Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Str 09.05.2018 8:56

Ahojte, rozmýšľam nad tým, čo je menšie zlo - "kvalitné" granule typu Orijen alebo za studena lisované granule typu Lukullus, Lupo, Markus Muhle a pod. ? Tie za studena lisované majú podľa mňa strašne divné/zlé zloženie - oblinín ako sviňa, priveľa uhľohydrátov, zase také orijeny sú extrudované (a pri extrudácii sa vraj tiež musí použiť niečo v zmysle škrobo vt.j. bez obilninové granule sú vraj blud).

Čo si myslíte ?

V skutočnosti hľadám niečo pre jedného môjho kocúra čo odmieta surové, už pol roka sa ho snažím "prerobiť", ale nedarí sa mi. Viem, že pre mačky sú obilniny a ostatné blbosti v granulách úplne zlé, ale naozaj si to potrebujem v hlave pretriediť a nájsť nejaké riešenie. Žere iba hnusné Felix kapsičky a nechce ani konzervy s "čistejším" mäsom (občas mu dám Porta 21 alebo Cosma, kde je síce ryža, ale tak je to lepšie ako Felix, ale to si dá jenu porcii max.) Už som z tej jeho stravy zúfalá.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod martin_s » Str 09.05.2018 9:09

Noelle píše:Tie za studena lisované majú podľa mňa strašne divné/zlé zloženie - oblinín ako sviňa, ...


Len narychlo:
BARDOG Top meat 70: Deklarace surovin
kuřecí maso 31%, jehněčí maso 16%, losos 11%, králičí maso 9%, vepřové maso 3%, bílá rýže mletá 18%, bramborové vločky, rýžové klíčky, olivový olej, červená řepa, mrkev a petržel, zelený čaj, minerály a vitamíny, lecitin 5%, L-Karnitin, inulin, taurin, chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, probatika. lososový olej omega 3 a 6 mastné kyseliny v optimálním poměru 5:1. FOS, MOS
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 9:41

to maso v bardogu je s vodou tj. ve skutecnosti jen 1 tretina.

zkousela jsem za studen a lisovane granule uz párkrát, ale nejde mi s tim nakrmit pes v zatezi.
plus jim nechutnaji.

a nejhorsi teda je pro me ta obrovska spotreba vody. to se mi vůbec nelibi.
zkuste si nekdy tyhle granule zalit - kolik toho do sebe vsaknou a jak moc bobtnaji.
když jsem mela doma lukullusky - bala jsem se je davat rano, nez jsem sla do práce, protože si nedokazu predstavi, co by se delo, kdyby si vylili misku s vodou.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod elfinka » Str 09.05.2018 9:53

Ja osobne preferujem kvalitne zlozenie pred typom spracovania.

Elis píše:zkuste si nekdy tyhle granule zalit - kolik toho do sebe vsaknou a jak moc bobtnaji.

Sranda, a pritom zrovna tie za studena lisovane byvaju najcastejsie spominane ako nebobtnaju - zeby len bobtnali az po dlhsej dobe, ked sa voda nedostane cez ten lisovany sulec hned.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Str 09.05.2018 9:59

elfinka píše:Ja osobne preferujem kvalitne zlozenie pred typom spracovania.


Lenže bohužiaľ to kvalitné zloženie si myslím, že spôsobom spracovania ubúda na svojej kvalite, čo tam ostane, keď sa to spracuje vo vysokých teplotách ? Asi nič moc.

Ale zase tie obilniny v "studených " granuliach. Ja som už fakt na prášky z toho.


Ešte sú tu pečené granule, čo si o tom myslíte ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 10:07

elfinka píše:tie za studena lisovane byvaju najcastejsie spominane ako nebobtnaju


dobře -abych byla presna -ony nebobtnaji, ze by zvetsovaly svůj objem extra vyzname - ale sajou vodu jako pijak kanky :nwm: a rozypavaji se na kasi.
odhadem tak 3x tolik nez extrudovane grancle.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 10:21

Noelle píše: Lenže bohužiaľ to kvalitné zloženie si myslím, že spôsobom spracovania ubúda na svojej kvalite, čo tam ostane, keď sa to spracuje vo vysokých teplotách ? Asi nič moc. ?


do tech za studena lisovanych vstupuji ale jiz tepelne upravene suroviny/moucky :angel:
nikdy jsem tim nekrmila dlouhodobe -většinou pytel nekde koupim, dostanu - ale energeticky tyhle grancle nestaci.
a není to jen moje zkušenost -podle me mají nizssi stravitelnost/vyuzitelnost nez extrudovane.

Noelle píše: Ešte sú tu pečené granule, čo si o tom myslíte ?


znam jen magnusson - a nechteji mi ho zrat samotny.

obecne -grancle - clovek stejne vybira jen to nejmensi zlo.
mam v podstate psy popelnice -a tim, ze mi grancle tvori max 1/3 davky - muzu zkouset.

nejidealnejsi mi prijdou grancle, co mají deklarovane vstupni suroviny. způsob zpracovani pak uz je mi asi jedno.
proto taky kupuju porad ten magnusson občas -jako prilohu k masu. ma jednoduche slozeni, deklarovane suroviny.
ale co je tahle moje teorie platna, když jim proste nechutna?

takze nejsmutnejsi na tom vsem je, ze po všech moznych vyberech a zjistovani, jake granule by byly nejlepší - když je to třeba -zase koupim ten pytel royalky - protoze proste ještě nic lepšího jsem nenasla a doufam, ze všechny ty konzervanty a chemie - jednou za cas - mi holky odpusti...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod wer » Str 09.05.2018 10:28

Offtopic: to fakt ti royal vysli najlepsie? :oo: ja som ich kedysi daaaavno skusala - a ked som ich naberala rukou, hned alergicka reakcia - cervene ruky, svrbeli, palili. odvtedy som to odmietala davat psovi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 10:40

Offtopic:
wer píše:to fakt ti royal vysli najlepsie?


co ti na tohle mam napsat? :lol: :hi:
ne, nejsou nejlepší -slozeni mají priserne, ani gram masa, jsou chemicky konzervovane. vim...
ale psi po nich mají energii a žerou mi je na akcich - a stacim jim min. davka.
takze ano, 2 pytle za rok 4800 porad kupuju :-D


krom tohohle prohresku se jim ale snazim davat zdravejsi věci :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod wer » Str 09.05.2018 10:42

Offtopic: oka, prijatelne zlo. chapem :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 10:52

ted jsem objevila Essential Staminu. Ta vypada velmi dobře, ale cakam na tabory, ze ji otestuju.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Tiaali » Str 09.05.2018 11:55

pečené sú napríklad aj Oven-Baked Tradition , kanadské krmivo, cenovo cca ako Acana/ND vychádza
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Bad » Štv 10.05.2018 5:46

Noelle píše:Lenže bohužiaľ to kvalitné zloženie si myslím, že spôsobom spracovania ubúda na svojej kvalite, čo tam ostane, keď sa to spracuje vo vysokých teplotách ? Asi nič moc.

je tam to, co máš deklarované na balení....

Noelle píše:V skutočnosti hľadám niečo pre jedného môjho kocúra čo odmieta surové, už pol roka sa ho snažím "prerobiť", ale nedarí sa mi. Viem, že pre mačky sú obilniny a ostatné blbosti v granulách úplne zlé, ale naozaj si to potrebujem v hlave pretriediť a nájsť nejaké riešenie. Žere iba hnusné Felix kapsičky a nechce ani konzervy s "čistejším" mäsom (občas mu dám Porta 21 alebo Cosma, kde je síce ryža, ale tak je to lepšie ako Felix, ale to si dá jenu porcii max.) Už som z tej jeho stravy zúfalá.

mám mladou kočenu (vlastně dvě, ta druhá se občas tváří, že si i něco jiného zobne), která zcela odmítá jakékoliv maso, konzervy, kapsičky....je čistě na granulích a čistě ze svého rozhodnutí (teda bramborovou kašičku si dala :lol: )....a pokud by se fujtajbl jako první projevil na srsti, tak je huňatá s heboučkou luxusní srstí. A to velmi dlouho preferovala granule https://www.vase-krmivo.cz/natures-protection-cat (a ty jsou takové zrní), teď alespoň dlabe NaD (všem mým kočkám velmi chutnaly NaD s melounem). Prioritou je, aby kočka jedla. Co, to je až za druhé.....
Však mu zkus do felixe přimíchávat maso.
Mléčné výrobky.
Lidské vařené by nedojídal (pro rozšíření krmných obzorů, že existuje i něco jiného než felix....)?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Štv 10.05.2018 8:39

Bad, myslela som tým, že sa tam potom musia pridávať "umelé" vitamíny a minerály a pod., lebo tie prírodné sú fuč.

No on je tak, že jeden deň, jedna dávka niečo a už druhú dávku musí mať inú príchuť, A to ešte žere tak, že ráno asi na 4x, len si dzobne kúsok, odíde, o 10 min. znovu kúsok a odíde, potom musím otvoeriť novú kapsičku a to sa opakuje ešte asi dva krát, večer detto asi na 4x. Normálne na nervy. Cez víkend keď robím v nedeľu kuracie mäso, tak si dá asi 50 g , ale len z mojej ruky, inak odmieta. Všeobecne žere väčšinou iba z mojej ruky. Pár krát si dal kúsok Porta 21 alebo Cosma, zvyšok dojedá druhý kocúr alebo pes. Už asi pol roka sa mu pokúšam postupne pridávať do Felxov, surové, mierne obarené, mierne opečené, mierne varené, jedna dávka sa už zdá, že mám nádej, potom zase úplne odmietne. Druháý kocúr je ako kyselina, zožere všetko, našťastie. Pes väčšinou tiež bez problémov, občas hnačka alebo zvracanie po surovom, ale tak to už beriem ako štandard (typujem že priateľ jej niečo "prihodí", keď nevidím).
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod erik70 » Štv 10.05.2018 11:49

On by bol schopný akože aj uhynúť?! :oo: Keby bol vyhladovaný tak by nežral? Lebo toto čo píšeš mi troška zaváňa špekuláciou zo strany kocúrika... :ach: Ina to musí byť hrozné - nežravé zviera... :ua:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Ďalší

Späť na Granule a konzervy