Po kastrácií

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Po kastrácií

Poslaťod maggie » Sob 02.08.2008 22:30

no sliwus ved to,znizili sme davku a nist...ale uz sa to pohlo a kocka ma postavicku do sexi tricka :lol: dokonca aj teta doktorova nas pochvalili....navyse nechcela som nejako extremne znizovat davku,lebo ma podstatne vyssiu zataz teraz.ale ako hovorim uz je to ok,vaha isla dole,velmi nam vyhovuju granulky pro plan light
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Po kastrácií

Poslaťod Silwuska » Pon 11.08.2008 8:27

Tak to sa tesime :jop: :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Po kastrácií

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.08.2008 16:53

Ja som dostala do rúk granule ROYAL CANIN neutered, špeciálne vyvinultý pre kastrovaných psov. :smile: Na nete som ho nenašla, ale od veterinárky som dostala dobrú brožúrku a vzorky granúl.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Po kastrácií

Poslaťod Amaguk » Pon 11.08.2008 17:07

a mozes nam sem dat zlozenie, aby sme vedeli co je na nich take specialne?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Po kastrácií

Poslaťod Marco Varhol » Pon 11.08.2008 18:27

3,5kg 1570,-Sk toto je prva specialita. Aj ked krmiva pre veterinarne ucely su drahe hlavne koli atestom, predsa len tato cena je silna kava.
Nemusim vidiet ani krmivo a jeho zlozenie ale staci vediet ze pre kastrovane zvierata s rizikom priberania na vahe a moznej cukrovky je idealne zostavit krmivo nasledovne.
Kedze nam ide hlavne o odlahcenie obliciek a znizenie rizika tvorby struvitov alebo kalciovych oxalatov zaklad tvori nizkoenergeticke krmivo, teda tuky budu nizke, ale proteiny ak su z kvalitnejsich lahko stravitelnych mozu byt na vyssich hodnotach. Z mineralov rekukovany fosfor, vapnik a magnezium. Krmivo by malo obsahovat l-karnitin.

Pes na rozdiel od macky si spravne riadi pitny rezim, takze nedostatok vody nezatazuje oblicky. Vacsina kvalitnejsich krmiv vo svojej rade Light ci Senior ma zostavenu recepturu pre nazov Neutered.

Najidealnejsia strava su lahko stravitelne masa ako je cerstvy kralik,konske maso,jelenie s vysokym podielom vody.
Vhodne su kvalitne konzervy s vysokym podielom ziv.proteinov prepocitanych na susinu, doplnene o mineralne latky. Cim viac vody v dennej strave tym lepsie. Len suche granule nie je to prave pre kastrata. To by veterinar uz predsa len mohol vediet.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Po kastrácií

Poslaťod maggie » Str 13.08.2008 9:44

tisicere diky marco
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Po kastrácií

Poslaťod Vikiki22 » Pia 15.08.2008 14:33

Zloženie Royal Canin NEUTERED:

Kukurica, dehydrované mäso, ryža, pšeničný glutén, živočíšny tuk, hydrolyzované živočíšne proteíny, repková dreň, minerály, sójový olej, rybí olej, kvasinky, frukto-oligo-sacharidy, zelenina, vláknina psyllium, vaječný prášok,sójový extrakt, polyfosfát sodný, repkový extrakt, , zelený čaj, grepový extrakt, L-lyzín, nálev z glukozamínu, taurín, marigold extrakt, L-karnitin, nálev z chondroitínu.
Proteíny: 30%
Tuk: 14%
Popol: 7%
Vlákniny: 1.8%

Som to preložila z angličtiny, tak pardon za chyby... :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Po kastrácií

Poslaťod Marco Varhol » Pia 15.08.2008 18:48

hydrolyzované živočíšne proteíny :ua:
pšeničný glutén :hmm:
sójový olej :nie:
sójový extrakt :aaa:

Snad tolko je vidiet ze kvalitu si musite zaplatit. :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Po kastrácií

Poslaťod Amaguk » Pia 15.08.2008 18:51

kvalita RC sa opat nezaprela :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Po kastrácií

Poslaťod Marco Varhol » Pia 15.08.2008 21:18

Este aby som nezabudol na tuto latku, idealna pre steniatka... :hi:
450c natriumpolyfosfát - alebo slovensky nazov polyfosfát sodný. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Po kastrácií

Poslaťod phuture » Pia 15.08.2008 22:26

Marco Varhol píše:Este aby som nezabudol na tuto latku, idealna pre steniatka... :hi:
450c natriumpolyfosfát - alebo slovensky nazov polyfosfát sodný. :joint:


v tabuľke som našiel, že 450tky sú difosforečnany. polyfosfát sodný je 452a ? o polyfosfátoch sa píše takéto: http://www.foodfigures.com/food_additiv ... es_179.htm
rozumiem tomu dobre, že toto aditívum sa pridáva kvôli tomu, aby granule držali svoj tvar, resp. aby zostali oddelené?

btw. fakt skvelá receptúra od RC, chudáci kastráti ;)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Po kastrácií

Poslaťod konig » Sob 20.09.2008 17:05

No, ta cena za RC-bez komentara. My sme cca 2 mesiace po kastracii biglice, hned od prveho dna po operacii sme z klasickeho Trainera presli na Trainer Light a zatial je vsetko O.K. Ziadna zmena hmotnosti. A myslim ze kvalitou Trainer za RC az tak moc nezaostava, skor naopak. Inak kupovali sme ho tu: http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=f962814cb
konig
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Po kastrácií

Poslaťod krista » Pon 22.09.2008 9:20

Konig,myslím si že hovoriť o zmene hmotnosti 2mesiace po sterilizácii je trochu priskoro.My sme zmenu zaregistrovali po roku ,aj to nie rapídnu len tak trochu zgulatel :ach: Ale keď sa k tomu staviaš zodpovedne od začiatku,bíglica vôbec nemusí pribrať. :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Po kastrácií

Poslaťod bela2001 » Str 07.12.2011 19:41

ja nemenim granule po kastracii,ak by pribrala iba vtedy zmenim,ale zatial je v pohode,nastastie
Naposledy upravil bela2001 dňa Str 04.01.2012 16:54, celkovo upravené 1
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Po kastrácií

Poslaťod Katka2641997 » Str 04.01.2012 16:53

mam vykastrovanu fenku,drzi si svoju vahu,vobec nepribera,takze jej mozem dat hoci co.
Katka2641997
Nováčik
 
Príspevky: 34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy