Calibra

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Calibra

Poslaťod tonamie » Pia 11.06.2010 12:35

Nam došli chondra a krmivo naraz plus bola akciová cena 32€ a výsledok máme doma 12kg vrece Calibra mobility,
krmivo z kuřecího masa a rýže vyvinuté pro dospělé psy všech plemen s tendencí k problémům pohybového aparátu. Zvýšený obsah chondroprotektiv snižuje bolestivost kloubů, působí proti zánětům, otokům kloubů a zlepšuje stav při artritidě. Optimální složení zohledňuje potřeby na dostatečný přísun bílkovin a energie s ohledem na nutnost udržet optimální váhu zvířete.
Mínusy je to z múčky a ešte tá kukurica. Teraz v lete je pes na polovičnej odporučanej dávke a po mesiaci zatial v pohode, uvidím či to vydrží aj ďalej.
zloženie: drůbeží maso a produkty drůbežího původu (>35 %), drůbeží vnitřnosti, rýže, kukuřice, cukrovarské řízky sušené, drůbeží tuk, sušená jablka, pivovarské kvasnice, přírodní chuť, lososový olej, extrakt z juky, minerální látky, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, DL-metionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, organická měď, organický zinek, organický mangan, organický selen, biotin, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfatokoferol).
bielkoviny 27%, tuk 13%, popol 6%, vit E 500g, vápnik 1,3%, fosfor 1,0%, sodík 0,3%
http://www.calibra-krmivo.cz/index.php/mobility.html
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Calibra

Poslaťod Marco Varhol » Sob 12.06.2010 18:20

krmivo z kuřecího masa a rýže... Bud mam nieco so zrakom alebo sa niekde stala chyba. Ja tam vidim len hydinovy odpad. Kde je ta mucka? A naviac sa mi paci ze... přírodní chuť . :haha:

Akciová cena 32€ a výsledok máme doma 12kg... To srandujes alebo fakt tato zmeska z Ciech tolko stoji. :joint: To uz vazne si nedokazes precitat ani zlozenie?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Calibra

Poslaťod tonamie » Ned 13.06.2010 22:15

:heh: táto česká zmeska stojí na Slovensku normálne 46€ http://vetshop.sk/calibra-mobility-12-kg-p-836.html, cena 32€ to je parádička. Uznávam, že hlavná surovina nie je sviečková ani len dehydratované maso, ale celkové zloženie nepovažujem za taký odpad, respektíve 1kg za 2,5€ primerane, nekrmim s nou roky, takže čo sa týka vplyvu na zdravie psa nekomentujem.
"Receptura krmiva Calibra byla vyvinuta ve spolupráci s Veterinárními analytickými laboratořemi Plzeň a MVDr. Otou Humlem, prezidentem České asociace veterinárních lékařů malých zvířat." www.mujpes.cz
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Calibra

Poslaťod Marco Varhol » Pon 14.06.2010 8:33

Receptura krmiva Calibra byla vyvinuta ve spolupráci s Veterinárními analytickými laboratořemi Plzeň a MVDr. Otou Humlem, prezidentem České asociace veterinárních lékařů malých zvířat...

Este stastie, ze vyvinuli len tuto zmesku ci?
Ja si este pamatam ked pred niekolkymi rokmi prisli do Nemecka na veltrh a nasadili tam cernochov v stanku akoze exotika krmivo. :aaa:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Calibra

Poslaťod honeyaloune » Str 24.11.2010 20:27

No ak sa mozem len tak strucne vyjadrit k teme kvalitne krmivo vs. nekvalitne...

mali sme 12 rokov cuvacku (nadovsetko na svete milovanu) a krmili sme ju len uplne obycajnym krmivom zo supermarketu, bol to kvalitny pes s pp ale v tej dobe 15rokov dozadu sa este nerobil ziadny humbuk okolo toho, este chovatelka nam odporucila take nejake uplne obykrmivo za uplne normalnu cenu... Jessica bola navyse ako stena zrazena autom obydve zadne operovane, sroby, strunky jej tam niektore ostali cely zivot, ale mozem povedat, ze cely zivot do poslednych dni bola vitalna, stastna...srst ako z rozpravky, leskla ,jemna..vsetky zuby, pocula, videla, samozrejme sa aj kvoli tomu co sa jej stalo uz posledne roky pomalsie pohybovala, ale chodila do poslednych dni dokonca aj pobehla a hlavne vedela sa radovat... nakoniec nas dostala rakovina pluc, ale ...taky je zivot, len chcem povedat, ze vtedy ma ani nenapadlo nieco okolo toho riesit a lamat si hlavu, len nejake doplnky na klby som jej davala posledne roky, ale inak najobycajnesie granule, alebo konzervy a bolo dobre...

teraz mam mensiu stvorclennu smecku utulkacikov, ale nakolko funguje internet a domaci maznacikovia sa tesia trendu bezmedzneho rozmaznavania a osveta je tiez vacsia tak sa im snazim davat krmivo kvalitne... ja som dlho googlila a nasla som, ze holisticke krmiva... from familly, canidae, davala som aj fish4dogs, (ale to hrozne smrdi) a vyvaram im tiez dost, ale ako...

... moja skusenost je naozaj taka, ze vysledok ten isty... aj to co konzumuje mi sa uz naozaj so zdravou zivotospravou ani nestretlo...nejde len o maso, alebo vysmazane...vsetko je vecsinou chemicky znehodnotene, Ecka, glutamat, vajcia, mlieko...umele chovy, ovocie bez chuti... proste keby sme si zakazdym uvedomili co dame do ust zomreli by sme od hladu, alebo by sme sme sa museli vystahovat na samotu, kde by sme dorabali
honeyaloune
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Calibra

Poslaťod bela2001 » Štv 27.10.2011 14:46

Ahojte,máte ešte niekto skusenost s týmto krmivom?je lepšie než Royal canin?
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Calibra

Poslaťod bela2001 » Uto 01.11.2011 18:46

Už nikto ich nepozna?Kde sa daju kupiť???Najlepšie kde je dovoz zadarmo.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Calibra

Poslaťod Marco Varhol » Uto 01.11.2011 22:47

bela2001 fakt nevies citat? Ved si pozri zlozenie tohoto ceskeho vyrobku. V zakladnej rade v zlozeni najlacnejsie suroviny velmi oblubene drubezi :kak: Ktore ceske krmivo nepouziva tieto lacne mucky?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Calibra

Poslaťod bela2001 » Str 02.11.2011 19:34

Takže tieto granule nie su dobre?
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Calibra

Poslaťod hriva » Str 02.11.2011 19:52

určite nie
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Calibra

Poslaťod Wick » Štv 20.09.2012 12:12

Sorry, ale radsej Calibra česká ako polský šmejd nazývaný Royal Canin ... však už aj bielkoviny tam dávajú bravčové ..
no a o skúsenostiach ani nehovorím. Keď ti už veto povie že to nie je to čo bolo ... to lern tak som si čítal forum, tak mi to už nedalo.

Všetkým pekný deň
Wick
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Calibra

Poslaťod Wick » Štv 20.09.2012 12:40

A keď sa už bavíme o Calibre, tu si môžete prečítať súčasné zloženie.

Pekný deň
Wick
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Calibra

Poslaťod Wick » Štv 20.09.2012 12:40

Wick
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Calibra

Poslaťod Marco Varhol » Štv 20.09.2012 18:12

drůbeží maso a produkty drůbežího původu, drůbeží hydrolyzovaný protein, přírodní chuť :haha:
Ach to je co? Prepac. ale to pre ktory hypermarket sa vyraba.
Sorry, ale radsej Calibra česká ako polský šmejd nazývaný Royal Canin ... však už aj bielkoviny tam dávajú bravčové ... :pac:
Este musis vela studovat aby si mal aspon zakladne znalosti o surovinach.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Calibra

Poslaťod Puk » Sob 22.09.2012 18:13

[quote="Wick"] však už aj bielkoviny tam dávajú bravčové ..
quote]


Prepáč, ale čo je zlé na bravčovom mäse?
PS. Nechcem porovnávať vlka a psa, ale : vieš že v regióne, kde sa nachádzajú vlčie svorky, prezimuje len mnimum diviačiat? Vieš prečo? :smile:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy