Am.staford malo pribera

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Lindchen » Ned 04.10.2015 18:41

Psík vyzerá dobre :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 04.10.2015 18:46

urcite este narastie par cm, ale 10 by to uz asi byt nemalo... neviem, u tychto plemien sa nevyznam. som skor inym smerom.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Sob 29.10.2016 19:31

ahojte, moj bude mať 5 mesiacov 10.11. a má 14 kíl, +- 45 cm v kohutiku, a dlžku od hrudnika (ramena) po koreň chvosta +- 51 cm a mne sa teda zdá, že by mohol byť silnejší...v 2,5 mesiaci mal 7,6 kg.. je fakt, že ako sme začali prezubovať asi 10 dni dozadu, tak mi nechce žrať Lukullusy Junior, ktore predtym 6 tyždnov šmakoval, nezje ich ani namočene. Jedine z ruky vonku trochu zje, ked mu z ruky podavam, či si ich trulko nepomylil teraz s pamlskami :( lebo doma ich nechce ani z ruky :(... Domnievali sme sa že je to prekotnym prezubovanim, oni su tie valčeky take väčšie, no teraz ich nechcel ani pokvapkane kačacou masťou, čo teda zíram :(..... (už mame asi + 12 novych zubov vratane 4 stoličiek čo sa vymenili za posledne ledva 2 tyždne...). Kupili sme teda Brit Care Junior Large Breed Lamb and Rise, tie mu zachutili, ale teraz po očkovani ani tie moc nemusi...mimochodom mali sme dosť silnu reakciu na tretiu davku Euricanu L :( triašku, teplotu, bolesť, hrča edemu velka jak dlaň, ale naštastie to už mizne a malemu sa navracia život do bežnych kolaji) ... no navarili sme mu kuracie stehna bez kože s ryžou a zeleninou, to zlupol...lenže nejako sa mu nechce zas do granulí...viem že by po masičku pribral aj viac, len to mi zas nedoporučili kým nedospeje, kvoli vyvaženiu P a C :(, že by mal radšej kvalitne granule teraz mať......rozmyšlam, že mu fakt kupim čim skorej pangamin , nech ziska zase chuť, hadam sa rozpapká...lebo par kilečiek navyše by bodlo...inak tiež je bez PP a myslim že je v tom sčasti APBT, čo mi v zasade nevadi, ale mal by asi byť už teraz väčši..či nie ?...
...ešte doplnim že medzi 3 a 4 mesiacom sme sa z nutnosti častejšie odčervovali, ale inak prirastky maval stále...v 10 t = 7,6 kg, to šiel ku nam, v 3 mes = 9 kg, 4 mes = 12,4 a teraz v 4,5 mes. 14 kg...ale celkove je taky chudši, rebra mu občas vidno v určitych polohach. Viem, že na klby je to teraz takto lepšie, ako keby mal byť prerasteny, ale zas na druhu stranu sa bojim aby nezostal drobatko....rodičov mal pritom dosť velkych, tatinkovi som škrabkala po hlave a nemusela som sa takmer zohynať .
Naposledy upravil betina2 dňa Sob 29.10.2016 19:41, celkovo upravené 1
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Sob 29.10.2016 19:35

a je chudy?trcia mu rebra?a bedrove kosti?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Sob 29.10.2016 19:44

Margita píše:a je chudy?trcia mu rebra?a bedrove kosti?

medzitym som rozširila koment hore :)....
mne sa zda dosť chudy, ale viaceri mi vravia že sa nemam bať, že on časom sa rozširi...ale rebra vidno, ak stoji a zaťaži nohy, napriklad ked sa zohne do misky...
zajtra skusim odfotiť, fotky mam len spred par tyždnov aj to nie v stoji :(
vet nepovedal že je prichudý, že vyzera normalne podla neho, ale podla mna dake 2-3 kila by mohol pribrať, jasne že chapem že tieto psy naberaju vekom, ale aj tak...proste vidim že nežerie tolko kolko by mal...zajtra pojdem ten Pangamin kupiť, s tym nič nepokazim
Naposledy upravil betina2 dňa Sob 29.10.2016 19:45, celkovo upravené 1
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod elfinka » Sob 29.10.2016 19:45

Keď je bez PP tak nerieš vôbec veľkosť / váhu ale len či vyzerá normálne alebo je vychudnutý. U bpp psa môže byť prikrížené hocičo a na žiadne bežné miery staffov sa nemôžeš spoľahnúť.

Ten pomer ca:p je taký bububustrašiak ale reálne ani granule nie sú 100% to čo každý pes potrebuje. Niektorým stenatam treba pridávať aj ku granuliam napríklad doplnky, iné sú OK aj na menej vyváženej domácej strave... Ono to telo zas má určité mechanizmy ako si minerály v tele vyvažovať, vlk si tiež neráta pomer ca:p keď niečo uloví a žije.
Vo všeobecnosti, ak sa kŕmi surovým (mäso, vnútornosti aj kosti) tak už pridávať nič netreba, ak vareným (= bez kostí) tak je dobré pridať minerálny doplnok. A pri dodržaní tohto by mala tá strava byť OK.

Potom je ale aj otázka, ako dlho tie nové granule nezerie? Pár dní môže byť že mu je ešte blbo od injekcií, ak je to dlhšie dá sa skúsiť zas iné... Sú psy ktoré museli toho vyskúšať dosť kým konečne našli niečo čo je ochotný žrať dlhodobo.


sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Sob 29.10.2016 19:49

mne sa nieco mari,ze aj Derik ako stena mal take obdobie ,ze jedol menej,ale tak pokial bol schopny sa postavit na nohy a robit zlobu,tak som neriesila
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Sob 29.10.2016 19:58

a je to realne že sa proste prežral tej chuti čo mal v Lukullusoch po 6 tyždnoch ? mne sa to zda skoro, ani nedožral 15 kilove balenie :(

k mäsu - no prave tam mi vet povedal, že má dosť vela fosforu, tak kvoli tomu že štendu nedavať Barf, že nedokažem to presne vyvažiť s C, tak mam počkať až dospeje a potom veselo možem Barf :), určite je to ale individualne, kamaratka ma v RD retrievera niečo vyše roka má a ten je odjakživa na domacej strave, granule má pomenej a je v pohode...len to je doslova vysávač :)
inak ked upustim od toho očkovania, psik netrpi normalne prehankami ani zacpami, takže kopkuje v pohode a pravidelne, na hygienu v byte je už naučebny, že väčšinou prespi celu noc, vie sa vypytať ked treba, srsť je zatial dobrá leská a pevná, plzne asi primerane tomuto ročnemu obdobiu, je čulý, hravy, zvedavy, bežne sa socializuje s inymi psami, luďmi aj deťmi, dokonca sám vyhladava ich spoločnosť a doslova sa za nimi ťahá (psíkmi a deťmi) a s každym sa chce kamaratiť, na zakladne povely ako zostaň a sadni reaguje celkom slušne. Kondičku má vcelku slušnu, tak raz za 10 dni si urobime vylet do lesa, to je aj niekolko km peši, alebo si prejdeme plochu športoveho letiska (mame to kusok, takže to riešim často, podla počasia). Má vela kamaratov, takže po tejto stranke je myslím v pohode. Máme ho radi a on nás :).

Granule Lukullusy mi začal odmietať asi pred 10 dnami, to bolo vtedy ked začal intenzivnejšioe prezubovať, preto som si to spajala s tym...ale nechcel ich ani namočene...a Brit Care uvidime...ked bola kuracinka tak asi bude teraz chvilku trucovať, s tym počitam..je hodne trvdohlavy
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Sob 29.10.2016 20:07

Takyto zlatušik bol ked sme ho mali pár dní. Volá sa Rocky :pusa:
Prílohy
2016_09_02_3000 zm.jpg
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Sob 29.10.2016 20:10

mne sa to na staffa teda nepodoba

ale hlavne neries vahu a velkost,pokial inak prosperuje a netrcia mu kosti tak pohoda
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Ned 30.10.2016 9:19

ok idem kupiť Pangamin, lebo truhlik nechce ani omastene tie granulky, ani tie novšie :(...zato omasteny chlebik by si dal, potvorka....samozrejme mastny chlieb alebo knedlu nepovažujm za vyvaženu stravu :(..ake je primerane davkovanie pri takto velkom a pohybovo pomerne aktivnom psovi, 2 tbl pangaminu 3 x denne ? pri 14-15 kg živej vahy ? Tak dako to bolo uvedene na letaku... Musim v nom dako podporiť chuť do jedla. A sučasne to podame aj synatorovi, ten tiež len dzobká a je chudučký, také fifipierko :ha:
Za ako dlho sa zvykne prejaviť efekt toho Pangaminu ?
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod betina2 » Ned 30.10.2016 21:18

no neviem čo zabralo, či to surove kuracie kridlo čo zhltol, ale poobede sa mi dnes nejako rozožral, musela som vybehnuť pytlik tych terajšich granuli kupiť, lebo zrovna tie si dožadoval, všetky vymietol z misky :jop: ... či pomohla dlha hodinova prechdzka po polke dediny, alebo či pochopil že miska s jedlom ide preč ak to nezje, lebo kukal jak puk že prečo tam miska neni a ked som mu ponukla granulu, tak si doslova pytal nasypať a vyžral to tak, že miska sa nikdy predtym tak neleskla....dufam, že mu to vydrži

Btw Pangamin sme už podali 2 tbl, ale to určite za pol dna nemohlo mať učinok :joint:
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Pecko » Ned 03.12.2017 0:01

Ahojte mam problem kupil som si steniatko tochto plemena nie z pp ale podoba tam je cital som vyssie ze psik v 2,5 mesiaci mal skoro 8 kilo moj ma 5. Nezda sa mi ze by bol dako vychudnuty ale je taky malicky. Ked som si ho doniesol domov tak nechcel poriadne jest mam ho doma druhy tyzden. Mozte mi dako porasit daky figel ako ho donutit viac papat. A ak tak este dake dobre granule pre tuto rasu. Doma mame ontario ale ma ponom take supinky po srsti ako lupiny tak hladam daku lepsiu alternativu. Potreboval by som dake granule ktore su vyborne v pomere cena vykon.
Pecko
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Slausa » Ned 03.12.2017 12:14

Pokiaľ nie je čistokrvný, nikto ti nepovie, koľko má v akom veku vážiť. Kľudne môže byť tých 5 kg naňho akurát, pokiaľ mu nelezú rebrá.

Ja mám fajn skúsenosť S Brit Care napr.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Am.staford malo pribera

Poslaťod Margita » Ned 03.12.2017 12:24

snad tie supiny nebude demodex...na psa z pofidernych podmienok by to aj sedelo
nema na tych miestach redsiu srst?
odcerveny je?
A neries vahu psa bez PP s nejakym standardom,je to krizenec,pokial nie je chudy tak je dobre
a inak mozes mu davat aj pangamin na podporu chuti do jedla
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy