie z neho nerobi dobre krmivo. Urcite je lepsie, nez keby som krmil psa strkom alebo raselinou, no psy nie su blbi - dokazu vyselektovat krmivo podla svojich pudov.
Vela vsak zavysi aj od toho, na co je pes zvyknuty od zaciatku. Ak by vyrastal na Brite, mozno by mu ine nechutilo. Ale hovori sa, ze hladny pes zozerie vsetko... teda, okrem krmiva Brit :D
tritrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Ned 18.03.2012 14:28

Moja sestra ma boxerku a kupila jej brit,nikdy pred tym ho nezrala,teraz to bolo prvy krat a chutil jej,takze nie je velmi zly.
Preto ti zboznuje Royal Canin,Eukanubu,Cibau,pretoze vsade,hlavne v Royal je strasne vela konzervantov,prisad a prichuti,len aby to psom chutilo,tak sa necuduj,ved to je len kukurica,trocha prasku z mäsa a konzervanty a umele dochucovadla a v brite ich tolko nie je ako v royale,to je jasne ze ich nechce ked si ho doteraz krmil tymi granulami kde su dochucovadla,podla jeho chuti to je lepsie.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Brit

Poslaťod tritrek » Ned 18.03.2012 17:06

Neverim tomu, ze Brit by tolko neobsahoval... moja zena predavala v chovatelskom obchode 10 rokov (skoncila pred 7-8 rokmi) no a ona ked pocula ze Brit, vyslovne mi zakazala to kupit, lebo ze sa pamatala na to, ako na uplnu spodinu. Ja som ju presvedcoval, ze urcite sa to zmenilo... no ako vidim nie moc.
Povedzme si pravdu, co granule to bordel, lebo ked pisu maso, tak je to prasok z takych casti zvierat, z coho sa uz ani pastika ani parky nedali spravit pre ludi. Takze sa bavime cisto o tom, ci ti tvojmu psovi chuti a ci mu z toho nic neni (hnacky, kozne problemy a pod.). Akoze nerobme si iluzie, ze tie granule si take dobre alebo inak. Su zle a menej zle. Brit mojmu nechuti, tak prenho, pre mna je to to horsie. A to ze ci su tam konzervanty alebo nie, je otazkou aj zakonov v danej krajine, ked si citas svetove fora, tak ludom tam padaju sanku, ze si kupuju nejake granule kvoli tomu, ze v tom nie su nejake veci, ktore by v nom oni nechceli mat, a clovek z druhej strany zemegule mu napise, ze o com rozpravas, vsak tam je na sacku ze tam *to* je. Proste u nich to tam napisali a u nasich nie. Takze ked sa len da, davam mojmu nejake varene maso s ryzou a zeleninou a tam viem, ze je to, co mu tam davam.
tritrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Ned 18.03.2012 19:12

v kazdych granuliach je len prasok,lebo to potrebuju sformovat do granuly,ale niekde davaju aj cerstve mäso,nie len mucku.Ja hodnotim granule taku nizsiu kvalitu,lebo su zasa lepsie nez darling.... kde je len 4 percenta mäsa,tak je napisane 30 percent mäsa,tak tam je viac ako 4 percenta.Ale nekupila by som ich svojej fenke,ked mam moznost jej dat lepsie,ona zasa nechce mäso,ani surove.najprv ked som jej davala len granule chcela mäso a teraz jej davam 1 tyzden aj mäso a nechce ho,takze musim ostat pri granuliach.a s tymi konzervantami-je lepsie kupit psovi granule bez konzervantov a s viac obsam mäsa ako chem. konzervovane,lebo z toho je rakovina,mam skusenost
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Brit

Poslaťod Margita » Ned 18.03.2012 19:22

bela2001 píše:-je lepsie kupit psovi granule bez konzervantov a s viac obsam mäsa ako chem. konzervovane,lebo z toho je rakovina,mam skusenost

:haha: tak toto je gol,musela som :hi:
prezrad v ktorych granuliach nie su konzervanty,hm?takze mas skusenost ze tvoj pes zral granule a z toho zomrel na rakovinu :ach:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Ned 18.03.2012 21:06

myslela som prirodnu konzervaciu,napr. s rozmarinom,to je omnoho lepsie
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Brit

Poslaťod tritrek » Ned 18.03.2012 21:54

ktore su konzervovane rozmarinom?? :oo:
tritrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Brit

Poslaťod krista » Ned 18.03.2012 22:12

tritrek ,je ich viac,napr.tu sa o tom píše (požiadavky na konzerváciu)
http://www.dogdog.sk/content/59-test-krmiv-pro-psy
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Brit

Poslaťod tritrek » Pon 19.03.2012 6:50

@krista
Diky!
tritrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Brit

Poslaťod bela2001 » Pon 19.03.2012 14:17

ja kupujem väcsinou nozervovane s rozmarinom,iba raz som kupila royal canin,tie granule su omnoho lepsie nez chemicky konzervovane,sice jej tolko nechutia,ale zje ich
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy