First Class

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod michaelak » Str 28.05.2008 12:30

Dala som si trošku námahy a zistila som nasledovné skutočnosti: Arovit, ako výrobca špecializujúci sa na Privat Label Market nemá a ani nikdy nemôže na svojej stránke uvádzať zloženie krmiva First Class... To ako keby trenčiansky Agrotrend uvádzal na svojom webe zloženie Tesco krmiva... Zástupcom pre Európu je ich pobočka v Dánsku, zástupcom pre ČR a SR je spoločnosť Akinu CZ... Toľko na upresnenie. Ja mám tiež pocit, že je dnes predčasné hovoriť o kvalite alebo nekvalite krmiva vzhľadom ku krátkemu času skrmovania tohoto Privat Label Marketového krmiva. Držím palce predajcovi. Ešte jedna rada na záver:Ak je krmivo dobré, svoju cestu medzi chovateľov si isto nájde, ale treba sa rozbehnúť do terénu a nie na fóra. O kvalite krmiva vypovedajú len a len výsledky. (Viacgeneračné kŕmenie, rôzne plemená...)
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Str 28.05.2008 12:47

michaelak skoda, ze si to napisala no nic uz je to vonku. Ja viem, ze je to privat aj to , ze nemaju na SK distributora a ze im to robia Cesi. Pochopil som to dobre len som to nechcel napisat. Nie je to jedine krmivo, ktore sa prekupuje z Ciech. Ale ako som pisal nie je to dolezite, peniaze sa daju minut aj inym sposobom... :ha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Štv 29.05.2008 6:02

Michaelak, áno máš absolútnu pravdu snáď okrem jednej maličkosti, ditribútora v SR a HUN robím už ja.
Len to prosím necháp, že ťa chcem uraziť. :nwm: Naozaj si to napísala presne tak ako to cítim ja.

Poslúchnem tvoju radu, pretože som aj predtým bol presvedčený o tom čo si napísala, ak je krmivo dobré cestu si nájde k spotrebiteľovi ako každý dobrý tovar.
Som tak premýšlal, prečo tu na mňa vyleteli tak všetci, či to je tým, že som z okolia Komárna, alebo tým, že najväčším kritikom je konkurencia, že áno Marco.
Chcel som pomôcť a odpovedať na otázku, ktorá je témou tohto fóra, no spravil som osudnú chybu doporučil som niekomu krmivo o ktorom som presvedčený, že je dobré, veľmi dobré, a to som nemal robiť.
Keby som jej odporučil Arden Grange Light, tak by ste ma nechali na pokoji a nemenovaný užívateľ by ma priamo do nebies vyniesol, že áno.
No čo už také je dnešné Slovensko.
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Štv 29.05.2008 7:26

viktorg vies cielom tohoto fora nie je ohovarat ale pisat to co si o kazdom krmive myslime. Pokial sa bavime o krmive napr. First Class nie je cielom a nikto z nas nenapisal ze je zle alebo dobre. Ale hned na zaciatku som upozornil na nesulad v texte v UK a v SK a napisal si, ze je to presne prelozene a ze UKSUP a bla bla. Nakoniec si sam zistil, ze poultry importer prelozil ako kura a to je dost vazna chyba. Tvoja odpoved neprisla.
Zacal si garantovat kvalitu a este si nevidel vyrobu. Vo vsetkom vidis, ze ti chce niekto ublizovat, ze si z Komarna atd. To hadam ani nemyslis vazne.

Keby som jej odporučil Arden Grange Light, tak by ste ma nechali na pokoji... Asi tazko, keby si precital starsie prispevky tak by si pochopil, ze k tejto znacke sa uz nebudem vyjadrovat lebo mam voci nim vyhrady ale tykaju sa osobnych kontaktov a nie krmiva. To sa musis obratit na dovozcu fy. STAZ Opava. Aj ked mrozik ako volam toho ich majitela sa velmooo ospravedlnoval. Toz pomohlo par :pivko: ale ja nie som ziadny importer ziadneho krmiva na Sk a moje ambicie su uplne ine.

A este jedna rada distributor je pekna vec ale stale si len saso, ktory maka v prospech nejakeho dovozcu, ktory si zobral aj okolite staty. Ziadna firma, ktora chape co je marketing a uspesnost predaja na trhu jednotlivej krajiny takyto krok nespravi. Vacsinou sasovia makaju a ked dostanu krmivo na trh su velmi rychlo odsunuty na druhu kolaj a prichadza silny hrac a vyuzije toho maleho co tu par rockov makal. Nebudes prvy ani posledny. Takze vela elanu do prace a obcas treba udriet na stol a vypytat si exklusivitu priamo od vyrobcu. Potom to snad ma aj nejaky zmysel. To je moja rada, ktora plati vsade na svete. :no:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Pia 30.05.2008 5:56

No Marco pôvodne bolo mojím cieľom nie krmivo distribuovať, ale vyrábať. Ja som totiž ešte stále toho primitívneho názoru, že ak budeme kupovať slovenské výrobky tak aj nám tu na Slovensku bude lepšie.

Bola už vyhliadnutá aj linka, aj investor bol ochotný to zafinancovať, no bohužiaľ naša legislatíva a papierovačky okolo toho mi zobrali nielen chuť niečo také uskutočniť, ale aj celú chuť do života. :ua:

Kto niečo podobné už pochodil, určite vie o čom hovorím. Tak som od toho upustil a to musím povedať, že nie som typ človeka, čo sa len tak vzdáva, no toto bola aj na mňa silná káva.
Samozrejme zapracovalo aj to, že na trhoch európy sú tisíce druhov krmív, a Slovensko by výrobcu neuživilo. Jasnačka ,že aj napriek tomu, že sme v EU, má každý štát inú legislatívu, ktorá sa stretáva v jednom bode t.j. tony nezmyselných papierov. A po zisťovaní stavu ako by sa dalo Slovenské krmivo predávať napr. v Maďarsku, Poľsku, Česku, to tiež nebola žiadna sláva a tak som celú problematiku odovzdal jednému človeku, čo v tom ešte stále videl fantáziu, ale ak dobre viem už aj ten sa vzdal tohto plánu.

Potom som dostal ponuku robiť distribútora a tak som ju prijal.
Keďže sa živím niečím úplne iným, no pes je môj najlepší priateľ ako sa hovorí, povedal som si prečo nie, veď to budem robiť ako hobby. Tak aj je.
Ak si niekto mylne myslí, že z tohto sa dá zbohatnúť, musím ho veľmi rýchlo vyviesť z omylu. :nie:

Iba toľko som chcel na záver k tejto téme.
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Pia 30.05.2008 8:02

Ak si niekto mylne myslí, že z tohto sa dá zbohatnúť, musím ho veľmi rýchlo vyviesť z omylu...

No dalo sa pred par rokmi dozadu. Hobby ok, ale horsie je pre tych, ktorym vyrobcovia posielaju mesacne grafy a tlacia na predaj. Takze vela stastia a hlavne chuti pri predaji krmiva. :smile:

Investicie:
Dibaq je prikladom ako opustit nestastny spanielsky trh usidlit sa u nasich zapadnych susedov pouzit ich muckove receptury a dat na trh nove krmivo Fitmin a hura do predaja tam kde chovatelia este nevedia o com to vsetko vlastne je. :hmm:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Uto 03.06.2008 6:29

Marco Varhol píše:Ak si niekto mylne myslí, že z tohto sa dá zbohatnúť, musím ho veľmi rýchlo vyviesť z omylu.... :hmm:


Presne si to vystihol, toto sa dá robiť fakt iba ako hobby, ....absolútny súhlas, pridávam sa k tvojmu tvrdeniu. :jop:
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Uto 03.06.2008 8:03

A este dalsia epizoda od nasich susedov. Delikan. Este vacsia sranda bol trapas v Rakusku, kde sa vyrabal sojovy srot pre psov sa velkej podpory nemenovanej firmy co dalo zabrat mnohym psom. Nastastie bola vyroba zrusena. Chovateleia z juhu to volali zlte vrecia... :lol:

Snad pride cas ked taketo krmiva z trhu uplne zmiznu... :jop:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: First Class granule

Poslaťod bullmastiff » Str 01.10.2008 18:27

kolko stoja??? :nwm:
odkial ich kupujes lebo na nete ich nemozem najst??? :nwm:
nemohla by si napisať zloženie??? :ahoj:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: First Class granule

Poslaťod Casey » Štv 02.10.2008 9:30

bullmastiff, treba lepsie hladat......

http://www.rajpsu.cz/rajpsu/eshop/1-GRA ... IRST-CLASS

basnicky su pekne popisane...pokial je to naozaj bez chemie ako pisu tak to nevyzera zle a zlozenim mi to primomina trainer natural
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: First Class granule

Poslaťod bullmastiff » Štv 02.10.2008 13:47

sorry casey, ale hľadal som krmivo na slovenských stránkach, že ak by náhodou bolo dobré tak si sj objednám :no:
Množství použitého čerstvého masa v krmivech FIRST CLASS je srovnatelné pouze s nejkvalitnějšími a nejdražšími krmivy na trhu :haha: :haha: :haha: rozprávočky :heh:
no a zloženie ak je pravdivé tak je celkom fajn, stálo by to za vyskúšanie
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: First Class granule

Poslaťod Bona » Uto 30.12.2008 21:36

by som aj vyskúšala...ale na Slovensku sa to dá zohnať?Či len v Čechách? :nwm:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: First Class granule

Poslaťod michaelak » Uto 30.12.2008 21:55

Bona, čítala si poriadne? Podľa otázky asi nie :no:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: First Class granule

Poslaťod Bona » Uto 30.12.2008 22:01

Michaelak,prečo čo som prehliadla? :hi: priznám sa, len povrchovo
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: First Class granule

Poslaťod michaelak » Uto 30.12.2008 22:07

Po povrchnom prečítaní si sa rozhodla, že by stáli za vyskúšanie :haha: Patríš medzi generáciu, čo potrebuje všetko na zlatom podnose? Ak sú ti sympatické, tak prelúskaj prosím tému od začiatku a dozvieš sa viac. Myslím, že som toho povedala viac, ako si toto krmivo zaslúži. Myslím bullmastiff to napísal vyššie - toto mi v opisoch niektorých krmív vadí, ak niekto vychvaľuje krmivo ako keby to bol najväčší zázrak na SK trhu a preto ihneď od takýchto krmív utekám.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy