Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nechuť na granule

Poslaťod lenli » Pia 02.05.2014 9:45

Elfinka tak to proste vyzera, ze mu tie granule nechutia - a ked mu nechutia tak nic ine ako zmena stravy ci uz ine granule alebo barf ti neostava. Som zastanca toho, ze po prineseni domov stravu nemenit, ale ked nechce tie granule, tak neni na co cakat - steniatko by nemalo hladovat.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Nechce papat granulky Natural Trainer puppy

Poslaťod Erikka » Pia 19.12.2014 19:07

Ahojte,
potrebujem poradiť, moja 13 týždňová yorkshirka, nechce papať granulky, všetko ostatné spapa /mäsko, zeleninu, ovocie, syr,cesoviny..../ proste všetko, ale granulky nie, má ich tam v miske, hoci aj celý deň a ani sa ich nedotkne :( Myslíte, že ich mám zmeniť? Mám ich zo Slovenska, žijem v UK, neviem, ktoré by boli kvalitou im podobné...
A ešte jedna vec, posledné dni "zapácha" myslíte. že z jedla, z toho že neje psie jedlo? Bojím sa ju nechat vyhladovat a nič jej nedat, preto jej dávam aspo niečo... Kolko by mala zjsť v 3 mesiacoch? 3x denne? Má 1 kilo...
Dakujem za pomoc :smile:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok
Erikka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Anglicko

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Sob 27.12.2014 11:15

Erikka - tvoje šteniatko by malo jesť minimálne 3 x denne. Čiže dennú dávku rozdeliť do troch porcií. A granule môžeš skúsiť zmeniť. Ja som vyskúšala strašne veľa granúl, kým som prišla na to, že môj pes zje len Royal Canin alebo Flatazor. A nedávať nič iné, pretože pes veľmi rýchlo príde na to, že ak nezje granule, tak dostane niečo lepšie. Môj to tiež tak robí, takže nemôžem dávať nič iné, ak chcem aby jedol granule. A väčšinu granúl nezje ani keď je hladný, takže si treba nájsť značku ktorá psíkovi bude čo najviac chutiť. A to že zapácha - to z papuľky či celkovo? Ak z papuľky môže to byť od hladu alebo aj červy, ak nebola dostatočne odčervená. Ak celkovo, tak neviem čo to môže byť.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Anushqa » Sob 27.12.2014 13:04

Erikka- Moji tiež najprv nechceli, skús iba zmeniť granule :) mňe to pomohlo :no: :smile:
Anushqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Miešanie granul

Poslaťod natally » Str 07.01.2015 21:41

Zdravím
Velmi by mi pomohli nejaké rady od skúsenejších :hi:
Mám 10 týždňové šteniatko Border kólie. Nechce mi papať granulky ProPlan puppy jahnacina s ryžou. Najprv sme dávali Royalky ale to nám veterinár neodporučil a kázal kúpiť granulky čo by neobsahovali kuracinu, že najlepšie jahňacinu pre alergie..... No hafan nie že mi prdel na Royalky ale prdí mi aj na ProPlan. Po pár dňoch prehovárania som mu do granuliek naliala trošku vývaru a nakrájala mrkvičku (uvarenú z toho vývaru), - hnačku nedostal, hovienka pekné a vylízaná miska. Ja v siedmom nebi :aaa: druhý deň už to také ružové nebolo ale aspoň niečo zjedol. No ďalší deň dostal spolu s granulkami aj trochu uvarenej ryže - Zjedol pár granuliek a ryžu vyjedol. No aspoň niečo... Týmto smerom by som sa chcela opýtať čo všetko môžem takému malému šteniatku primiešavať do granuliek (a či je to vôbec dobrý nápad) pretože samé mi ich asi naozaj nezje. Práve teraz pri jeho vývoji by som nechcela nič zameškať alebo pokaziť. Keď bude už velký rozmýšlam nad BARF ale zatial si na to netrúfam.
natally
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Pruské

Re: Nechuť na granule

Poslaťod krista » Štv 08.01.2015 8:30

keď už primiešavať ku granuliam niečo,ja by som určite nepridavala k nim mrkvu,ryžu atď,veď tie granule sú samé o sebe pre mňa cereálie :lol: to už skôr nejakú kvalitnejšiu konzervu pridať :yes:
Offtopic: ja by som ale nesilila granule u psa ktorému nechutia
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Nechuť na granule

Poslaťod elfinka » Štv 08.01.2015 8:37

Mala som rovnaky problem s eukanubou, po pridani vyvaru zjedol 2x a potom sa ofrfnaval, potom som skusila pridat jogurt, tiez pomohlo tak 2x... Proste mu nechutili, bol mi schopny tie granule vypluvat. A tak sme kvoli tomu zacali hned barfovat.
Inak ale co sa tyka chuti na granule pomohlo zmenit na znacku, ktora obsahovala viac masa (acana, arden grange, platinum) - s tymi vobec nema problem a chutia mu, dokonca sa po nich obcas zaprasi rychlejsie nez ked dostane maso.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

nechut do jedla

Poslaťod majo79 » Ned 15.03.2015 7:52

Cavte,vie mi prosim niekto poradit s mojim problemom? Mam 2,5mes.staforda fenku ktorej nejako prestalo chutit jest. Som stoho fakt na nervy. Davam jej granule RC medium junior a dotoho konzervu animonda zajac alebo hovädzie. Zo zaciatku bolo vsetko OK ale posledne 3 dni horko tazko trochu zozerie. Uz som jej aj varil kuracie srdcia,prsia skazdeho iba trochu. Je cula beha,skace,blazni sa proste stastne stena. Poradite mi niekto? Dakujem Majo.
majo79
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Marco Varhol » Ned 15.03.2015 21:13

Davam jej granule RC medium junior a dotoho konzervu animonda zajac alebo hovädzie.
Miesanie je v tomto veku nevhodne. Bud jej mokru stravu alebo suchu stravu.
Kup jej hovadzie srdce primiesaj psenicne alebo kukuricne vlocky, pridaj trochu kapustovej zeleniny a mrkvu.
Do jednej davky pridaj kavovu lyzicku Psyllia.
Pomel a vyskusaj.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Nechce žrať granule

Poslaťod Ninqua » Str 22.04.2015 16:25

Ahojte môj psík má 6 rokov rasa: Shi-Tzu vždy jedol granule no posledné 2 roky mu asi prestali chutiť vždy niečo do toho chce a samé to jesť nechce no a problém je v tom že mu dakedy do toho nechutí ani mäso z konzervy Prosím ako ho mám znovu naučiť normálne jesť granule ? Ps: Granule kupujeme dosť kvalitné
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Nechuť na granule

Poslaťod aNeMiC » Str 07.10.2015 22:32

A ake? "dost kvalitne" znacka? Skusili ste ich zmenit? Ved na trhu je znaciekbaz az :-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nechuť na granule

Poslaťod amata » Sob 25.06.2016 19:57

moja maltezacka je velmi preberava a nezje vela. Po skusani vsetkeho mozneho aj nemozneho, jej velmi zachutili granule Selekt Gold sensitiv, pre male plemena do 10 kilov. Kombinujem s konzervou od animonda vom feinsten. A klop klop, konecne trochu pribrala na vahe. :jop: :jop: tak uz vyse roka frcime na tomto. a fakt spokojnost v kazdom smere.
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Psík nechce papat granule

Poslaťod Roman7 » Ned 21.05.2017 16:38

Dobry deň možno tu je taká téma už no nenašiel som , mam psíka labradora ma 5 mesiacov / cca 17 kg / vzdy papal risdne kolko sme mi dali stále si pýtal viac , no asi 4 dni s5 uplne prestal papat nič Nepapal a len mal hnačky tak som ho odcervil a šli sme k veterinarovi mal parazity pomohlo mu to uz viac behal a vsetko ale Nepapal nič mysleli sme ze to je tym ze je taký ze sa boji papat dal nám aj taku striekačku aby mu chutilo nepočkala sa len tam boli presne dávky to sa dávalo do papulku 2ml na 10 kg , a potom sme mu skúsili dat ryžu to spapal hned riadne no chceme nech papa granule ako pred tym mame pre šteniatka RC aj pred rým balenie sme mali RC pomoc prosim
Roman7
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nechuť na granule

Poslaťod wer » Ned 21.05.2017 18:01

A uz je zdravy? Moze to byt priznak ochorenia... (toboz u pazraveho labrosa :lol: )
Inak by som urcite zmenila znacku granul. RC je len zasla slava, s kvalitou to nema nic spolocne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Roman7 » Ned 21.05.2017 20:18

On jedol práveže tie granule aj pred tym a riadne proste stále by ich jedol no po tom incidente co kal tie parazity tak uplne ixh prestal len privona a odíde
Roman7
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy