Madarska vyzla+NO granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Puk » Uto 29.03.2016 21:12

Netreba byť až taký úzkostlivý... Keď ste sa rozhodli pre barf, barffujte, len pozor. U rýchlo rastúcich plemien na príliš vysoké bielkoviny. Treba si dostriehnuť pomer Ca, P a D vitamín... A ak granule, tak určite kvalitnejšie a receptúru pre šteňatá veľkých plemien. A naučiť kŕmny režim - žrádlo na 5 minút, potom zobrať a do ďalšieho kŕmenia ani omrvinku. Ďalšie kŕmenie - 5 minút a miska preč. Ono sa to poddá. Slepačie granule treba dať sliepkam. V takomto veku pre zdravého psa je veterinárna rada hlúposť.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod wer » Uto 29.03.2016 21:20

ja by som sa prilis na veterinarov ohladom krmiva nespoliehala.... cest vynimkam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 22:23

Dakujem, Puk asi mas pravdu ze to prilis prezivam. No uz som taky, ze na blízkych mi zalezi a dost netrpezlivy, ze chcem riesenia vysledky hned. Nasiel som lokalneho dodavateal ND, tak skusim to a hotovo. Ved mozno pristupi na moju hru, ked nechces nemusis ale ine nebude. :jazyk:

To Wer," toto je pani doktorka Feherova, ktora evidentne sa psom venuje uz velmi dlho, robi aj canisterapiu a felixterapiu, sama chova psa/psov, cize nemam pocit, ze by bola neznala problematiky, skor je to o tom, ze asi ultimativna pravda neexistuje a co vyhovuje jednemu, nemusi druhému, nikdy mi nepovoedala, toto je najlepsia znacka, ale kupte si tu u mna apodobne. Podla mna ma vyborny pristup a cena za vstupnu prehliadku, plus odcervenie bolo 7Eur a to som tam bol minimalne 30 minut, co mi priade skor na vyzitie pre nu ako zárobok. :jop:
Naposledy upravil tomankubik dňa Uto 29.03.2016 22:29, celkovo upravené 1
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod vavrena » Uto 29.03.2016 22:28

Daj jej to kura, čo máš v mrazáku, nech sa už poriadne nažere :heh: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 22:31

ved by som aj. ale ked netusim ci mrazim pod -20C a este riesit salmonelu alebo nieco sa mi velmi nechce, ale ked to inac nepojde, tak to pojde takto. :hi:
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod vavrena » Uto 29.03.2016 22:36

:pac: Aj čerstvé môžeš, baktérie nerieš. Fakt.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 22:42

vavrena píše::pac: Aj čerstvé môžeš, baktérie nerieš. Fakt.


no dnes na vychadzke videla asi prvy krat v zivote kohuta-sliepku a dost na to pozerala, a zdalo sa ze niekde v zahlavi sa jeje formuje geneticky zaklad instinktu lovca...tak zajtra ze by sme zautocili na kura? a ked nezje, tak riadne umyjem a upeciem si na veecu. :ha:

apropos, nemate najky dorby typ na komplexnejsie informacie a vychove a vycviku stenata? zatial som riesil viac-menej jej brucho, iked povel 'sadni' dava na prvu supu /podporujem kuskom suseneho masa/ a povel 'domov' tak 50/50...ale asi chcem vela ked ma 8 tyzdnov z toho je 2 u nas.... :nwm:
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 22:54

vavrena píše::pac: Aj čerstvé môžeš, baktérie nerieš. Fakt.

Prepacte, dovolil som si na Vasej stranke pozriet Vase videa, kedze som nemal predstavu co ten dogdancing je a skutocne uprimne nechapem, ako ste presvedcili 5 mesacne stena NO ze ked sa na neho pozriete takto tak ma ucvat okolo vas tri otocky....vazne uprimne kolbuk dole...moj milovany syn na 7 rokov a aj tak sa mu nechce pisat diktat a to nehovorim o citani... :heh:
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 23:16

15301
a aby som nehovoril len tak anonymne tak to je foto: slecna Lola v oblubene j cast zahrady :ahoj:
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Štv 31.03.2016 20:36

Dakujem vsetkym za pomoc a radu. Už druhý deň jeme N&D low grain chicken puppy. Proteín 35 tuk 20 vláknina 1,7 popol 7,3 vápnik 1,3 a fosfor 0,09. Snad je to dobrá voľba. Dakujem ešte raz

Odoslané z Lenovo A3500-FL pomocou Tapatalku
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Puk » Štv 31.03.2016 21:39

Strašne vysoké hodnoty bielkovín a tuku! Málo vlákniny!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Štv 31.03.2016 21:50

Puk píše:Strašne vysoké hodnoty bielkovín a tuku! Málo vlákniny!

Dakujem. Tak idem riešiť ďalej. A to som sa potešil. Nemáš prosím nejaký typ? Budem vďačný za každú radu.

Odoslané z Lenovo A3500-FL pomocou Tapatalku
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Puk » Štv 31.03.2016 22:10

Nehovorím, že je zlé, ale nepáčia sa mi hodnoty pre tohto jedinca. Predsa nie je to rodičovským pôvodom malý, či stredný pes.Určite by som hľadal krmivo, kde by NL nemali byť vyššie ako 25 - 26%, tuky - vysoké tuky sú "špecialita" európskych výrobcov (a zvlášť u policajtov sú vo vysokej obľube :heh: ), ale myslím, že v lete v pohode stačí 14- 15%, v zime o nejaké 2% vyššie, inak trochu zaťažujú pečeň. Vláknina by nemala ísť pod 2,5%, ešte lepšie 3 a viac. Typy na značky nedávam, lebo každému psovi sadne niečo iné, treba skúšať. A dodržať isté zásady pri výbere. Len u šteniat veľmi na experimenty nie je čas, lebo čo sa po :kak: u šteňaťa, v dospelosti sa nedobehne...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Štv 31.03.2016 22:18

Puk píše:Nehovorím, že je zlé, ale nepáčia sa mi hodnoty pre tohto jedinca. Predsa nie je to rodičovským pôvodom malý, či stredný pes.Určite by som hľadal krmivo, kde by NL nemali byť vyššie ako 25 - 26%, tuky - vysoké tuky sú "špecialita" európskych výrobcov (a zvlášť u policajtov sú vo vysokej obľube :heh: ), ale myslím, že v lete v pohode stačí 14- 15%, v zime o nejaké 2% vyššie, inak trochu zaťažujú pečeň. Vláknina by nemala ísť pod 2,5%, ešte lepšie 3 a viac. Typy na značky nedávam, lebo každému psovi sadne niečo iné, treba skúšať. A dodržať isté zásady pri výbere. Len u šteniat veľmi na experimenty nie je čas, lebo čo sa po :kak: u šteňaťa, v dospelosti sa nedobehne...

Veď toho sa obávam že mu poseriem život v dobrej viere že dávam to naj. Myslel som že veľa masa a ešte pekne špecifikované, tak to má byť. Nuž tak idem hľadať. Ďakujem

Odoslané z Lenovo A3500-FL pomocou Tapatalku
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod lenli » Pia 01.04.2016 8:17

Pre stenata velkych plemien beru uz ND dospelacke - tie stenacie su fakt dost nabusene pre velke plemeno. Sice aj tie dospelacke su mierne nad Pukove odporucania, ale maju hodnoty ako all stages krmiva a vapnik a fosfor v spravnom pomere. Stena ale ma byt chude, tak pokial uvidis, ze zacina byt prilis tlste tak bude treba pozriet granule s nizsim tukom.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy