Cibau

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Cibau

Poslaťod terik » Pon 30.05.2011 21:09

Cibau prestávajú vyrábať taliani a pustili sa do toho srbi, a robia problémy, takže asi koniec Cibau na Slovensku ...
terik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Žilina

Re: Cibau

Poslaťod Marco Varhol » Pon 30.05.2011 21:41

FARMINA PET FOODS d.o.o. INDIJA Serbia. No ked som davnejsie o Farmine pisal, ze tolko hypermarketovych produkov snad uz nejde vyrobit a v Taliansku v tejto triede patria k hlavnym vyrobcom. No Cibau je daleko za uspechom na talianskom trhu tak pokus predavat blizsie k vychodnej Europe z mucok velmi nizkej kvality. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Cibau

Poslaťod Buli » Pia 19.08.2011 9:13

Zdravím.
Mám 8 týždňových psíkov plemena Welsh springer spaniel a snažím sa urobiť im len to najlepšie. Som laik, preto sa obraciam na toto fórum. Po dlhých hodinách až dňoch strávených študovaním krmív pre štenatá som dospel k tomu, že Cibau je asi to najlepšie, čo im môžem ponúknuť (porovnával som však len Eukanubu a Enovu, ktorá je na trhu nová). Po vzorkách som kúpil hneď 15 kg balnie, pretože žiadne problémy neboli. V zložení som nenašiel nič, čo by mohlo byť negatívne. Ako som si však prečítal toto fórum, dosť som zostal zarazený negatívnymi hláškami o tomto krmive. Myslím však, že väčšina sa prikláňala k Cibau, hlavne po osobných skúsenostiach, čo je jeden argument. Na druhej strane je však Marco a Amaguk. Príspevkov je síce viac negatívnych, no autormi sú len dvaja prispievatelia, možno viacej, ale tí prispeli len jedným príspevkom. Keďže sa mi však zdáte ako odborníci, hlavne Ty Marco, tak mi odpovedz prosím Ťa na jednu otázku: Tej sóji som nechcel veriť, tak som sa išiel pozrieť do garáže a hľa: rastlinný olej, hovoril si, že v iných rečiach je tam sójový olej, tak ja mám na vreci EN: vegetable oil, a čuduj sa svete I: olio vegetale. Tak čo na to? Jedná sa o krmivo Cibau puppy formula. Prosím vyjdrite sa, lebo nechcem dávať psíkom nič, čo by im uškodilo.
Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere alterum non laedere, suum cuique tribuere.
Buli
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Cibau

Poslaťod Marco Varhol » Pia 19.08.2011 20:16

Po dlhých hodinách až dňoch strávených študovaním krmív pre štenatá som dospel k tomu, že Cibau je asi to najlepšie, čo im môžem ponúknuť (porovnával som však len Eukanubu a Enovu, ktorá je na trhu nová).
No mam pocit ze tie hodiny studia ti nepomohli. Vybral si si fakt porovnatelne krmiva.

olio vegetale... V Taliansku firma nakupovala sojovy olej z coho to teraz vyraba v Srbsku sa uz nikto nedozvie. Preto ten text rastlinny olej. Maz len dve moznosti bud je repkovy alebo sojovy. Oboje su super v krmive. :joint:

Snad je lepsie sa spytat na talianskych forach...

Ciao.
Poco fa ho chiamato un veterinario .
Parlando di crocchette le ho detto che usavo Cibau.
Mi ha risposto di lasciarle perchè non sono un buon alimento.
Mi ha consigliato le solite: Eukanuba, hills, royal e anche trainer.
Cosa pensate a riguardo?
Mi consigliate di continuare con la linea Cibau?
A me dagli ingredienti non mi pare male.

Ho avuto una brutta esperienza soprattutto con il gusto al pesce.
il cane ha avuto una brutta gastrite, vomito e dissenteria.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Cibau

Poslaťod Faya » Sob 29.12.2012 1:33

Cibau používame zo zdravotných dovodou ako nahrašku za "super drahe krmivo" som s nim spokojna, krpata tiez. Je pravda, ze som sa s tým stretla i na výdtave a kočka sa mi snazila natrepat do hlavy niečo co mi tam nemohla dostat, ale ako granule by som odporucala ak su nejake zdravotne problemy... Máme vyskusane rybacie (28% losos, 55% ryza) / kočka na vystave tvrdila ze sa pomýlili ASI na etikete/ ale inac v pohode, len beznu ryzu do nej uz nedostanem. V januári beriem granule s jahnacim masom a tam to vyzera slubnejsie. Od farminy máme vyskusanú i inu radu, a zatial som bola spokojna...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cibau

Poslaťod miro.o » Pia 22.08.2014 21:57

Draco píše:No so zaujmom som si precital veci, ktore som objavil v tejto diskusii a doslova som ostal prekvapeny. Ja krmim Cibauom svoje bullmastiffy 2 roky a nemozem na toto krmivo povedat nic zle. A to doslova a do pismena. Niekto si tu asi najskor myli dojmy s pojmami. Takze k Cibau, pokial ma niekto problem s krajinou povodu, tak upozornujem, ze ide o novu fabriku v Neapoli a ze ak sa niekto riadi v dnesnom svete nadnarodnych spolocnosti a konzorcii krajinou povodu, tak je naivny (absolutne to plati u Pedigree, ktore patri do konzorcia Mars). A teraz k veci, neviem, kto z tu zucastnenych mal moznost navstivit nejaku fabriku na granule, ale v kratkosti vysvetlim: zakladom vsetkych granuli je masokostna mucka ku ktorej sa pridavaju dalšie latky, oleje, vlakniny, kvasnice, popol, atd.(u protialergickych sa vynechava soja, lepok, atd., hladaju sa alternativy s ktorymi sa pes nedostava do kontaktu bezne - napr. masokostna mucka z tresky + ryza, atd.) Podla toho z coho masokostna mucka pochadza sa potom granule nazyvaju a delia, ked z jahnata tak lambky, u ryb najcastejsie ide o masokostnu mucku z tresky - fishky, kanadania radi pridavaju aj schranky morskych lasturnikov, ci susene lesne ovocie - napr. First Mate. Podla kvality pouzitej suroviny sa granule delia na nezaradene, premium, superpremium, platinum, atd. To je anglofonne delenie, kazda krajina to ma po pripade inak, ku prikladu jeden z najvacsich producentov na svete Brazilia to ma inak. Druhy najdolezitejsi moment pri vyrobe granul je ich konzervacia, ta sa v sucastnosti najcastejsie uplatnuje pomocou vitaminov. No su tu aj vyrobcovia ako Royal Canin, ktori dodnes konzervuju benzoanom, pre tych co sa nepamataju pripominam, ze to je latka, ktora vyvolala vlnu nepokoja v 90. rokoch 20. st. a nasledne masivne stahovanie potravin konzervovanych touto latkou, nakolko sa prislo na to, ze ide o karcinogen. Domnievam sa ze u jednej z mojich suciek, prave tato znacka zposobila obrovske problemy so zazivanim, ktore ma nutili prejst okamzite na inu znacku. Krmil som aj First Mate so striedavo dobrymi vysledkami a mnohymi inymi znackami. Nakoniec som sa dostal k Cibau a este ku krmivu Dog Club. Tieto krmiva su nasimi chovatelmi nepravom ponizovane a urazane, no ja mam v mojom chove s nimi vyborne vysledky. Dalsia moja sucka sa ku mne dostala od nie prilis zodpovedneho chovatela vo velmi zubozenom stave s rozsiahlou koznou alergiou. Nepomahala medikamentozna liecba, testy, ani vystriedanie 7 zverolekarov. Po dokladnom studiu som sa rozhodol k detoxikacnej diete pomocou znacky Dog CLub Sun, ktoru kombinujem obcas s podobnym krmivom od ProPlanu, aby bolo spektrum chuti o nieco pestrejsie. S oboma krmivami mam neuveritelne vysledky a podotykam, ze ide o velmi vaznu alergiu, ktoru som nevedel zastavit rok (nepopieram, na trhu su aj ine kvalitne znacky - napriklad velmi dobre su Hillsky). Prva psica, ktoru som spomenul v suvislosti s Royal Canin, ma slabsi zaludok, mal som skutocne problemy dat ju dokopy a vyskusal som vsetky zname aj nezname znacky. Cibau Adult Large je proste pre nu dokonaly, ma doslova ukazkovu stolicu. To iste mozem povedat aj o krmivach Dog Club Premium. Po mojich skusenostiach mozem povedat len jedno, cena a krajina povodu nerozhoduju o nicom. Koniec koncov mozete mi verit, ze ani marza predajcov nie je vzdy mala. Dnes po mojich skusenostiach vsetkym radim, nech si prezru vzdy zlozenie krmiva a hovoria o nom, az ked krmivo vyskusaju, hovorit o nejakom odtiahnuti psa od krmiva s nechutou, tak to teda pozeram, ci si niekto nemyli psa, coby psovitu selmu s homo sapiens sapiens. Ked teda nie su niekomu granule po chuti, tak nech krmi najnovsimi krmivavami s granulovanym lisovanym susenym masom - napr. http://www.baron.cz, ale nech sa pripravi na to, ze ho to bude stat viac ako jeho osobna mesacna potrava. Pri mojich troch bulikoch vylucene, su stastni a nechyba im nic, o com svedcia aj uspechy alergickej damy na vystavach. Este si dovolujem upozornit, ze nie som ziadny distributor ani s nijakym nespolupracujem, len som si dovolil na tomto mieste vyjadrit svoje skusenosti.

Ubehlo 6 rokov od tvojho príspevku, ako sa ti za tu dobu osvedčili Cibau? Idem meniť po 3r.granule, lebo tie Royaly mi už vôbec nechce žrať a veterinrka mi odporučila granule Farmina.
miro.o
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy