Calibra

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Poslaťod Amaguk » Štv 23.08.2007 10:15

Silwuska píše:Ludia ja len mam troska pocit ze to niektory prehanaju...konzervanty, kyseliny, ci co...u nas na dedine kazdy krmi zbytkami pripadne tesco granulami :no: a keby ste videli tych krasnych psov, nemaju ziadne zdravotne problemy, ziadne alergie, a dozivaju sa normalneho veku. Mam to preklepnute pretoze sa o to zaujmam kazdy rok ked je ockovanie a vidim skoro vsetkych psov. Tak vzdycky pokecame s majitelmi. Ja teda mojmu nejako moc zbytky nedavam, lebo nelubi korenene, ale pokial zostane na tanieroch ryza tak nemam problem ju pozhrnat a dat mu to s konzervou. Jednoducho aj my ludia do seba hadzeme selijake chemie len za to ze nam to chuti. Tak preco to nedopriat psikovi, teda ak nema nejake zdravotne problemy. Niekto by ma mozno zavrazdil ale moj pes zboznuje cokoladu. A verte ze ja mu ju pokazde dam ked vidim tie jeho "psacie ocka" :no:


ono su aj ludia, ktori do seba nepohadzu hocico, zaujimaju sa o zdravu vyzivu (ona je totiz fakt zaklad zdravia, hoci to uz znie ako fraza) (a z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze zdrava strava nemusi byt nechutna) ba dokonca citaju aj nalepky a etikety na potravinach, napriek tomu, ze sa vyrobcovia vsemozne snazia aby boli co najmenej citatelne :no:
ale v principe, kazdy si moze vybrat a rozhodnut sa co bude sebe a svojmu psovi davat, ide vsak o to, aby sme pri to rozhodovanie robili na zaklade dostatku spolahlivych informacii, a vlastneho usudku, a nie len na na zaklade reklamy alebo agentury JPP.
:smile: :ahoj:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 23.08.2007 12:02

Amaguk...ja tiez do seba nehadzem hocico. Ja napriklad nejem hovadzie a bravcove maso a vyhybam sa vyprazanym veciam. To znamena ze zdravu stravu mam jaks taks. A dokonca navstevujem bioobchodiky.Ale ze dostanem chut na nieco(a ja som neskutocny konzument sladkeho) a budem studovat coho to kolko obsahuje a porovnavat?? :ach: no mne sa to zda troska prehnane kontrolovat ci je v granulach o 10mg viac toho, alebo toho. Moj nazor je taky ze ked to psikovi chuti a nieje preukazana priama skodlivost tak nevidim dovod preco mu to nedat. A to ze to je v telke asi znaci ze to preslo nejakou kontrolou, co aj tak musia vsetky granule na trhu. :smile: :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 23.08.2007 12:14

Silwuska píše:Amaguk...ja tiez do seba nehadzem hocico. Ja napriklad nejem hovadzie a bravcove maso a vyhybam sa vyprazanym veciam. To znamena ze zdravu stravu mam jaks taks. A dokonca navstevujem bioobchodiky.Ale ze dostanem chut na nieco(a ja som neskutocny konzument sladkeho) a budem studovat coho to kolko obsahuje a porovnavat?? :ach: no mne sa to zda troska prehnane kontrolovat ci je v granulach o 10mg viac toho, alebo toho. Moj nazor je taky ze ked to psikovi chuti a nieje preukazana priama skodlivost tak nevidim dovod preco mu to nedat. A to ze to je v telke asi znaci ze to preslo nejakou kontrolou, co aj tak musia vsetky granule na trhu. :smile: :ahoj:


to jo, ale tu ide hlavane o debatu, ze dlhodobo svojim psom skodime, ked do nich futrujeme skodliviny pod hlavickou vybalancovanych granul a nezaujimame sa moc o ich zlozenie.
Jednorazovo reps. v malom mnozstve neskodi v podstate nic :smile:
Ide o dlhodoby a kumulacny efekt skodlivyn, ktore sposobuje zdravotne problemy.

a s tou kontrolou - nebola by az taka optimisticka, po a) to ze je nieco v TV neznaci nic (okrem toho, ze je to v TV :no: ),
pa b) na krmiva pre zvierata sa vztahuju este laxnejsie normy, ako na ludske potraviny (a ako vieme, tam tie normy tiez nie su bohvie co). kym sa toto nezmeni, tak je opatrnost na mieste.
ale ako stale prizvukujem - kazdy ma na vyber a slobodnu volu rozhodnu sa tak ci onak :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 23.08.2007 12:21

Ja ti nevim. :ach: Ja macovi granule striedam, zatial sme nemali 2 krat po sebe rovnake. takze raz ma skodlivejsie a raz menej. A on teda granule malokedy. Vecsinou mame konzervy, odrezky, chrupavky...teda skor pripravovanu stravu. Takze tak. Nad tymto by sa mal zamyslet clovek ktory krmi granulami permanentne (a bola som uzasnuta ze su aj taky). :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Štv 23.08.2007 12:37

Silwuska píše:Ja ti nevim. :ach: Ja macovi granule striedam, zatial sme nemali 2 krat po sebe rovnake. takze raz ma skodlivejsie a raz menej. A on teda granule malokedy. Vecsinou mame konzervy, odrezky, chrupavky...teda skor pripravovanu stravu. Takze tak. Nad tymto by sa mal zamyslet clovek ktory krmi granulami permanentne (a bola som uzasnuta ze su aj taky). :ua:


asi tak nejak :smile:
clovek sa tym skodlivinam v sucanom svete nevyhne, ale naco zbytocne a hlavne dlhodobo davat nieco, o com viem, ze moze mat negativny zdravotny dopad, ked su aj ine moznost. nem pravda? :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bendy » Pia 24.08.2007 1:23

fuh, mojej kamaratke zo zakladky psik takmer zdochol, co zozral cokoladu. Ale musel jej asi zjest dost, to presne neviem, ale viem ze bol u veterinara asi tri dni, este aj potom zvracal :hmm:
Preto ked viem, ze korenie, a varene hydinove kosti a cokolada atd skodia, nebudem to havovi davat len kvoli jeho krasnym ociam.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

cokolada

Poslaťod Fosilia » Pia 24.08.2007 7:23

Silwuska pretoze v tzv. cokolade co kupujes v obchode je malo teobrominu. Tento metylxantin je pre psa pri davke 100-150mg toxicky.

Ked mu das pravu cokoladu tak s rizikom ze to nezvladne. Avsak su aj psici, ktori sa s tymto toxinom vysporiadaju ale oblicky a pecen si uziju. :ua:
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod Silwuska » Pia 24.08.2007 8:26

Takze!
Bendy: Sama pises ze nevies kolko jej zjedol, ale asi to nebola 1 kocka, pretoze s toho psy skoro neumieraju. A ja snad do mojho psa nebudem pchat celu tablicku. Napisala som to ze ak ma chut na sladke tak mu tu 1 kocecku!! dam raz za tyzden. Ziadnemu normalnemu psovi sa s toho nemoze nic stat. Nechapem preco si myslis ze by som umyselne svojmu psovi ublizovala :ua:
Fosilia ja tym vyrazom sice vobec nerozumiem, ale moj pes je uplne v poriadku. A 90% ludi ku psom pristupuje rovnako, jednoducho im daju nieco z nasho jedalnicka, len preto ze to psovi chuti. Ty mozno nie, respekt, ale ja taka som.
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bendy » Pia 24.08.2007 13:49

vsak ja nic, ja si tiez nezapalim cigaretu raz za mesiac, ale nechame to, vsak ti z toho havo nezdochne, nam tu ide len o PRINCIP :ahoj:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Aris » Uto 01.01.2008 19:40

Silwuska píše:Takze!
Bendy: Sama pises ze nevies kolko jej zjedol, ale asi to nebola 1 kocka, pretoze s toho psy skoro neumieraju. A ja snad do mojho psa nebudem pchat celu tablicku. Napisala som to ze ak ma chut na sladke tak mu tu 1 kocecku!! dam raz za tyzden. Ziadnemu normalnemu psovi sa s toho nemoze nic stat. Nechapem preco si myslis ze by som umyselne svojmu psovi ublizovala :ua:
Fosilia ja tym vyrazom sice vobec nerozumiem, ale moj pes je uplne v poriadku. A 90% ludi ku psom pristupuje rovnako, jednoducho im daju nieco z nasho jedalnicka, len preto ze to psovi chuti. Ty mozno nie, respekt, ale ja taka som.


Ja viem, že som trošku neskorá :hi: , ale ja tiež niekedy neodolám jeho očkám a dostane čokoládku(ale len sem tam!!!). Musím tiež súhlasiť čo vidím tu v dedine tak dobrými granulami je kŕmenich 0 psov a varenou ber granúl asi tak 6 psov s toho 2 moji takže asi tak. A psíky sú zdravé kondíciu majú super( jasné ak ich majiteľia venčia. Často mi dedko vraví, že kedysi kŕmili psíkov burginou so šrotom k tomu kosti a psíky sa dožili aj 13 rokov na takejto strave.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Calibra

Poslaťod Ginger Rogers » Str 21.04.2010 9:48

je podla vas calibra ktoru u nas predavaju kvalitne krmivo?

ten popol je vzane vysoky... 8%
http://www.calibra-krmivo.sk/adult_large_sk.html
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: Calibra

Poslaťod vietorina » Str 21.04.2010 9:58

Podla tohto:
Zloženie: hydinové mäso a produkty hydinového pôvodu, ryža, kukurica, hydinový tuk, lososový olej, pivovarské kvasnice, cukrovarské sušené rezky, minerálne látky, DL-methionín, L-lyzín, síran meďnatý pentahydrát (CuSO4 x 5 H2O), vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa- tokoferol), glukosamín, chondroitín sulfát, extrakt z juky, derivát bunkovej steny vybraného druhu kvasiniek.
sa mi kvalitne nezda. :nie:

Hydinove maso cerstve? Kolko ho tam je?
Produkty hydinoveho povodu, kukurica, cukrovarske susene rezky :hmm:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Calibra

Poslaťod Ginger Rogers » Str 21.04.2010 10:35

ved prave...

nechapem preco ju vela veterinarov a predajcov povazuje za superpremiove a odporuca ju.
naozaj, za tu cenu je uz ine krmivo s lepsim zlozenim predsa.
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: Calibra

Poslaťod Marco Varhol » Štv 22.04.2010 8:01

nechapem preco ju vela veterinarov a predajcov povazuje za superpremiove a odporuca ju. :haha:

Nebudu v tom nahodou peniaze? Ked veterinar doporucuje takyto druh krmiva to uz aka sila... :kak:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Calibra

Poslaťod Ginger Rogers » Štv 22.04.2010 8:44

to je asi jedina vec co mi napadla. peniaze.
ale myslim ze RC al. Hills al. nejaka ina znacka zalozena na mucke by platila veterinarom za reklamu lepsie ako Calibra...
tak ma to len zaujalo...
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy