Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod max » Pia 28.03.2008 9:24

S tym pridavanim vapnika, fosforu a vit. D fakt pozor, netreba to prehanat ak ma peso kvalitnu stravu...Ja som takto pri havovi dost pokazila, takze naozaj velky pozor, pretoze pri velkych davkach nastane opacny efekt a vapnik sa zacne vyplavovat.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Lucifer » Pia 28.03.2008 9:48

Hello Max :ahoj: Myslim si, ze davame kvalitnu stravu (domacu), ale do kazdej davky primiesavame aj tak Nutrimix...Vies, ja sa osobne som mala u nasho rychlo rastuceho dorastu :no: strach prejst vobec z granul na vareno/surovu stravu a ten Nutrimix ma aspon ako-tak drzi v relativnom klude, ze zarucene dostavaju potrebne vitaminy a mineraly :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod max » Pia 28.03.2008 9:59

To beriem varena je ina ako granule...A Nutrimix obsahuje vsetky vitaminy nielen vapnik a fosfor, nie?
Ja som krmila myslim, ze celkom kvalitnymi granulami, ale jeden dobrak mi poradil pridavat aj vapnik fosfor a vit. D (nic viac len toto). Peso zacal neskor krivat na pravu nohu boli sme u veterinara a iba nahodou som sa zmienila o tom, ze podavam aj toto na co ma veterinar strasne sprdol...
Hned som tabletky vysadila, ale odzrkadlilo sa to na jeho prednych zuboch, ktore sa prave vtedy menili... :ua:
Nastastie len na nich...
Ked uz pridavat tak radsej chondra...Myslim, ze kvalitne granule maju naozaj ten pomer taky aky ma byt. A ked uz teda pridavat tak nie len vapnik ale aj ostatne vitaminy a mineraly...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Lucifer » Pia 28.03.2008 11:14

max píše:A Nutrimix obsahuje vsetky vitaminy nielen vapnik a fosfor, nie?
Myslim, ze kvalitne granule maju naozaj ten pomer taky aky ma byt. A ked uz teda pridavat tak nie len vapnik ale aj ostatne vitaminy a mineraly...


Jj, Nutrimix obsahuje vsetko. Vid zloženie: Vitamín A, vitamín D3, vitamín E, vitamín K3, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, vitamín B12, vitamín C, niacín, pantotenan vápenatý, cholínchlorid, biotín, kyselina listová, vápnik, fosfor, sodík, železo, meď, zinok, mangán, kobalt, jód, selén, antioxidant, cux. Hunde spec.

No a do kvalitnych granul uz naozaj netreba nic pridavat navyse...Ked tak pri velkych psoch urobit preventivnu 3 mesacnu klbovu kuru s tymi chondrami, ako napr.: Alavis atd... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod max » Pia 28.03.2008 11:29

tak som trosku prehrabala net a nasla som tento clanocek
http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clanky- ... atky-ca-p/

ja chcem prejst tiez na Barf, ale stale mam trochu aj strach...Viem, ze surove masko obsahuje ovela viac fosforu a bojim sa aby som nieco nepomrvila...ale laka ma to velmi a tak zatial citam, zhanam dostupne informavie a potom budem varit :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 11:31

barf je zalozene hlavne na krmeni masovymi kostami - prave kvoli vyvazenosti vapnika :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod max » Pia 28.03.2008 11:42

ja sa bojim prave toho, ze toho vapnika v kostiach nie je az tak vela, aby sa vyvazil s fosforom...no a potom v kostiach sa ukladaju rozne skodlive latky olovo atd.
ale vyskusame aj tak Barf, ma to nieco do seba :no: toto su len take vnutorne nahlodavacske otazky, ci clovek robi spravne :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 11:47

ako je tvoj peso stary?
ja pridavam raz za cas IrishCal
a co sa tyka toho olova v kostiach - jednak neviem, kde su takto chovane zvierata na tazkych kovoch, pocujem to prvy krat, ale mozno mam len neuplne info (skor kedysi ked nebol bezolovnaty benzin, varovali pred konzumaciou ovocia zo stromov popri cestach)
druhak - ak je to tak, potom to obsahuju aj vsetky granule, lebo vsteky obsahuju aj nejaku masovokostnu mucku :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod max » Pia 28.03.2008 12:01

No Max ma 5 rokov, na konci roka bude mat 6...takze uz sa asi zaradi k seniorom...
S tym olovom a tazkymi kovmi sa robil takym vyskum alebo mal byt robeny...a tiez som to citala v tej knihe od Sehnerovej...

no a v granuliach je asi este vacsi odpad, nez v tych kostiach :smile:
kedysi som si myslela ze najlepsie granule su Eukanuba, a ze granule maju vsetko co peso potrebuje...a cim viac citam tym viac menim nazor, ale clovek sa predsa stale uci :no:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod unicorn » Štv 12.06.2008 9:24

mate niekto skusenosti s tym, ze hafovia v tychto teplych dnoch, menej zeru? neni to taky proplem, ze by uplne odmietal jest. len nezbasti cely misku za 2 minuty, ako to bolo skor. dlhsie mu to trva a casto zvysuje cast davky.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Amaguk » Štv 12.06.2008 9:29

v lete je mensia zravost normalna
ked boli tie velke hice minuly rok, tak nas nezral aj 2 dni :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Nechuť na granule

Poslaťod jajuska13 » Ned 20.07.2008 13:15

ahoj prečo moj pes, ročný vlčiak,nechce žrať granule? keď bol malý, dávala som mu ryžu, granule namáčané v nejakom vývare, konzervy , všetko som mu ale miešala s granulami, ale potom už konzervy nechccel tak som mu davala len granule a vždy s niečím zmiešala aby ich nemal také suché, napr, ryža s masom, cestoviny, poliala som mu ich niečim, vajíčkom čo má strašne rád. ale aj tak je uz nejaké tri mesiace strašne málo, len raz za deň, celý deň nič nechce, niekedy ho nútim jesť granule vyskúšala som už viac druhov ale aj tak sa moc netrhá. bud je taký rozmaznaný alebo neviem čo mu je. aj keď som mu skúšala celý den nič nedať jesť, tak aj tak toho zjedol večer málo nikdy nie celú misku. nie je vychudnutý, ale mohol by mať viac lebo je chudý dosť.
jajuska13
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: nechuť na granula

Poslaťod Nia » Ned 20.07.2008 13:45

podla mna to bude tym teplom...je to normlane...ani moj stupel velmi nepapa toho vela...sem tam pochrumka 3-4 granulky a koniec...teraz peso nepotrebuje take zasoby ako v zime...aspon sa si myslim, ze to moze byt tym...alebo nemenila si granule????
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: nechuť na granula

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 20.07.2008 14:57

no tak tomu, že pes chce žrať len raz za deň by som sa nečudovala. vo vkeu 1 roka je to normálne, že žerie len raz, najlepšie večer.
skôr by som si myslela, že proste granule nechce, nechutí mu to. skúsila si mu dať varené, resp. surové mäso? ako písala Nia, je dosť teplo, takže pesanovi nemusí chutiť jesť (i keď môj by žral stále :lol: ).
nenúť ho jesť granule ak mu nechutia, prirodzenejšie je pre neho mäso a prílohy. pes v poho vydrží deň nejesť, ono sa to pri dospelých psoch aj robí, že jedeň deň majú v týždni hladovku, tvoj je síce ešte mladý, ale nejak by som si s tým starosti nerobila. ak by naozaj dlho nežral a ani to mäso, skús behnúť vetovi - ale myslím, že to nebude nutné :jop:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: nechuť na granula

Poslaťod Nia » Ned 20.07.2008 17:20

skus ine granule...ak ti tieto nepapa...daju sa zohnat na nete aj vzorky granul, preklikaj si na fore temy o granulach a hned budes mudrejsia :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy