Mifuma

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Mifuma

Poslaťod daro22 » Str 23.03.2016 13:14

Ahojte,
Co si myslite o tejto znacke granul? Na Slovensku je relativne kratko jeden predajca. Granule su za dobru cenu.
Zevraj sa jedna o kvalitne krmivo nemeckeho vyrobcu, ktory sa venuje najma vyrobe krmiva pre hydinu, vtactvo, kone.
Konkretne by ma zaujimal Vas nazor na granule pre stenata. Dakujem.
http://www.mifuma.sk/
http://mobiles-futter.de/shop/de/Hundef ... ction_ms=1
daro22
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mifuma

Poslaťod vavrena » Str 23.03.2016 13:19

Zusammensetzung: Fleisch und tierische Nebenprodukte (davon mind. 25 % Huhn), Getreide, pflanzliche Nebenprodukte, Öle und Fette, Fisch und Nebenprodukte, Milch und Milcherzeugnisse, Mineralstoffe.

(Vitamin E 130 mg)

Preklad:
Zloženie: Mäso a živočíšne vedľajšie produkty (z toho min. 25% kura), obilie, rastlinné vedľajšie produkty, oleje a tuky, ryby a vedľajšie produkty, mlieko a mliečne výrobky, minerálne látky.

Z toho vyplýva:
Chemicky konzervovaná bližšie nešpecifikovaná zmes vedľajších produktov úplne všetkého.

A z toho vyplýva ja tá "dobrá" cena :lol: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mifuma

Poslaťod daro22 » Str 23.03.2016 13:43

Mno, nepotesilo. :p
Urovnovo by ste to do akej kategorie zaradili?
Vedeli by ste pripadne prosim poradit aj ktore granule pre 4 mesacne, 11 kilove stena australskeho dobytkarskeho psa?
Viem, ze clovek by si to tu mal najst. No ja tu bruzdim uz cca mesiac a fakt neviem co kupit. Velke mnozstvo protichodnych nazorov. :)
daro22
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mifuma

Poslaťod vavrena » Str 23.03.2016 13:52

To najkvalitnejšie a najprirodzenejšie, čo môžeš šteniatku dať, a na čom sa psy vyvíjali a šľachtili celý čas, je mäso. Pozri do sekcie Surová strava.

Z granúl sa logicky pozri na tie drahšie, granule, ak majú obsahovať kvalitné suroviny, nebudú mať "dobrú" cenu, a je tu kdesi aj téma, ktorá sa venuje jednotlivým plemenám. A žiadna kukurica, sója, atď. A zloženie potrebuješ konkrétne, že z čoho to je, pozeraj sa na také, ktoré sú konzervované tokoferolmi - vit. E - v zložení asi 4-5 krát vyššie čísla než tutok 130 mg...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mifuma

Poslaťod daro22 » Str 23.03.2016 14:47

Vdaka, uvazoval som aj nad masom. Len neviem ci by som mal tolko casu aby to mal vyvazene kazdy den.
Skor som sa teda priklanal k neakej kombinacii maso/granule.
daro22
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mifuma

Poslaťod daro22 » Str 23.03.2016 15:02

https://abc-zoo.sk/11117-acana-dog-pupp ... 18-kg.html
Je toto prosim dobra volba k dannej kombinacii?:)
daro22
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mifuma

Poslaťod krista » Štv 24.03.2016 23:05

daro22 píše:Vdaka, uvazoval som aj nad masom. Len neviem ci by som mal tolko casu aby to mal vyvazene kazdy den.
Skor som sa teda priklanal k neakej kombinacii maso/granule.

Offtopic: na surovej strave je úžasné práve to,že nemusí byť vyvážená každý deň :no:
práve u šteňaťa by som nešla do kombinácie mäso - granule...buď jedno alebo druhé... rozhádže sa pomer Ca/P čo u rastúceho psa môže narobiť galibu....keď sa neodvážiš do mäsa,tak potom kvalitné šteňacie granule...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Mifuma

Poslaťod hriva » Pia 25.03.2016 1:18

Z tých lepších pozri Orijen, Acana, Timberwolf, Fish4dogs, FirstMate, z lacnejších si pochvaľujú N&D, Arden Grandge
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Mifuma

Poslaťod daro22 » Pia 25.03.2016 12:35

Vdaka za rady.
Uz som kupil mensi balik Acana na skusku.
No tu kombinaciu som myslel tak, ze ked budem mat cas, pes bude papat maso, ak bude casu menej, tak bude zrat granule.
Zle aj tak? V percentualnom vyjadreni by som to tipol tak na 70/30.
daro22
Okoloidúci
 
Príspevky: 5


Späť na Granule a konzervy