Trainer

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer

Poslaťod nhg » Pia 31.08.2012 8:53

Len ja bývam v AT a neviem, či by mi to poslali až sem. Dnes ideme do BA tak dúfam, že ho niekde nájdem.
nhg
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Trainer

Poslaťod lenli » Str 05.09.2012 9:04

Ahojte. Mám 3 mesačné šteňa bieleho švajčiarskeho ovčiaka - od chovateľky nastavený na RC. No v poslednom čase máme kak také jak pasta a tak nám veterinár odporučil zmeniť krmivo ideálne na niečo nie kuracie. Krmivo som chcela zmeniť aj tak - o RC nemám dobrú mienku - ale nechcela som ho trápiť hneď zmenou po donesení domov a tak sme chceli aspoň 1 vrece RC ešte skŕmiť - zo začiatku bolo všetko ok, čo sa týka kakania. Tak som skúsila teraz kúpiť Trainer Fitness3 kačica a ryža a chutiť na prvý pokus chutí(prvý raz dostal dnes, tak uvidíme či sa kakanie napraví), ale zaujímalo by ma ako je to s kvalitou toho krmiva pre veľké plemená, keďže krmivo je určené stredným a veľkým plemenám. Čo sa týka zloženia tak sa mi skôr pozdáva Trainer Natural pre veľké plemená pripadne Acana(podľa fóra však psy po nej hnačkujú) alebo Orijen (čo viem však Orijen pre štenatá veľkých plemien nemá najvhodnejšie žloženie) - tie všetky sú však s kuracinou, ale kebyže sú lepšie ako tá kačacina, tak by som to skúsila - možno že to nie je práve kuracina ale RC ako taký čo je problém.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer

Poslaťod Marco Varhol » Str 05.09.2012 11:29

Pokial to nie je intolerancia tak bolo lepsie nasadit z tejto znacky Intestinal a potom kratkodobu dietu napr. aj s touto kacicou. Potom prejst na Natural. Ak vsak veterinar rozhodol vynechat kuracie asi vie preco. Takze pokracuj v diete a a pokial sa stav zmeni mozes krmit aj inymi znackami len nesmu obsahovat kuracie, psenica, sojovy olej a sojove bobule, ktore v krmivach priemernej kvality su.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer

Poslaťod stella karpatica » Str 05.09.2012 15:55

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s objednávaním Traineriek od košického e shopu www.atosdog.sk
ta vyskúšajte, ta uvidíte ňe?
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Trainer

Poslaťod Respo » Str 05.09.2012 19:08

Čavte, rozmýšľal som že by som prešiel na iné granule. Momentálne dávam krpcovi HD Maxi junior... ale moc sa mi nelúbia, tak som rozmýšľal nad trainerom, bosch alebo pro plan... nakoniec som sa rozhodol pre trainer ale teraz aký? Je to NO 6 mesačný... rozmýšľal že by som skúsil objednať tieto - http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/nova_foods_trainer_natural/maxi/232388 čo myslíte? :smile:
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Trainer

Poslaťod misurka » Štv 06.09.2012 8:13

to Respo: ja mam 3 mesačnu fenku Cane Corso a krmime prave tymito granulkami a som spokojna... fenke velmi chutia, ci uz suche alebo aj trochu namocene. srst ma stale krasnu,lesklu a aj :kak: su :jop: ... urcite je to lepsia volba ako HD co ma tvoj havo teraz...
misurka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: Trainer

Poslaťod Marco Varhol » Štv 06.09.2012 10:22

HD obsahuje poultry meal teda mucku ktora sa vyraba z porazenej hydiny. Neobsahuje perie.
Povoluje sa vyrabat zo vsetkeho porazeneho alebo uhynuteho. Patri medzi najlacnejsie suroviny na vyrobu granul.
Specifikacia suroviny poultry meal:
Crude Protein 65% (or as specified)
Fat/Oil 15%
Crude Fibre 3%
Ash 15%
Moisture 4-10%

Hodnota popola v mucke poukazuje o aky produkt sa jedna. Pouziva sa predovsetkym na zvysenie N-latok v krmive a na zlacnenie vyroby napr. u RC, Proplan... teda krmiv s nizkou vyrobnou cenou.
Kvalitne krmiva nesmu obsahova tento druh suroviny. Podobne poultrry fat.
Vyrobcovia aby vykraslili nazov pouzivaju text masova hydinova mucka. :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer

Poslaťod Respo » Štv 06.09.2012 10:50

No ja chcem prejsť na iné granule najmä kôli :kak: .. dávam mu žrať 2 x a denne urobí :kak: 5-6 x .. to je podľa mňa dosť.. najviac ma sralo že to vždy spravil na cvičáku keď sme cvičili :lol: HD kŕmim najmä kôli rečiam chovateľky.. najlepšie granule aké môžu byť podľa nej :lol: No skúsim objednať tie ale ešte rozmýšľam aj nad Bosch.. ktoré by ste mi skôr doporučili? :smile:
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Trainer

Poslaťod Marco Varhol » Štv 06.09.2012 11:13

Bosch - staci si precitat zlozenie a hadam je jasne co za lacak to je. Z coho je to asi vyrobene? Ze by opat poultry meal :pac:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer

Poslaťod china » Štv 06.09.2012 18:06

Dobry den mam trainer pre steniatka a mam 8kg steniatko bernardina aku davku mam priblizne davat v jednom obchode nam povedali ze 85g a v druhom 200
china
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Trainer

Poslaťod wer » Štv 06.09.2012 18:55

odsleduj si podla psa, ten je najlepsi ukazovatel. pribera - uber, chudne - pridaj. :no: stena nema byt ani prilis tucne (zataz na klby - hlavne u velkeho plemena), ani prilis chude.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Trainer

Poslaťod Cony » Sob 15.09.2012 16:28

AHoj, citala som o Traineri Personal a tusim tu to niekde bolo spominane, ze je to dieta a nie na dlhodobe pouzitie, no mne tato rada nepride ako nejaka dietna strava, pride mi to ako vyvazena strava na kazdy den, nie len kratkodobo, alebo sa mylim? Myslite, ze tato rada by sa nemala podavat dlhodobejsie?
Nekrmime Trainermi, len ma zaujalo prave toto zlozenie.
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trainer

Poslaťod zuzkamil » Pia 19.04.2013 10:44

Ahojte chcem sa spytať na granule http://www.trainerland.cz/power/power-junior-maxi či s nimi niekto krmite a ake su podla vás, myslim že zloženie je celkom slušné (no nie som uplný odborník..) ďakujem
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Trainer

Poslaťod zuzkamil » Pia 19.04.2013 16:59

Viem že je tu aj téma o týchto granulách, no napísala som do Traineru ako takého, chcela by som len vyjadrenie niekoho kto sa vyzná dobre v zložení granúl..
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Trainer

Poslaťod Exor » Pia 19.04.2013 18:34

Kŕmili sme jedno vrece a všetko bolo v pohode. Nepokračoval som v kŕmení ním len preto, že vrece je veľké a my točíme príchute rôzne od Traineru. Predpokladám ale, že sa k ďalšiemu vrecu dostaneme o pár mesiacov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy