Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: nechuť na granula

Poslaťod jajuska13 » Uto 22.07.2008 12:08

jasne uz ma teraz asi piaty druh granul ......no a skusala som mu davat maso, ved som mu stale kupovala v mesiarni take odpady masa, urcene pre psy a to mal kazdy den miesala som mu to s granulami, ale aj tak asi po mesiaci ani to uz nehcel. ani maso a to som sa uz cudovala co sa s nim deje..aj ryzu mu davam, aj cestoviny, vsetko zje tak dva tri dni, a potom to uz nechcce....
jajuska13
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: nechuť na granula

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 12:09

Ake granule si mu davala???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: nechuť na granula

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.07.2008 12:12

stále do toho mäsa primiešavaš granule? veď mu daj len mäso + príloha...
aj mňa by zaujímala značka grnaulí...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: nechuť na granula

Poslaťod jajuska13 » Uto 22.07.2008 22:50

no predtym maval sa mi zda bono a teraz som mu kupila pre zmenu propesko a este mal aj darling aj teraz ma myslim aj propesko aj darling..
jajuska13
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: nechuť na granula

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 22:58

tak to je jasne, preco nechce zrat granule: ma rozum :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nechuť na granula

Poslaťod katka » Str 23.07.2008 7:02

Ježiškove oči...len z tých názvov mám na tele koprivku a nie to ešte pes. Ani ja by som to nejedla.

Ja tiež odporúčam vyskúšať surovo-varené s prílohami. To ti jesť určite bude. A nemiešaj to s granulami.!! :yes:
Držíme packy
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: nechuť na granula

Poslaťod Tchor » Str 23.07.2008 7:12

jajuska13 píše:no predtym maval sa mi zda bono a teraz som mu kupila pre zmenu propesko a este mal aj darling aj teraz ma myslim aj propesko aj darling..


Vyjmenovala jsi asi ty nejhorsi granule co se daji koupit. Temahle granulema zivit mladyho velkyho psa je docela odvaha ja bych se bal ze to usetrim za granule vydam nekolikanasobne za veterinu.

Nejlepsi by bylo prejit na syrovou stravu, ale pokud trvas na granulich tak porid alespon preniovky, dobry zkusenosti mam s ACANA, Brit, Bewidog, to jsou ty levnejsi co se daji koupit. Ano jsou drazsi nez ty co jsi jmenovala, ale kdyz se zamyslis nad tim z jakych surovin musi byt vyrabeny ty levny granule kdyz se i s dopravou a prodejem vejdou do te ceny tak ti to asi dojde. (na vyrobu 1kg kranuli je potreba 5-10kg surovin)
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: nechuť na granula

Poslaťod Marco Varhol » Str 23.07.2008 7:27

Tchor vidis a ja im o tu tlacim do hlavy kazdy den. Fakt nechapem ako to nie je mozne pochopit. Klasicka sucha strava ma konecnu vlhkost 8-10%. Takze z uvedenho je jasne kolko kg naviac sa musi pouzit napr masa ked napr. hladene vakuovane ma vlhkost 60% ci mrazene este viac.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: nechuť na granula

Poslaťod Puk » Str 23.07.2008 8:08

Marco, ak použijem tvoju poslednú vetu a trochu to otočím, potom v tom mäse za drahé prachy kupujem vlastne vodu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: nechuť na granula

Poslaťod Silwuska » Str 23.07.2008 8:31

Marco Varhol píše:Tchor vidis a ja im o tu tlacim do hlavy kazdy den.


Marco takteto reci si prosim dopusti... :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: nechuť na granula

Poslaťod jajuska13 » Str 23.07.2008 9:02

ja nechapem co je na nich zle? fakt neviem nevyznam sa v granuliach a tieto su dost zname tak preto som ich kupila. tak mi teda poradte...nestudujem kazdy den internetove stranky a nehladam najlepsie granule na svete.
jajuska13
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: nechuť na granula

Poslaťod Amaguk » Str 23.07.2008 9:03

Marco, prepac, ale ja tiez nerozumiem, co si svojim prospevkom chcel naznacit.
nemam pocit, ze by (sme) tu boli sami tupci, ktori nie su schopni nic pochopit...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nechuť na granula

Poslaťod Rauke » Str 23.07.2008 9:14

jajuska13: nic na nich nie je zle. su to priemerne granule pre ludi, ktori nepotrebuju svojho psa krmit najdrahsimi granulami. su lepsie ako napr. znacky Tesco, Bala- tymito by som nekrmila. granule Darling maju 17% bielkovin, 7% tukov, Propesko zas o nieco viac: 20%blk a 9% tukov. ale zas darlingy su chutnejsie- aspon pre moje psy :no:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: nechuť na granula

Poslaťod Silwuska » Str 23.07.2008 9:27

Ty kokos ty snad vazne provokujes??? :oo: :hmm:
Akoze super darlingy napchane farbivami a chemikaliami su super priemerne granule?? a si ty zdrava uz dievcinka?? :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: nechuť na granula

Poslaťod Amaguk » Str 23.07.2008 9:28

jajuska13 píše:ja nechapem co je na nich zle? fakt neviem nevyznam sa v granuliach a tieto su dost zname tak preto som ich kupila. tak mi teda poradte...nestudujem kazdy den internetove stranky a nehladam najlepsie granule na svete.

zial ani jedny z tychto granul nezodpovedaju predstave o zdravej vyzive psov, ani ich nutricnym potrebam, z dlhodobeho hladiska, pri dlhodobom krmeni, mozu mat negativny dopad na zdravie alebo kondiciu psa
vyrabaju sa z podradnych surovin, doslova odpadu, ktory sa neda inac potravinarsky vyuzit, obsahuju kopu chemie (mozny vznik alergii a roznych chorob vratane rakoviny) a ich stravitelnost je dost nizka - prave kvoli tym surovinam, pri dlhodobom krmeni moze pes trpiet podvyzivou
ono sa zda, ze clovek usetri, ale v konecnom dosledku to tak nie je, za malo penazi sa vela muziky kupit neda a spravna vyziva je naozaj zakladom zdraveho vyvoja aj zdraveho zivota tvojho psa...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy