Trainer Natural

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Trainer Natural

Poslaťod Exor » Uto 11.08.2015 9:46

Utopická predstava - brať vzorky u všetkých výrobcov testovaných granúl priamo vo fabrike. Objektívne by to bolo, ak by pre testovanie zobral subjekt rovnaké krmivo z rôznych šarží z rôznych obchodov, ideálne priamo zo skladu distribútora pre tú krajinu. Pretože podľa tejto logiky stačí ak skladuje zle distribútor a všetky šarže dovezené do tej krajiny môžu mať rovnaké nálezy v testoch. Nevieme síce, akým štýlom vzorky odoberali a z akého zdroja, ale je naozaj by také hodnoty nenamerali pri žiadnom inom krmive? Čo každú vzorku brali z iného obchodu? Trochu pochybujem.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Uto 11.08.2015 10:11

Margit, v Biskupiciach, ako sa ide k Hudecovi na veterinu, ten malý petshop, kde sú granule vo výklade, kde pečie slnko celý čas :ha:

a čo napr. množstvo mäsa, tuk...? Ten sa nemení v závislosti od podmienok skladovania :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.08.2015 15:12

Vsetko prirodzene straca. Preto test cerstveho produktu aby sa vylucili dalsie mozne vstupy.
Inak to nie je testovanie ale porovnavanie. Je rozdiel krmivo cerstve a krmivo pred zarukou. No a samozrejme metody analyzy.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Natural

Poslaťod moschino » Uto 11.08.2015 15:27

Zaujimalo by ma, kde si to davali robit a ci maku metody akreditovane. Ale nesuhlasim, ze robia len porovnavanie. Citala som viac clankov a riesili aj to, ci vyrobok obsahuje to, co je deklarovane na obale. Porovnavali potom az vyslednu kvalitu. Mne sa moc nepaci porovnavanie roznych kvalitativnych skupin spolu, ale spotrebitel to asi oceni. Zas jasne, ze ked si kupim najnizsiu kvalitu nemozem cakat napr. vysoky podiel masa tak ako u vyssej kvality (ktora primerane k tomu aj stoji).
Marco, ako myslis ze sa hybe rozdiel jednotlivych parametrov suchych krmiv tesne po vyrobe a baleni a pred koncom spotreby? Lebo u potravin je to minimum. Obsah soli, mnozstvo masa, tuk... :nwm: lebo vyrobok by mal byt vyhovujuci rovnako na zaciatku aj na konci spotreby. Vsak to vyrobca aj deklaruje, ze si vyrobok do konca tejto doby zachovava urcite vlastnosti :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trainer Natural

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.08.2015 18:12

Aj ked sa to zda pomerne jednoduche, ze si v analyze zistim dusikate latky vynasobim koeficientom ten je vsak rozdielny a ak berieme do uvahy ze bielkovina obsahuje 16% dusikatych latok tak predsa len nieco vypocitame. Lenze ako zakaznik chcem vediet presne hodnoty. A tu je problem. Zabudame na N nebielkovinovej povahy. Preto aj v tejto analyze su take velke rozdiely pri vypocte bielkovin. Preco asi ked zadam analyzu trom labakom mam tri rozdielne vysledky?

Mozno prelomom bol vypocet hydroxylysinu u nas hydroxyprolinu pre analyzu kvality ziv. zlozky. Ale aj toto by som nebral pri vyssich hodnotach ako automaticky horsia ziv. zlozka. U zvierat su tieto hodnoty rozne. Ale je to meratelna prirodna aminokyselina a kedze je sucastou kolagenu mame predstavu o pouzitej ziv. zlozke.

Aby vyrobca pri urcitej konzervacii zabezpecil hodnoty uvadzane na obale tak sa s tym pocita a preto cerstvy produkt ma hodnoty ine ako ten kde konci zaruka. Avsak musi dodrzat odchylku.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Trainer Natural

Poslaťod Bengalll » Uto 10.11.2015 0:25

Ahojte potreboval by som nejaku radu, mam 2,5 mesačne šteňa NO zo zaciatku som daval krmivo Arion puppy, bola to katastrofa,riadne hnačky..na tyzden som dal ryzu s kuracinou a super stolica...lpotom som chcel vyskusat granule trainer natural, isiel som do miestneho zverimexu, no nemali puppy maxi tak si vravim ze zlozenie bude asi rovnaké a kupil som 2kg puppy mini.Steniatku to pasovalo aj ked granulky boli extra maličke tak stolica bola super, po cca. 4 dnoch som kupil 12 kg trainer maxi puppy no stolica sa zhoršila, nie je to vodnate ale ani moc tuhe... myslite ze sa to upraví?? Trainerom maxi kŕmim 4 dni.Inac psik je úplne v pohode len ja nie som spokojny s exkrementami. Ak sa situacia s trainerom nezlepší tak asi vyskúšame Ontario junior, alebo poradite nieco iné????
Dik
Bengalll
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Trainer Natural

Poslaťod citroniq84 » Ned 20.12.2015 16:44

to bude fajn len si musia zvyknut creva nemen to stale a skus dat mensie davky
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy