Trainer Natural

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer Natural

Poslaťod Mishelka7 » Pia 15.08.2008 17:09

Danka, tak granulky mi prisli, myslim uz vcera, len kedze mame taku lenivu postarku, ze sa jej tazi vyviest sa vytahom a dat mi ich, vecne nechava len listok v schranke, no a nemala som cas ist na postu, az dnes... prislo to v poriadku, fajn cena, aj co sa tyka postovneho, balne vobec neuctoval...dala som fenke teraz na kostovku len tak par granuliek, tvarila sa prekvapene a hned ich schrumkla, su take chutne malilinke, pekne vonaju. tak uvidime, od zajtra jej ich skusim zmiesat s eukanubou...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer Natural

Poslaťod Amaguk » Pia 15.08.2008 17:14

Mishelka, moze prezradit, na kolko penazi ta to cele vyslo? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Trainer Natural

Poslaťod Danka » Sob 16.08.2008 0:58

Mishelka, tak vidíš, nakoniec môžeš byť spokojná, keď Atos ani balné nenaúčtoval... :jop: Myslím, že to nebola zlá kúpa... Vravela som, že sú veľmi ochotní!!!
Danka
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Trainer Natural

Poslaťod Mishelka7 » Sob 16.08.2008 20:36

Amaguk, jasne, granulky stali 129,-- a postovne mi dal vybrat, ktore mne najviac vyhovovalo, podla toho, kedy a ako som ich chcela mat dorucene, vybrala som si normal postou 1. triedou dopor. a spolu ma to vyslo na 190,-- Sk.
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer Natural

Poslaťod pigie » Ned 17.08.2008 9:25

Keby mal niekto zaujem. Natural trainer predavaju aj teraz na bratislavskej vystave. Bohuzial moj pes zmenu neprivital s nadsenim, prave naopak a stolica sa po par granuliach, ktore som pridala do povodnych vyrazne zhorsila :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trainer Natural

Poslaťod Danka » Ned 17.08.2008 9:36

Myslíš, že je vhodné hodnotiť krmivo "po pár granuliach"? Mne sa to zdá byť minimálne zvláštne... Ale v pohode, každý máme svoj názor. Moja znova zmenu privítala v pohode...
Danka
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Trainer Natural

Poslaťod pigie » Ned 17.08.2008 9:59

Danka, kedze moj pes ma velke problemy s granulami a trainer fitness ryba a zemiaky - jedine mu sedeli a privital ich tak, ze zmena bola v stolici okamzita - konecne formovane hovienko, ktore sa udrzalo viac ako rok co sme krmili. Tak aj teraz s novym trainerom som videla okamzitu zmenu - k horsiemu... Takze ano, dovolim si hodnotit, co sa tyka mojho psa :no: Hlavne, ked som pridala k povodnym cca 20 novych granul,co pri viac ako pol kile sa strati. Nezavrhujem, urcite budeme skusat dalej, co to spravi. Aj tieto granule su totiz ryba a zemiaky a uz neviem potom cim nam zostane krmit, ak nechcem zbierat po psovi "lajna" miesto "sulcekov". A naozaj dlho nam trvalo, nez sme sa k povodnemu traineru dopracovali cez rozlicne ine granule.

A tiez pes nad nimi rovnako ohrnoval nos ako nad povodnym trainerom. Takze zmena v chuti/voni asi tiez nie je vyrazna. Ja stale len dufam, ze sa to snad upravi, ak nie, caka nas zase tortura s hladanim tych, co budu OK :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trainer Natural

Poslaťod adavra » Ned 17.08.2008 19:14

Dnes sme Trainera kupili na vystave, dala som im vyskusat. No obe baby sa hned otocili od misky, nejako im Trainer nechuti. Ani stary ani natural. Minule nasli otvorene vrece granul ( nejake Scubi) po predchadzajucich majitelov domu, tak sa isli zadrhnut :pac:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trainer Natural

Poslaťod phuture » Ned 17.08.2008 22:45

nehnevajte sa, ale podľa posledných príspevkov mám dojem, že to najdôležitejšie na granuliach je to, aké sú z nich hovienka. to je teda dosť prízemné kritérium, nemyslíte?

neviem, či viete, ale je relatívne normálne, že po granuliach Trainer je hovienko redšie a väčšie. dôvod je jednoduchý - spôsob výroby. tým, že granule sú vyrábané z čerstvého mäsa, tak to sa prejavuje aj tým, že kŕmne dávky sú vyššie ako pri iných kvalitných krmivách a prejavuje sa to aj na konzistencii hovienok. okrem toho, značka Trainer nepoužíva obľúbené finty výrobcov na zlepšenie žravosti, preto sa môžu granule zdať menej atraktívne..

neviem s čím porovnávate alebo aké výsledky očakávate, ale tie výhrady, ktoré tu uvádzate sú podľa môjho skromného názoru tak trochu mimo.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Trainer Natural

Poslaťod calwen » Ned 17.08.2008 22:47

No rozdiel je redsie a redsie. Myslim ze kazdy dokaze rozpoznat redsie hovienko od hnacky. Ale fakt netreba sudit po jednej-dvoch davkach, ja by som tomu dala dlhsi cas a postupnu zmenu.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Amaguk » Ned 17.08.2008 22:55

neviem, či viete, ale je relatívne normálne, že po granuliach Trainer je hovienko redšie a väčšie.

toto pocujem 1x
hovoris teraz konkretne o rade Natural?
lebo s radou Professional mam presne opacnu skusenost - :kak: kompaktnejsie a mensie nez u inych znaciek granul
tiez nemam pocit, ze by Trainer mal nejake ovela vacsie davkovanie ako ine granule
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Trainer Natural

Poslaťod Marco Varhol » Ned 17.08.2008 23:07

pigie preco robis zo psa testera? Ved dobre musis vediet, ze nieco nie je v poriadku. Problemov moze byt viac napr pankreas. Fish potatoes sa pouziva pri eliminancnych dietach a su to dve suroviny, ktore su momentalne bezproblemove. Podobne ako aj ine druhy masa... kacica, konske maso atd.
Cudujem sa, ze si sa nechala od predajcu oklamat a kupila si v podstate rovnaky produkt ako je stary Trainer. Trainer natural nie je hypoalergenny... kuracie a ryza v krmive.

Nekrm s tym, lebo mozes zdravotny stav len zhorsit. :hmm:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Natural

Poslaťod phuture » Ned 17.08.2008 23:51

Amaguk píše:
neviem, či viete, ale je relatívne normálne, že po granuliach Trainer je hovienko redšie a väčšie.

toto pocujem 1x
hovoris teraz konkretne o rade Natural?


nie, to platilo všeobecne na Trainer, vyrábaný z čerstvého mäsa.

Amaguk píše:lebo s radou Professional mam presne opacnu skusenost - :kak: kompaktnejsie a mensie nez u inych znaciek granul


ja nemám príliš bohaté skúsenosti, ale oproti krmivu, ktoré som začal podávať, tak pri prechode na Trainer bolo vidieť zmenu ktorú som popisoval. podobnú skúsenosť mal aj chovateľ, ktorý dával Trainer viacerým psom vo výcviku vrámci "testovania". pre nich ale boli riedke hovienka problém, lebo po viacerých psoch čistiť voliéru asi nie je potom príjemné ;)

Amaguk píše:tiez nemam pocit, ze by Trainer mal nejake ovela vacsie davkovanie ako ine granule


myslím, že to je obecne známa vec, že Trainer sa v porovnaní s inými porovnateľnými krmivami míňa rýchlejšie pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania. ťažko sa to porovnáva, lebo čo výrobca to iná tabuľka, ale potvrdil som si to napríklad aj dnes pri zaujímavej diskusii na výstave v stánku s pánmi z animale.sk.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Trainer Natural

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Pon 18.08.2008 12:00

Mojej chutia. Sme na nich presli pomaly z dietnych konzerv (ktorych sa nevedela nabazit), kedze mala problem s hnackami. Este ale aj so starym trainerom a hovienko bolo take bledsie a maksie a vacsie a castejsie :pac: , ale mam pocit, ze sa to zacina zlepsovat, ze to mozno s tymi konzervami robilo sarapatu. Uvidime, celkom jej to chuti az na to, ze konzerva je konzerva a ciste granule su momentalne "neoblubene". Ale ked je hlad, tak su aj granulky dobre ;-)

Ale co sa mi tak celkom nepaci na tom baleni je, ze davkovnie je uvedene podla toho, kolko bude pes vazit v dospelosti. A to mam ako akoze urcit u orecha? :oo:
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Silwuska » Pon 18.08.2008 12:59

phuture píše:nehnevajte sa, ale podľa posledných príspevkov mám dojem, že to najdôležitejšie na granuliach je to, aké sú z nich hovienka. to je teda dosť prízemné kritérium, nemyslíte?


Hovno je u psa jediny vystup vdaka ktoremu mozes usudit ci sa spracovalo to co do psa vliezlo...ja ked som krimila trainerom mini puppy tak z maleho liezli obrovske kopy, strasne smradlave a co bolo najvacsie terno tak tam bolo vidiet kusky nestravenych granul, boli sice rozmocene a napucane ale neboli stravene...tak hadam s toho clovek jednoznacne usudi ze to psovi nesedi ne?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy