Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Vikiki22 » Štv 19.12.2013 9:52

Nemá jej na tom čo vadiť. Eliška je vo viacerých veciach divná (napr. na to, že je to teriér, temer vôbec nešteká).
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

keď šteniatko nechce jesť

Poslaťod IvanaT » Uto 07.01.2014 16:04

Čo mám spraviť so šteniatkom keď odmieta potravu. Dávame mu granule s vývarom. To jej dávali aj pred kúpou, známi u ktorých sa narodila
IvanaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nechuť na granule

Poslaťod lenli » Uto 07.01.2014 17:47

A ake granulky jej davate? A kolko ju uz mate? Pricinou moze byt bud ze jej tie granulky nechutia alebo ak ste si ju len teraz doniesli, moze byt, ze proste zmenu prostredia tazko nesie. Zerie nieco ine ako napriklad kuracinu s ryzou?
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Archangel44 » Pon 13.01.2014 20:00

Môžete mi prosím poradiť ? Máme psíka cavalier king charlesa a má 16 mesiacov, nechutia mu žiadne granule, vyskúšali sme už celkom dosť druhov. Značky ako Royal canin exigent, Barking heads, First Mate, Fish for dogs, Pro plan, Eminent, Natural and delicious a vzorky všelijakých iných značiek. Granule jedáva len nasilu, prvých pár vyplúva, ale potom papá po jednej granule z ruky, no je na ňom vidieť, že mu nechutia. Je schopný nejesť aj dva dni vkuse, vtedy existuje len na vode a mlskách. Po varenom kuracom máva hnačky, plynatosť. veterinár odporučil nejaké granule bez kuraťa, no aj tak mu žiadne nechutia.
Archangel44
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Pon 13.01.2014 23:17

Offtopic: Aj ja mám teriéra a šteká len minimálne. A poznám parsonku, ktorá takmer nešteká vôbec. Nie všetky teriére sú uštekané :smile:

Čo sa týka témy, tak sme prešli z Royaliek na Trainer Fitness 3 kvôli zdravotným problémom, ale tiež mám problém s nežravosťou. Nejako nasilu to do neho tlačím, ale absolútne mu to nechutí. Nemáte niekto skúsenosť s nejakými hypoalergénnymi granulami, ktoré by boli zároveň aj trochu chutné. A zdajú sa mi aj strašne malinké tie Trainery, keď sa ich už aj rozhodne zjesť, minimálne polovicu z nich prehltne kvôli tej miniatúrnej veľkosti. Akože už aj tie Royalky sú dosť mini, ale toto je už fakt extrém.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Nechuť na granule

Poslaťod katkariinka » Pon 13.01.2014 23:49

Archangel, skuste krmit masom, ci uz surovym alebo varenym. My sme tiez okolo psa saskovali jak blazni, aby aspon nieco zjedol. Zacali sme s masom a je po probleme.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Archangel44 » Uto 14.01.2014 0:30

katkariinka píše:Archangel, skuste krmit masom, ci uz surovym alebo varenym. My sme tiez okolo psa saskovali jak blazni, aby aspon nieco zjedol. Zacali sme s masom a je po probleme.


No ja som písal, že po varenom kuracom mäse má plynatosť a hnačky ... preto hľadáme nejaké vhodné a chutné granule
Archangel44
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Bad » Uto 14.01.2014 8:05

Archangel44 píše:No ja som písal, že po varenom kuracom mäse má plynatosť a hnačky

to máš odsledované? Dávali jste jenom vařené kuřecí bez příloh, žádné pamlsky a byly problémy? Nemusíš vařit, dávej syrové a nejen maso, dávej např. kuřecí krky, křídla, skelety. A maso není jenom kuřecí -hovězí, vepřové, kachní, ryby........vajíčka, mléčné výrobky.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

šťeňa je extrémne vyberavé

Poslaťod _Elinka_ » Štv 06.02.2014 14:36

Ahojte mám taký problém s mojou 3,5 mesačnou yorkshiráčkou. Doteraz papala royal canin granule z 1,5kg vreca zjedla 3/4 a zrazu z jedného dňa na druhý ich nechce.Odskakuje od misky ako keby sa ich bála :ua: ...skúšali sme vymeniť misku, zaliať s vývarom,toto fungovalo len pár dní a už ani toto nechce...skúšala som aj kapsičky ktoré predtým baštila ako blázon.A výsledok?? oňuchá a odíde :plac: ..ani ryža s mrkvou nezaberá ktorú tiež milovala,bol aj pokus hádzat jej ich na zem či sa s nimi pohrá ako zvykla a ona sa ich doslova zlakne a skryje sa :pac: .Už neviem čo mám robiť som nervozna,uz som si aj poplakala...po zdravotnej stránke je OK je čulá a hravá ale odmieta papať a mám strach aby nám nepochudla...Vraveli nám že možno je to tým že je rozmaznaná ale to nieje :nono: nedávali sme jej nikdy žiadne jedlo zo stola,takže nemá byť prečo.Uvažujem o zmene granúl ale mám pocit,že aj na tie sa po pár dňoch vy :kak: ...prosím poradte mi :nwm:
Obrázok
_Elinka_
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Nechuť na granule

Poslaťod enrica » Pia 07.02.2014 14:18

Elinka a čo na to veterinár ?
enrica
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Nechuť na granule

Poslaťod _Elinka_ » Pon 10.02.2014 7:04

dal jej Bcko a odcervovak ci naahodou nema nieco skryte ale nepomohlo tak dalsi den dostala probiotika.vyvracala bielu penu a odvtedy nam celkom dobre papa :lol: sice nie tak ako zvykla ze sama od seba ale aspon z ruky sa necha..dufam ze casom to bude lepsie.vraj to boli bakterie v zaludku :ua:
Obrázok
_Elinka_
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Nechuť na granule

Poslaťod foxica » Štv 13.02.2014 13:56

Vikiki22 píše:Čo sa včera stalo: dala som Eliške klasicky konzervu do misky. Kukala na to jak puk a odišla. Asi po pol hodine zase prišla k miske, aj hlavu sklonila, ale len zírala do misky. Mňa to už vytočilo, tak som jej to vykydla na zem na novinový papier, že čo ak... Aj sa stalo. Všetko zožrala! Čím ďalej, tým mám divnejšieho psa. :pac:


Vikiki, kus opozdene, ale len teraz som na tvoj príspevok narazila.... Ja si myslím, že je to o motivácii - nám sa niečo podobné stáva bežne. Celý deň sme v lese, dám Foxine v miske granule - a nič. Oňuchá, prípadne sa pokúsi zahrabať do lístia, ale nežerie. Akonáhle nejaká granula vypadne na zem, prípadne sa vysype celá miska (stane sa), tak ich veselo schrústa štýlom že "Jéj, aha, čo som našla, granule, mňam!". Proste je tam tá radosť, že našla granule na neočakávanom mieste... Niekedy, keď sa veľmi nemá do jedla, tak mám pocit, že by stačilo vyklopiť to niekde mimo misku, najlepšie vonku do trávy a šlo by to...
foxica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Nechuť na granule

Poslaťod caramelbiscuit » Ned 23.03.2014 20:59

Ahojte, mám taký menší problém s mojou maltezáčkou. Asi pred dvoma-troma týždňami som jej zmenila granule z lacných tescových čo kupovali rodičia na Brit Care small breed, no odvtedy to skoro vôbec neje, zje možno štvrtinu krmnej dávky za deň (úspech bol, keď som do nej z ruky napchala pol dennej dávky). Dnes som jej skúsila dať Carnilove no aj ten len očuchala, zjedla ho až potom ako videla, že kocúr si tiež zobral :DK miske sa ani nepriblížila. Nechcem už kupovať ďalšie a ďalšie granule, nezje ani keď som jej ráno dala misku na 10 minút a potom zobrala, zjedla by večer pár granúl a potom zase nič, aj keby mala hladovať tak zje len trošku. Keď má misku celý deň tak občas si zobne keď ide okolo misky. Už neviem čo mám s ňou robiť, zvykne si alebo nie? Je možné, že bola zvyknutá na tie dochutené tescové + keď sa dostala k mačacím čo máme pre kocúra? Mäsom nemám možnosť kŕmiť takže to mi prosím ani nenavrhujte, ďakujem za každú radu :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Snezienka123 » Pon 24.03.2014 10:24

Tak ja mám doma granulového nežravca (jorkšírku) a vďaka nej som prešla na Barf, pretože zjedla ledva slabú polovicu kŕmnej dávky, keď mala dobrý deň. Ak nie, zjedla ešte menej. Dokázala hladovať aj niekoľko dní a tak, že od hladu vracala len žalúdočnú kyselinu, nepomáhalo ani misku hneď po čase kŕmenia vziať a dať až na ďalšie.
Keďže Barfom kŕmiť nechceš/nemáš možnosť, tak mne dosť v tom období pomáhalo, kým som si ho naštudovala a odhodlala sa naň, že som jej tie granule ochucovala niečím lepším:
Najviac sa mi osvedčilo: napríklad za lyžičku konzervy pre psov som jej zamiešala do granúl. Keď som náhodou kúpila väčšiu a hrozilo by, že sa mi pokazí, zvykla som si takú dochucovaciu porciu na cca tri dni nasáčkovať a zamraziť, potom som už len vyberala a tých pár dní skladovala v chladničke. Občas som jej tam nastrúhala neúdený tvrdý syr, občas dala trochu bambina, občas trochu rybacej konzervy, či poliala rybím olejom, sem-tam, odrezky surového mäska, či pečienky, ak som robila pre nás (ľudí), atď. Všetko len také množstvá na dochutenie, nie na najedenie.

Nevravím, že to bolo ideálne stravovanie, ale začala jesť to, čím som granule dochutila, a tým sa rozjedla, že pokračovala aj jedením samotných granúl. Vtedy zjedla celkom slušne 3/4 až celú dennú dávku. Len občas zaštrajkovala. Takže, možno by to u vás zabralo tiež. :nwm:

P.S. Ja som sa na Barf odhodlávala veľmi dlho, no neľutujem. Vidieť každý deň to, ako sa na jedlo teší a nevie sa dočkať, kým jej ho dám a potom sa za ním len tak zapráši a ostane povylizovaná miska, je fakt na nezaplatenie.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod caramelbiscuit » Pon 24.03.2014 13:40

Skusala som jej do toho zamiesat kapsicku a granule len ocmulala a vyplula :/ keby som mala moznost tak barf mozno skusim ale chodim na internat a rodicia tak krmit nebudu bohuzial ... tak babo rad :D skusim jej na to naliat kokosovy olej chystam sa na lososovy tak uvidim
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy