Pronature

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Pronature

Poslaťod renqa » Ned 27.06.2010 11:27

Mňa by zaujímalo prečo je Pro Nature lepšie ako Saurus... :nwm:
Lebo keď si človek prečíta zloženie, tak nič moc... ani jedno ani druhé... Toto som našla na tom spomínanom linku http://www.pronature.cz
Pro Nature 26 Dospělí psi - malá a střední plemena
SLOŽENÍ:
Kuřecí moučka, kukuřičná krmná mouka, pšeničná krmná mouka, kukuřičný lepek, živočišný tuk-drůbeží (konzervováno směsí tokoferolů), krmná rýžová mouka, cukrovkové řízky sušené, celá lněná semínka, výlisky vojtěšky, sušené kvasnice(sacharomyces cerevisiae), přírodní zchutňovadlo-drůbeží, dihydrogenfosforečnan sodný monohydrát, lecitin, chlorid draselný, dikalciumfosfát, propionan vápenatý, cholinchlorid, chlorid sodný, výtažek z rozmarýnu, výtažek z rostliny Yucca schidigera, sušený špenát, celý tymián, vitaminy a minerály.
GARANTOVANÁ ANALÝZA:

Bílkoviny: min. 26%
Vláknina: max. 3%
Tuky: min. 16% Vlhkost: max. 12%

Dostupné v několika praktických velikostech: 3 kg, 7,5 kg a 15 kg

A toto je zo stránky http://www.saurus.sk:
Saurus Adult 26
Hydinová múčka (min. 35%), kukurica, ryža, hydinový tuk stabilizovaný zmesou tokoferolov (zdroj vitamínu E), cukrová repa, kvasnicová kultúra, dehydrované celé vajcia, hydrolyzované pečienky, premix vitamínov a minerálnych látok.


Proteiny min. 260 g/kg
Tuk min. 160 g/kg
Vláknina max. 30 g/kg
Vlhkost max. 120 g/kg
Popol max. 75 g/kg
Vápnik 17 g/kg
Fosfor 10 g/kg
Vitamín A 15600 m.j./kg
Vitamín D3 1500m.j./kg
Vitamín E (a-tokoferol) 90 m.j./kg

ja sa teda moc nevyznám, tak budem len rada ak mi to niekto objasní... :ha:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pronature

Poslaťod zuzka:) » Ned 27.06.2010 11:51

nie je tam rozdiel v podstate len v tých bylinkách? :nwm:
proste, že "hlavná myšlienka" granúl je tá istá, ale pro nature sú obohatené o tie bylinky a neviem čo všetko...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pronature

Poslaťod renqa » Ned 27.06.2010 11:59

no veď to... :ua: to je asi jediný pre mňa viditeľný rozdiel... len nechápem prečo sú potom Pro Nature také "ospevované" a Saurus zatracované... :angel:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pronature

Poslaťod blackcat8885 » Str 01.09.2010 9:29

Ja krmim Pro Nature psika ktory ma 9rokov,je z utulku,zin na granulach Tesco a zbytkoch tak aspon na stare kolena ma nieco lepsie.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Pronature

Poslaťod Monii » Ned 17.10.2010 18:41

Ja mojej skoro dvojmesačnej fenke Hovawarta dávam ProNature :) Veľmi jej chutí. No má redšiu stolicu :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Pronature

Poslaťod anita » Ned 17.10.2010 20:10

Ti, ktori pisu, ze krmiva Pronature a Saurus us velmi podobne, maju pravdu. Vyraba ich jeden vyrobca PLB Intrnational Inc. Quebec, Kanada s velmi podobnou recepturou, Pronature ma doplnene bylinky. Vsetko ohladne tychto dvoch krmiv som uz na tomto fore pred 2 rokmi vysvetlovala. Diskusia vznikla vlastne na zaklade dezinformacie ohladne "praveho" a "nepraveho Pronature", do ktorej som sa po upozorneni nasich zakaznikov v minulosti zapojila, pretoze sa mi nepacilo, ze ludia rozsiruju nepravdive informacie . Obe rady krmiv Saurus aj Pronature stale dovazame, takze informacie, ze krmiva Saurus na niecom skrachovali, prestali sa vyrabat a dovazat a podobne dezinformacie, su nepravdive. Osobne si myslim, ze akekolvek krmivo aj ked bude "super dokonale", nemusi vyhovovat kazdemu psovi. Sortiment je velmi siroky, preto ma kazdy moznost vybrat si vhodne krmivo pre svojho psa a navyse aj take, ktore umoznuje jeho penazenka.
Takze vela stastia pri vybere toho spravneho krmiva !
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Pronature

Poslaťod Layla » Sob 20.11.2010 21:53

Má niekto skúsenosti s ProNature Puppy No Corn, No Wheat, No Soy?

Na ich stránke je zloženie:


Chicken meal, brewer’s rice, barley, chicken fat naturally preserved with mixed tocopherols, oat, beet pulp, whole flaxseeds, dehydrated yeast culture, lecithin, natural flavor, dehydrated alfalfa, choline chloride, potassium chloride, salt, dehydrated carrots, mannan-oligosaccharides, dehydrated apples, rosemary extracts, Yucca schidigera extracts, dehydrated spinach, whole thyme, vitamins and minerals.

Guaranteed analysis:

Crude protein: min. 28% Crude fibre: max. 3.5%
Crude fat: min. 18% Moisture: max. 12%

Tak neviem, či je to zrovna vhodné krmivo a či sa nejako odlišuje výrazne od tých ostatných ProNature :ua:
Layla
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pronature

Poslaťod moth » Ned 21.11.2010 10:33

Má niekto skúsenosti s ProNature Puppy No Corn, No Wheat, No Soy?

Na ich stránke je zloženie:


Chicken meal, brewer’s rice, barley, chicken fat naturally preserved with mixed tocopherols, oat, beet pulp, whole flaxseeds, dehydrated yeast culture, lecithin, natural flavor, dehydrated alfalfa, choline chloride, potassium chloride, salt, dehydrated carrots, mannan-oligosaccharides, dehydrated apples, rosemary extracts, Yucca schidigera extracts, dehydrated spinach, whole thyme, vitamins and minerals.

Guaranteed analysis:

Crude protein: min. 28% Crude fibre: max. 3.5%
Crude fat: min. 18% Moisture: max. 12%

Tak neviem, či je to zrovna vhodné krmivo a či sa nejako odlišuje výrazne od tých ostatných ProNature :ua:


Ahoj,
tak rozdiel v recepture napoveda uz nazov "No Corn, No Wheat, No Soy" :yes: , kedze v tej druhej ProNature Puppy recepture sa psenica a kukurica nachadza, myslim, ze soja sa v ProNature nenachadzala nikdy...
Takze namiesto psenice a kukurice je v tejto recepture jacmen a ovos, myslim, ze iny rozdiel tam nebude, pomer 28:18 je rovnaky.
:ahoj:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Pronature

Poslaťod martina78 » Str 02.02.2011 21:09

aj my sme na ne presli, Atosovi chutia, ale vlastne on zje vsetko, co jeho nezje. :lol: Zatial je travenie aj stolica :jop:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Pronature

Poslaťod michaelak » Str 02.02.2011 21:20

Len detailný pohľad na jednu zložku tohoto krmiva:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brewers_rice

:ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Pronature

Poslaťod Avani » Pia 11.03.2011 22:08

ja krmim tymto krmivom moje uz rocnee stena od malicka a sme spokojny ... neviem cise aky je tam podie vapnika a fosforu ale dufam ze vapnik je tam zastuupeny dostatocne:)) ale vraviim som s nim velmi spokojnaa ked dam mojmu hafanovi nieco ine ihned sa to prejavi na jeho stolici.. aj ked teraz ked uz je strsii chcem prejst pomaly na Belcando- (tie mi odporucali v mojom chovprodukte ) lebo tie pre steniatka vychaadzali priilis vela ale tie pre dospelych psiikov vychdzaju rovnako ako pronature pre steniatka velkych plemien.. cizee taak .. :)
Avani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pronature

Poslaťod QuintipaNO » Sob 12.03.2011 20:10

Anita
ako ja sa ti čudujem, a riešim to úplne inak, toto primitívne Poškodzovanie dobrého mena, a úmyselné zavádzanie spotrebiteľov. Ako to tu predvádza istá osoba, ktorá vzápätí rozdáva telefónne čísla na predajcu ktorí ponúka to jediné "pravé" Pronature. Len by som chcel vedieť odkiaľ ho tá osoba má keď výhradným dovozcom pre SR je práve vaša firma. A keď niekto kúpi nejakú napodobeninu tak len práve od takýchto šuflikatnou a nie od výhradného dovozcu.
(treba si prečítať celú tému aby ste boli v obraze) :no:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Pronature

Poslaťod Dianik » Sob 09.04.2011 19:07

my sme začínali u mojej pražskej krysaričky s royal canin granulami, veterinar večne že vraj najlepšie su, neverím ! ani leskla srsť, ani imunita, prekonala 2x zapal linfatických uzlín čo sme s ňou utekali do veterinára o 2 ráno a on nam furt len vitaminove tablety daval nech jej dam.... potom neboli financie na RC tak som kupila pedigree a bolo jej lepšie, prestala len polihovať, keď som mala možnosť tak som bola za predavačom v Chovprodukte ten mi odporučil PRO NATUR granule, do mesiaca ožila totalne, behá, hrá sa, žerie a konečne dostala chuť na varenu stravu ! premňa jedine pro nature :) :smile:
Dianik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Pronature

Poslaťod Wyerka & Isis » Štv 14.07.2011 17:28

Ahojte, kupila by som granulky ProNature pre starsie alebo menej aktivne psi tak cca 1,5kg ... ak niekto mate prosim ozvite sa, lebo tie balenia su strasne velke a chlpata zere granulky len sporadicky - tieto jej chutia (mali sme vzorku na par dni a velmi sa osvedcili) :smile: Dakujem vopred
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Pronature

Poslaťod aďka » Sob 16.07.2011 22:31

Ahoj myslím,že Chovateľské potreby Závodský na ul. Vuruma pri tržnici ich majú nabalíčkované skús zavolať v Zádubní má dodávateľ sklad http://www.saurus.sk/dovozca.html
aďka
Šteniatko
 
Príspevky: 87

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy