Co by ste si vybrali

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 18.08.2016 9:34

babkin pes prosperoval a mal super top stolicu na jednotackych granuliach. to ale o kvalite nic nevypoveda a ak je problem skutocne zazivaci, experimenty nie su na mieste a je skutocne dolezite vybrat nieco fakt dobre aj zlozenim.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod dugy » Štv 18.08.2016 11:52

Leila Tobrok píše:babkin pes prosperoval a mal super top stolicu na jednotackych granuliach. to ale o kvalite nic nevypoveda a ak je problem skutocne zazivaci, experimenty nie su na mieste a je skutocne dolezite vybrat nieco fakt dobre aj zlozenim.


ano to mas pravdu ... preto som našiel ešte aj tie ... okrem toho čo chalan napisal .. .:D ... treba mať s najviac možností ..

no stále nerozumiem dôvodu prečo nemože byť na BARFe ... ten psik ... šak nič prirodzenejšie a citlivejšie na žaludok nie je .. či ?? :angel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 18.08.2016 11:56

no ani nie. mne sa vratilo stneco s katastrofa zazivacimi problemami od majitelky. islo k novej majitelke a surove absolutne nie - hned hnacka, zvracanie... jedine co jej upravilo stolicu a co jej sedi je timber wolf... ak dostane maso vzdy ma redsiu stolicu... pomaly sa to lepsi, ale nie je to stale to prave... takze v tomto pripade tiez barf nesadol...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod vavrena » Štv 18.08.2016 17:05

Ale to neexistuje, že "barf" nesadne. Barf je jedlo. Nemôže nesadnúť "jedlo." To znamená, že šteňa nemá správne vyvinutý tráviaci trakt, čo znamená, že v najdôležitejšom vývine - v tom šteňacom, majú dostávať normálne jedlo, nech sa im všetko správne povyvíja, a nech sa nastavia kyseliny v žalúdku, a potom už strávia čokoľvek, aj tie granule. Opačne to nefunguje.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod dugy » Pia 19.08.2016 6:58

Leila Tobrok píše:no ani nie. mne sa vratilo stneco s katastrofa zazivacimi problemami od majitelky. islo k novej majitelke a surove absolutne nie - hned hnacka, zvracanie... jedine co jej upravilo stolicu a co jej sedi je timber wolf... ak dostane maso vzdy ma redsiu stolicu... pomaly sa to lepsi, ale nie je to stale to prave... takze v tomto pripade tiez barf nesadol...



viem že si chovateľ a odborník .. ale každa zmena krmiva ma za nasledok zmenu stolice .. niektora viac ina menej .. no BARF musi sadnuť každemu a ak nesadne problem je niekde inde podľa mna a to v crevnej mikroflore a podobne lebo vsetky granule su upravovane ... a teda menej vyzivne ako barf ... ale je jasne ze ked je na barfe je redsia stolica ... (ešte som nevidel vlka a podobne s tuhou stolicou ako pes ... ) ... :angel: :angel: :angel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod dugy » Pia 19.08.2016 6:59

vavrena píše:Ale to neexistuje, že "barf" nesadne. Barf je jedlo. Nemôže nesadnúť "jedlo." To znamená, že šteňa nemá správne vyvinutý tráviaci trakt, čo znamená, že v najdôležitejšom vývine - v tom šteňacom, majú dostávať normálne jedlo, nech sa im všetko správne povyvíja, a nech sa nastavia kyseliny v žalúdku, a potom už strávia čokoľvek, aj tie granule. Opačne to nefunguje.


JJ preto sa odporuča aj štenatam kosti so surovým masom a maso ako take ... :-) :fizel: :angel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod Gulino » Pia 19.08.2016 17:37

Prepacte diskuteri, len tato tema mala byt o uplne niecom inom. Odklonika sa od zadania.Ja som potrebovala poradit , napisat skusenosti z tychto 3 znaciek, ine nemozeme. Pisem o problemoch v inych casiach. tato tema na to nie je urcena.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 20.08.2016 6:40

Ja som dlho krmila dietou kvoli alergii, mali sme Hills.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod dugy » Sob 20.08.2016 7:06

Ahoj ... Ano ale nedala si žiadny dôvod prečo práve tieto 3 ktoré sa cenovo hýbu veľmi divne a preto sa každý snaží pomôcť a poradiť ... A jak je vidieť asi s danými nemá vela ludi skúsenosť. ... Kazdopadne ak existujú malé balenia z toho tak kup malé.balenia a odtestuj nwm v čom máte problémy takze
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod Gulino » Sob 20.08.2016 18:37

zuzkabluzka píše:Ja som dlho krmila dietou kvoli alergii, mali sme Hills.



dakujem za radu, prezerala som recenzie, ludia maju sHills dobre skusenosti. Potrebujem Low fat, tak ma kazda rada cloveka, co s tym ma skusenost potesi.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod sagitta » Štv 01.09.2016 11:34

Tiež by som znovu pouvažovala nad Barfom. Pred pár rokmi som zažila psíka, ktorý mal tráviace ťažkosti. Najskôr sa skúšali veterinárne granulky, po čase už bol problém aj s týmito granulkami a prechádzalo sa na iné veterinárne. Napokon to vyriešil Barf, ale s tým, že sa skrmovalo kuracie a k tomu sa pridávali kvalitné sušené bylinky. Psík sa popravil, upravila sa srsť aj žalúdok. Aj keď to znie neskutočne, stojí to za úvahu.
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod krista » Sob 10.09.2016 22:42

sagitta,napr. pre mňa to neznie neskutočne,pre mňa je to úplne logické :smile: ja považujem za zázrak ak dajú psa dokopy granule :nwm:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Co by ste si vybrali

Poslaťod Gulino » Pon 12.09.2016 19:28

sagitta píše:Tiež by som znovu pouvažovala nad Barfom. Pred pár rokmi som zažila psíka, ktorý mal tráviace ťažkosti. Najskôr sa skúšali veterinárne granulky, po čase už bol problém aj s týmito granulkami a prechádzalo sa na iné veterinárne. Napokon to vyriešil Barf, ale s tým, že sa skrmovalo kuracie a k tomu sa pridávali kvalitné sušené bylinky. Psík sa popravil, upravila sa srsť aj žalúdok. Aj keď to znie neskutočne, stojí to za úvahu.

Presli sme si to, zial, pre nas BARF je nevhodny.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy