Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Štv 10.05.2018 12:04

mačka bohužiaľ nesmie hladovat viac ako 48 hodin, lebo u nej nastane nezvratné poskodenie pecene (niekedy už po 24 hod.)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Lindchen » Štv 10.05.2018 13:08

A s vetom si riešila? Zuby, žalúdok, kŕče v tráviacej sústave, problém pri prehĺtaní, kyselina, akékoľvek bolesti?

Možno existuje niečo na podporu chuti do jedla?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Štv 10.05.2018 14:01

Hej, tak asi pred 3 rokmi ešte, lebo toto riešim od jeho malička. Ale on by jedol, lenže iba granule :smile: . Tých by pojedol kvantá, takže až tak akože nechutenstvom netrpí, len jednoducho skúša ako ho ľúbim :heh: a ja skúšam, kam to až dotiahneme. Aj psíčko - Nelly, bola taká istá, v kuse problémy s jedlom, úplne sa to zmenilo po sterilizácii, odvtedy našťastie všetko zje ako piraňa. Lenže kocúr je už dávno kastrovaný a v jedle sa to nezmenilo. Asi ostanem pri orijenoch a k tomu momentálne skúšam aspoň Carny konzervy, včera zjedol pol konzervy králik ale ráno už ee, tak uvidím večer čo ďalej, uvarím mu do toho vývar z kostí a tak. Pozerala som tie mačacie za studena lisovené granule a asi to zatiaľ nechám tak, lebo zložením sú fakt hrozné podľa mňa, straší ma to neskutočné percento sacharidov (čo je pri mačke strašidelné). A zatiaľ budem skúšať postupne prechádzať z Felixov na Carny, potom ak sa bude dariť na na zase trošku viac mäsové a tak. Nebudem ho trápiť surovým, len mu k miske dám kúsok, vraj aby si zvykol na ten pach. Teraz som čítala, že niektoré mačky prechádzajú aj rok ale zase niektoré neprejdú nikdy na surové. Chápete to ? Mačka aby nechcela mäso. Kde sme sa to dopracovali v tej prírode. Inak on bol ako mača v dočaske kŕmený Felixom a čítala som, že mačka keď je ako malé mača na niečo hneď po maminom mlieku navyknutá, tak sa toho pevne drží. Tuším tomu aj fakt verím :ua:

Ale kľudne môžete túto tému rozvíjať ďalej, lebo ma to posúva v ďalšom rozmýšľaní o výžive zvierat.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod erik70 » Pia 11.05.2018 11:19

To som ani netušila, že pre mačku je nežranie také nebezpečné?! :oo: Ale keď si ja spomeniem ako sme naše mačky chovali tak to bolo mlieko a rožok... :lol: , občas nejaké mäsové zvyšky z kuchyne a hlavne myši chytali... :yes: A keď ich chytil čas lásky tak sme ich aj dva týždne nevideli a teda čo vtedy žrali netuším...asi nič...lebo keď sa vrátili tak aj tak vyzeral... :heh: To len tak spomienka z mladosti... :no: Ale keď mu teda chutia granulky tak kŕm granulkami a hotovo...prajem nech mu začne chutiť a nech netrápi paničku :ahoj: !
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod veronikahor » Str 23.05.2018 13:53

Ja dávam svojej fenke za studena lisované granule Only One, ktoré by mohli sedieť aj mačke. Dokonca obsahujú aj taurín, ktorý je podľa mňa pre psa zbytočný (niekde som sa dočítala, že zlepšuje náladu u psov). Vonkajšie mačky ich vyjedali z misky bez problémov, ale zas možno by zjedli aj dáky friskies.

Šteňacie granule sú dosť maličké šulčeky, mäkkšie ako klasická granula, a zloženie sa mi veľmi pozdáva keďže neobsahuje žiadne múčky ani obilniny (zdá sa mi to nezmysel dávať múčku do za studena lisovaných granúl).

Ale rada by som vedela Váš názor na kvalitu, predsa len sú trošku drahšie tak nech som si istá, že nedávam veľa peňazí za málo muziky. Konkrétne ide o tieto granule: http://www.najlepsiekrmivo.sk/kategoria ... e-puppies/

Možno ti týmto poradím a ak ostatní viete niečo viac o týchto granulkách, dajte mi vedieť :smile:
veronikahor
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Štv 24.05.2018 8:32

popisky vyzerajú dobre, ale neviem nájsť žiadne odborné recenzie na to


inak našla som granule s "hmyzím proteínom" , už som čakala, kedy také niečo objavím, a ľaľa, už je to tu :heh:

http://www.zooplus.com/shop/dogs/dry_do ... ood/584988

v celku by ma zaujímalo, ako to je so zdravotného a výživového hľadiska, nemyslím tieto konkrétne granule ale tak celkovo, vplyv na organizmus, veď u ľudí sa hovorí a potenciálnom jedle budúcnosti :aaa:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod moschino » Štv 24.05.2018 9:40

zaujímavé, ešte som sa s tým nestretla :lol: skúsim sa popýtať :angel:
ako prečo že jedlo budúcnosti? Ako na báze hmyzieho proteínu? Tiež by ma to zaujímalo :lol: ako sa to získava? Lebo už vidím raz hmyzie farmy a ľudí protestujúcich za život zmyzu v prírode :joint:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod clupko » Štv 24.05.2018 9:51

Offtopic: mala som hmyzie tycinky, uz to pomaly ani nie je rarita. chutia uplne normalne, aj ked niektore prichute mi prisli trochu suche. isto je to udrzatelnejsie nez sucasny potravinarsky priemysel.
tieto som mala - https://www.sensbar.com/cz/
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod weron » Štv 24.05.2018 11:19

Elis píše:ted jsem objevila Essential Staminu. Ta vypada velmi dobře, ale cakam na tabory, ze ji otestuju.


tiez davam Essential, len inu radu :yes:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Connie » Štv 24.05.2018 12:22

Tiež som krmila Essential a psom to dobre sedelo, akurát sa mi zdalo, že Alica aj tak potrebuje dosť vysoké dávky aby nechudla. Nakoniec som prešla na Canagan a som spokojná. :yes:

Inak, objavila som jedinú vec, čo môj pes nezožerie (a to fakt zožerie všetko..atb z ruky, padnutý zázvor zo sushi, pomaranč, kyslú uhorku...). Nechcela zjesť za studena lisované granule, originál to vyplula. :oo:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Pia 06.07.2018 20:27

Tak akože ja už fakt neviem, kde je sever :ua:
http://truthaboutpetfood.com/lawsuit-fi ... nd-orijen/
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod clupko » Pia 06.07.2018 20:53

to som este na jar davala sem niekde, neviem, do ktorej temy. ale nic nove som o tom odvtedy nepocula a v hentom clanku je toho dost malo, znie to trochu pochybne, ze ti ludia robia zbytocnu paniku, ale ktovie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod lenli » Pia 06.07.2018 22:32

Najnovsie ide Purina kupit Champion petfood... :prd:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Lindchen » Sob 07.07.2018 6:57

Tie za studena lisované vypľul aj Aris a on teda skutočne zožerie všetko. On to vypľul preto, lebo to nevedel pohrýzť, si myslím. Skúšal a keď sa nedalo, nechal to tak.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod ivana1 » Sob 07.07.2018 9:30

Tak za studena lisované granule mi žerú tieto http://www.neposlusnypsik.sk/kategoria/ ... y/yoggies/
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy