Problem s granulami - chudnutie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod WarLord » Pia 20.11.2015 22:26

elfinka píše:
WarLord píše:Vraj to je kvoli tomu ze je tam vela tukov a vsetko to psik vykaka...

Vedel by niekto toto potvrdit/vyvratit? Tiez krmim granulami co maju 30/20 (a nova receptura dokonca 32/22) a veru zo psa je kostlivec poriadny. Len mi pride podivne prejst na nieco co ma napr 20/10 (casty pomer v large breed krmivach), vsak to by musel zozrat takmer 2x tolko a uz teraz zere pol kila :oo:


Som napisal len co povedali mne :) Aj trus ze mal rovnaky atd... Ze psik nevedel spracovat tolko tuku... Neviem no... Skus "slabsie" granule a uvidis :) Aky ma trus ? Tiez nieco medzi tvrdym a riedkym ?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
WarLord
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Košický kraj

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod elfinka » Pia 20.11.2015 22:34

Nie, praveze to co z neho leze je uplne super, skvela konzistencia (vonave, ehm... :angel: :pac: ), akurat ak mu k tomu pridam este nejaky kusok tuku navyse - losos, nejaky mastnejsi pamlsok, tak to uz neni vobec dobre :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod Elis » Sob 21.11.2015 0:14

pridavat k tem nadupanym granclim tuk mi prijde uz moc.
zkousela jsi mu pridavat vlakninu? prilohy? rohlik? :-)

obsah 20/10 nejvic odpovida pomerum v mase.
kdyz kombinuju grancle a syrove - volim takovehle granule. ne ty "nadupane"...

jeste se zeptam -fido je hubeny -ale svalnaty? jestli ano, nevykrmuj. dodela se.
horsi je hubenost a zaroven pes bez kondice, matny. u mladeho psa.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod pigie » Sob 21.11.2015 7:42

elfinka píše:akurat ak mu k tomu pridam este nejaky kusok tuku navyse

Hugo to mal taky tak, ku granuliam som nemohla pridat nic, fakt len rohlik alebo piskotu... Inak problem.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod anton47 » Str 25.11.2015 15:06

Zdravím,
som tu nový, ale dôvodom bol hľadanie rady - psov som začal v lete kŕmiť BRIT premium, z dôvodu zmeny granulí - dovtedy som kŕmil Allevou. Viem , že ani jedno nie je nejaké superkrmivo, ale ku každému kŕmeniu dostávajú hafáci do granulí trochu vareného mäsa (inak by im to nechutilo-:)), občas tvaroh, vajíčko, syr. Na Alleve boli kupodivu celkom vo forme, boli aj dosť zaťažovaní (ťahanie bicykla), dlhé prechádzky, mali dobrú srsť, stolicu, iba občasné hnačky (ak napríklad pažravo zhltli stravu), váhu vyššiu oproti dnešku o cca 5kg, v podstate spokojnosť. Po necelom pol roku na krmive BRIT premium môj jedenásťročný beauceron, napriek aj zvýšeným dávkam, celkom výrazne pochudol, stolice má naopak kopec, a neustále nutkanie si znovu čupnúť a niečo zo seba vydať.... Môže to byť samozrejme starobou, že sa mu dajú počítať obratle na chrbte, ale rád by som mal istotu.... Veterinár mu prekontroloval všetko, povedal že je v poriadku, len trochu pochudnutý... Labrador vyzerá spokojný, ale kto pozná labradorov, ten vie, že sú spokojní vždy, keď sa niečoho, doslova čohokoľvek, nažerú. Ale obidvaja vyzerajú hladnejší ako po kŕmení Allevou. Prečítal som kopec diskusií, aj príspevkov o kvalite granulí, kedysi sme skúšali RC, Eukanubu, ProPlan, takmer všetko, čo bolo bežne k dostaniu. Prvého psa som (ešte pred príchodom granulí) kŕmil mäsom, hovädzie srdce bolo za 7,-Sk/kg, neskôr 10,-Sk, odrezky z bravčového a hovädzieho za podobnú cenu, akurát, že pes nemal stolice sko po garnuliach. Takže ryža, mrkva, vločky - kto si to pamätá, vie že to nie je sranda... ale odbočil som. Má niekto podobnú skúsenosť s BRIT-om, alebo len psom nesadol? Lebo podľa napísaného zloženia by mal byť kvalitnejší (väčší obsah mäsovej múčky), ale nižší obsah tuku a proteínov... Vyskúšať Orijen alebo iné super krmivo sa ešte len chystám - tam mám zase obavu z nejakého podvodu (skúsenosti z internetu), lebo to sú ceny, pri ktorých sa podvádzať oplatí...
anton47
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod WarLord » Štv 03.12.2015 21:51

Tak psik ma 31 kg a obaja sme spokojnejsi:) Co pribral uplne ozil a zas ma viac energie :) Zmenil som granule a ktomu este kazdy den dostane 1 kuraci trup. Kym budu dobre granule ostanem pri nich a ked bude zas problem uz fakt len maso.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
WarLord
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Košický kraj

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod macko123451 » Sob 26.12.2015 3:20

mam dobremana 4 mesačného a teraz som ho važil a ma 16-17 kil je to v pohode bo sam uz neviem mne vypada byt chuducky granulky mi nepapa nema rad abo ja uz nevm tak som mu teraz kupil maso neake krky kuracie no neviem ci mu to neuskodi pls poradte mi :D Dakujem :D
macko123451
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod lenli » Sob 26.12.2015 12:26

Stenata a mlade psy velkych plemien vyzeraju tak do roku a pol ako vychrtliny a je to dobre kvoli vyvoji a klbom. Ak krmis kvalitnymi granulami tak krm nimi, pripadne ak mu nechutia tak mozes skusit ine i ked mlade psy byvaju vymyselnici. Pokial chces barfovat (=krmit masom) tak si najprv nastuduj co a ako je treba, lebo pri velkom psovi je dolezite, aby mal dostatok ale nie prebytok vapnika v spravnom pomere k fosforu. Barfovat sa zacina svalovinou, kosti az na 3 tyzden - to len take info na uvod, prosim naozaj nastudovat ( su knizky + mozes pozriet stranku manwe.eu). Ale ta vaha v tom veku sa mi u dobermana zda ok a stenata/mlade psy maju byt chudsie takze kludne mozes zostat aj pri kvalitnych granulach a ak necutia, tak skusit nejake ine.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod macko123451 » Sob 26.12.2015 23:48

Akurat dnes mu vypadol prvy zub tak som rozmislal ze ci nie kvoli tomu mi az tak vela nepapa resp nepapal a granulky mu davam elementky a royal kanin ci ako to je :) no same ich nezje musim mu pomiesat s konzervou pedigree junior alebo aj s carno junior inac same nezpapa len po jednom ked mu davam z ruky :) stolicu ma fajne skoro stale je hravy až až :D dufam ked mu vypadaju zubky ze sa to zlepsi a este raz dakujem za rady :) este len tolko mohol by si mi poradit druh granul? dakujem :)
macko123451
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod lenli » Ned 27.12.2015 0:44

macko123451 píše:Akurat dnes mu vypadol prvy zub tak som rozmislal ze ci nie kvoli tomu mi az tak vela nepapa resp nepapal a granulky mu davam elementky a royal kanin ci ako to je :) no same ich nezje musim mu pomiesat s konzervou pedigree junior alebo aj s carno junior inac same nezpapa len po jednom ked mu davam z ruky :) stolicu ma fajne skoro stale je hravy až až :D dufam ked mu vypadaju zubky ze sa to zlepsi a este raz dakujem za rady :) este len tolko mohol by si mi poradit druh granul? dakujem :)


Zubami by to kludne mohlo byt, ale nemusi. Elementky nepoznam - nemyslis eminent? Royal tiez nie je nic moc - ano lepsie ako marketovky ale su aj lepsie a pritom cenovo na urovni royalu - najme take, ktore na rozdielu od royalu nie su chemicky konzervovane a maju lepsie vstupne ingrediencie. Skus tutok popozerat forum a diskusie ohladom krmenia vacsich plemien pripadne na facebooku skupinu Granule SR. Je toho fakt dost - vyhodne v pomera cena/vykon sa teraz najcastejsie n&d odporucaju pre velke plemena low grain varianta. Ak vies ist cenovo vyssie tak je tam na vyber toho viac. Pravdaze to ci budu chutit a ci sadnu na travenie ti nikto nepovie, treba vyskusat.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s granulami - chudnutie

Poslaťod macko123451 » Ned 27.12.2015 13:38

Velmi pekne dakujem za rady lenli vyskušame a uvidime :smile:
macko123451
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy