Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Molly-jrt » Pia 17.08.2012 19:09

zdravím Vás ..... môj pes, vôbec nechce žrať granule .. .. skúšala som všeličo a všelijaké značky krmív, rc, eukuana, hills, calibra ... momentálne gilpa pup .... suché granulky - tých si schrupne maximálne 10 ; vlhčené - vodou - nechce vôbec ; vývarom - taktiež ... kúpila som jej lsososový olej, značky fishfordog ... s primiešanými ich granulkami pre šteniatka , chutilo jej to len prvý krát . keď jej granule zmiešam s mäsom, vyberie len mäso potom už nie, ohŕňa nosom nad všetkým, čo jej dám. maso - detto. kuracie už nechce skoro vôbec, na hovädzine, srdiečku si celkom rada pochutná. predtým som jej občas dávala pedigree kapsičky junior, tie jedla v pohode, trus - dobrý, formovaný.. ale nechcem ju tým kŕmiť. z nedostatku času jej variť mäso nestíham, a chcela by som postupne prejsť úplne na suchú stravu. len som už bezradná z mojej molly. skoro vôbec nechce žrať granule, má riedku, neformovanú stolicu , zápcha sa jej strieda s hnačkami, v noci ju nadúva na zvracanie. fakt som už bezradná .... prosím o radu a skúsenosti. Vopred ďakujem .
Molly
Molly-jrt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Lipany

Re: Nechuť na granule

Poslaťod merri » Pia 17.08.2012 20:17

A co BARF? :no: Priprava surovej stravy nezaberie o vela viac casu ako nasypanie granul. (Casovo narocnejsie je sice vsetko dokladne nastudovat, ale potom je to uz len otazka rutiny.)
Ja by som sa na tvojom mieste na granule vykaslala uplne, este aj ak ma z nich taketo problemy. Moja psica mavala tiez nedobre :kak: , k tomu aj sustavne problemy s kozou a srstou. Po prechode na BARF sa vsetko zlepsilo. Takze mozem len doporucit.
Pripadne skus nastudovat temy o granuliach, tie ktore si vyskusala sa nedaju nazvat zrovna kvalitnymi. Ale ak jej to ani nechuti, asi zbytocne experimentovat. Su aj kvalitne konzervy, kt. obsahuju ciste masko, ale cenovo sa to vobec neoplati, u masiara das za kilo masa pomaly tolko co za jednu taku malu konzervu.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Molly-jrt » Sob 18.08.2012 14:05

ďakujem :lol:
no molly má tiež problémy aj s kožou, má ju červenú, teplú a stále sa škriabe. kúpala som ju so šampónom orthosan, myslela som, že to preto. neskôr som myslela, že to môže byť aj s postroja, či ju neotlačil, lebo to má pod lopatkami. blšky určite nemá. tak mi neostalo nič iné, len podozrievať ten šampón. ale prešla už dlhšia doba, a stále to má. tak je ďalšia alternatíva, tie granule. čítala som veľa článkov o rôznych alergiách.
ja som sa už včera pevne rozhodla, že s granulami skoncujem. V noci úplne, opäť sa mi pozvracala , asi 3x, a povedala som si... dosť .. :nie: ľuďom alebo zástancom granúl je ľahké povedať, že jej nemám dať nič iné, len granule. že keď bude hladná, tak sa naje. prechod na granule som riešila postupne, a čím ďalej, tým je to horšie.
Dneska som jej varila mäsko, aká radosť :jupi: vidieť ju z chuti sa napapať :jupi: konečne mala poriedne :kak: a išlo jej to, bez bolestí, bez hnačiek, super :jop:
čítala som veľa vecí, ohľadom BARFu , postupne by som určite chcela prejsť úplne :winner: síce som sa nestretla s veterinárom, ktorý by to odporúčal. ale je mi to jedno, ja vidím na svojom miláčikovi, čo je preňho najlepšie :) a zo surového kuracieho sa išla zblázniť na chate :) tak som jej predvarila asi polku kuraťa (samozrejme bez kostí, ale chrupky zbožňuje - také jednohubky pre ňu :jazyk: ) a bola v siedmom nebi :king:
ináč neviete o nejakom vet - barfistovi v Košiciach ?... každý strká svojim pacientom granule, ale už NIKDY !
Molly
Molly-jrt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Lipany

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Alcor » Uto 20.11.2012 10:11

Zdravim Vas,,,
neviem, ci Vam to pomoze, ale ja som skusil granule v mikrovlnke tak trochu na chvilu "spotit", teda na par sekund zohriat, aby neboli moc horuce a tak som ich dal psovi, zozerie vsetko, co ma, mozno aj trochu viac, zatial to funguje, uvidim, ze do kedy. :no:
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Hruška » Štv 22.11.2012 14:36

Ja granule zalievam horúcou vodou a nechám odstáť a potom mi to spapá bez problémov :no:
Hruška
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Pes odmieta granule a celkovo žrať

Poslaťod tterkat » Štv 21.11.2013 10:49

Ahojte chcela by som vás poprosiť o radu. Varim našmu hafankovi žradlo. ale asi si na to zvykol a nechce žrať nič iné len varene,,Odmieta granule (mame doma už troje žiadne nechce) odmieta aj konzervy. Ak ho necham že šak bude hladný zje tak nie.. už aj pochudol. Je to nemecký vlčiak 4mes. nechcem ho nechať hladovať, ale ani nemám toľko času aby som aj jemu 2-3x do dna varila kedže mam aj deti aj do práce musím chodiť. neviete mi poradiť čo s tým? a je to len truc lebo som mu dnes dala po včerajšom hladovaní kur. maso tak dobre že sa nezalkol tak rýchlo jedol... :oo:
tterkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Exor » Štv 21.11.2013 15:59

Skúšala si zmiešať varené s granulami? Aby sa granule trochu zmiešali s vareným, napáchli a trochu zmäkli? Najprv pridávať len trochu granúl a postupne meniť pomer.
Ono dosť záleží aj od toho, aké granule si to kúpila. Čo sú to za značky? Moji sú celý život na granuliach, ale tiež by asi nezjedli hociaké.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Nechuť na granule

Poslaťod tterkat » Štv 21.11.2013 21:19

musim pozriet presne ako sa granule volajú .. neviem či tu v anglicku su stejne ako aj na slovensku netuším. ale ked sa k nim dostanem pozriem :no:
Naposledy upravil Exor dňa Štv 21.11.2013 21:39, celkovo upravené 1
Dôvod: predchadzajúci kontext bol odstránený
tterkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.12.2013 21:35

Mám taký problém s mojou Eliškou. Vždy bola vyberavá, ale teraz je už až moc. Ako ju mám v ZA, začala som jej kupovať konzervy Gran Carno, jedla to 2 dni, potom postupne prestala. Po týždni sa toho ani nedotkne. Už vážne neviem, čo jej kupovať, doma je tiež vyberavá, najradšej má po týždni vyhrabané surové kuracie, ktoré nosí ešte celý deň v papuli, tu v ZA je veľmi, ale veľmi vyberavá. Už som skúsila kadejaké konzervy (Gran Carno, Pedigree, Rinti, RC...), granule (asi 5 druhov, z čoho jej paradoxne asi najviac chutia tie najnezdravšie - Frolic, tvrdé granule nechce ani rozhrýzavať, všetko len okolo seba rozmrví - a nie, nemá žiadne bolesti v papuli), všetko ju po 3 dňoch omrzí. Surové nechce, varené - ako čo, aj to ako má chuť. Lenže nemám veľmi čas vyvárať jej. :ua: Nezje ani surové mäso, čo je už čo povedať! Len na salámu a šunčičku by ju bolo. :pac: Prežratá určite nie je, nedávam jej nič okrem pár pamlskov nič celý deň. A pohybu teda tiež má dosť. Neviem, čo s ňou už vymyslieť... :au:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nechuť na granule

Poslaťod hruska » Pia 13.12.2013 21:38

no neviem ci by som to takto robila, ze "co chce". Dam, nezozeries, tvoj problem. Bude hladna, zozerie podla mna.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.12.2013 21:40

Skúšala som aj to. Nejedla 2 dni a nechcela ani na 3. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nechuť na granule

Poslaťod hruska » Pia 13.12.2013 21:44

ako pisem, bude hladna, zozerie. Fox tiez skusala vymyslat na zaciatku, ale rychlo zistila, ze sa jej to neoplati.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Pia 13.12.2013 22:06

Aj mne odporučil toto veterinár. Že nedať nič iné iba granule a keď bude hladný, tak zje. Lenže u môjho sa to tiež nedá veľmi aplikovať. Lebo on keď už bol veľmi hladný, tak išiel do misky s granulami. Zjedol asi 5 granúl, aby nezomrel a potom mi zvracal od hladu tú žltú penu. Jediné granule, ktoré ako-tak zje sú Royalky pre malé plemená, aj to tak, že musím stáť nad ním kým sa naje. Aspoň, že večer sa naje aj bez mojej "pomoci." :pac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.12.2013 16:43

Čo sa včera stalo: dala som Eliške klasicky konzervu do misky. Kukala na to jak puk a odišla. Asi po pol hodine zase prišla k miske, aj hlavu sklonila, ale len zírala do misky. Mňa to už vytočilo, tak som jej to vykydla na zem na novinový papier, že čo ak... Aj sa stalo. Všetko zožrala! Čím ďalej, tým mám divnejšieho psa. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Ema53 » Str 18.12.2013 23:19

...že by bola chyba v miske :heh: nemohlo jej na nej niečo vadiť ?
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy