Náhrada granúl od Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Štv 26.10.2017 8:05

Dobrý deň,
ahojte. Som tu nový a chcem vás poprosiť o radu. Máme 14 mesačného jazvečíka hrubosrstého. Keď sme s ním boli prvýkrát pri veterinárovi, dal nám preňho granule Royal Canin. Od jedného roku prešla na Royal Canin Dental&Digest 25 pre malé psy pod 10kg. Čo sa ale rozprávame s inými psíčkarmi, vraj máme tie najdrahšie. Berieme ich priamo od veterinára. Cena za 4kg balenie je cca 23eur. Chcem sa opýtať na váš názor na tieto granule od Royal Canin resp. chceli by sme ich nahradiť inou alternatívou. Chceme sa ale vyhnúť tomu, čo sme zažili na začaitku keď sme psíka doniesli domov - majiteľ kŕmil šteňatá mačacími granulami.
Viete mi poradiiť?

Ďakujem a prajem pekný deň.
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod elfinka » Štv 26.10.2017 8:22

:oo:
A pesan ma nejaky zdravotny problem, ze vam veterinar natlacil veterinarne krmivo? Cena zan je co pozeram adekvatna, ale pokial nema zdravotny problem kvoli ktoremu ho musi tak kludne vyberte nejaku superpremiovku a budete cenovo uplne inde.

Konkretne znacky vypisovat je asi zbytocne, je toho plne forum :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Štv 26.10.2017 8:39

Práveže nemá žiadny zdravotný problém, veterinár nám ho predpísal kvôli prechodu z mačacích granúl na psie granule. A prechod na nové granule máme robiť miešaním s tými pôvodnými aby sa pes adaptoval, či to je len u šteniatok?

Ďakujem.
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod wer » Štv 26.10.2017 9:01

ano, je lepsie ich miesat postupne, aby si traviaci trakt zvykol a nenastali problemy. ale veterinarne rady na to fakt netreba... vyber si dake poriadne granule - RC nic moc - sama chemia (veterinarne rady este ok - ale len v pripade zdravotnych tazkosti). prestuduj si forum a vyber si viac znaciek. nie vsetko hned musi sadnut, je dobre si spravit prehlad v kvalite. a granule objednavaj cez eshopy...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod clupko » Štv 26.10.2017 9:09

wer to pekne zhrnula, ja sa uz len podivim nad tou cenou... na mna mama valila oci, ked zistila, ze jeden 12.5 kilovy pytel zradla stoji nieco cez 50 eur, a to kupujeme dost kvalitne granule. nevedela som, ze tie veterinarne RC su take drahe, ale tak ked to kupujete u veta.... asi drahsia alternativa nieje :lol: poobzerajte sa po niecom inom, ale teda RC asi nie - veterinarne psovi netreba, ked nema problem, a tie bezne su kvalitou nic moc.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Štv 26.10.2017 9:25

Uff tak som celkom prekvapený, že nám dal tie najdrahšie ale zas - nečudujem sa, biznis :D Každopádne pomohli na začiatku ale teraz je to už celkom pálka aj keď ten náš jazvečík moc nepoje, 4kg mu vydržali skoro 3 mesiace :) Zoberiem teda manželku a pôjdeme obehnúť petshopy, pozrieme nejaké tie superprémiové, na skúšku, či mu budú chutiť. Značiek je celkom veľa tak niečo snáď vyberieme :)
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod wer » Štv 26.10.2017 9:28

ee. petshopy ani nie. :nie: zas vas oklamu. tu si prezri forum, je tu cela jedna sekcia o granuliach, trosku sa v tom snaz zorientovat, aby si zas nekupoval srot za vela penazi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Štv 26.10.2017 10:25

Jasne, myslel som to tak že pozriem značky tu vo fóre a podľa toho sa budem orientovať v petshope aby som sa vyhol :)

Zatiaľ som našiel dobré ohlasy na CARNEEVAL, Markus Muhle, Eminent, Orijen, Trainer
Je toho fakt veľa :)
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod Slausa » Štv 26.10.2017 12:52

Aj napr Brit Care nie je zlý, pes to celkom jedol alebo taste of the Wild, teraz máme nejaké purizon a negranulovému anorektikovi chutia. Je toho veľa, treba si vedieť vybrať a v obchodoch nie je ten výber nejaký závratný
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Štv 26.10.2017 18:01

Boli sme dnes pozrieť v petshope, mali tam výber celkom veľký, niektoré značky som ani nepoznal (podľa zoznamu)...nakoniec sme našli BRIT Premium Adult, cena 20e za 8kg balenie, čiže oproti tým veterinárnym dosť rozdiel :) Ešte uvidíme, čo nato jazvečík :)

Ďakujem Vám za rady :)
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod Aris » Štv 26.10.2017 18:02

Skúste radšej Brit Care, tie sú o čosi kvalitnejšie :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Náhrada granúl od Royal Canin

Poslaťod pablox » Pia 27.10.2017 20:52

Ďakujem za info, ale mali len túto značku tak sme zobrali na skúšku tieto. Večer sme jej dali zopár skúsiť a jazvečík ma prenasledoval do kuchyne a potom chodil okolo toho 8kg vreca :D tak vyzerá, že jej chutia, uvidíme ráno :)
pablox
Okoloidúci
 
Príspevky: 7


Späť na Granule a konzervy