Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod janajka » Sob 07.07.2018 13:50

Ja som mala Reico. Tiez za studena lisovane. Jedli ho sice tak poslabsie, ale zjedli. Myslim, ze maju aj pre macky.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Sob 07.07.2018 15:30

lenli píše:Najnovsie ide Purina kupit Champion petfood... :prd:


https://www.petfoodindustry.com/article ... id=2159305
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Slausa » Sob 07.07.2018 20:06

Reico som dostala vzorku a malo úspech
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod bar_bora » Pia 17.08.2018 16:11

Ahojte, nemáte niekto poruke vrece od granúl Orijen? Čítala som, že sa vyrábajú v Kentucky a v Kanade, ale v jednom príspevku na FB písali, že kompletne presunuli výrobu granúl do USA.. :nwm:
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Pia 17.08.2018 16:14

Ja som to tuším tiež čítala niekde, večer pozriem či nemám nejaké zabudnuté vrece niekde - mačacie (ale tuším som ho vyšmarila)


žeby tu ? https://krisers.com/blog/orijen-in-the-usa/

rozhodne som čítala na nejakom americkom fóre tuším, že po zmene receptúry majú psy problém so zažívaním
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod bar_bora » Pia 17.08.2018 16:52

Dííík :)
Dúfala som, že sa na Slovensku ešte dopredávajú staré zásoby, ale asi ho vôbec nemá cenu kupovať, ak bude neskôr dostupné len krmivo vyrobené z USA :/
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Puk » Pia 17.08.2018 17:51

A ja som si naivne myslel, že nezáleží ani tak na krajine pôvodu výrobcu, ako na tom, akú technológiu vlastní, aké suroviny používa a ako vyzerajú jeho receptúry. Asi som sa mýlil... :nwm: Iné je, keď výrobca presunie výrobu do Ostbloku kvôli kvalite a cene, alebo do krajiny mimo EU kvôli predpisom a nariadeniam. Ale presun z Kanady do USA medzi také kategórie patriť sotva bude.

PS. Na margo názvu tejto témy si dovolím parafrázovať : je menšie zlo cholera, alebo mor? :pac: Dnes sa dá skutočne vybrať ta, že sa nemusím rozhodovať medzi dvomi zlami... :hi:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod bar_bora » Pia 17.08.2018 19:20

Tak tie US štandardy sú nižšie, Kanada je predsa len niekde inde.. Aj pri iných granuliach sa stalo, že kvalita išla rapídne dolu po presťahovaní výroby do USA.
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Pia 17.08.2018 22:25

Puk píše:PS. Na margo názvu tejto témy si dovolím parafrázovať : je menšie zlo cholera, alebo mor? :pac:


No ja by som si vybrala choleru, myslím, že to je menšie zlo, keby dačo :lol:

Puk píše:Dnes sa dá skutočne vybrať ta, že sa nemusím rozhodovať medzi dvomi zlami... :hi:


Ako si to myslel ?

Puk píše:A ja som si naivne myslel, že nezáleží ani tak na krajine pôvodu výrobcu, ako na tom, akú technológiu vlastní, aké suroviny používa a ako vyzerajú jeho receptúry.


myslím, že práve o tie suroviny ide v granuliach vyrábaných v USA, aspoň čo čítam po internete. Takže sa nedivím, že sa bar_bora na to pýtala.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod bar_bora » Pon 20.08.2018 10:17

Noelle, našla som náhradu za Orijen, ak Vás to zaujíma, pozrite sa na Canagan, vyzerajú naozaj dobre. Uvidím, aký budú mať úspech :smile:
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Puk » Uto 21.08.2018 7:33

Noelle, vyber si čo len chceš, výsledok bude rovnaký. :no:

Myslel som to tak, že napriek tomu, že v granulách sa VŽDY bude zhodnocovať odpad z potravinárskej výroby, že aj to sa dá robiť tak, aj tak. Je to rovnaké, ako keď barfista verí, že to jeho kurča kúpené u mäsiara pre jeho psa je OK. Len už akosi nevie vysvetliť, že ako je možné, že od vyliahnutia po zabitie toho kuraťa uplynie len 38 dní. A genetikou to nebude... :yes:

Áno suroviny sú veľmi dôležité. Lenže USA a Kanada sú na tom veľmi podobne, čo sa ich týka. (Kanada je očividne lepšia jedine v rybách). Na rozdiel od USA a Kanady preto kontinentálna Európa nikdy nebude vedieť zabezpečiť dostatočnú kvalitu. Preto európski výrobcovia nakupujú "kvalitu" v podobe španielskych, brazílskych, či čínskych múčok, kde čo dodávka to iné zloženie. Preto "brandoví" výrobcovia "sekajú" všetko na jedno kopyto, akurát to balia do "vriec dvadsiatich značiek predajcov". Že sa to dá robiť tak - aj tak, o tom svedčia americkí výrobcovia, napr. Innova, Blue Buffalo, ale napr. aj Fromm family. Vešká škoda pre európskych psov, že napr. taká Innova odmieta obchod s Európou. Na ňu namá ani jediná kanadská firma. Takže nevelebil by som Kanadu a nehanil USA, je to výrobca od výrobcu. Chcel som tým len povedať to, čo už som povedal v predchádzajúcom príspevku : suroviny, technológie, receptúry, zloženie a analýzy sú veci, ktoré by nás mali viesť k rozhodnutiu. A nie krajina výrobcu - v tomto konkrétnom prípade.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Uto 21.08.2018 7:53

OK, tak ja ale úplne nevelebím Kanadu, vraj radi nakupujú čínske múčky (hmm... neviem, či som to sem už nepísala), ale zase USA používajú všelijaké chemikálie v poľnohospodárstve, čo je u nás zakázané a potom to dávajú žrať kravám ... a dostáva sa to kade-tade. Ale tak o iných krajinách to zase neviem, len sestru mám v usa a poblíž tejto témy, tak mám ako také info.

O tom mäse, čo si písal, o tom rozmýšľam už hodnú chvíľu, tak všeobecne :plac: ale bohužiaľ na bio mäso nemám. Myslím skutočné bio mäso, nie to, čo vyhlasujú za bio. Ak také ale existuje - asi len v mini chovoch, alebo keby som si sama chovala niečo na mäso.

Bohužiaľ je to tragické.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod vavrena » Uto 21.08.2018 8:52

Bio mäso jedine lokálne, normálne na dedine sa s niekým dohodnúť. Akonáhle je biomäso balené, rozvážané, predávané, ešte DPH, a už je to nezaplatiteľné pre psy. Keď mám možnosť, tak biomäso kupujem, ale naozaj len z lokálnych zdrojov. Ono je iné kŕmiť jedného psa a kŕmiť piatich, kým som mala len pudle, tak mi nevadilo dať za kilo mäsa tri eurá, lebo oni zožrali za mesiac tak 10 kg :heh: . Teraz miniem 70 kíl mäsa mesačne, to už by bolo trocha mimo limit.
V granulách, ktorými kŕmim len občas, to už tak neriešim, že aká je múčka, ale nižšie rady krmív nedávam ani len občas.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Uto 21.08.2018 9:02

Lokálne mám možnosť iba hovädzie a na to fakt nemám, resp. chystám sa tam skúsiť orezy, ale tým sa tiež nedá kŕmiť stále. Inak na okolí neviem o nikom, kto by choval čokoľvek na mäso a mal prebytky. U nás v dedine jedine zeleninu na predaj pestujú, ale striekajú to ako diví :plac: . Ani mravček tak nie je.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Uto 21.08.2018 9:08

Puk píše:... že od vyliahnutia po zabitie toho kuraťa uplynie len 38 dní. A genetikou to nebude...



Dá sa takáto informácia oficiálne dohľadať ? Aká by mala byť minimálne táto doba (nemyslím legislatívna doba, myslím doba biologicky vhodná) ? Zaujíma ma to, ale ja sa v tom nevyznám, tak nech mi prosím napíše niekto kto do toho vidí.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy