Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Snezienka123 » Pon 24.03.2014 13:20

Viac poradiť neviem. :nwm: Každému psíkovi sadne niečo iné.

Kapsička nie je kvalitou asi nič moc (aj keď chutiť by mohla :nwm: ), možno by ešte stálo za pokus pridať trochu nejakej 100% mäsovej konzervy, či by jej nechutila viac.

Moja milovala do toho najviac primiešané konzervy Gran Carno (to som dávala úplne najčastejšie) a tuniakový olej z konzervy (pre ľudí) a občas mäsko z neho (toto a iné "dochucovadlá" som dávala menej často).
Lososový olej nemala rada, ten jej vôbec nedopomohol k tomu, aby granule zožrala, vtedy sa ich ani nedotkla.

Tiež, keby moju mal ktokoľvek z rodiny v opatere, tak by Barf nemala...ani by asi neboli ochotní sa s tým babrať, aj by som sa bála, či niečo nepokašlú.
Takže na takéto prípady a na prípady cestovania bude moja zasa na granuliach dochutených konzervou Gran Carno, prípadne tuniakovou, či sardinkovou. :no:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod janna » Pon 24.03.2014 13:51

Podla mna je to v tom, ze proste tvoj pes nechce granule. Mame nieco take doma. Granuli sa nedotke, tiez sme skusali niecim vylepsit, ale vzdy to tak skonci, ze vsetko okrem granuli zozerie. A to sme skusali ozaj vselijake granule. Dokonca ani First mate ani neochutnala a granule pre nezravcov Belcando ani neovonala. Isty cas jej zacali chutit stenacie granule Fromm Family, ale uz ani tie nechce. Proste je to nekonecny boj.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Nechuť na granule

Poslaťod caramelbiscuit » Pon 24.03.2014 13:54

Chutit chutila ved vravim ze kapsicku zjedla a granule od stavy ozuzlala :/ tak neviem nie ze uplne odmieta ale spapa len par denne keby uz hladovala tak by neumrela dobrovolne hladom vsak? A kde mozem zohnat tie konzervy?
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Nechuť na granule

Poslaťod caramelbiscuit » Pon 24.03.2014 13:57

Janna krmime ju granulami uz 5 rokov ale ako som vravela mala tie najlacnejsie a ked zozrala kocurovi a s tymi problem nebol, problem nastal len s tymito novymi ked som macacie zrusila nasypala tieto a ignoracia...
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Snezienka123 » Pon 24.03.2014 14:24

Ja som z BA, bežne som ich kupovala v chovákoch (Zoodom, Superzoo...)
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Str 26.03.2014 16:52

Ani môj nechce jesť granule, jediné čo ako tak zjedol boli royalky, ale tie mu nesadli po zdravotnej stránke. Nemáte niekto skúsenosť s granulami Platinum alebo Puffins? Nechutí to psíkom viac ako normálna granula? Teraz má pro plan na citlivé trávenie, ale musím mu tam stále pridávať niečo. Predtým stačilo kus vajíčka ale teraz už ani to nechce.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nechuť na granule

Poslaťod caramelbiscuit » Štv 27.03.2014 7:25

renqa píše:Ani môj nechce jesť granule, jediné čo ako tak zjedol boli royalky, ale tie mu nesadli po zdravotnej stránke. Nemáte niekto skúsenosť s granulami Platinum alebo Puffins? Nechutí to psíkom viac ako normálna granula? Teraz má pro plan na citlivé trávenie, ale musím mu tam stále pridávať niečo. Predtým stačilo kus vajíčka ale teraz už ani to nechce.

a spapá ti to keď do toho niečo primiešaš? Moja to len ožužulala a vypľula :lol: Inak aj ja som rozmýšľala nad Puffins kvôli tým vankúšikom no dopočula som sa, že zloženie nič moc a veľa psov z toho máva hnačky
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Nechuť na granule

Poslaťod janna » Štv 27.03.2014 7:27

S Platinum granulami mame skusenosti. Kedze aj nasa je granulova nezravka, skusali sme vselijake a medzi nimi aj Platinum. Su to skor pamlsky ako granule. Su makke a rozne velke. Teda zatial co sme mali balicky tak v kazdom boli granule roznej velkosti (ide o take male obdlznicky). No zrat ich zerie ako odmenu, ked ich dostane do misky, nechce ich. Treba zohnat vzorku a vyskusat. My mame kuracie, ale chutili jej aj hovadzie. Na vystavach psov byva Platinum skoro stale a rozdavaju aj vzorky.
Nam sa aj velmi osvedcili odmeny od Platinum (take male kvietky) pri vycviku, tie jej velmi chutili. No proste treba vyskusat.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Štv 27.03.2014 11:00

No on zje, ked mu tam nieco primiesam, ale najlepsie nejaky vyvar, pretoze inak tiez pooblizuje to co je dobre a granulky nezje. Ked bol steniatko, tak granule jedol, len tak sa zaprasilo. Teraz iba vymysla.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nechuť na granule

Poslaťod vannilla » Str 09.04.2014 11:37

Pre všetkých ktorým pes nechce žrať granule tak radím toto z vlastnej skúsenosti:
Pes musí byť v prvom rade naozaj hladný, keď mu niekto celý deň hádže dobrotky, tak je zjavne že ten pes potom nemôže normálne žrať.

Ale pre všetkých nejedákov granúl odporúčam PUFFINS. Už som vo svojom okolí poradil veľa ľuďom tieto granule a zatiaľ nikto nedošiel s tým, že pes mu to nežere. Aj ty najväčší nejedáci začali žrať tieto granule, či išlo o Yorka alebo veľkého Barzoja.
Tu ich majú naskladnené vždy a do 24 hodín to máte doma nad 40 € ZADARMO doprava a vždy radi poradia.
http://pethobby.sk/21-puffins
alebo skúste priamo Facebook do vyhľadávača dajte Puffins Slovensko je to priamo dovozca krmív PUFFINS a pridružených značiek.

Ja mám neapolského mastina a labradora a s týmito granulami len prospievaju a to som skúšal granule ako Royal Canin, Acana, Genesis a tak ďalej, ale PUFFINS je jednička a už viac neskúšam nič nové. :jop:

Želám Vám správny výber.
vannilla
Šteniatko
 
Príspevky: 65

Re: Nechuť na granule

Poslaťod Snezienka123 » Str 09.04.2014 15:00

Moja psina bude žiaľ asi výnimka (a nemyslím si, že jediná). Nechutilo jej jesť, aj napriek hladu. Keď vyslovene štrajkovala a nezjedla ani takú tú minimálnu dávku granúl potrebných na prežitie, nedostávala žiadne odmeny, žiadne ľudské "dobroty", proste trpela hladom a od hladu vracala žlč a trápila sa.
Nepomohlo ani branie granúl a dávanie len na čas kŕmenia.
A už vôbec nepomohlo kúpiť Puffins, vôbec ich nežrala, ani len z ruky ich nechcela (tiež som sa nádejala, že ak toľkým chutia, že budú aj jej). Nežrala ani RC a za tými sa vraj často psy trhajú, lebo sú asi dochutené podľa ich gusta...

Takže by som to nepovažovala za všestranne funkčný návod, že kúpime Puffins a problém bude vyriešený, pretože u nás to tak nezafungovalo. :nwm:

Našťastie už tento problém s nechutenstvom psa nemám a nemusím sa tým trápiť ani ja a ani ona...prešla som na Barf...psovi chutí, na jedlo sa teší a za pár málo minút je miska prázdna a do čista vylízaná :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod renqa » Str 09.04.2014 22:11

môj sa prekonáva. už nejedol dva dni. :pac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nechuť na granule

Poslaťod elfinka » Pia 02.05.2014 8:51

Vacsinou sa tu odporuca, aby ked psik nechce granule, tak tu misku proste zobrat - nechce, dostane nabuduce. Je to ale dobry napad aj u 9t krpca? Hlavne, ked je na svoj vek a plemeno uz aj tak dost maly. A aj so vsetkymi fintami co som vymyslela mi aj tak zozerie velmi malicko (tak tretinu oproti tomu co sa pise na obale)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nechuť na granule

Poslaťod lenli » Pia 02.05.2014 9:13

Elfinka a co za granule davate? Mne takto prisiel bratranec po tyzdni co mal stena weimara, ze nechce zrat, no a kedze ona je vysavac bolo mi to podozrive - skusila som jej dat moje granule a cuduj sa svete skoro mi ruku odhryzla. Bratranec vymenil granule a bolo po probleme. U 9 tyzdnoveho stenata je zvlastne, ze nechce papat - inak je zdravy? Myslim ci nie je nejaky smutny, apaticky alebo tak...
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechuť na granule

Poslaťod elfinka » Pia 02.05.2014 9:27

Eukanuba puppy&junior large breed. Ale aj chovatelka vravela, ze odkedy vacsina surodencov poodchadzala, tak sa mu uz do granul moc nechcelo. Bez konkurencie asi nie su dost zaujimave, asi to holt neni uplny zravec. Odmeny (susene maso, kusok jablcka, mrkva...) schrume jak nic, len tie granule :ua:
Chcem prejst na barf, preto ani nechcem moc skusat ine granule, akurat ma trapi tychto par dni po prichode domov, nechcela som mu robit velke soky co sa tyka stravy hned po prichode. Inak sa sprava normalne, ked je teplo tak je otapeny a vacsinu casu spi, ked je zimsie tak ma vrtulu v zadku :) Dnes sme boli aj u veta na prehliadke, takze zdravotny problem by mat nemal.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy