Madarska vyzla+NO granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod lenli » Ned 27.03.2016 11:28

Neobtazujes. Ak by sa ti chcelo este studovat tu je zoznam co v zlozeni granul najdes a co to vlastne je http://www.najlepsiekrmivo.sk/clanky-a- ... -pre-psov/

V zlozeni je dobre sa vyhnut nepresne specifikovanym ingredienciam( ked pisu obilniny - ak to je na nakupnom zozname vies co kupit v obchode? Ale ked pisu ryza tak vies) , vedlajsim produktom a chemickej konzervacii. A potom mas pravdeze ingrediencie roznej kvality - na to ta linka hore ako taky nejaky zakladny prehlad.

Z tych brit careov ta prva linka - large breed junior.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod vavrena » Ned 27.03.2016 11:42

tomankubik píše:...len naozaj ked sa mal drobec narodit tak hodiny na internete, rodicia, babky, skolenia, knizky a navyse 9mesiacov pripravy. Toto bol sice planovane ale realizacia spontanna. tak dakujem za pochopenie. Snazim sa orientovat v zlozeniach, v ludskej strane mi to ide, v tej psej ani nie...unikaju mi veci ako ryza vs kukurica a druh masa vs iny a podobne....dakujem za upozornenie, asi si budem musiet to niekde spisat do tabulky
Pre mna je to o tom ze vramci moznosti chcem to najlepsie vsetkym /manzelka, syncek, psik,praca.../ a niekedy proste to neklapne...nie naschval.
Skoda ze tu akosi neexistuje nejake universal risenie, mam sem-tam pocit ze ludska strava je jednoduchsia...doma varim amyslim ze celkom zdravo /zena trenuje-takze fitnes strava+vegetarian, synak lahky alergik ale ma rad maso a ja si nepotrpim./

Este raz som vdacny vsetkym. Nechcem Lole pokazit zaludok hned tak zo zaciatku alebo nejako poskodit vyvoj.


Na základe tohoto si myslím, že skončí pes na normálnej strave. Keď sa tak staráte o svoju životosprávu, tak zistíte, že nechcete psa ukracovať, prelustruješ veci o prirodzenej strave, zistíš, že to vôbec nie je zložité, a že je to len o sedliackom rozume, a že to má len pár základných pravidiel, a onedlho budeš už prispievať v téme barf :heh: . Kľudne sa uč za jazdy, pes sa mäsom neotrávi, neboj, má na to žalúdok :lol:
A áno, to mäso a kosti, to je to universal riešenie, ktoré hľadáš.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod lenli » Ned 27.03.2016 12:08

vavrena píše:Na základe tohoto si myslím, že skončí pes na normálnej strave.


Inak tiez si myslim :no: Ale tak pokial je clovek zaciatocnik a nema nikoho skusenejsieho po boku tak granule v stenacom veku su fajn.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 12:59

Dakujem aj ja si myslím, len je tu obáva z vyváženosti. U ľudí som si viac menej istý u psíka je mi to ešte ťažko ale možno chcem byť múdry príliš rýchlo. Vdaka a krásnu nedeľu. U nás oslávime prechádzkou v krásnom počasí.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Margita » Ned 27.03.2016 13:19

aa potom aj sem nejake tipy :lol:
viewtopic.php?f=17&t=11185&start=2835
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 19:27

To Margit: tak ja už veľký kulinárske nie som. Dnes len zapečené brokolica so zemiakom a spaghetti carbonara na večeru. Ale keď bude niečo zaujímavé tak sa podelím.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 19:33

Tak večer paráda:
Vlhká Josera odmietla
Suchá Josera 4 granule
Vlhký Arion 10granul
Suchý Arion 10 granul
Suchý Arion + kúsok konzervy Pedigree ani som nestihol umyť ruky kým zjedla.
Som trocha nešťastný. Neviem či sa prispôsobiť psovi alebo jeho zdravej strave. A nechcem riskovať keď je vo vývoji že nebude zdať, aj keď draha mi hovorí že mám skúšať dovtedy tu Joseru kým nebude a že keď nechce zobrat preč.
Apropos je nejaká dobrá kniha niečo ako základy so stenatom?
Dakujem.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Lindchen » Ned 27.03.2016 19:38

Pokiaľ jej chutí to pedigree, len to s tým opatli, nech jej to tam vonia a postupne uberať, až bude žrať samotné granule. Príp. teda predsa len skús niečo naštudovať o BARFe, ako píše vavrena, dá sa to aj zapochodu alebo sa priebežne spýtaš tu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod wer » Ned 27.03.2016 19:54

Tiez hlasujem za barf :no:
Nie je to az taka veda, ako vyzera... Vyziva ludi je isto narocnejsia. A pri vyzive psa nemas ani pri kvalitnych granuliach istotu. Treba nastudovat zaklady a uvidis, ze to pojde. Ohryzanim kosti sa navyse aj zabavi a je to zaujimave pozorovat :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod pigie » Ned 27.03.2016 20:14

Ak ti nezere granule, alebo chce nekvalitne granule, tak isto radsej barf!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Ned 27.03.2016 20:54

Dik tak dám rýchlokurz barfu a utorok hajde na nákup. Doma mám len mrazeného kura. A to sa bojím. Skusim lososa ale tak. Snad rybounic nepokazim ak je v súši kvalite. Dakujem za rady a podporu. Krásny večer a veľa vody vsetkym
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 8:21

zdravim tak sme zatial v stadiu kedy Lola zje len toto http://pethome.sk/psy/13248-arion-dog-o ... 55116.html je to Arion Puppy Large breed a musim jej to zaliat vyvarom z kurata. :lol:

ale vcera syn s nou bol na voditku na prechadzke asi 3 hodiny a bol uzasny, nakoniec mu driemala v aute s hlavou na kolenach...vcera bol fakt uzasny den...skoro uplne sa zbavil strachu

a vecer urobil manzelke veceru-omeletu s oblohou uplne uzasnu
podotykam ze syn ma 7 rokov teraz nedavno

no a dnes rano sa chcela Lola hrat tak dvakrát stekla a uz je strach znova tu :ach: :ach: ach jo.

dnes o 16.00 mame vetosku tak uvidim co povie.
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod Sunny » Uto 29.03.2016 15:17

Ja len k tej tráve - moji sa teraz doslova pasú, mladá jarná trávička im proste chutí, nie je za tým žiadny problém so stravou alebo trávením, je to tak každú jar. Takže možno za tým nebude žiadny problém ani u vás.
A moc vám držím palce :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Madarska vyzla+NO granule

Poslaťod tomankubik » Uto 29.03.2016 19:30

Dakujem prišli sme od vetosky. Dostali na skúšku Trovet puppy. No zloženie vyzerá skôr ako pre sliepky. Jej nazorna Barf je pozitívny, len nám ( rýchlo rastúce plemeno a neskuseny majiteľ) to veľmi neodporúča. Žiaľ, povedala, že nájsť tie správne granule môže dosť trvať. Dala typy, nie na značky, ale na očakávané výsledky hovienka a srsti.
Dnes sme zase skúsili Joseru zaliatu kuracím vývarom, ani kúsok, tak Arion s vyvarom a trochu bio /no bio je to z domáceho chovu ktore davam aj synovi ako spolahlivy zdroj/ kuracieho masa z vývaru. Zjedla tak pol dávky. Tak zajtra skusim niečo iné. Ten Trovet asi skusat nebudem,mäso je až na tretom mieste v zlpzeni. Tak skúsim zajtra niečo kúpiť a uvidím. Dakujem vsetkym za rady.

Odoslané z Lenovo A3500-FL pomocou Tapatalku
Naposledy upravil tomankubik dňa Uto 29.03.2016 22:21, celkovo upravené 1
tomankubik
Nováčik
 
Príspevky: 27

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy