Trainer

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer

Poslaťod zuzkamil » Str 24.04.2013 11:38

Ďakujem za príspevok. Vidím že v Traineroch sa vyznáš, tak by si mi poradil ešte s niečím - budem mať šteňa HW a Trainer Top Breeder Power Junior Maxi je písané pre šteňatá od 9.mesiaca, ktorý Trainerom by som mohla krmiť (aby bol v rovnakej cenovej relácii..) od 2. mesiaca? Díky :no: musí byť samozrejme pre velké plemená..
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Trainer

Poslaťod Exor » Str 24.04.2013 13:05

Puppy verzia od Traineru je jedine Trainer Natural, alebo Trainer Fitness 3. Fitnessky sú ale o dosť drahšie, keďže máš veľké plemeno, tam sa to na cene odrazí dosť. Takže ti ostáva kalsický Trainer Natural Puppy Maxi, čo je superprémiová kvalita, môžeš byť spokojná. Po prepočte na kilogram oproti Trainer Topbreeder Power to zas nie je o toľko viac.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer

Poslaťod extreme » Str 24.04.2013 14:53

“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Trainer

Poslaťod zuzkamil » Str 24.04.2013 16:02

Díky moc! Posledný dotaz - nevieš mi hodiť link na dávkovanie toho Top Breeder Power Junior Maxi? našla som na nete ale len také malé (nedalo sa to zvačšiť) a teda som to dobre nevedela prečítať.. a anglicky moc neviem :lol:
Ešte sa rozhodujem medzi Puffinskami a týmto (teda od toho 9.mesiaca..) do 9. budem krmiť asi tým Trainer natural..
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Trainer

Poslaťod Marco Varhol » Str 24.04.2013 16:14

zuzkamil vacsinou chovatelske balenia maju ine zlozenie ako obchodne. Treba si to preverit. Z tejto znacky pre vek a plemeno mas mlieko-starter1-Puppy maxi-junior maxi-adult maxi-maturity maxi-senior maxi.
V tvojom pripade teraz Puppy maxi. Ak je pes ok staci natural kura a morka alebo Puppy Beauty. Ak su nejake preddispozicie na intoleranciu tak Fitness- kralik, kacica a losos.

Davkovanie a druhy mas tu: http://www.topbreeder.it/cane/catalogo-sfogliabile/test
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer

Poslaťod Cony » Str 24.04.2013 16:38

Ahoj, mam otazku. Presli sme cca pred par mesiacmi na surove masko, nieco medzi BARF a PREY :lol:
Trainer Fitness Long life mame uz len ako nahradu, ak sa minie masko, alebo vidim, ze je pes viac hladny ako inokedy, tak dostane za hrst. Toto su jedine granule na trhu, ktore zje ked je hladny, ostatne absolutne odmieta. Max ma 10-10,4kg. Doteraz sme mali verziu MINI, ale rozmyslam, ze mozno su tie granulky uz pre neho primale, ale rada FITNESS ma len MEDIUM-MAXI, tak neviem ci si mam vybrat z normalnej rady Trainer velkost MEDIUM, alebo zostat u Fitness a vybrat si MEDIUM MAXI. Nemate niekto foto, ake velke su granulky MEDIUM, ci Fitness MEDIUM-MAXI? Zalozila som na to ajtemu, ale prave foto tohoto krmiva tejto velkosti som tam nenasla. Dakujem
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trainer

Poslaťod Exor » Str 24.04.2013 19:39

Dôvody, prečo sa robia granule menšie a väčšie sú tie, aby ich psi nehltali, ale rozkúsali. Ak nemá prehnanú plynatosť, alebo dentálne problémy, tak je jedno aké sú granule veľké. Fitness sa vyrábajú ale aj pre mini plemená. Keď tak premýšľam, tak vlastne všetky rady od Traineru sú aj pre mini plemená, tak skús pozrieť iný obchod, lebo pre medium-maxi je iné zloženie. Mini sú dosť špecifické.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer

Poslaťod zuzkamil » Str 24.04.2013 23:48

Marco Varhol píše:zuzkamil vacsinou chovatelske balenia maju ine zlozenie ako obchodne. Treba si to preverit. Z tejto znacky pre vek a plemeno mas mlieko-starter1-Puppy maxi-junior maxi-adult maxi-maturity maxi-senior maxi.
V tvojom pripade teraz Puppy maxi. Ak je pes ok staci natural kura a morka alebo Puppy Beauty. Ak su nejake preddispozicie na intoleranciu tak Fitness- kralik, kacica a losos.

Davkovanie a druhy mas tu: http://www.topbreeder.it/cane/catalogo-sfogliabile/test


díky Marco za reakciu. Ja som ale už naozaj nešťastná z toho výberu granúl pre mojho budúceho Hovíka :ua: asi si mi naznačil (ked som to správne pochopila) že tie chovatelské Trainer Top Breeder Power sú nič moc. Viem že neodpovedáš moc konkrétne, ale teda mohol by si mi aspoň napísať čísla v akom poradí by si zvolil granule medzi ktorými sa rozhodujem pre toto moje plemeno? 1. Trainer Top Breeder Power Maxi Junior, 2. Trainer Natural Junior Maxi, 3. Acana Puppy Large Breed, 4. Puffins Junior Large Breed, 5. Bento Kronen Maxi Growth, ďakujem! (bavíme sa cca od toho 9.mesiaca...)
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Trainer

Poslaťod Cony » Štv 25.04.2013 9:19

Exor píše:Dôvody, prečo sa robia granule menšie a väčšie sú tie, aby ich psi nehltali, ale rozkúsali. Ak nemá prehnanú plynatosť, alebo dentálne problémy, tak je jedno aké sú granule veľké. Fitness sa vyrábajú ale aj pre mini plemená. Keď tak premýšľam, tak vlastne všetky rady od Traineru sú aj pre mini plemená, tak skús pozrieť iný obchod, lebo pre medium-maxi je iné zloženie. Mini sú dosť špecifické.



Nas Max veru granule nehlta, lebo ich vobec nechce, jedine tie Trainery ako tak spapa. Ja praveze kvoli tej vahe neviem, do ktorej skupiny zaradit psa,ked ma tych 10-10,4kg ako som pisala, ci medzi mini, alebo medzi medium. Viem, ze prave zlozenie je rozdielne a preto som nerozhodna. Aj ked granulky mame len ako doplnok v pripade nudze, no predsa.
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trainer

Poslaťod katkariinka » Štv 25.04.2013 10:35

Cony, v tvojom pripade, ked su granule fakt len doplnok, by som sa netrapila a kupila by som lacnejsie z nich :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Trainer

Poslaťod Cony » Štv 25.04.2013 11:46

Vidis to! Z tejto stranky som to zatial neponala, xi. :lol:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trainer

Poslaťod Dzana » Uto 07.05.2013 13:28

Je dolezite aby psik pri zrani papal a nie sa hral, tomu by sa mali granule aj prisposobit. moja hafina prestala zrat granule, ked sa pri nich zacala nudit, teda ked jej boli "male" - ze ich len prehltala, takze ma 2,5 mesiaca a puppy uz davno nepapa :lol:
Dzana
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Trainer

Poslaťod Cony » Str 08.05.2013 13:32

Zatial som nezobrala tie vacsie, lebo mame tie male. Kedze je to len doplnok, tak spapame len malo, ale mam pocti, ze tie vacsie budu lepsie.
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trainer

Poslaťod mathiaz » Str 08.01.2014 15:06

Ahojte,
Moja weimarka má aktuálne 10mes. a má 23kg. aku vahu v dospelosti mam cca rátať?

Pýtam sa najmä kvôli krmivu, lebo zvažujeme prechod na iné krmivo (možno aj trainer) a neviem pre akú veľkosť zvoliť.
podľa štandardu je Weimarsky stavať large breed, ale na trainerkách Junior Maxi som videl váhu v dospelosti začínajúcu od 35kg, tak neviem, či mam kupiť pre medium breed, alebo predsalen large breed a dať nižšiu dávku prepočítanú na kg....

Díky ak niekto vie poradiť.
mathiaz
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Trainer

Poslaťod Exor » Štv 09.01.2014 8:40

Zober normálne Maxi kvôli veľkosti, aj kvôli kĺbovej výžive v zložení.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy