Kapsičky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Kapsičky

Poslaťod Bia93 » Pia 27.04.2018 6:47

Ahojte :ahoj: chcem sa spýtať :sos: dávate svojim aj tieito kapsičky? resp čo si o nich myslite napr. kapsičky pre šteniatka :dakujem:
Bia93
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: kapsicky pedigree a friskies

Poslaťod Slausa » Pia 27.04.2018 8:13

Čo si myslím? Sr :kak: ačka prvej triedy. Nič iné.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: kapsicky pedigree a friskies

Poslaťod clupko » Pia 27.04.2018 8:23

asi tak. staci si precitat zlozenie. napriklad: mäso a výrobky živočíšneho pôvodu 38% (vrátane 4% kuracieho mäsa), obilniny, oleje a tuky, vedľajšie výrobky rastlinného pôvodu, bielkovinové extrakty rastlinného pôvodu, minerálne látky
cele zle... cim menej specificka je kazda polozka, tym horsie. napriklad ked niekde napisu "cerstve kuracie maso", hned vies, co si pod tym predstavit. ale co si predstavis pod pojmom "mäso a výrobky živočíšneho pôvodu"? to mozu byt akekolvek koze, zobaky, zvysky....
schvalne som pozrela, co to stoji, a nejake velke multipack balenie 4.8kg je na malle za 17.60 - cize asi 3.60 za kg. za tu cenu kupis aj normalne maso, alebo oooovela lepsie konzervy.

edit: pre porovnanie http://www.zoohit.sk/shop/psi/konzervy/ ... ult/300208
kukni si zlozenie a porovnaj cenu.
skratka, ludia kupuju pedigree, lebo je to lacne, su na to reklamy, a zvierata to zeru.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: kapsicky pedigree a friskies

Poslaťod martin_s » Pia 27.04.2018 8:46

Asi tak. Za rovnaku, alebo podobnu cenu sa daju zohnat aj kvalitne konzervy. Kvalita nie je dana tym ako si robia reklamu v TV a su dostupne vo vsetkych super hyper a neviem akych marketoch... Treba pozerat na zlozenie...
Len pre doplnenie porovnania ceny ktore dala clupko:
Pedigree 3,67€/kg: S kuracím mäsom: mäso a výrobky živočíšneho pôvodu 38% (vrátane 4% kuracieho mäsa), obilniny, oleje a tuky, vedľajšie výrobky rastlinného pôvodu, bielkovinové extrakty rastlinného pôvodu, minerálne látky

MAX Deluxe kuřecí kousky s mrkví cca 3,6€/kg: 93% kuřete, 7% mrkve, svalovina s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin, železa a vitamínu B2v přírodní formě. Obsahuje proteiny, které podporují růst svalů. Dále podporuje žvýkací svalstvo, je vynikající na kondici i srst. - ručně plněné

MAX Deluxe losos kousky cca 3,34€/kg: 100% celých mořských ryb - losos, obsahuje esenciální mastné kyseliny řady omega-3, vitamín D, C, E, B6, B12 a minerální látky v přírodní formě, především stopové prvky (mezi nimi to jsou hlavně železo, selen a jód) a vysoký obsah proteinů, které vyživují svaly - ručně plněné

MAX Deluxe 1/2 kuřete s lososem cca 3,40€/kg: obsahuje celkem 100% masa: cca 75% kuřecích čtvrtek a cca 25% lososa

A dalo by sa pokracovat a aj u inych znaciek a najst aj za nizsiu cenu (aj o polovicu nizsiu)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: kapsicky pedigree a friskies

Poslaťod clupko » Pia 27.04.2018 9:17

martin_s píše:A dalo by sa pokracovat a aj u inych znaciek a najst aj za nizsiu cenu (aj o polovicu nizsiu)...

ved preto som dala ten link, to gran carno je zlozenim fajn a cena pri tom velkom baleni je polovicna oproti pedigree :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

akú kapsičku kúpiť?

Poslaťod Rafi87 » Pon 06.03.2023 14:35

ahojte,,, prosím vás u radu, aké kapsičky mám kúpiť pre mojich Yorkov? granulky bez mäsa alebo kapsičky nezjedia,,
u nás v Jednote sú len Pedigree ale viem, že tie sú odpad, tak mi prosím poradte, že aké mám objednať
dakujem

p.s. jedna má 4 roky a druhá 6 mesiacov :lol:

mohlo by byť?
pre dospelú https://krmivo-pre-psov.heureka.sk/brit ... /#prehlad/
pre malú https://krmivo-pre-psov.heureka.sk/brit ... cifikacia/
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: akú kapsičku kúpiť?

Poslaťod Mackie » Uto 07.03.2023 16:26

Ako presne prebieha to, ze nechcu jest? Ako dlho vydrzia nejest? A ked uz si ochotny miesat nieco do granuli, neda sa uplne prejst na mokru stravu ci barf?
Ako vyzera zlozenie tych pedigree vs. brit si pozeral, ci je tam velky rozdiel? Ja som kedysi z rychlika porovnavala a psovi kupujem macacie, ked su "v akcii", a cena vyjde cca tolko co za maso. Tusim vtedy to malo viac akozemasa ako psie. Ale to je naozaj len doplnok raz za cas, ked mam pocit, ze ma prilis suche jedlo. Ako hlavne jedlo by som tym smerom asi neodporucala ist, ani ako nieco pravidelne ku granuliam :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kapsičky

Poslaťod Rafi87 » Uto 07.03.2023 17:49

noo nechcú jesť prebieha tak, že ked nie je v granulách niečo, varené maso alebo kapsule, tak nezjedia,,
ako dlho vydržia nejesť neviem :ha: nebolo skúšané, to by sme nevedeli spraviť, že sa na nás budú pozerať, že my jeme a im nedáme, takže dostanú granulky s maskom alebo s kapsičkou

prejsť na mokrú stravu asi nie, aj kvoli vyprázdnovaniu, pri mokrej strave by možno nemali furmované :kak: :ha:
barf moc nepoznám, teda vobec,,,

zloženie som nepozeral, ale čítal som, že pedigree nie je dobrá značka
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Kapsičky

Poslaťod wer » Uto 07.03.2023 17:51

A uz nemaju misku k dispozicii cely den? A pamlsky maju obmedzene?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kapsičky

Poslaťod Rafi87 » Uto 07.03.2023 17:54

nemajú pred sebou celý deň,, ked zjedia tak sa miska odloží, a ked tam máličko granúl ostane tak je odložené a ponuknuté večer (17-18h) ked spapá tak spapá a ked nie tak nie,,,
pamlsky velká dostáva medzi 16-17h len whimzees deltal stix a malá 2 piškoty, aby nepovedala že ona nič nedostane,,,

p.s. malej už padajú zúbky :ha:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Kapsičky

Poslaťod Mackie » Uto 07.03.2023 19:12

No nech uz krmis akokolvek :smile: namiesto kapsicky pozri radsej kvalitnejsie konzervy alebo to maso. Aj usetris, aj psy dostanu hodnotnejsie jedlo.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kapsičky

Poslaťod Rafi87 » Uto 07.03.2023 19:45

v poriadku, dakujem za radu,,, tak im budeme variť :ach:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Kapsičky

Poslaťod straka17 » Uto 07.03.2023 20:14

Nepýtaš sa i tak odpovedám - z 99% sú tieto kapsičky a olejíčky zo strany psa len oyebávky systému, keď to tak blbo poviem. Vymýšlance, ktoré sa stupňujú a nakoniec nie je dobrá ani taká ani taká ani hentaká konzerva. To len ako info do budúcna.
Nemám rada úplne filozofiu "žiadny pes ešte na hlad nezomrel". Mne je pes schopný fakt sa vyhladovať tak, že X krát hodí šablu, čistú kyselinu a je mu vyslovene zle, bolí ho brucho. V tomto prípade som mu ustúpila (a keď to bolo aktuálne, proste som kúpila iné granule).

Jasné, Pedigree je shit. Potom je tu druhé spektrum, napríklad značka Carnilove. Keď otočíš balenie zozadu, musia byť zložky rozpísané od najvyššieho % k najnižšiemu. Pes je mäsožravec - hľadáš mäso. A hľadáš ho čo najviac špecifikované. Žiadne "mäso a výrobky živočíšneho dôvodu". Hľadáš niečo ako "kuracie mäso" alebo "kuracia svalovina", niečo na ten štýl. Naopak chceš, aby si mal/a čo najnižšie veci ako ryžu, kukuricu, obilniny a lacné vycpávky. Veciam ako "vedľajšie produkty živočíšnej výroby" alebo "cereálie" sa chceš vyhnúť z princípu, tam môže byť schovaných X vecí. Čo je pre teba (ne) prijateľné v rámci % mäsa, ceny a pod. je už otázka tvojich vlastných preferencií. Mne napríklad veľa obilnín v konzerve/kapsičke/granuliach nevadí, pretože môjmu psovi tie vysoké % mäsa nerobia dobre, potrebuje k tomu vycpávku ako balast, povedzme. To musíš odskúšať, u nás to boli projektilové hnačky.

Čo si poslal/a je... fajn. Nenadchne, neurazí. Nezabúdaj, že to musíš vychytať a z pôvodnej kŕmnej dávky odpočítať konzervu, kapsičku alebo mäso. Ako? Well, odhadom podľa toho ako ti pes (ne)chudne, nenašla som nikdy nejakú tabuľku alebo čosi.

O varenej strave tu je celé subfórum, odporúčam pozrieť sa tam skôr než sa rozhodneš. Alternatívou kde nemusíš "nič" sú konzervy ako Max, ktoré maú zavarené vyslovene flákoty mäsa. Vidíš čo kŕmiš.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kapsičky

Poslaťod Mackie » Str 08.03.2023 3:21

Ja som nemyslela uplne prejst na maso ci az varenie (aj ked, dobre :jop: ), ale ze ak chces zotrvat pri tych prichucovanych granuliach, tak radsej s naozaj masovou konzervou alebo masom ako s tymi lacnymi kapsickami :smile: Ked ja pridam velkemu psovi k pol kilu jedla 50-100g, tak to sa strati, ale u teba pri tak malych psoch je to hadam aj jedna krmna davka? Tam to uz moze mat vselijake dopady z dlhodobeho hladiska.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kapsičky

Poslaťod Rafi87 » Str 08.03.2023 8:05

straka17 - ďakujem ti za dlhé rozpísanie a vysvetlenie,, aspon budem vedieť, že čo treba pozerať pri výbere granuliek,, olejčeky psíkom nedávame, a kapsičky sme začali dávať len týžden, ale aj to len máličko primiešame ku granulám aby to zjedli

Mackie - asi som sa zle vyjadril, nechceme prejsť úplne na mäso, len pridávať o granúl kedže samotné suché granule nezjedia,,

potešilo by keby ste mi napísali že ktoré granule sú dobré, nie len značku, ale presný typ,, a taktiež že ktoré konzervy,,
veľkej kupujem https://www.vaschovatel.sk/38030-eukanu ... r-2kg.html a malej https://www.vaschovatel.sk/33811-happy- ... -1-kg.html
snažím sa vyberať podla recenzii a aby to boli superprémiová kvalita
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Ďalší

Späť na Granule a konzervy