Eden Holistic

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Eden Holistic

Poslaťod anavotet » Sob 01.11.2014 0:20

Má niekto odskúšané toto krmivo? Odporúčate?

Složení:
Čerstvé kuřecí maso 19%, kuře 18% ( sušené kuřecí maso), losos 15%, sleď 12,5% (sušený sleď ), brambory 12%, kuřecí tuk 4,5%, kachna 4% (sušené kachní maso), sladké brambory 3,5%, celá vejce 2,5% (sušená vejce), kuřecí játra 2,5%, bílá ryba 2%, hrachová vláknina 2%, vojtěška, cizrna, minerály a vitamíny, mrkev, špenát, jablka, plody šípku, heřmánek, kořen lopuchu, mořské řasy, brusinky, anýz a pískavice, řecké seno, fruktooligosacharidy (461 mg / kg), glukosamin (341mg/Kg), MSM (341mg/Kg), chondroitin (240mg/Kg), tymián, majoránka, oregano, petržel, šalvěj.


Analytické složky :

hrubý protein 41%
hrubé oleje a tuky: 18%
surová vlákna: 3%
hrubý popel: 9,5%
vlhkost: 8%
Omega 6: 3,5%
Omega 3: 0,69%
vápník: 1,81 %
fosfor. 1.46%
Množství využitelné energie : 3683 kcal / kg

Nutriční doplňkové látky


Vitaminy:

Vitamin A (jako retinylacetát) 14425 IU / kg, vitamín D3 (cholekalciferol jako) 2165 IU / kg, vitamín E (jako alfa tokoferol acetát) 95 mg / kg. Obohacený o důležitých vitamínů a olejů. Samozřejmě stabilizovaný směsí tokoferolů-. Neobsahuje žádné přidané syntetické antioxidanty.


Stopové prvky:

jodičnan vápenatý bezvodý 1,5 mg / kg, Železné Chelát aminokyselin n-hydrát 320 mg / kg, Chelát mědi a aminokyselin n-hydrát 144 mg / kg
manganatý chelát aminokyselin n-hydrát 224 mg / kg, chelát zinku z aminokyselin n-hydrát 320 mg / kg, seleničitan sodný 0,6 mg.
anavotet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Eden Holistic

Poslaťod Marco Varhol » Ned 02.11.2014 16:12

Privat label od BRADSHAW FARM FOWLERS LANE. V tomto roku sa premenovali na Eden Holistic Pet Foods Ltd.
Tieto anglicke krmiva pre obchodnikov sa podobaju ako vajce k vajcu.
Zlozenie mas nespravne prelozene.
Chicken 19%, Chicken 18% (from Dried Chicken), Salmon 15%, Herring 12.5% (from Dried Herring).
To len basnik si opat vychvaluje krmivo masom (len akosi nikde v zlozeni nie je definovane). Vyrobca na strankach uvadza okrem klasickych bla bla toho ako riesil s veterinarom krmivo aj to, ze filozofiou je strava pre vlka teda vsetko v krmive je cele. To je ok ked spravne uvadza svoje suroviny co je sympaticke len krmivo je zbytocne naplnene sirokym spektrom ziv. bielkovin a tym aj s vysokymi hodnotami popola co ho usvedcuje o kvalite ziv. zlozky. To neznamena, ze je to zle, len cena nezodpoveda tomu co tam je.
Pozor skryta chem.konzervacia.

Pre tych, ktori by radi tiez doviezli nejake krmvko z UK tu mate tip. http://www.aatu.co.uk

Nie je dobre? Ok Dalsi tip.http://www.wolftucker.co.uk

Nebojte sa este pridu dalsie znacky...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eden Holistic

Poslaťod vavrena » Ned 02.11.2014 19:30

Kde je to vidieť, že je tam skrytá chemická konzervácia?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Eden Holistic

Poslaťod Marco Varhol » Ned 02.11.2014 20:26

Vitamin E (as alpha tocopherol acetate) 95 mg/kg. 17% tukov nezakonzervujes.
Ako konzervacne cinidlo je teda α (alfa) co je najslabsim konzervantom (potreba je min 200mg ale uz je na hranici 400mg) zo 4 tokoferolov. δ (delta), γ (gama) a β (beta) tokoferol su silnejsie antioxidacné konzervanty ale aj drahsie.
Vacsina prirodnych tokoferolov su vedlajsim produktom rafinacie rastlinných olejov. Kedze sa nejedna o chemicku syntezu nazyvame ich prirodne. V ponuke su 50, 70 a 90% koncentraty zmiesane tokoferoly.
Vyrobca deklaruje: Contains no added synthetic antioxidants.
To znamena, ze produkty uz nakupuje zakonzervovane. Vzhladom k tomu, ze ucinnost pre konzervovanie tukov, olejov a bielkovín je od 200 až 1000 ppm (ppm alebo mg/kg) je jasne ze toto krmivo ma 5x silnejsie konzervanty BHA pouzite u nakupenych surovin (rybie mucky).
Zaruka: 18mesiacov.

Cista konzervacia je na 10 mesiacov. Ak zdvihneme hodnoty na maximum sme 12-14 mesiacov. Preto ak krmivo oznacene naturalna konzervacia po roku uz je potrebne krmivo pred podanim urcite skontrolovat. Casto sa stava ze neocakavane zoxiduje. To je ale vzdy lepsie ako konzervovat BHA ci BHT alebo ethoxyquinom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eden Holistic

Poslaťod anavotet » Ned 02.11.2014 20:44

No pekne, a ja som sa veľmi potešila aká top kvalita (podľa hodnotení, ktoré som našla na webe) konečne dorazila aj k nám na trh a už som ich aj skoro objednala. Za 15 kilové vrece 70 Eur.
anavotet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Eden Holistic

Poslaťod Marco Varhol » Ned 02.11.2014 21:13

Len sa nepozeraj na odbornikov co si kopiruju analyzy ocervenuju suroviny zle a zelene vyzdvihuju. Pridavaju hviezdicky na krmiva , ktore svalovinu ani nevideli atd...
Prikladom je sol. Ta je vhodnejsia ako morske riasy a je cervena. Mimochodom krmivo bez soli neexistuje.
Ale ja nepisem, ze nekvalitne ja pisem, ze nezodpoveda cene. Kludne si to objednaj.
15kg balenie? Nove krmivo? Max. povolena obchodna vaha v EU je 12,5kg. Len stare krmiva maju vynimku.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham


Späť na Granule a konzervy