akými granulami krmiť-poradíte?

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod dada12 » Pon 24.07.2017 21:13

Poznám toto forum už dávnejšie, ale odpoved som nezistila, tak sa skúsim priamo opýtať. Mám mladého dalmatína-ročného, predtým čo som mala psíka som krmila pro planom, bola som spokojná prvé roky, ku koncu už nie, nakoľko sa pro plan pokazil, Vzhľadom na veľkosť psa, hľadám krmivo tak do 50 eur za 12 kíl a viac. Takže orijen/acana je nad limit. Trainer mu podobne ako psíkovi predtým nechutí, Brit care som skúsila, ale mal po ňom dlhodobé hnačky a tráviace ťažkosti, takže ten určite nie. Dávam taste of the wild, ale nemá tu extra recenzie tiež a nie som s ním spokojná na 100 percent, pes prospieva, ale :kak: nie je ideálne, je ho viac a trochu redšie. čo by ste teda odporúčali okrem značiek čo som spomenula? Možno táto téma pomôže aj iným, lebo sa tú chváli hlavne orijen, acana a trainer, ale prvé dve menované sú pri väčších psoch dosť problém z finančného hľadiska, trainer zase veľa psov nechce.-
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod lenli » Pon 24.07.2017 21:33

Z tych cenovo dostupnych a nespomenutych mas este N&D (pre vacsie plemena low grain) a napriklad este Essential.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod martin_s » Pon 24.07.2017 22:20

Aj u tych Brit care je okrem lamb & rice aj grain-free - salmon & potato...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod tonamie » Uto 25.07.2017 9:07

Ja by som ostala na taste of the wild a bud ubrala davku alebo pridala trochu ryze.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod elfinka » Uto 25.07.2017 9:23

Acana nad limit? Obilne rady su lacnejsie nez essential a spol. a predavaju sa aj po 18kg co ide cena za kilo este kus nizsie. Nevyhoda je ze nie kazdemu psovi sadnu.

Este mozes mrknut barking heads, arden grange. Ja som spoko s uz spominanym essentialom.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod Elis » Uto 25.07.2017 9:29

tonamie píše:Ja by som ostala na taste of the wild a bud ubrala davku alebo pridala trochu ryze.


proc bys tohle dělala?
me to nedava smysl teda...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod Slausa » Uto 25.07.2017 14:25

My máme totw, síce len k mäsu občas, ale chutí mu, aj bobok je v norme.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod lucik » Uto 25.07.2017 16:44

mojim sadol Magnusson Meat&Biscuit Adult - normálne kŕmim surovým, ale na 2 mesiace som zfleku prešla na granule a pekne sadli, dokonca aj beauceronke, ktorej nikdy predtým žiadne grancle nesadli (kadila namäkko).. predtým som aj na víkendové výcviky a dovolenky ťahala mäso, ale sú s tým len problémy, tak teraz beriem Magnusson granule, keď im sadli
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod Slausa » Uto 25.07.2017 19:01

Len škoda, že tam majú len 12 či koľko kolové vreco. Chcela som vyskúšať
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod Elis » Uto 25.07.2017 19:25

nehubnou ti po tom?
bych je zase jednou mohla zkusit - treba uz by je zraly :smile:
jsem ted objevila granule topstein. pro me vyhoda, ze maji i velka baleni.
ac slozenim nemaji byt top - sedi....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod tonamie » Str 26.07.2017 7:11

Elis píše:
tonamie píše:Ja by som ostala na taste of the wild a bud ubrala davku alebo pridala trochu ryze.


proc bys tohle dělala?
me to nedava smysl teda...

Ked pes prospieva a granule zerie nemenila by som. Ryza vie stolicu pekne upravit. Tiez mensia davka, pripadne krmit 2x.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod zuzkazuzicka » Pon 31.07.2017 16:06

Ahojte, ja mam vyborne skusenosti s granulami pre psy od Annamaet. Maju dve rady - original a take bez obilia. Kupujem prave tie bez obilia, nasa Cookie mala problemy s alergiami ale ked sme vyradili vsetko s kuracim masom a obilim, problemy boli prec. Pre mna najlepsie granule vobec.
zuzkazuzicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod vlad911 » Pia 24.11.2017 18:42

Dobry den,
chcel by som sa opytat aky mate skusenosti alebo nazor nazor na granulove krmivo: DELIKAN ORIGINAL CONDITION BEEF 12 kg. Ide mi o to ze produkty tejto znacky maju na tomto fore velmi zlu povest, avsak zlozenie uvede na internete vyzera podla mna velmi lakavo.

Složení:
dehydrované hovězí maso - 42%, rýže - 35%, hovězí lůj, sušená řepná dužina, sušená jablka, Salmon Pro - výtažek z mořských ryb - 3%, hydrolyzovaná drůbeží játra, rozmarýnový olej, ostropestřec mariánský, glukosamin - 300 mg/kg, chondroitin sulfát - 210 mg/kg, probiotika, Yucca Schidigera, minerální látky a vitamíny.
Analytické složky:
Hrubý protein 28%, Hrubý tuk 14%, Popelovina 5,8%, Hrubá vláknina 2,2%
Dopňkové látky:
Vitamín A 16 500 IU/kg, vitamín D3 1 650 IU/kg, Vitamin E 125 mg/kg, Fe ( síran železnatý ) 200mg/kg, I ( jodid draselný ) 0,65mg/kg, CO ( síran kobalnatý ) 0,6mg/kg, CU ( síran měďnatý ) 18mg/kg, Mn ( oxid manganatý ) 48mg/kg, Zn ( oxid zinečnatý ) 110mg/kg, Se ( seleničitan sodný ) 0,2mg/kg
vlad911
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod pigie » Pon 18.03.2019 12:37

Vie niekto ktore z tych lepsich grancli su velkosti vhodnej pre gigantov? Trainerky su nepouzitelne, to sa mi tym pes zadrhne. Nemam naladu kupovat z kazdeho vrecko a zistovat velkosti. Keby ste niekto nahodou vedeli... N&D maxi su velkostne fajn, mensie isto nie, ale tie chcem prave skusit zmenit za nieco ine a najlepsie nekuracie...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: akými granulami krmiť-poradíte?

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 8:53

pls ake granule na cvicenie? take daco vacsie. ale teda aby to nebol sunt. zozerie vsetko, alergie nema, len nech sa to mne dobre drzi :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Granule a konzervy