Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne granúl.
Odoslať odpoveď

Techni-Cal

Uto 17.06.2008 11:18

ak máte skúsenosti s týmto krmivkom,prosím napíšte,vďaka :no:

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 11:34

Ja som Techni-calom krmila a bola som velmi spokojna... :no: Bolo to na odporucanie mojho bratranca, ktory sa v granulach naozaj vyzna...Akurat je trosku problem s dodavkami tohto krmiva, lebo sa vyraba na objednavku :no: Ja som to brala priamo z velkoskladu, takze az taky nedostatok som nepocitovala, ale niekedy sa stalo aj to, ze som tie granule zhanala po celom Slovensku. Sice na inom nemenovanom, a hlavne tupom a pubertackom fore tuto znacku zniesli pod ciernu zem, naozaj si myslim, ze patri do vyssej (superpremiovej) triedy granulovaneho krmiva :jop:

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 13:09

ďakujem Ti za radu,ja sa práve preto pýtam,lebo ho dostali do nášho pet - shopu a veľmi mi ho odporučali,ale chcela som si to overiť z istejších zdrojov :no: teraz kŕmim proplanom,som s tym spokojná,len ho musim objednávať a nie vždy sa im podarí dodávka podľa mojich predstáv :nie: ,vďaka

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 13:27

Krista nechcem Ti brat iluzie, ale prever si radsej aj moznosti dodavky Techni-cal ako som spominala vyssie...Jeden cas mavali naozaj velke vypadky v dodavke a asi 2x sa mi stalo aj to, ze som zohnala posledne 2 pytle 3kg baleni na celom Slovensku...Islo sice o Techni-cal puppy pre velke plemena, ale aj tak :no:
Co sa tyka tej kvality...ja len dufam, ze sa nepokazia...Patria uz totizto pod RC :pac: :ua: Snad si ale udrzia svoj standard :nwm:
http://www.techni-cal.net/
http://www.royalcanin.ca/products/tc/index_en.php ...toto je asi urcene len pre USA a CA trh :nwm:

Pockajme si aj na Marcov nazor :ahoj:
Naposledy upravil Lucifer dňa Uto 17.06.2008 13:34, celkovo upravené 1

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 13:34

Luciferka, nechecm ti brat iluzie ani tvoje presvedcenie, ale pochybujem, ze sa o krmive, ktore je zalozene na tajomnej igrediencii Poultry meal, da povedat, ze je spickovej kvality. :no: :ua:

btw, kolko toto krmivo stoji?

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 13:39

Amaguk...a ktore granule neobsahuju ani jednu tajomnu zlozku? :no: Ja som mala 15kg vrece za cca 850,- Sk...ale ta cena nie je smerodatna, lebo som to kupovala za uplne ine ceny ako ich predavaju v MO. :ahoj:

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 13:45

ale tak otazka predsa nestoji, ze ktore neobsahuju nieco tajomne...tu je ta tajomna zlozka hlavnym zdrojom zivociseneho proteinu...
ja osobne by som sa granulam na baze hydinovej mucky (btw, co to vlastne je? odpad z hydinarni? :nwm: ) vyhla oblukom a povedat o takomto produkte, ze je to super kvalita, sa mi zda prinajmensom prehnane
urcite v porovnani so zopar inymi produktami na nasom trhu... :no:

v porovnani s Pro Planom sa mi to javi ako o triedu nizsie, ale tot moj nazor

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 14:41

juj dievčatá teraz ste mi to spochybnili,v porovnaní s ProPlan - om sa mi to zdá až o dve triedy nižšie ( súdim len podľa zložky),mňa dostal len ľahký prístup.Nemám dobré skúsenosti s dodávkou a rozčuluje ma to keď musím vyvolávať,kde sa práve nachádza moje krmivo..... :hmm: je smutné,že krmivá ktoré by som preferovala (superprémiové,ultraprémiové)nie sú bežne dostať v pet - shopoch.... :plac: viete mi poradiť,odkiaľ by som mala objednávať,ale aby mi to došlo bez žaludočných nervou?? budem vďačná... :poklona:

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 15:53

Ja som Ti to nemala s cim spochybnit :nie: Ja si za Techni-calom stojim :no:

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 15:57

krista, cez koho si nakupovala?
ja mam celkom dobru skusenost s www.zvieratka.sk
ale inac proplanku bezne v chovakoch vidavam...

Re: Techni - cal

Uto 17.06.2008 16:04

Problemy s dodavkou trochu divne, ked to mate na skok do fabriky, kde sa to vyraba. Waltham presunom vyroby a vyrobou tejto znacky sa snazi dostat s krmivom do nizsej cenovej kategorie ako je RC. Len tak pre zaujimavost je to kanadska receptura a vdaka cene tychto kanadskych surovin sa vyroba zlacnila a mozete toto krmivo prirovnat kvalite Pro-nature.
Takze kto krmi touto znackou prechodom na Techni-cal nic nepokazi ale ani nevylepsi. :smile:

Treba brat do uvahy vysoky podiel Ca k P a samozrejme uz na zaklade pouzitych surovin popol niekde medzi 8-9%.

Amaguk nielen o triedu nizsie... Proplan je ina vyroba teda ina technologia a ine suroviny. Porovnavat to s nim je tazke.

Re: Techni - cal

Str 18.06.2008 8:09

Amaguk,objednávala som z pesamacka a občas 4labky,a na obe miesta som musela telefonicky urgovať :hmm: skúsim zvieratka,dík.. :jop: a u nás v chováku nemajú nič súce...
A Marco....ja to mám dosť ďaleko od fabriky :no: ak to prirovnávaš kvalitou k Pro nature,tak to asi nebude to pravé orechové,asi skúsim predsa len objednávku a zostaneme pri ProPlane..... :ahoj:

Re: Techni - cal

Štv 19.06.2008 10:18

Amaguk nielen o triedu nizsie... Proplan je ina vyroba teda ina technologia a ine suroviny. Porovnavat to s nim je tazke.


no neviem, ja som presvedcena o tom, ze porovnavat sa to da a treba...
porovnat sa da aj nutricna hodnota a zdravotna prospesnost napr. klobasy vs. brokolice alebo ovsennych vlociek a jaternice, napriek tomu, ze su kazde z uplne inej kategorie :no:

Re: Techni - cal

Pia 18.09.2009 8:51

Marco Varhol píše:Problemy s dodavkou trochu divne, ked to mate na skok do fabriky, kde sa to vyraba. Waltham presunom vyroby a vyrobou tejto znacky sa snazi dostat s krmivom do nizsej cenovej kategorie ako je RC. Len tak pre zaujimavost je to kanadska receptura a vdaka cene tychto kanadskych surovin sa vyroba zlacnila a mozete toto krmivo prirovnat kvalite Pro-nature.
Takze kto krmi touto znackou prechodom na Techni-cal nic nepokazi ale ani nevylepsi. :smile:

Treba brat do uvahy vysoky podiel Ca k P a samozrejme uz na zaklade pouzitych surovin popol niekde medzi 8-9%.

Amaguk nielen o triedu nizsie... Proplan je ina vyroba teda ina technologia a ine suroviny. Porovnavat to s nim je tazke.


Pokiaľ viem, tak Technical vyrába firma Hills, dosť dlho som ním kŕmil, puppy large som koupoval v obchode za cca 1200,-SK a podľa mňa je to vaľmi dobré krmivo. Prestal som preto,lebo sa z obchodu vytratilo. Prešiel som na ACANU puppy large, maximálna spokojnosť.

Re: Techni-Cal

Ned 22.08.2010 23:40

Ahojte. V zložení tohoto krmiva sa píše:
Jakostní znaky: proteiny 250 g / kg, vlhkost 8%, tuky 145 g / kg, popeloviny 80 g / kg, vláknina 25 g / kg, vápník 18 g / kg, fosfor 12 g / kg, vitamín A 18000 m.j./ kg, vitamín D3 1300 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 195 mg / kg, měď (síran měďnatý pentahydrát) 16 mg.
Je to chemická konzervácia?
Odoslať odpoveď