Madarska vyzla+NO granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Pia 25.03.2016 7:33

Dobry den, som tu uplne novy a rovnako aj novy majitel prveho psa /okrem ineho terapeuticky nastroj pre syna/.
Len pre zaciatok uz cca 6 noci travim citanim fora, takze ucite niekolko 100stran mam za sebou. I tak som si dovolil napisat.

Cize pred tyzdnom k nam pribudla:
sucka, madarska vyzla /mama/ otec asi NO /slova darcu/, narodena 21.1.2016, cierna, UZASNA
teraz cca 6,8-7,0kg, doktora MVDr. Feherova Senec - velmi mily clovek, zevraj psik krasny a dobre stavany, odhadovana velkost v dospelosti cca 30kg, podla srsti a vizualne psik zdravy, leskla srst

aktualne bojujeme s cervamy /1.odcervenie majitel, my uz 4krat pasta/

Ale moja asi najdolezitejsia otazka je ohladom stravy. Najprv zaklad.
Na BARF sa zatial necitim-vedomosti skusenosti /cas ani financie nie su rozhodujuce/
Varena strava otazna - skusenosti /v domacnosti varim ja, cas ani financie nie su rozhodujuce/

Zatial granule kym ziskam skusenost, pripadne konzervy?
Alebo radsej uvarim /bez soli a pod/ ako konzervu?

Darca /majitel,chovatel/ krmil
Pedigree
Tak som v noci /steniatko pribudlo k nam podvecer/ letel do Tesca a kupil Pedigree Vital Junior. To jedla asi 3-4 dni. Potom noci na forach, internete a pri uceni hygienickych navykov /psik je zatial v interieri RD/.

A na odporucanie a pocit z web stranky som kupil

Arion Premium Puppy Large Breed
Zlozenie: zrniny, maso /kuracie maso min. 30%/, hydrolizovana kuracia bielkovina, rastlinne produkty/repne rezky/, oleje a tuky, vajcia a vajecne vyrobky, ryba a rybie vyrobky, min. latky, pivne kvasinky, Lecitin, F.S.O., chondroitin, glukosamin,juka extract. Neobsahuje farbiva.
Bielkoviny:26%, tuk:14%, vlaknina: 2,0%, popol:6,0%, vlhkost:9%, vapnik: 1,2%, fosfor:0,80%, med 5mg/kg, vit A 200001.E. vit D3 1500 1E vit E 150mg/kg, vit C 40mg/kg, biotin 0,2 mg/kg
/zdroj slovensky preklad na neoriginalnom 1kg baleni-vazene krmivo/
Odporucanie susedka s labradorom, zdroj chov.potreby pri TESCO Senec. Velmi mily personal.

Hovienka mavala vacsie, atrosku redsie ale zevraj to mzoe byt aj tou pastou porti cervom. Hovienko vsak s Arionom menej zapacha ako z Pedigree a podla mna aj normalnejsiu farbu /poznam dokladne kedze v kazdom hladam cerviky/

Lola vsetko celkom s chutou zjedla, ale nepotrhala sa za tym. Stale pri prechadzkach vsak konzumuje travu ci skor suche vetvicky bylin. Zboznuje tymian a rozmarin v zahrade. Je to zle, mam zakazat?

A ked som to prestudoval tak som zistil ze asi tiez nic moc, tak som sa vydal na radu do miestneho zavedeneho chov. produktu. A kupil

Josera Senzi Junior Mit Ente und Lachs
Zlozenie: Reis, Geflugelfleischmehl,Geflugelfett, Entefleischmehl 10%, Kartoffeleiweis, Lachs /getrocknet/ 4%, Geflugelprotein /hydrolisiert/, Rubenfaser, Johannisbrotmehl, Pflanzenfaser, Mineralstoffe, Hefe Chicoree-Wurzel, Flohsanebschalen, Fleisch der Neuseelandischen Grunlippmuschel /Perba canaliculus/ getrocken.
Bielkoviny:30%, tuk:17%, Rohfaser2,3%, Rohasche 6,0%, Calcium 1,2%, fosfor 0,9% natrium 0,3%
/zdroj nemecky prebal na 4kg baleni/
Odporucanie chov.potreby Senec Sponzia. Velmi mily personal, dostal som na vyber z odporucenych toto alebo Fitmin/

Lole velmi chutia. /Mala prvu misku/. Ale zase mam pocit ze by mohla dostat lepsie.

Prosim poradte mi, idealne mozno aj Marco Varhol /ak smiem poprosit/.
V zasade financie nie su rozhodujuce /nie sme bohaci...mame hypo/ ale nechcem psika ani svoju ordinu krmit blbostami a zlozenie potrevin citam a riesim v rozumnej miere /nie sme RAW, ani paleo, ale pecieme si doma kvaskovy chlieb, kupujeme radsej menej ale kvalitne potraviny, domacich chovatelov alebo v dedine poznamych/.

Cize skusim jednoducho.
Idealne krmivo pre takeho psika. Financie nie su rozhodujuce, mozno vsak dve kategorie naj volba a Ekonomicke riesenie, ale nevidim problem v investici 40-70Eur za 15kg balenie, pripadne viac.

Dakujem vsetkym a zelam krasne sviatky, zdravie, zdrave rodiny a psikov.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Margita » Pia 25.03.2016 11:21

Offtopic: sa mi srdco roztopilo,ako milo je to napisane :hi:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod elfinka » Pia 25.03.2016 12:08

Idealne ti asi nikto nenapise, pretoze to je silne individualne. Vo vseobecnosti radsej hladaj krmiva co maju maso na prvom mieste, co zatial nesplnalo ziadne :smile:
Ten fitmin sa mi pozdava viac nez josera, a idealne vyssiu radu (fitmin maxi junior)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Pia 25.03.2016 15:52

Dakujem velmi obom. Chapem ze ultimatna pravda nie je, len zatial som sa trikrat spolahol na radu a mam 3kg prichutenej psenice v znackovom obale, kilecko noname spanielskych granul z nemecka no a posledne tak neviem. Zeby som mal ryzu v zipsovacom vrecku so psom.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Pia 25.03.2016 16:13

To elfinka:nuz v Senci mi dali na vyber ci Fitmin alebo Josera. A ja som dal prednost nemcovi pred bratom cechom. Teraz som pozeral zozenie toho fitminu a faktje to viac o mase ako o obili ci ryzi. Tak myslis ze ten arion aj Joseru mam vyhodit? Pedigre mi povedali ze to vyhodte. Inac dnes v lidli som videl granule 10€ za 15kg. Tak som si predstavil zlozenie. Emulgatorom zlepena muka? A konzerva ze 4perc. Mechanicky separat za euro. To radsej kupim kuracie srdcia za 1,50€ a uvarim.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 25.03.2016 16:15

Ja osobne asi za najlepšie granule dostupné na našom trhu považujem Orijen. Teraz kŕmim N&D Low Grain. Myslím, že značiek, z ktorých sa dá vyberať, je viacero. Hlavne treba čítať zloženie a pozerať percentuálne zastúpenie mäsa (ideálne čerstvého mäsa - nejaký Orijen má obsah mäsa okolo 80% podľa obalu, moje súčasné krmivo nejakých 48%). Osobne by som naozaj dbala na dobrú potravu, špeciálne kým je pes vo vývine.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tonamie » Pia 25.03.2016 16:27

Tiez sa priklanam, ze je to silno individualne, hlavne aby to stena zralo a malo dobre travenie, pozor na hnacky. Tiez pozor na caste striedanie znaciek, aspon skrmit dve 15kg vrecia. A znacky pozri si N&D low grain a Trainer Natural. Vybrat si musis sam. Arion, Josera, Brit, Fitmin, Agil, Happy Dog, Bosch, Husse su premiovky cenovo dostupne ale nie tie naj.
V casti Vyzivove naroky podla plemien su NO aj vyzla spomenute.
Ta trava by mala byt ok, kym ju nevracia. Sem tam prihodit zeleninu, ovocie, velku klbovu kost. Aj maso treba skusit.
Vela krasnych chvil so steniatkom.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Pia 25.03.2016 18:28

Dakujem vsetkym. Velmi. Vazim si to.myslim ze stena je u mna na tretom mieste zivotnych uspechov/zavazkov. Syn-manzelsto-Lola. Dakujemnevedel som ze je vhodne zjest aspon dve 15kg balenia. Tak uz ked mame tu Joseru tak snad si ho nepokazim. Snad. Alebo radsej to darujem a kupim Orijen? Pytal som sa v obchode na Taste of wild ci akonapovedali mi ze maju ale zo skusenosti ze to vela psov nechce jest. Kazdopadne dakujem vsetkym. Tak teraz si striedam postel maleho-38C a pelech Loly lebo knuci ze je sama. A k tomu draha robi caje a na kloktanie. Sobotna pohoda.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod clupko » Pia 25.03.2016 19:34

Margita píše:Offtopic: sa mi srdco roztopilo,ako milo je to napisane :hi:

Offtopic: ze? krasne :smile:

my sme davali stenatu brit care (od chovatelky), potom purina pro plan, skusali sme acanu - ale ta nesadla, hnackoval, a teraz uz dlho krmime essential foods. pre dospeleho psa maju 3 varianty, myslim, ze pomer ceny a zlozenia je dobry. nemozme si dovolit dat 70 eur za vrece, takze take ako timberwolf sme hned vylucili. a na barf nemame skladovacie miesto.
ako uz baby povedali, na prvom mieste by malo byt maso, a kazda ingrediencia granul co najpresnejsie pomenovana: "tuky a oleje" zneju dost hrozne, "hydinovy tuk" je uz lepsi, "kuraci tuk" este lepsi.
a nastudovane uz asi mas, ale pre istotu spomeniem chondroprotektiva - pre potencialne velkeho psika by som podavala preventivne uz od steniatka.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod elfinka » Pia 25.03.2016 20:08

A spominany Orijen je sice mozno najlepsie, ale aj pekelne drahe krmivo - a nikto sa nebude na teba pozerat ze svojmu psovi nedoprajes, ak nebudes kupovat granule za 80/13kg :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Sob 26.03.2016 23:47

Dakujem vsetkym. Tak ako rodine chcem to najlepsie tak aj steniatku. A veľmi zvažujem že aj napriek tomu že Lole Josera smakuje a nezdá sa ani podľa hovienka že by trpela tak urobím poslednu zmenu na trainer http://m.zoohit.sk/detailsInfo/shop/psi ... escription tak snad Lola neutrpí tým že za mesiac štvrte granule? (Pedigre, arion 2dni, Josera asi 10 dní). Alebo mám zostať pri Josere? Cenovo to žiaden hit nie je a zdá sa že ani zložením, neviem kde som mal hlavu pri kúpe? Nechcem si v budúcnosti vyčítať že som niečo zanedbal. A keď si predstavím že denne si ničím zdravie skartulkou 20ks za 3€ tak Lola môže mať kvalitnú stravu. Lásky má určite dosť. Denné je so mnou tak 18 hodín a s rodinkou tak 12. Ale hlavne že synak ktorý sa bál kolo psom chodiť na ulicu aj týždeň v kuse tak už ju nazval svojou sestrou (je jedinacik_/manželka operácia) čo ma teší NAJVIAC už ju hľadí dotýka sa jej a sú spolu v jednom priestore. A Lola akoby to celé vycitila a je úžasné trpezlivá a pokojná a stenacie vlbnutie si necháva na cas keď sme sami v záhrade. Ešte raz ďakujem všetkým za rady a názory a za miesto kde sa môžem podeliť so svojou radostou zo zdravej a šťastnej rodiny už v počte 4ks.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 26.03.2016 23:59

Urcite zmenit na kvalitnejsie.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod lenli » Ned 27.03.2016 0:39

Tak ja neviem ale bojujete s cervami, odcervujete, travenie nebude na tom najlepsie, mate Joseru pre citlive travenie s ryzou a po 10 dni prejdete na trainer s kukuricou a uplne inymi zdrojmi masa.

Josera nie je hit a za tu cenu zozeniete lepsie ( v tejto cenovej kategorii n&d low grain ci brit care - obe povazujem za lepsie ako trainer), ale je by som pokial vyhovuje na travenie spotrebovala to vrece josery a na konci aspon 10 dni zacala domiesavat nove. Kebyze krmite teraz pedigree tak poviem, ze urcite hned menit, ale Josera na mesiac neublizi.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 8:39

to Lenli: dakujem mrzi, ma ze obtazujem, len naozaj ked sa mal drobec narodit tak hodiny na internete, rodicia, babky, skolenia, knizky a navyse 9mesiacov pripravy. Toto bol sice planovane ale realizacia spontanna. tak dakujem za pochopenie. :smile: Snazim sa orientovat v zlozeniach, v ludskej strane mi to ide, v tej psej ani nie...unikaju mi veci ako ryza vs kukurica a druh masa vs iny a podobne....dakujem za upozornenie, asi si budem musiet to niekde spisat do tabulky
Pre mna je to o tom ze vramci moznosti chcem to najlepsie vsetkym /manzelka, syncek, psik,praca.../ a niekedy proste to neklapne...nie naschval.
Skoda ze tu akosi neexistuje nejake universal risenie, mam sem-tam pocit ze ludska strava je jednoduchsia...doma varim amyslim ze celkom zdravo /zena trenuje-takze fitnes strava+vegetarian, synak lahky alergik ale ma rad maso a ja si nepotrpim./

Este raz som vdacny vsetkym. Nechcem Lole pokazit zaludok hned tak zo zaciatku alebo nejako poskodit vyvoj. Nastastie cerviky sa uz v hovienku neobjavuju. Hovienka su teraz viac menej kompatne- anie je ich vela, farba cokohneda, smrad nejaky vyznamny nie je. Akurat vzdy na prechadzke papa aj travu...tak neviem ci to nieco znamena.

Prepacte ze mam tolko otazok. Len ako som pisal som stastny, akurat to nechcem pokazit.
A uplne naj pre mna je to, ze syn ktory ma panicky strach zo psov /kto pozna vie a trvalo to skoro 5 rokov/ tak teraz Lolu pohladi, este su spolu na jednom poschodi domu, skratka pohoda. teda na velmi dobrej ceste.

Este raz vdaka idem pozriet to ND a Brit care. Krasne sviatky :aaa:
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 11:12

Tak skúsime toto. Myslíte že hodnotnejšie ako Josera. Tu doje nech jej to nemeníme každý deň.http://www.krmivo-brit.cz/produkty/psi1 ... -lamb-ri2/ alebo radšej toto? Dakujem až už snáď nebudem otravovaťhttp://www.krmivo-brit.cz/produkty/psi1/superpremium1/krmivo1/dry5/brit-care-puppy-lamb-rice1111111111111111/ ďakujem za rady. Zdá sa že už pána Marca Varhila to nebaví iked by ma aj jeho názor zaujímal. Kazdopadne veľmi veľká vďaka všetkým.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Ďalší

Späť na Granule a konzervy