extrudovane / neextrudovane granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod AdamVarga » Ned 12.01.2014 22:55

Ahojte, uvazujem nad kupov za studena lisovaných granul (neextrudovaných), prečítal som si o tom dosť a ako jedinú ich nevýhodu vidím že ich trvanlivosť je velmi kratka. Aké nevýhody ešte majú tieto granule?
Prosím napíšte mi Vaše skúsenosti. Mám 2 ročného Labradora.
s pozdravom Adam
AdamVarga
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod lenli » Pon 13.01.2014 8:59

Ja vzdy ked pozeram za studena lisovane, tak je tam hrozne malo tuku a nie je mi jasne, ze preco.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod kolotocarfero » Pon 13.01.2014 15:28

ja čo krmim za studena lisovanymi granulami tak obsahuju tieto zlozky. bielkoviny 24%, tuky 15%, popoľ 7%, vláknina 3,8%, vlhkosť 10%, vápnik (Ca) 1,50%, fosfor (P) 0,92%, sodík (Na) 0,34%, Omega 6:3 mastné kyseliny v ideálnom pomere W6=22g/kg//W3=1,8g/kg* EPA (ω3) = 1,0g/kg//DHA (ω6) = 1,1g/kg*
to je dobre ci zle?
15% tukov malo?
kolotocarfero
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod AdamVarga » Pon 13.01.2014 22:31

lenli kolko tuku by to malo obsahovať?
kolotocarfero akymi presne krmíš? a si snimi spokojný? chutia psikovi? :jop:
AdamVarga
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod lenli » Pon 13.01.2014 23:15

15% je v pohode - co su to zac? Ja co som pozerala markus muhle, lukullus, lupo, black angus, ... tak vsetko tak do 10% a to sa mi zda malo.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod kolotocarfero » Uto 14.01.2014 11:51

lenli ja krmím týmto kennels favourite http://propet.sk/vyrobky-pre-psov/granule-lisovan%C3%A9-za-studena/kennel-s-favourite-m-5-15kg-detail krmím snimi rok a pol. a doteraz neboli ziadne problémy. Ja som ešte premýšlal nad tými markus muhle ale neviem, dako sa mi nepáčili. ty snimi nemáš skusenosť?

AdamVarga no pes sa nestazuje, chutia mu stale a myslím si ze je v dobrej kondicií. ja som zatal snimi spokojny. :jop:
kolotocarfero
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod wendy1 » Uto 14.01.2014 12:56

Ja som tiez na ne pozerala, len sa mi nepaci tam ta kukurica, preto som isla do black angus adult, krmim tym zatial len mesiac a denne davam 4-5 vstreky z davkovaca z lososoveho oleja. Stavba tela sa mi zda lepsia, usi v lepsom stave ( musim poklopat ), stolica super a k tomu davam do tyzdna 1-2 dni maso, napr. krky, trupy, alebo co pride.
Srst akurat meni, takze budem vediet povedat az po celkovej vymene srsti.
Toto som zvazovala ako poslednu skusku granul, lebo doteraz pri vsetkych sme mali bud zanesene usi, priberanie alebo ine problemy.
Tak preto som skusila nieco ine. Vacky pojdeme dat pozriet preventivne, nakolko chcem vediet aky je ich stav, ale zda sa mi ze sa aj o dost menej skriabe. Tak 2 x denne, co moze byt ale aj vymenou srsti. Nasledujuci mesiac sa hadam budem vediet viac vyjadrit a dufam ze k lepsiemu, ale zatial sa mi to zda lepsie.
Tym ze je trvanlivost kratka mi pride ako vyhoda a u labradora sa nemusis bat pokial mu budu chutit ze ti 15 kg vrece nezje do 2-3 mesiacov.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod AdamVarga » Uto 14.01.2014 17:15

Vdaka, objednal som zajtra to dojde tak uvidím. Kolko gramovovú máš dennu davku?

kolotocarfero píše:lenli ja krmím týmto kennels favourite http://propet.sk/vyrobky-pre-psov/granule-lisovan%C3%A9-za-studena/kennel-s-favourite-m-5-15kg-detail krmím snimi rok a pol. a doteraz neboli ziadne problémy. Ja som ešte premýšlal nad tými markus muhle ale neviem, dako sa mi nepáčili. ty snimi nemáš skusenosť?

AdamVarga no pes sa nestazuje, chutia mu stale a myslím si ze je v dobrej kondicií. ja som zatal snimi spokojny. :jop:


wendy1 ten lososovy olej je potrebne podávaať? A akeho psa máš ?
AdamVarga
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod zuzka:) » Uto 14.01.2014 21:02

Offtopic: http://propet.sk/vyrobky-pre-psov/granule-lisovan%C3%A9-za-studena/kennel-s-favourite-m-5-15kg-detail
Bez lepku a obilnín

ZLOŽENIE: predvarená kukurica, dehydratované hovädzie mäso, dehydratované hydinové mäso, zdroje živočíšnych bielkovín, dehydratovaný palmový tuk (bohatý na fosfolipidy), hovädzí tuk, sušené repné rezky, práškový haemoglobín, dusená hnedá ryža, dehydratované kvasnice (zdroj mannán-oligosacharidov), Lecitín, čistá rozdrvená slávka zelenopyská Perna kanálek (zdroj glykosamin a chondroitin sulfátu), sušená chrupavka morského žraloka (zdroj glykosamimu a chondroitin sulfátu).


ryža a kukurica nie sú obilniny? :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod lenli » Str 15.01.2014 9:23

Black angus sa mi paci zlozenim ale tych 10% tuku sa mi jednoducho zda primalo - jedine, ze by sa toho krmilo viac ako extrudovaneho krmiva a nasledne sa to mnozstevne vyrovnalo. U kennels favorite - no proste ta kukurica na prvom mieste mi vadi.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod extreme » Str 15.01.2014 10:34

Tak kŕmi sa viac ale aj tak si nemyslím, že by sa to vyrovnalo :nwm:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod wendy1 » Str 15.01.2014 11:35

adam mam predsa to co ty :) Labradora. Tuk je dolezity pre kozu, srst,... A lososovy je dobry na vsetko mozne.
ANi by som nepovedala, ze sa krmi vacsim mnozstvom ako normalnymi granulami, ale tuk sa da vyrovnat tym, ze pridas olej ako ja. Lososovy od Brit care nie je tak drahy ked kupujes litrovy a stoji to zato radsej pridat olej ako uvazovat ze ma malo tuku, to je ale iba moj nazor.
Mna akurat zaujima naco je dobra raselina a zelena mineralna poda ( to asi kvoli mineralom ), ale aj tak.
Este by ma zaujimalo ako je to s vitamnimi ci su tam synteticky pridavane, nemali by byt aspon podla toho ked tam pridali bylinky,... , ale nikde som to nenasla. Neviete niekto viac?
Bola som aj na ich nemeckej orig. stranke, ale NJ nie je moja silna stranka.
A je tam podla mna viac vlakniny ako by malo byt, ale tak podla mna je to mensie zlo ako napr. mat krmivo co obsahuje soju, geneticky modifikovane zlozky, nemenovany tuk a pod.
Zvazovalo som + a -, tak hadam som sa rozhodla lepsie.
Prve 2 tyzdne mi moja pila viac vody, ale teraz sa to ustalilo a pije podla mna v norme ako predtym, takze sa toho nezlakni. Neviem cim to moze byt, ale ked som citala recenzie hoci na ine krmivo, tak to tam tiez spominali.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: extrudovane / neextrudovane granule

Poslaťod AdamVarga » Uto 01.09.2015 20:56

Tak takmer po polroku užívania môžem povedať že spokojnosť. psík je zdravý a štastný čo viac ? :P
:jupi:
AdamVarga
Okoloidúci
 
Príspevky: 6


Späť na Granule a konzervy