Trainer Natural

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer Natural

Poslaťod Sendy* » Pia 04.04.2014 19:56

renqa píše:Nemáte niekto skúsenosť či Trainer Natural chutí psom viac ako Trainer Fitness? Lebo môj ten Fitness nechcel vôbec jesť a mal z neho aj zápchu, tak teraz neviem či sa oplatí skúsiť Natural.


Je to individuálne, ale nám nechutili ani Natural ani Fitness :nwm:
Obrázok
Sendy*
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Prešov

Re: Trainer Natural

Poslaťod Siel » Str 05.11.2014 16:06

Dneska som malemu kupila Trainer natural puppy junior mini, a bola som az prekvapena ake su oproti mediumkam malinke... :/ mam strach ci to nezacne vysavat do seba...ma ich niekto????
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Trainer Natural

Poslaťod Maxíček » Uto 27.01.2015 14:01

My sme mali najprv Britky, po nich mal silné hnačky. teraz sme prešli na Trainer Natural Junior Puppy mini. Tieto mu chutia "až moc" (zjedol by aj misku), aj :kak: je OK. :yes:
Maxíček
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Trainer Natural

Poslaťod VeronikaS » Uto 24.03.2015 18:08

Aj my sme prešli na Trainer Natural Puppy Mini..sú síce malinké, ale chutia, vždy spapá celú misku..dokonca sa mi zdá, že aj srsť má takú krajšiu, lesklejšiu..čiže spokojnosť z našej strany :yes:
VeronikaS
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Pia 07.08.2015 14:37

Teraz som čítala článok, čo je publikovaný v augustovom dteste. síce sa týka mačacích granúl, ale v Trainer Natural Adult With Fresh Chicken boli nájdené vyššie množstvá mykotoxínov :ua: (zearalenon 1100 µg/kg, fumonisin 15 900 µg/kg a T+HT2 31 µg/kg). Hm... v celkovom teste mačacích granclí dopadli preto najhoršie. Nečakala by som to práve od tejto značky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod sarach » Sob 08.08.2015 16:26

U nás Trainerky úplne že NIE. Inak ak by mal niekto záujem o nenačaté MAXI LIGHT 12,5kg vreco ... dajte vedieť. Donesiem na trase H. Saliby - Šaľa - Mojmírovce - Ivanka pri NR. :smile:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Pon 10.08.2015 7:37

ja som nimi asi pred 5 rokmi kŕmila a bola som spokojná :ua: ale tento rok je celkovo zlý na mykotoxíny v kukurici
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Marco Varhol » Pon 10.08.2015 21:26

Dtest je vytahovac penazi od najivnych zakaznikov. Neodpovedaju na zakladne otazky testovania a to su nazov institucie, ktora testy vykonala, miesto odberu, sterilita atd...

Popletene fotky krmiv s textami len dokazuju, ze tito diletanti ani nevedia co testuju. Precital som si prvu vetu o testovani podielu bielkovin a hned mi bolo jasne, ze redaktor je dost mimo. Na Slovensku sa hodnotia N-latky a nie bielkoviny napr. Kjeldahlovou metodou. Ak chcem nieco testovat tak sa musim vyjadrovat odborne.
Konzultoval vysledky testov s veterinarom. To som rovno spadol zo stolicky.

Pri odbere sa uvadza cislo sarze podla ktoreho sa kontroluju vsetky krmiva. Obal nesmie byt poskodeny a musi byt dodrzana skladovatelnost produktu. Preto odber krmiva na kontrolu neziaducich pliesni sa moze vykonat len u vyrobcu.
Odobere sa kontrolny obsah sarze podla cisla, ktory je povinny vyrobca uskladnovat a porovnava sa.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Pon 10.08.2015 22:01

Neviem ako pri krmivach, ale pri potravinach maju dobre clanky. Neverim, ze pri jednej komodite je to ok a pri druhej cele zle...
Myslis, ze kontrolovali otvorene balenie? Tomu teda neverim :lol: ta veta, co tvrdis, ze odber krmiva ako vzorky len u vyrobcu, tak to je hlupost. Iba ak v ramci vlastnej kontroly. Ale nie ako kontrola z tretej strany. Bezne sa robia kontroly vzoriek nie priamo zo skladu vyrobcu alebo dodavatela, ale priamo z predaja, kde sa odoberie spotrebitelske balenie, jedno z tych, ktore si moze sam spotrebitel kupit a testuje sa to. Nas, ako spotrebitelov nezaujima len to, ci je vyrobok ok na sklade dodavatela, ale ci budem ok aj ked si ho realne kupim.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod elfinka » Uto 11.08.2015 6:30

Ale to naozaj hovorí prd o tom, či tam sú tie problémy už u výrobcu. Reálne tak možno otestovali len, že predajca zle skladuje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Uto 11.08.2015 7:15

ale to je presne jeden z výrobkov, ktorý dostane spotrebiteľ. Mňa ako spotrebiteľa zaujíma, aby bol výrobok ok bez ohľadu na to, či bol nesprávne skladovaný u predajcu alebo boli použité nie práve najkvalitnejšie suroviny (akurát prehodnotiť, od koho si výrobok kupujem, ale ako skladujú sa určite nikto nechváli. By ma tiež zaujímalo, do akej miery je možné rozmnoženie plesní v granuliach s tak nízkou vlhkosťou, vákuovo balených, aby vyprodukovali toľko mykotoxínov, koľko bolo namerané. Ak by to bola chyba skladovania a porástli by plesne a vyprodukovali ich až toľko, koľko bolo namerané, koľko by ich muselo byť, či by to bolo vidieť / cítiť už pri otvorení balenia. Alebo bola použitá nekvalitná surovina, samotné plesne sa spracovaním zničili, preto ich po otvorení balenia nevidieť a ostali len mykotoxíny :nwm: - čisto úvaha, ja sa do krmív nevyznám). Ale tento rok bol celkovo nanič, čo sa týka výskytu mykotoxínov, hlavne v kukurici
Na druhej strane, nejaké množstvo tuku, množstvo mäsa... to predajca nezmení, ak je deklarované na obale že toľko a toľko a v skutočnosti je to inak (nehovorím tu, ale celkovo).
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod pigie » Uto 11.08.2015 7:30

No nic to nemeni na veci, zeby bolo fajn vediet, ci to bolo zlym skladovanim. Podla mna by bolo fajn urobit rozbor u predajcu ale i u vyrobcu :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Uto 11.08.2015 7:45

tak to ano :nwm: by ma zaujímalo, či sú nejaké postihy z veteriny aj na krmivá. Potom by sa určite riešilo viac :lol: Odobratie zapečatenej vzorky, ktorú si ju pretesuje výrobca ale aj nezávislá tretia strana...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.08.2015 8:56

Asi som sa zle vyjadril. Pokial chcem testovat krmiva a vyhodnotit tzv. kvalitu odber sa robi u vyrobcu pred balenim. Odobera sa v celkovej moznej hlbke vpichu. Vzorka by mala ist pod 10C a takto prinesena na kontrolu analyzy. Kedze analyza sa moze robit aj po niekolkych dnoch.
Vyrobca skladuje sarzu pre kontrolu. To znamena ak napr. UKSUP zisti nejaky problem kontroluje sa aj dana sarza u vyrobcu.
Vacsinou je vsetko zlou skladovatelnostou. Krmiva musia byt v tmavych priestoroch so stabilnou teplotou a vlhkostou.
Ak je krmivo vystavene dennemu svetlu v priestoroch spolu napr. s akviariami naberie cez spodne ventily vlhkost. Pri teplote 24-28C to zacne.

Pokial Dtest nerobi objektivny test, to znamena nezverejnuje miesto analyzy a postup odberu vzoriek a odkial bolo krmivo odobrate je tazke robit zavery. Kedze su to len opisovaci a ziadny test oni nerobili je tazke nieco posudzovat.
V tomto pripade to mali nahlasit a krmivo malo byt stiahnute z predaja. Dobre nechapem, preco tomu tak nie je.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Natural

Poslaťod Margita » Uto 11.08.2015 9:05

a najlepsie ked su vylozene v nejakom obchode rovno pri vyklade a vonku je 38°C,tomu ani klima moc nepomoze :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy